Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Debriyaja basmaktan olmus !!!

canberk tarhan
    canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Kızgın Debriyaja basmaktan olmus !!!

Merhaba arkadaslar ben sitenizi takip ediyorum. 2008 model gp 75 dizel dynmc aracim var.01.01.2009 gunu 2008 model 30.000 deki aracim kirmizi işik ta dururken yeşil isik yandiktan sonra 1. Vitese takip kalktim ancak 2 . Vitese geçiremedim.debriyaj basiyorsunuz ama vites geçmiyor sağa çektim sigortaci olduğum için anadolu sigortanin çekici servisi ucretsiz çekti.aksam saat 17.30 siralarinda olduğu için ariza servis yarin bakariz dedi tamam dedim.ertesi gun saat 10.00 gibi arayip debriyaj takiminin değşmesi gerektiğini ve arizalandiğini söylediler.

Kaskodan zaten yapamazdim 1 yil daha garantim olduğu için garantiyi devreye sokamazmisiniz dedim. Hayir dediler 8.000 km baska fiat araclarin bile debriyaj takimi değişebiliyormus. 30.000 DE OLDUĞU İÇİN BAKIMDA YAPTIRDIM 619 TL YENI YILIN İLK GUNU HEDİYE OLDU.Faturam ekte bana yardimci olun bu garantiden olmuyorsa ozaman buyuk sehirlerde yasayan insanlar durmadan debriyaja basiyorlar onlarin bozulmuyor mu ? Bir de 2 secenek var ya otomatik vites alicaz yada debriyaja basmadan kullanicaz bu mu demek ?

Not : Fatura da 75 beygir arac 90 olarak yanlis yazilmis dikkate almayin...

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok geçmiş olsun, kötü bir hediye olmuş

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Öncelikle geçmiş olsun. 30.000 kmde bir arabanın debriyaj takımı hiçbir zaman garantiye girmez. Debriyajı fazlaca kullanıyorsanız bu km lerde de görevini yapamayacak hale gelebilir. Fakat faturanızda belirtilen miktar yani 198 + 140 YTL = 338 YTL + KDV = 398 YTL bana oldukça hesaplı geldi. Tek ödemeyle %10 gibi bir indirim de yapıyor servisler. Böyle birşeyi de kullanabilirdiniz.
    NOT: Grande Punto' nun otomatik modeli de bildiğiniz manuel sistemdeki debriyaj baskı balatalı aksamın otomatikleştirilmiş hali ve yoğun trafikte kullanımda bence manuel arabaya göre aynı zamanda debriyaj revizyonu gerektirir.
    Tekrar geçmiş olsun.

canberk tarhan
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah

teşekkür ederim ama moral 0 yok boyle bır sanssızlık

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Evet bu birazda şansızlık 60 000 , 80 000 kullananlar var hiç baskı balata değişmeden olacağı varmış ,Garantiden değiştimezler malesef çok geçmiş olsun ..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker ONGUN
    iongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 31

Geçmiş olsun..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benimki de bitti ama çaktırmıyorum. Olur böyle şeyler debriyaj bu.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Durumunuza üzüldüm ama bildiğim kadarıyla debriyaj ömrü kullanım alışkanlığı ile doğru orantılı...Bu sebeple garantiye almayacaklardır..
    Hatta 06kaymak isimli müslüm bey'e danışmanızı öneririm...

10 sene önce...98 de tipo 1.4s almıştık 1 yaşında..Önceki sahibi bayandı ve araç 3500 km.de idi..
    Aldıktan 500km sonra debriyajı değiştirmek zorunda kaldık...
    Sonra aracı 50.000km kullandık..İstanbul'da şehir içinde...Sıkıntı çıkarmadı...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

canberk tarhan
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah

çok teşekkür ederim benım ıcın en onemlisi servisin cıdden garantıye sokup sokamadığıydı.sizlerdende servisin dogru soyledığı anlaşılıyor yardımınız için teşekkürler

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

gecmis olsun...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Geçmiş olsun. Yeni yılın ilk günü kötü bir sürpriz olmuş fakat Allah beterinden korusun. Bundan sonra kazasız, belasız ve cezasız sürüşler...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yılmaz yondemir
    detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

Geçmiş olsun. Debriyaja basmaktan bitmiş derken, yani çok dur kalk yapmaktan mı, yoksa araba viteste iken debriyaja basılı halde beklemekten mi olmuş? Biraz daha açıklar mısınız?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Yılmaz, her şekilde baskı balata aşınır.Aracı aşırı sert kullanmak, sık vites değiştirmek, yarım debriyaj gitmek...

