Sayfa 2/2 İlkİlk 12
39 sonuçtan 21 ile 39 arası

Konu: Debriyaja basmaktan olmus !!!

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Fuzuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yeterli bir hata
    Debriyaja bastığımız müddetçe kullanıyoruz zaten...
    Araç dururken vitesi boşa alarak sadece frenle beklerseniz aracınızın debriyajı çok daha uzun ömürlü olur...
    tam basılırsa bi sorun yaratmaz diye biliyorum. yanlışmı?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Tam basmak ya da az basmak diye bir fark yoktur herhalde.
    Benim bildiğim bastığın müddetçe debriyaj balatasının aşındığı...
    O yüzden vites değişimi haricinde debriyaja uzun süre basılı tutmak iyi değil diye biliyorum...
    Debriyaj sonuçta sadece vites değiştirmeyle çabuk aşınacak bir alet değil ama 1 kırmızı ışık süresince basılı tuttuğunuz zaman belki de 2 günlük vites değişim aşınmasına bedel...
    O yüzden uzun yol kullanan araçta şehiriçinde kullanılandan daha uzun ömürlü..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

benim bildiğim kadarıyla tam basıldığında balata tamamen ayrılıyo zaten ayrılmasa vites geçişi çok ve sesli olurdu...

az basıldığında ise (yarım debriyaj) kavrama tam değil ancak tamda ayrı değil konumda oluyo ve sürtünmeden dolayı aşınma gerçekleşiyo diye biliyorum...

eğer dediğim gibi tam basınca tamamen ayrılıyosa bunun hiç bi zararı olmaması gerek.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

canberk tarhan
    canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

yalnız yazılanları okuyun bısey farkedeceksınız butun millet "bildiğim kadarı ile " diyerek konusmasına baslıyor bılır kişisi yok mu boyledir soyledir diyen

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

Bence yeterli bir hata
    Debriyaja bastığımız müddetçe kullanıyoruz zaten...
    Araç dururken vitesi boşa alarak sadece frenle beklerseniz aracınızın debriyajı çok daha uzun ömürlü olur...
    ben bildiğim kadarıyla demiyorum kardeşim biliyorum.anlatıyım size.

ne alakası var ki şimdi.ha ayağınız debriyaja basılı ha vites boşta.ikiside aynı şey değil mi.debriyaja basınca zaten baskı balatayı boşa çıkarıyor.haaaa öyle değilse debriyaj pedalına neden basıp vites değiştiriyoruz.baskı balatayı boşa çıkarsın diye değil mi.arkadaşımızın bu konuda bence kusuru yok...bizde servisçilik yaptık garantide olan her arabanın garanti süresi içinde debriyajı garantiden değiştirdik.ayrıca balatanı kontrol et yanma falan yoksa senden kaynak lı bir arıza olma ihtimali yok gibi.
    Konu muratde tarafından (06/01/2009 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emir A.
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

kusuruma bakmayın o zaman...
    bilmiyordum...
    öğrendim...

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Ben 2 sene önce debriyaj sıyırmasıyla yolda kalmıştım o zamanlar babamda transporter vardı 2 yaşında ve 182.000 km deydi 30.000 km çok erken geldi bana
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

vedat çevik
    vtec368 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 42

fiat servisleri bazı parçaların garanti süresini 60000 kilometr ile sınırlandırmışlar bununda sebebi arabanın tüm parçalarının garantide olması yani geçen hafta 30000 bakımı için servise gittim firen balatalarının 1500-2000 kilometre daha gider sonrada diski bozar dediler bende değiştirmek istemediğimi söyledim servisteki usta bizim 30000 de sizi uyarmamız gerikiyor siz degiştirmezseniz aracın disklerinde olabilecek bir arızanın garanti kapsamına girmediğini söyledi ben şimdiye kadar garantiden askı rotları direksiyon mili ve tıkırtı burçları direksiyon simidi debriyaj setini değiştirdim şuanda araka koltuk sırtlığı ve amortisör takozlarını değiştiriçem serviste bakıldı koltuk kilitleri ses yapıyor tamir edilemedi takozlarıda biliyorsunuz işte kronik problem ama ben gittiğim servisten çok memnunum beni hiç üzmediler bu konuda

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2 sene önce debriyaj sıyırmasıyla yolda kalmıştım o zamanlar babamda transporter vardı 2 yaşında ve 182.000 km deydi 30.000 km çok erken geldi bana
    ama can kardeşim transporter ile karşılaştırma yanlış olur kanaatindeyim.birisi ticari kapsamda birisi binek kapsamda.yani ticarilerin parçaları biraz daha farklı ve dayanıklı oluyor.

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

bana da 40bin bakımında 5bin daha idare eder dediler. ne kadar ki acaba fiyatı?

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da 40bin bakımında 5bin daha idare eder dediler. ne kadar ki acaba fiyatı?
    Konuyu açan arkadaş ilk mesajında faturasını da eklemişti. Yanlış hatırlamıyorsam 400-450 arası birşeye çıkıyor.

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Fiat tüm araçlarına mekanik garanti vermiyor mu? nedir acaba bu mekanik garanti kapsamına giren parçalar çok merak ediyorum.

Tekrar geçmiş olsun, iyi günlerde kullanın.
    GP in mirror is faster than they appear !

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

debrıyaja basılı tuttugunuzda balata ıslevını tam olmasada yerıne getırmıs oluyor yanı balata calısıyor...baskı balata ıse bırden bıtmez...mutlaka oncesı vardır...yanı asınmıstır...ve baskı balata sokuldugunde uzerınde yaglama yok ıse veya baskı balatadan ayırmıyorsa garantıden degısır...dıger sartlarda ucretlı degısır..
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

16. Bu mesajı için 2 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

Emir A.
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı muratde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bildiğim kadarıyla demiyorum kardeşim biliyorum.anlatıyım size.
    Müslüm bey'e teşekkürler..
    Kulaktan dolma da olsa doğru biliyormuşum...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm bey'e teşekkürler..
    Kulaktan dolma da olsa doğru biliyormuşum...
    Fuzili senin dedigin tamamen Doğru zaten. vites Boştayken Debriyaja basılmamaması bile kavrama tertibatının ömrünü uzatır.

Kavrama tertibatı Sadece Baskı ve balatadan oluşmaz bunun bilyası var yay tertibatı ıvırı zıvırı var ee sen araç çalışıyo boşu boşuna araç boştayken debriyaj a basarsan bu parçaların işlevlerini tam yerine getirme özelligini zayflatmış olursun boşu boşuna debrijaya basmaktan, bu durumda ne olacak Debriyaja bastiginda kavrama tertibatı görevini tam anlamıyla yapamayacagı için biraz biraz balatadan yiyip balatanın bitmesine sebep olacak...

Bazı arkadaslarımız 2 nci viteste aracını kaldırarak (yarım debriyajla) balatalarını bile bile çabuk bitirir. o ayrı bir konu....

20. Bu mesajı için 2 kişi Ah-MeT'ye teşekkür etti:

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Manuel vites kutularindaki uygulamalarda, vites bosta iken debriyaka basildiginda, gobek bilyasina eksenel yuk biner (baski yayinin gerilimi) ve baski yayi gerilmis konuma gelir. Ancak bu esnada normal sartlarda (debriyaj pedali sonuna kadar basili iken) balata yuzeyinin aynaya temas etmemesi gerekir. Balata icin ölümcül hata ise, egimli yollarda (yokus yukari gibi) araci sadece frenleyerek sabit tutmak yerine, viteste yarim debriyajla durmaya calismaktir. Bu sekilde, debriyaj balatasini dahi yakmak mumkundur.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

22. Bu mesajı için 2 kişi Muhendis06'ye teşekkür etti:

canberk tarhan
    canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

ben tofas a sıkayetımı bildirdim bana parçaları gonderın ınceleyelim dediler bende parçalar bende yok dedim.Müşteri hizmetleri ise eğer parçayı garantıden değiştirmiyorsanız para verıyorsanız servıs ın muhakkak bu parçaları sıze vermesi gerekiyor dedi.bende alın sızın meshur servısınızden bır hata daha dedim. neyse servis benım parçaları gonderecekmıs ne mağlum servisin baska bir aracın parçalarını gondermediği birde telefonla baska bir fiat servisini aradım olayı anlattım bana yooo garantıden karsılanır sorun olmaz dedi hadı buyur delirmemek elde değil parçalara baktıktan sonra eğer yıne olumsuz derlerse bu sefer bir servis baska bir islem yapıyor diğeri baska bir sey soyluyor diyeceğim .ve ADAMINA GORE BU MUAMELEYI YAPIYORLAR
    Konu canberk tarafından (15/01/2009 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: EKSİK YAZI

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hugur ugur
    hugur1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

bende 2011 triptronık vıtes var benım aracımda da baskı bılyasından ses gelıyor dedıler garantıden değiştirdıler fakat arac garantıden değişim olurmu biliyormusunuz tesekkurler

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı hugur1979 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2011 triptronık vıtes var benım aracımda da baskı bılyasından ses gelıyor dedıler garantıden değiştirdıler fakat arac garantıden değişim olurmu biliyormusunuz tesekkurler
    hocam ne güzel değiştirmişler..başka neyi değiştirmek istiyorsunuz anlamadım..bu arada güzel hort olmuş

Sayfa 2/2 İlkİlk 12