Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Direksiyonu çevirirken ses duyanlar dikkat!!

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

bence 2006-2007 tüm araçları geri çağırıp halletmeleri lazım bu problemi.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Hadi direksiyonu anladık çözüm buluyorlar şu geri vitesi takarken kaçırt diye çıkan ses ne olacak

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

bakım fiyatı uygunmuş yaw

Yiğit Tuncer
    z_ygt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06az3970
    Edilen teşekkür: 11

Arabayı bir buçuk gün sonra aldım.City motorunun içinde 2 tane sokette gevşeme olduğunu söylediler.İnşallah bundan sonra yapmaz.Servisle uğraşmak zor.

erhan öztürk
    erhan0677 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06m0392
    Edilen teşekkür: 28

arkadaşlar ben yeni aldım arabayı problem olduğunda uyarı lambası yanıyormu yada direksiyondan ne gibi tepkiler geliyor

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı erhan0677 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben yeni aldım arabayı problem olduğunda uyarı lambası yanıyormu yada direksiyondan ne gibi tepkiler geliyor
    direksiyondan tıkırtı ve gıcırtı geliyor.

Ad bilgisi yanlış. Soyad bilgisi yanlış.
    azenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Soru Puntonun ,en büyük sorunu!

bende direksiyonu çevirdğimde aynı sorunu yaşıyorum ,ama durduğu zaman geliyor gıcırtı yanı rolantıde cevirince ,neden bilmiyorum ama city ozellıgını kapatınca böyle bir ses gelmiyor bu city motorundan işde sorun,bişi olması konusunda açıkca tedırgınım ama city özellıksız kullanamıyorum artık

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat serkan oral
    murtis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16ys176
    Edilen teşekkür: 1

Standart direksiyondan gelen gıcırtı

direksiyonumda kasiste sağa tam turda gıcırtı geliyordu.40 bin bakımda söyledim direksiyon kutusu değişecek dediler.940 tl gibi bir fiyatı varmış.güvenlik açısından zararı olmadığını öğrendim garantim de bitmiş olduğu için yaptırmadım.umarım daha sonra sorun çıkarmaz bana.normal sürüşte ne ses var ne de başka bir sorun.sadece sağa tam çevirdiğimde ve yokuş yukarı araç zorlanırken.

SAVAŞ CIL
    svs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart slm

Alıntı yakupca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nalet olsun city motoru arızasına

bu aracın en büyük derdi bu olsa gerek

bendeki arıza cty motorumu bilinmez ama 1500tl civarındaymış garanti bitti servisle görüştüm ve haber bekliyorum
    bakalım ne olucak

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

sağa sola çevirmede tık dong ses yapıyordu takozlardan dediler yağlandı geçmeyince hava yastığı sipirali?,city ve EPS den yada mil gelebilir gibi bişiler saydılar.. çok büyük bir problem değil aslında ara sıra sağ sol dönüşlerde tık dong bi ses.. direksiyonu çok sert kullandığım için direksiyon milinden diye düşünmüştüm.. şimdi bi sürü sipariş verildi yenisini taktırsam mı taktırmasam mı bilmiyorum.. hepsi garantiden değişecek olsa da yenileri üstündekinden daha kötü çıkabilir mi endişesi var.. basit bi ses için onlarca parça değiştirilmesi saçma geliyor..

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

ben de geçen hafta aracımın uyarı vermesi üzerine Üstün otoya uğradım.Sorunun city motorundan oldugundan söylediler.kullanırken hissettiğim bi ses veya sorun yoktu ama Allahtan araç uyarı verdi.Çok iyi ilgilendiler özellikle Zafer abiye çok teşekkür ederim.Garantiden aracın motoru değişti.Ama gerçekten kronik bir sorun bu hepsini çağırıp değiştirmeleri lazım.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı erdem197 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de geçen hafta aracımın uyarı vermesi üzerine Üstün otoya uğradım.Sorunun city motorundan oldugundan söylediler.kullanırken hissettiğim bi ses veya sorun yoktu ama Allahtan araç uyarı verdi.Çok iyi ilgilendiler özellikle Zafer abiye çok teşekkür ederim.Garantiden aracın motoru değişti.Ama gerçekten kronik bir sorun bu hepsini çağırıp değiştirmeleri lazım.
    Bu gerçekten çok ciddi bir sorun gibi görünüyor ve insanların güvenliğini ilgilendiriyor. Kullanıcıların şikayetleri olsun olmasın TOFAŞ-FİAT bu problemle ilgilenmeli.

Aydın Erden
    Painkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003
    Edilen teşekkür: 21

Arkadaşlar benim aracımda da direksiyondan gelen ses sorunu başladı.
    Önceleri çok nadir duyduğum ve önemsemediğim çok hafif bir TIK sesi bugün itibariyle kendini bariz bi şekilde belli eden direksiyonu her iki yöne de çevirdiğimde KÜT KÜT diye vurma sesi olarak vukuu buldu. Ses aracın içinde oturan herkes tarafından duyulabilecek seviyede adeta birileri direksiyona vuruyormuşcasına kendini belli ediyor. Gösterge panelinde bu durumla ilgili herhangi bir uyarı da çıkmadı.

