Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Servis efsaneleri...

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Kızgın Servis efsaneleri...

evet arkadaslar servıste karsılastıgınız sasırtıcı konuları buraya tasıyalım
    madde madde

- Farlar tamponu sokmeden cıkmıyormus:s19:
    - active modellere sis farı takılamıyormus:s19:

by_yüzbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 3

bildiğim kadarıyla active versiyonlarına sis farı takılabiliyo.

Mete Erden
    Gianfranco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DV X8X8
    Edilen teşekkür: 3

Fiat servislerinin disinda bir konudan bahsetmek istiyorum. Ama bugune kadar duydugum en komik hikaye idi. Tam bir efsane.

Bir arkadasimin tanidigi Subaru Impreza WRX STI aliyor. Bir gun yolda giderken araba bozuluyor ve servisi ariyor. Serviste bu arkadasa bir adet cekici yolluyor. Servise variyorlar; araba cekiciden tam indirilirken servisten bir usta cikip arabanin sahibine diyor ki :" pardon, arabanin arka kanadi cok guzel nerde taktirdiniz?". Arabanin sahibi 1 2 saniye bir saskinliktan sonra cekicinin soforune bagiriyor "arabayi baska servise goturuyoruz".

Acikcasi servislerin cok dikkatli olmasi gerekiyor. Ama fiat servisinde hic bu kadar abarti bir durumla ne karsilastim ne de duydum...

kutlay
    Ziyaretçi kutlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aksesuar kataloğundaki görüntüsüne aldanıp tozluk siparişi yaptırdım!
    aradılar, "gelin takalım"..

tozluğa baktım, katalogtakiyle alakası yok! daha büyük ve "punto" yazısı farklı!
    hadi istedik ayıp olmasın diye taktırdım!
    basit bi iş diye çırağa verdiler işi. bende yukardan izliyorum..
    çırak yarım saat sonra gelip "tamam abi delip taktım" dedi..
    açıklamaları okuduğumda hiçbirşekilde delmeye gerek yok yuvaları hazır diyordu..
    servis şefine durumu söyledim "yok öyle şey delmemiştir" diyip baktı harbiden delindiğini gördü..
    "lanet olsun ben gidiyorum" deyip arabaya yönelince arabayı lifte kaldırdılar:s20: servisin içine giremezsiniz diye..
    polis.i arıyorum diyince indirdiler! birden halka ilişkiler belirdi karşımda, "aman efendim arabanızı yıkayıp verelim" falan diye abul sabuk laflar!!
    2 aydır kullanıyorum ve tozluk yanlış takıldığından bi halta yaramıyor!
    kıytırıktan tozluktan dolayı davlumbazı deldiler ve hala o "%100 müşteri memnuniyeti" denen fiat çağrı servisini taciz ediyorum! 2 güne bir arıyorlar.. ısrarla o servis.in beni arayıp özür dileyip tozluğumu çıkarmalarını istiyorum!

madem müşteri memnuniyeti diye basbas bağırıyorlar Sonucuna katlancaklar!

kültigin
    Ziyaretçi kültigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kutlay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aksesuar kataloğundaki görüntüsüne aldanıp tozluk siparişi yaptırdım!
    aradılar, "gelin takalım"..

tozluğa baktım, katalogtakiyle alakası yok! daha büyük ve "punto" yazısı farklı!
    hadi istedik ayıp olmasın diye taktırdım!
    basit bi iş diye çırağa verdiler işi. bende yukardan izliyorum..
    çırak yarım saat sonra gelip "tamam abi delip taktım" dedi..
    açıklamaları okuduğumda hiçbirşekilde delmeye gerek yok yuvaları hazır diyordu..
    servis şefine durumu söyledim "yok öyle şey delmemiştir" diyip baktı harbiden delindiğini gördü..
    "lanet olsun ben gidiyorum" deyip arabaya yönelince arabayı lifte kaldırdılar:s20: servisin içine giremezsiniz diye..
    polis.i arıyorum diyince indirdiler! birden halka ilişkiler belirdi karşımda, "aman efendim arabanızı yıkayıp verelim" falan diye abul sabuk laflar!!
    2 aydır kullanıyorum ve tozluk yanlış takıldığından bi halta yaramıyor!
    kıytırıktan tozluktan dolayı davlumbazı deldiler ve hala o "%100 müşteri memnuniyeti" denen fiat çağrı servisini taciz ediyorum! 2 güne bir arıyorlar.. ısrarla o servis.in beni arayıp özür dileyip tozluğumu çıkarmalarını istiyorum!