Canberk geçmiş olsun...

yılmaz yondemir
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Yok

İllaki aşınır da, arkadaşın ki epey erken bitmiş. Zamanla eski performanısını kaybedip, sonra tamamen yolda kalma gibi bir durum değil. Mesela Cihan, kendi balatalarının da zayıfladığını belirtiyor, ama aracını kullanmaya devam ediyor. Ben arkadaşın balatalarının bu kadar erken bitmesinde anormal bir durum mu var kullanımla ilgili, onu öğrenmek istedim. Bizde de benzer bir durum varsa önlemimizi alalım değil mi?

vedat çevik
    vtec368 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

benim debriyaj 25000 de bitti anadolu otomotiv yetkili servis garantiden değiştirdi hiç sorun çikartmadılar bu kilometrede debriyajmı biter ya ilk kez araba kullanmıyoruzki punto benim beşinci arabam ilk kez böyle birşey oldu anladığım kadarıyla bizim arabalarda bir hata var cok fazla bu sorunu yasayan arkadas gördüm dostum ben senin yerinde olsam para vemezdim bu arıza için hakkımı arardım ki daga önce bravomda trıgerle ilgili bir sorun olmustu bir hafta uğraştim adamlarla sonunda seve seve servis garantisi var dediler düzelttiler arabamı tüketici haklarını unutmamak lazım birde serviste bir usta ayarlayıp kanka olmak lazım olay serviste bitiyor hatta benim arabanın askı rotlarını garantiden değiştidiler unutmayalım 60000 kilometre kadar bütün parçalar amortisörler bile garanti kapsamında fiat kullanıyoruz arkadaşlar her sorunda tofastır olur diyoruz en azından bizi serviste üzmezinler abiler

yılmaz yondemir
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Yok

Ben de Vedat Çevik arkadaşa katılıyorum. Eğer ilk defa araba kullanmıyorsanız, yani kendinizi acemi sürücü olarak görmüyorsanız, hakkınızı aramanızı tavsiye ederim. Hani ilk defa araba kullanıyorsundur, kalkışlarda sorun yaşıyorsundur, çok debriyaja basarsın vs. kullanıcı hatası derler. Ama öyle bir durum yoksa 20-30 bin km'ler debriyaj için çok erken sayılır.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Zaten acemi sürücü 1000kmde de debriyaj bitirebilir.Normal şartlarda debriyajın ömrü her ne kadar kullandıkça aşınsa da oldukça fazladır ve kolay kolay yolda bırakmaz...

canberk tarhan
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı vtec368 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim debriyaj 25000 de bitti anadolu otomotiv yetkili servis garantiden değiştirdi hiç sorun çikartmadılar bu kilometrede debriyajmı biter ya ilk kez araba kullanmıyoruzki punto benim beşinci arabam ilk kez böyle birşey oldu anladığım kadarıyla bizim arabalarda bir hata var cok fazla bu sorunu yasayan arkadas gördüm dostum ben senin yerinde olsam para vemezdim bu arıza için hakkımı arardım ki daga önce bravomda trıgerle ilgili bir sorun olmustu bir hafta uğraştim adamlarla sonunda seve seve servis garantisi var dediler düzelttiler arabamı tüketici haklarını unutmamak lazım birde serviste bir usta ayarlayıp kanka olmak lazım olay serviste bitiyor hatta benim arabanın askı rotlarını garantiden değiştidiler unutmayalım 60000 kilometre kadar bütün parçalar amortisörler bile garanti kapsamında fiat kullanıyoruz arkadaşlar her sorunda tofastır olur diyoruz en azından bizi serviste üzmezinler abiler

vedat 25.000 de garantiden değiştirdiğine dair bana herhangi bir evrak gonderebilir misin ? bu benim 3. aracım uno , ford fiesta benzinli şimdide punto arabayı düzgün ve dikkatlı kullandığımı dusunuyorum debriyaj ile ilgili yaptığım hata sadece sunu sayabılırım,kırmızı ışıkta bırayagım debrıyajda diğeri frende beklıyor yandığı gibi vıtesı değiştirdikten sonra kaldırıyorum ayağımı vedat kardeşim bana gonderebileceğin bir evrak umarım vardır onu ornek teskıl edeceğim

Türker Türker
    Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Benim debriajda da sorun var, üstte bariz bir şeklide boşluk oluştu ilk fırsatta servise göteceğim ama ben Mersin deyim arabam Ankara da

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı canberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vedat 25.000 de garantiden değiştirdiğine dair bana herhangi bir evrak gonderebilir misin ? bu benim 3. aracım uno , ford fiesta benzinli şimdide punto arabayı düzgün ve dikkatlı kullandığımı dusunuyorum debriyaj ile ilgili yaptığım hata sadece sunu sayabılırım,kırmızı ışıkta bırayagım debrıyajda diğeri frende beklıyor yandığı gibi vıtesı değiştirdikten sonra kaldırıyorum ayağımı vedat kardeşim bana gonderebileceğin bir evrak umarım vardır onu ornek teskıl edeceğim
    Bence yeterli bir hata
    Debriyaja bastığımız müddetçe kullanıyoruz zaten...
    Araç dururken vitesi boşa alarak sadece frenle beklerseniz aracınızın debriyajı çok daha uzun ömürlü olur...

Sayfa 1/2 12 SonSon