Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Gp garanti biterken...

ALTAR KILIC
    Kurallara uymadığı için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır! ALTARKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

opar balatayı 175 ytl ye takan servise balatayı taktırmayıp opar balata dersen arabanla ilgilenen ustana mühendiscim o sana opar balatanı bulur getirir.aynı şekilde jant kapağını da bul getir dersen merak etme onu da bulur getirir.nereden getirdiği beni pek ilgilendirmiyor ki.önemli olan orjinalini getirmesi ve takması.garantiside cabası

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı ALTARKILIC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiatın taktığı opar balatanın aynısı
    ya aracın aksamlarından pek bir haberin yok
    veyahutta fiyat araştırması yapmayı bilmiyorsun arkadaşım
    kapalıçarşı zihniyetine sahibim ben
    bilmem hiç kapalıçarşıdan tanıdığın var mı?
    ayrıca kusura bakma da bakımlarını yaptırırken verdiğim paraları çıkaramadığım sürece arabamı satmayı da düşünmüyorum...
    sen kendini fiat a emanet etmişsin
    ver aynı parçaları bana oturur ben kendimde takarım
    her parçanın aksamının zaten numaraları belli
    yazıyorsun onları listeden canım arkadaşım
    mesela 10000 km bakım yaptıran arkadaş listesinin fotokopisinin resmini koymuş
    işine gelir gelmez
    oradaki parçalarının numaralarını yazarsan isimlerini yazarsan
    gider dışarıdan alır takarsın
    garantin bitincede 40000 km için aynı listeleri takip edersin
    parçalarının isimlerini yazarsın gider taktırırsın
    balata için o kadar fiyat farkı olmaz demişsin ama pek senin fiat la alakan olduğunu sanmıyorum
    tek bir jant kapağı için 36 ytl+kdv isteniyor
    aynı jant kapağını ben fiattan 7 ytl ye aldırıyorum...
    o yüzden sen bu forumu iyi takip et ki biraz daha bilgilen...
    burada kesiyorum bu atışma tavrını...
    öncelikle şunu vurgulamak isterim atışmak gibi bir hevesim ve sebebim yok kaldı ki bu cevapları yazma sebebim herşeyi bildiğinizi zannetmeniz ben nasıl kapalı çarşı zihniyetini bilmiyor isem (ki iyi bilirim )sizde parçalar yada otomobil konusunda herşeyi bilemezsiniz o parça numarası ile iş bitmiyor (örmeğin ustana da sor dicem ama onlarda anlatmaz bir markanın kaç kalitesi olduğunu yada çakmasının olup olmadığını ) ne incelikler var daha ama söyleyemem ,evet benim fiatla pek alakam yok ama gördüğüm bir parçanın hangi araca neresine geldiğini çok iyi bilirim sizin o bindiğiniz g.puntoyu da eksiksiz son civatasına kadar söker yeniden takarım iki balata takmak bi tampon sökmek ile iş bitmiyor yani + 7 ytl ye aldığınız jant kapakları yan sanayi onları takıyosunuz sonra servise gidip ses şikayetinde bulunuyorsunuz garatisi var ya ,aslında hesap basit madem aynı kalitede iki üründe bu kadar fark var neredeyse 5 katı o zaman araçlarda neden o kadar fark yok bir sürü bayii var neden benim 27.000 ytl ye aldığım aracı siz 20.000 ytly alamıyorsunuz yada 400 ytl ye satılan cep telofonunu 200 ytl ye alamıyorsunuz demek ki ucuz etin yahnisi olmaz

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

usta zarar verirse demişsin
    otofix yaz google ve bir incele...
    işleri sadece her marka aracın bakımı tamiri ve parçalarını sağlamak.
    ve yaptıkları her işin garantiside dahil cengiz...
    sanırım senin servislerle bir anlaşman var
    insanların parasını verdiği garantili ürünleri sonuna kadar değerlendirmesinin yadırganmasına şaşırdım..
    garantili almamın sebebi iki sene boyunca cebimden beş kuruş çıkmaması içindir.
    sükse yapmak için değil...
    NOKTA...
    garatisi bitmek üzere olan aracınızın bütün kusurlarını (buna sürücü hataları da dahil) ücretsiz yaptırabilmek değerlendirme ise o hizmeti veren oraya o kadar para yatıran servisin garanti veren servisin hakkıdır bakımları zorunlu tutmak yoksa herkes alsın aracı istediği yere yaptırsın sorun olunca servise gelsin ücretsiz yaptırsın eee nerden kazanacak bu insanlar çalışanları da dahil adil mi bu şimdi kendinizi servis sahibi olarak bi düşünün

ALTAR KILIC
    Kurallara uymadığı için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır! ALTARKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

yok yok bu cengiz senin işin zor
    senin 27000 ytl verdiğin aracı ben 22000 ytl ye aldım ve istersen sana fax geçeyim..
    seninle aramda dağlar kadar fark var.
    servis aynı jant kapağına 7 ytl yazarken işçiliğine 28 ytl yi rahatlıkla yazar.
    yani sen istersen voltronu oluştur ama ne arabadan anlıyorsun ne de alışverişten...
    senin kapalıçarşı mazinde bence en fazla 3 gün sürmüştür...
    4 ncü gün pek tutmazlar senin tarzında olanları bizimçarşıda

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Ankara ağaçlıda marea için jant kapağına 45(yada 35) ytl verdim. sadece parça zaten o iş için işçilik vs almıyolar. servislerin sattığı parçalarda fiyatlar sabit zaten kodu giriyo çıkıyo servis kafasına göre fiyat yazamaz(anca max %15 iskonto yapar). eğer fiyatları şişiren bi yer varsa oda tofaş...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

ALTAR KILIC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

haklı olabilirsin ozan...
    ben zaten 36 ytl yi duyunca hemen iyi günler diledim

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle şunu vurgulamak isterim atışmak gibi bir hevesim ve sebebim yok kaldı ki bu cevapları yazma sebebim herşeyi bildiğinizi zannetmeniz ben nasıl kapalı çarşı zihniyetini bilmiyor isem (ki iyi bilirim )sizde parçalar yada otomobil konusunda herşeyi bilemezsiniz o parça numarası ile iş bitmiyor (örmeğin ustana da sor dicem ama onlarda anlatmaz bir markanın kaç kalitesi olduğunu yada çakmasının olup olmadığını ) ne incelikler var daha ama söyleyemem ,evet benim fiatla pek alakam yok ama gördüğüm bir parçanın hangi araca neresine geldiğini çok iyi bilirim sizin o bindiğiniz g.puntoyu da eksiksiz son civatasına kadar söker yeniden takarım iki balata takmak bi tampon sökmek ile iş bitmiyor yani + 7 ytl ye aldığınız jant kapakları yan sanayi onları takıyosunuz sonra servise gidip ses şikayetinde bulunuyorsunuz garatisi var ya ,aslında hesap basit madem aynı kalitede iki üründe bu kadar fark var neredeyse 5 katı o zaman araçlarda neden o kadar fark yok bir sürü bayii var neden benim 27.000 ytl ye aldığım aracı siz 20.000 ytly alamıyorsunuz yada 400 ytl ye satılan cep telofonunu 200 ytl ye alamıyorsunuz demek ki ucuz etin yahnisi olmaz
    yok yok bu cengiz senin işin zor
    senin 27000 ytl verdiğin aracı ben 22000 ytl ye aldım ve istersen sana fax geçeyim..
    seninle aramda dağlar kadar fark var.
    servis aynı jant kapağına 7 ytl yazarken işçiliğine 28 ytl yi rahatlıkla yazar.
    yani sen istersen voltronu oluştur ama ne arabadan anlıyorsun ne de alışverişten...
    senin kapalıçarşı mazinde bence en fazla 3 gün sürmüştür...
    4 ncü gün pek tutmazlar senin tarzında olanları bizimçarşıda

kusura bakmayın arkadaslar aranıza gırıyorum ama cengızın aracının aynısını 22.000ytl aldıgınızı soylemıssınız.1.3 multıjet 90HP emotıon 5 kapı grande punto eger o fıyata cengızın aracından varsa kazası belası cezası olmayan kuzenıme grande punto arıyorum bundan dolayı ben hemen alabılırım??fıyat cok ıyı geldı cunku...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın arkadaslar aranıza gırıyorum ama cengızın aracının aynısını 22.000ytl aldıgınızı soylemıssınız.1.3 multıjet 90HP emotıon 5 kapı grande punto eger o fıyata cengızın aracından varsa kazası belası cezası olmayan kuzenıme grande punto arıyorum bundan dolayı ben hemen alabılırım??fıyat cok ıyı geldı cunku...
    Mustafacığım bu altar ya laftan anlamıyor yada beni diğer forum üyeleri ile karıştırıyor (tabii diğer arkadaşlar alınmasın) ben o fiyatı örnek verdim ve hala da idaa ediyorum jant kapağına takmış gidiyorsunuz şunu unutmayın hemen hemen her ürün gurubunda küçük şeyler para kazandırır ve orjinal bir jant kapağı 7 ytl asla olmaz ve servisi benden iyi bilemezsiniz ve mustafacığım benim arabam artı olarak (dualogic) ve ben o aracı 20.000 ytl ye aldım altar bey de örnek verdiği balata gibi 5 te 1 fiyatına da istemiyorum aynı fiyata alsın iki tane de bana getirsin laf ile peynir gemisi yürümeeezz...

ALTAR KILIC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

özelden mustafa ile de biz anlaştık ama
    cengiz sen gerçekten hala kalın kafalısın
    mustafa sana özelden nasıl aldığımı mesajımı kopyalayarak gönderir
    diyorum aramızda dağlar kadar fark var diye
    ama adam kalın kafalı anlamıyor
    canım arkadaşım cengiz :p

İbrahim ÖZHAN
    bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bayburt
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

2006 model aracım garanti süresini 2010 ylına kadar uzattım.. Onumuzdekı mayıs ayınad servıse gıderek hasar gormus gormemıs onemlı parcaları degıstırmek ıstıyorum )garantı kapsamında amortısor, balata vs..) bu mumkunu mu ve bu konuda servısın yaklasımı nasıl olacaktır??
    Hyundaı kullnana bazı arkadaslarım 2 yıl ıcerısınde 2 kez amortısor degısımı yaptılar herhangı bır sorunları bulunmamasına ragmen..hyundaı servıslerı sanırım bu konuda daha esnek...
    Fıat servıslerının garantı kapsamında gerceklestırılecek bu degısımlere bakıs acısı konusundakı yorumlarınızı yazarsanız cok memnun olurum arkadaslar

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İbrahim, amortisör, balata, debriyaj gibi kullanımla yıpranacak malzemeler garanti kapsamına girmiyorlar maalesef.Tabi parçalarda teknik bir problem-üretim hatası varsa o zaman ücretsiz değişimi yapılır.Belki sadece amortisör patlamaları için servislerin birkaç aylık opsiyonları olabilir sıfır araç için...

vahap türkkal
    buzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Beyaz

Dikkat Garantiyi uzatmak en iyisi

arkadaşlar bence garanti bitmeden garantiyi uzatmak en iyisi ekte fiyatları mevcuttur.
    Konu buzman tarafından (15/11/2008 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12