madem müşteri memnuniyeti diye basbas bağırıyorlar Sonucuna katlancaklar!
    Kutlay Kardeş
    Müşteri memnuniyeti konusundaki görüşlerine sonuna kadar katılıyorum. Bende trim sesleri (zırıltı) yüzünden müşteri hizmetlerini epey yoruyorum!
    İşlerini iyi yapsınlar. Değil mi ama...

kutlay

"müşteri memnuniyeti" dedikleri tlf.nu aradığımda bide "kaliteli hizmet verebilmek için konuşmanız kayıt altına alınacaktır" diyor hatunun teki!! :icon_smile_screwy: ve her konuşmamın başında "kayda alınıyor" dimi diye soruyorum bide!!

"memnun" olana kadar devam edeceğim:s20:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı by_yüzbaşı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla active versiyonlarına sis farı takılabiliyo.

konu baslıgına ve acıklamaya dıkkat edelım ontknow:

ercan h
    searchandrescue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 az 8796

gece araçla yolda kaldım. elektrikli hiç bi donanım çalışmaz oldu acil servisi aradım olayı anlattım beni o gün ki servisle görüştürdü
    hatta tofaş yetkilisi varken geliceğini belirtti, ben orda beklerken telefonum çaldı arayan nöbetçi acil servis abi ben şu anda uzaktayım sen yavaş yavaş servise gelirsin dedi;kısa bi şoktan sonra aracın farlarınında yanmadığını belirttim o zaman çok beklersin işim var şimdi dedi. tekrar tofaşı arayıp servisi şikayet ettim. birmotu arayıp olayı anlattım gelip aracımı aldılar arızayı giderip aracımı geri bana getirdiler. diğer serviste telefonla arayıp sorunumu gidermek yerine niye şikayet ettiğim konusunu sorgulamakla yetindi ben halen merak içindeyim o servis hakkında her hangi bi işlem yapıldımı
    ikiside servis arkadaşlar
    bana farları yanmayan araçla yavaş yavaş gelirsin diyen o geceki nöbetçi servis ali uğurluya :B
    sorunumu en kısa sürede gideren birmot STU'su nevzat ustaya ve personeline teşekkür ederim
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

kutlay

yukarda bahsettim olayın geçtiği servis ali uğurlu'ydu.. yazmayim dedim ama sen yazınca yazmam icab etti..
    cuma günü aradılar, dedimki tamam özür dileyecekler! heriflerin umrunda değil, "aşure gününe" davetlisiniz dediler.. :s20:

Cihan Dalkın
    otoritec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

benimde hatırlarsanız ön ızgara olayı vardı meşhur... bununla ilgili bana servisin ultra komik açıklamasını sizlerle birkere daha paylaşıyım... aynen şöle dedi ilker bey bana, tıkırdı burcunun değişmesi için ön ızgara sökülmüştür bu sırada yanlışlıkla dizel bir başka bir gp nin ızgarası takılmıştır... evet yorum yapmıyorum buyrun...

ercan h
    searchandrescue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 az 8796

Alıntı kutlay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarda bahsettim olayın geçtiği servis ali uğurlu'ydu.. yazmayim dedim ama sen yazınca yazmam icab etti..
    cuma günü aradılar, dedimki tamam özür dileyecekler! heriflerin umrunda değil, "aşure gününe" davetlisiniz dediler.. :s20:
    bu servis biraz problemli bildiğim kadarıyla
    Konu searchandrescue tarafından (11/02/2007 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

kutlay

olumlu bişey yaşamdım bu servisle ilgili
    daha öncede yazmıştım bu servisin ekibi 2 sene önce değişmiş ve bu ekipten kimse memnun değil
    diğer servisler kalite eşiğini aşmış durumdalar
    bunlar halen komik ve trajikler

Oğuz Özcan
    x-troy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı otoritec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde hatırlarsanız ön ızgara olayı vardı meşhur... bununla ilgili bana servisin ultra komik açıklamasını sizlerle birkere daha paylaşıyım... aynen şöle dedi ilker bey bana, tıkırdı burcunun değişmesi için ön ızgara sökülmüştür bu sırada yanlışlıkla dizel bir başka bir gp nin ızgarası takılmıştır... evet yorum yapmıyorum buyrun...
    iyi sallamış:oha: :zuhaha: :zuhaha: :zuhaha:

Cihan Dalkın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

yani işte böle bi servisim var !!!!!!!

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Bundan önceki arabamda 2004 puntoydu.Arabayı aldıktan sonra ön takımdan lak lak ses gelmeye başladı.Bir kaç yere gösterdim bulamadılar.En sonunda sanayiden bir abi radyatörün gevşediğini ve salladığını gördü ve sabitleyerek işi halletti.Buraya kadar herşey normal.Asıl mesele sanayiye gitmeden önce aracımı bir servise götürdüm.Servis şefi ile yola çıktık denedik sesi duydular.Ama çözümü ve nereden geldiğini bulamadılar.Ve bana verdikleri cevabı aynen yazıyorum;

Aracı 2 gün bize bırakmanız gerekiyor,ön takım komple dağıtılacak sorun buradan değilse konsol kısmını dağıtacağız...:kar: :oha:

Yorum size ait.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Tecrübe abi tecrübe çok önemli. İş üretici firmaların verdiği 3-5 haftalık eğitimle bitmiyor demek ki.

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı bebeto85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı 2 gün bize bırakmanız gerekiyor,ön takım komple dağıtılacak sorun buradan değilse konsol kısmını dağıtacağız...:kar: :oha:

Yorum size ait.
    dağıtıcaz ne dmk abi hauhaah :icon_eek:
    Demon Driver |Damien|

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

bnde ali uğurludan almıştım zırıladamalar için götrdüümde sorunun göstergelerin ve bilgisayar ekranının gevşekliinden kaynaklandıını ve bunun fabrikasyon hatası olduunu sölediler. ertesi gün aldım düzelmişti biraz iyimser olmuştum fakatt....bunlar baya abartmşş

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

siiznkide bişyimi beee .. benim direksiyon kilitlendi servise goturdum. servis tekiler mumkun deil direksiyon kilitlenmez. arabada yanıbasımda dedim naısl kilitlenmez bakın bakalım dedim. direksiyon hala kilitli bi şekilde . bu seferdedilerki milyonda bir bi durum.
    ben cok sanslıyım milyonda bir olayından dolayı..
    a bide su var vulastan gorduk lpg taktrıalım dedik aradım fiatı tamam takılabilir dedi. servise gittim hayır takılmaz dedi. bende nasıl taklmaz dedim fiat genel mudurlugu takılır garantiside olmez diyo dedim
    el cevap onlar bişey bilmez nasııı yanii
    iişin ilginci fiatı tekrar aradıgımda hani siz bole diyosunuz ama servis bole diyo diyecektim ki fiat bu sefer olmaz dedi
    yani asena halt etmiş

Cihan Dalkın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siiznkide bişyimi beee .. benim direksiyon kilitlendi servise goturdum. servis tekiler mumkun deil direksiyon kilitlenmez. arabada yanıbasımda dedim naısl kilitlenmez bakın bakalım dedim. direksiyon hala kilitli bi şekilde . bu seferdedilerki milyonda bir bi durum.
    ben cok sanslıyım milyonda bir olayından dolayı..
    a bide su var vulastan gorduk lpg taktrıalım dedik aradım fiatı tamam takılabilir dedi. servise gittim hayır takılmaz dedi. bende nasıl taklmaz dedim fiat genel mudurlugu takılır garantiside olmez diyo dedim
    el cevap onlar bişey bilmez nasııı yanii
    iişin ilginci fiatı tekrar aradıgımda hani siz bole diyosunuz ama servis bole diyo diyecektim ki fiat bu sefer olmaz dedi
    yani asena halt etmiş
    aynı şey yada benzeri bana da oldu direksiyon kilitlenme değilde kontağı kapatırsın ya o şekilde sertleşti ve direksiyon ışığı yandı hehe tabii hemen sağa yanaş yanaşana kadar 3 kg vermişimdir.

Sayfa 1/2 12 SonSon