Sorun yaşayan diğer arkadaşlarda da bende olan belirtiler oldu mu?

Araca binerken çok tedirginim. En yakın servis de 90 km uzaklıkta. Umarım yolda bir sorun yaşamam...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

yakında uyarı çıkar. yol bilgisayarında hata mesajı yazar ve panelde direksiyon lambası yanık kalır. bu olduğunda eğer hareket halinde iseniz sakın panik olmayın.direksiyon çok sertleşecek ama dönmeye devam edecek. eğer eski tip hidrolik direksiyonsuz araç kullandıysanız aynen o hale gelecek hatta keskin dönüşlerde iki elinizle döndürmek zorunda kalacaksınız ama direksiyon dönmeye devam edecek merak etmeyin.
    ben bugün bu durumda 20 km kadar kullandım , az yorucu oluyor ama araç sorunsuz gidiyor. hatta sert direksiyon gayet iyi gidiyor epsli laçka halinden çok iyi.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aydın Erden
    Painkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakında uyarı çıkar. yol bilgisayarında hata mesajı yazar ve panelde direksiyon lambası yanık kalır. bu olduğunda eğer hareket halinde iseniz sakın panik olmayın.direksiyon çok sertleşecek ama dönmeye devam edecek. eğer eski tip hidrolik direksiyonsuz araç kullandıysanız aynen o hale gelecek hatta keskin dönüşlerde iki elinizle döndürmek zorunda kalacaksınız ama direksiyon dönmeye devam edecek merak etmeyin.
    ben bugün bu durumda 20 km kadar kullandım , az yorucu oluyor ama araç sorunsuz gidiyor. hatta sert direksiyon gayet iyi gidiyor epsli laçka halinden çok iyi.
    Çok teşekkürler. Hafta sonuna kadar çok lazım olmadıkça kullanmayı düşünmüyorum. Servise giderken de tavsiyenize uyarım, 90 nın üzerine çıkmadan sakin bi yoluculuk düşünüyorum. (Umarım!! )

Atakan Köro
    Atakan KÖRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    64 KR ***
    Edilen teşekkür: 7

cumartesi günü servise gidip şikayetlerimi yazdırıp salı gününe randevu aldım. yapılacaklara aracın sola çekmesi ve ön cam panjurundaki sekmanın kırılmasını yazdırdım. ama bugün akşam farkettim ki direksiyonu sağa ve sola çevirirken küt küt diye ses geliyor. tekerin altında taş olabileceğini bile düşündüm hareket halindeyken de aynı ses gelmeye devam etti. yarın uzun bir gün olacak serviste şimdiden servis çalışanlarına kolay gelsin
    Eski Kullanıcı Adı: melal_efe

oky bil
    oky16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart direksiyon...

Arkadaşlar 2007 1,4 active sahibiyim. Direksiyonu sağa ve sola çevirirken tık tık sesi benim arabadan da gelmeye başladı. Üstüne bir de sürücü hava yastığı ikaz lambası yandı. İkaz lambası yandıktan bi kaç saat sonra korna gitti, çalmıyor, direksiyondan teyip kontrol de gitti, o da çalışmıyor. bu arızaların hepsini bir kaç gün ara ile verdi. Ne direksiyonmuş. sert kullanmış olsam olabilir diyeceğim ama çok da yumuşak kullandım. 67000 km de arabam ve 30000 den sonra servis dışında yaptırdım tüm bakımlarını. bir dünya masraf açacak şimdi. servise gitmeye korkuyorum açıkçası.

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Sizlerin araçları yine iyi gitmiş benim fiorino daha henüz 8,000Kmye geldiğinde değişmişti iki amortisör takozları daha sonra 12,000km geldiğinde yine aynı şikayetten tekrardan değiştirilmişti garantiden.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

Kazım APANOĞLU
    kazim01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

merhaba arkadaşlar.bende 2006 1.3 multijet arabamın direksiyonundan kötü sesler geliyordu.2-3 kezde uyarı ışıgı yanıp direksiyon sertleşmişti.yaklaşık 10 günden beri fiat yetkili servislerinden ve siz degerli arkadaşların yazılarından yola çıkarak araştırdım.adana daki 2 tane yetkili servisden biri olan adana BİRMOD fiat servisine gittim bana garantiden yapma imkanlarının olmadıgını söylediler. bende diger bir yetkili servis olan adana MIÇILAR fiat servisinden elif hanım ile tamasa geçtim.bana randevu verdi ve aracı kontrol ettikden 20 dakika sonra olumlu cevap vererek 2 saat gibi bir sürede citi motorumu degiştirerek yolcu ettiler. şimdi 2 side yetkili servis demekki isteyince oluyormuş.bilgilerinize sunulur

Emre Güler
    emre1307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16bes39
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence 2006-2007 tüm araçları geri çağırıp halletmeleri lazım bu problemi.
    Aranan arkadaşlar var zaten...2006 modeldi arabası sanırım.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon