Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ankara Üstün Oto Hakkında...

Aydın Erden
    Painkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003
    Edilen teşekkür: 21

Standart Ankara Üstün Oto Hakkında...

Arkadaşlar geçen gün aracımdaki ufak tefek sorunlar için evime yakın olduğundan üstün otomotivin servisini tercih ettim.
    Servis hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak isterim:

Öncelikle arcımla ilgili şikayetlerimden bahsedeyim. Birincisi arka kapıların sıcakta zor açılması(ki kronik bir sorundur), ikincisi torpido gözü kapağının zor kapanması ve kapandığında boşluk kalması ve bir diğeri de kasislerde arka taraftan geldiğini sandığım cik cik tarzında ötme sesi.

Öncelikle servis müşteri ilişkileri sorumlusu yasemin hanımın samimi,sıcak tavırları, sorunlarımla ilgilenmesi ve hoş sohbeti çok hoşuma gitti. Müşteri memnuniyetinin kendileri için öneminden bahsetti falan feşmekan… Sürekli yanıma gelip aracın durumu hakkında beni bilgilendirdi, iyi güzel hoş… Sabah 9,30 da randevuyla gitmiştim öğlen oldu aracın işi bitmedi, vaktim de vardı yemeğe kalın dendi iyi güzel yemek de yedik… Her şey iyi gidiyordu. Saatler geçti öğleden sonra 3 gibi aracın bittiği söylendi ücretsiz motor koruma yapılacağı söylendi ve yapıldı, bu da çok hoş oldu…

Nihayetinde arabamı test edip mutlu mesut servisten ayrılacakken bir de baktım ki arka kapıların sorunu giderilememiş, torpido gözü kapağı halen zor kapanıyor, arkadan geldiğini zannettiğim sesin nerden geldiği de bulunamamış?????? Ben servise niçin gitmiştim!!!

Tamam saolsunlar çok ilgilendiler benimle, bu sorunların giderilmediğini söylediğimde bi kez daha içeri aldılar arabayı torpido kapağını düzeltmek için ayar yapamayınca elleriyle çaprazlama kastırıp esneterek doğru konuma getirdiler torpidoyu(sorun giderildi fakat yöntem ilginçti), kapının kolunun ve birkaç parçasının değiştiğini ve ayar yapıldığını bu kapıların açılmasının normal olduğunu ve sıcakta kaldığında sorun olmayacağını söylediler(fakat 15 dk güneşte bıraktığımda yine zor açılıyor) sabahtan beri orada bekleyip de tam anlamıyla bir sonuç alamamaktan sıkılmıştım.

Servisteki ilgi alaka, ağırlama çok iyiydi bu açıdan çok memnunum, beni memnun edebilmek için yasemin hanım çok uğraştı fakat sorunlarım hakkında tam anlamıyla tatmin olamadan servisten ayrıldım. Servisin nihai görevi sorunlara çare bulmak değil mi ki!

Bu arada Yasemin Hanımdan bir şey öğrendim, servise gittiğimizde bize kayıt açıldığında aracımızla ilgili bir kampanya varsa o ekranda görünüyormuş, yani bu kampanya olayından benim anladığım; değişmesi gerekn parçalar vs. sanırım orada görünüyor (misal benim klimanın kaçak kontrolü yapılması gerekiyormuş onu da yaptılar)
    Konu Painkiller tarafından (24/07/2008 Saat 01:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme ve imla düzeltme.

burak arslan
    ReNoVaTio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674
    Edilen teşekkür: 222

üstün oto hakkında buna benzer bir sorun duymuştum.senin aradaki sıkıntılar bendede vardı.hele o torpido beni çıldırtmıştı.sinirden koparasım geliyordu.trabzonda tatildeyken hiç kapanmamaya başladı ordaki tunalar servise gittim fiatın sağolsunlar 15 dakikada çıktım servisden.senin adına üzüldüm.sana ağaçlı fiatı öneririm.pişman olmazsın.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Enteresan bir durum hizmet güzel iş yok gibi bişi olmuş ,Valla aslında keşke ağırlama kötü olupta iş güzel olsaymıştı .

Bir bankanın reklamı vardı çok hoşuma gitmişti bankadan içeri giriyorsun seni balonlarla palyançolar karşılıyor çay kahve hizmeti veriliyor altınıza kottuk elinize gazete veriyorlar yaya şaşa yapıp gönderiyorlardı .Burada anlatmak istediğim önemli olan ağırlamanın yanında işinizin düzgün vede doğru yapılması ..

Yinede geçmiş olsun diliyorum..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

ewet mehmet çok haklısın.bu arada farlardan çok memnunum mehmet tekrar eline sağlık.ama uzun yolda çok küfür yemişimdir.önümdeki arabalar hemen kollarını dışarıçıkarıp uzunları kapat d,iye işaret eidyorlar.uzunları çakınca ellerini tekrar kaldırıp özür diliyorlar

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zafer kaplan
    zaferkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

ne denir bilmiyorum ama burda araçla değilde seninle ilgilenmişler fiatın çok yanlış tutumları var aslında umarım düzelir

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı forevega Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstün oto hakkında buna benzer bir sorun duymuştum.senin aradaki sıkıntılar bendede vardı.hele o torpido beni çıldırtmıştı.sinirden koparasım geliyordu.trabzonda tatildeyken hiç kapanmamaya başladı ordaki tunalar servise gittim fiatın sağolsunlar 15 dakikada çıktım servisden.senin adına üzüldüm.sana ağaçlı fiatı öneririm.pişman olmazsın.
    trabzon tunalarda arka kapıları yaptırdık güya 2gün sonra arka kapı gene açılmıyor.(4 aydır öle duruyor ) torpido kapağını balgattaki fiat servisinde yaptırdık bir sorun yok artık

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

demekki kapı konusunda baya çalışmaları lazım yaşar

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

demekki kapı konusunda baya çalışmaları lazım yaşar
    anlamadığım şey niye sadece sol kapı açılmıyor sonuçta sağ kapının malzemesi farklı değil ya

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

ewet bu biraz şaşırtııcı.ama o kapıda bir sorun veya ayarsızlık vardır.bence başka servise göster

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

Arkadaşlar bugün de yol üzeri yine uğradım kapı beni sinir etti bu kez arka iki kapı da açılmıyor, hangi taraf güneşi yerse o tarafta arıza çıkıyor. Sıcağı sıcağına göstereyim diye indim servise lakin soğudu mu ne oldu anlamadım usta gelene kadar açılmaya başladı. Artık vaktimin olduğu bir gün uğrayacağım 1 saat güneşte bırakıp öyle kontrol ettireceğim yahut yolum düşerse "kavaklıdereye" uğrayacağım...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Üstün otoya ben de klimamdaki ses için gitmiştim. Bir gece orada yattı araba sonra beraber baktık ustayla. Klimam normaldekinden daha az ses yaparak kendini gösterdi ustaya..Hemen reçetemi yazıp gönderdiler...
    BU SES NORMAL !!!

Hiç ama hiç zamanım yok arabayla boğuşacak. Yani zaten öyle sayko bir sorun ki benimkisi, ısınınca klimayı açayim, çok sessiz devreye giriyor ama motor sogukken basınca kıııırrrrkkk ediyor devreye giriyor. Usta bile bulamıyorum gösterecek. Çok basit birseyi var ama kimse yorum getiremiyor.

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

Unutmadan şunu da ekleyeyim bugün üstün otodaki koç allianz acentesine malum kasko ve zorunlu trafik sigortası için gittim. Kaskoyu Fiat Kasko yaptırdım ve yanında üstün otodan meguiars boya koruma verdiler, aklınızda bulunsun... Tabi bu fiyatlar iyi mi??
    Kasko muafiyetsiz, mini onarım pakedi + (hediye)meguiars boya koruma = 930 YTL (Aracım 2008 model, kaskoda hasarsızlık indirimim yok)
    Zorunlu trafik sigortası = 145 YTL (Hasarsızlık indirimi dahil)

Klima sesinden ziyade ben de klimada soğutma devreye girdiğindeki titreşimler yüzünden gittim -koltuklar masaj yapıyordu o derece bir titreşim- motor takozunum kırılmış değişti ve düzeldi fakat klima çalışırkenki motor gürültüsünün artmasına bir çare yok sanırım, o sese normal diyorlar, bu seslerle yaşamayı öğrenmeli miyiz neyiz!

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstün otoya ben de klimamdaki ses için gitmiştim. Bir gece orada yattı araba sonra beraber baktık ustayla. Klimam normaldekinden daha az ses yaparak kendini gösterdi ustaya..Hemen reçetemi yazıp gönderdiler...
    BU SES NORMAL !!!

Hiç ama hiç zamanım yok arabayla boğuşacak. Yani zaten öyle sayko bir sorun ki benimkisi, ısınınca klimayı açayim, çok sessiz devreye giriyor ama motor sogukken basınca kıııırrrrkkk ediyor devreye giriyor. Usta bile bulamıyorum gösterecek. Çok basit birseyi var ama kimse yorum getiremiyor.
    Konu Linos tarafından (24/07/2008 Saat 15:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

arkadaşlar klimadaki o ses geçmiyor nereye götürürseniz götürün herkes normal der gönderir.aydının dediği gibi bu sese alışıcaz başka çare yok:-D

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

Alıntı Painkiller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün de yol üzeri yine uğradım kapı beni sinir etti bu kez arka iki kapı da açılmıyor, hangi taraf güneşi yerse o tarafta arıza çıkıyor. Sıcağı sıcağına göstereyim diye indim servise lakin soğudu mu ne oldu anlamadım usta gelene kadar açılmaya başladı. Artık vaktimin olduğu bir gün uğrayacağım 1 saat güneşte bırakıp öyle kontrol ettireceğim yahut yolum düşerse "kavaklıdereye" uğrayacağım...

kapı açılmıyor derken aydın lastiklerin yapışmasındanmı bahsediyorsun?

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

kapı açılmıyor derken aydın lastiklerin yapışmasındanmı bahsediyorsun?
    Hayır hayır. Şöyle izah edeyim, bu kapı açılmama olayıyla ilgili daha önce başka bir servise gitmiştim ankara dışında, vaktim yoktu yaptıramadım ve bana şöyle bir açıklama yaptılar:
    Arka kapıların açılmaması kronik bir sorunmuş ve düzeltilmesi 2 saat alıyormuş. Yapılan işlem ise bir burc değişimi ve kilitiçindeki çelik halatın kısaltılmasıymış.

Yani benim anladığım sanırım sıcakta bu çelik tel genleşiyor ve uzuyor dolayısıyla kapı kolunu çektiğimizde en yukarıda kavrıyor yahut hiç açılmıyor.

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

çok ilginç ilk defa duydum inan bana.benim araba şuan 1 haftadır kapının önünde akşama kadar güneşin altında duruyor.umarım herhangi bir sorun çıkarmaz.ama şunu biliyorum.kapı kenarındaki lastikler sıcakdan veya fazla soğuktan çok yapışıyor.

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

Valla lastiklerin yapışması gibi birşey hiç olmadı yahut ben dikkat etmediğim için fark edemedim.

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

umarım kapılarındaki sorunu çözersin en kısa sürede.

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

teşekkür ederim. ben de öyle umuyorum zaten bir dahaki gidişimde de çözüm bulamazlarsa başlarına ekşiyeceğim ortalığı ayağa kaldıracağım. 3 seferdir gidiyorum be...

burak arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674

başka servise git bide orda dene şansını.

Sayfa 1/2 12 SonSon