11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Rese Oto Bakım Bilgilendirme

Mert Çapacı
    metay51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TG 8593
    Edilen teşekkür: 30

Konu Rese Oto Bakım Bilgilendirme

Arkadaşlar Selamlar,

23 Mart Cumartesi aracımı Bostancı Sanayi deki Rese Oto ya götürdüm. Yapılan işlemleri, kullanılan parçaları ve fiyatları bilgi amaçlı sizleri aydınlatması için paylaşıyorum.

Araç : 2011 Punto Evo 1.4 Dualogic

• Ferodo Fren Diski : 160 TL (Ürünü şüphe ile yaklaştım ama ustalar gayet güvenilir olduğunu , sorun yaşamadıklarını belirttiler.)
    • Opar Fren Balatası : 100 TL
    • SNR Amörtisör Takozu x2 : 140 TL (Opar istedim fakat bulamadık bunda da sorun yaşamadıklarını belirttiler.)
    • Davlumbaz x2 : 90 TL
    • Balata Spreyi : 5 TL
    • Sprey Boya : 15 TL
    • Robot Şanzıman Yağı Değişimi : 130 TL

İşçilik : 190 TL
    Toplam : 830 TL

Kaliper ve kampanalar iyice pisliklerinden arındırılarak siyah renge boyandı. Takozların , davlumbazların , fren disk ve balataların montajları yapıldı. Robotize şanzıman yağı komple boşaltılarak yenisi ile değiştirildi.

Saygılarımla

2. Bu mesajı için 2 kişi metay51'ye teşekkür etti:

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Standart Cevap: Rese Oto Bakım Bilgilendirme

Rese oto iyidir. Fiyatları uygundur. Parçacı fiyatlari değişken tabi

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Rese Oto Bakım Bilgilendirme

Otomatik şanzıman yağı ne marka kondu acaba?
    https://unluoto.com.tr/urunler/2912/...-yagi-cs-speed
    50₺ yağın fiyatı acaba,80₺ değişim ücreti mi de toplamda 130 yazdınız?normalde 190₺lık işçiliğin içinde olması gerekir.
    Rese oto iyidir,garanti bittiğinden beri 5yıldır giderim,güvenirim ama kimse eleştirilmez değildir.
    Çalıştıkları parçacıyı beğenmiyorum,yazın gittiğim son bakımda parçaları dışardan aldım gittim.Kendileri dışardan getirdiğim parçaları orjinal olmak kaydıyla kabul ediyorlar.Çok ta katı değil,mobil yağ götürünce selenia yok mu demiyorlar.Rutin bakım parçaları kendilerinde mevcut oluyor,orjinal filtreler vs.Ancak dışardan parça alınacaksa dediğim gibi ya netten ya da başka parçacılardan sora sora alma yoluna gidin derim.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mert Çapacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TG 8593

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatik şanzıman yağı ne marka kondu acaba?
    https://unluoto.com.tr/urunler/2912/...-yagi-cs-speed
    50₺ yağın fiyatı acaba,80₺ değişim ücreti mi de toplamda 130 yazdınız?normalde 190₺lık işçiliğin içinde olması gerekir.
    Rese oto iyidir,garanti bittiğinden beri 5yıldır giderim,güvenirim ama kimse eleştirilmez değildir.
    Çalıştıkları parçacıyı beğenmiyorum,yazın gittiğim son bakımda parçaları dışardan aldım gittim.Kendileri dışardan getirdiğim parçaları orjinal olmak kaydıyla kabul ediyorlar.Çok ta katı değil,mobil yağ götürünce selenia yok mu demiyorlar.Rutin bakım parçaları kendilerinde mevcut oluyor,orjinal filtreler vs.Ancak dışardan parça alınacaksa dediğim gibi ya netten ya da başka parçacılardan sora sora alma yoluna gidin derim.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    190 TL işçiliğin dışında , şanzıman yağın değişimi (yağ dahil) 130 TL ye yapıldı .Tüm bu yaptırdığım işlemler içinde bana bu biraz pahalı gibi geldi..

Parçacıyı bende beğenmedim evet. Sonraki bakımlar da bende parçaları kendim alıp gidicem.

mert inan
    whobrave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı metay51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar,

23 Mart Cumartesi aracımı Bostancı Sanayi deki Rese Oto ya götürdüm. Yapılan işlemleri, kullanılan parçaları ve fiyatları bilgi amaçlı sizleri aydınlatması için paylaşıyorum.

Araç : 2011 Punto Evo 1.4 Dualogic

• Ferodo Fren Diski : 160 TL (Ürünü şüphe ile yaklaştım ama ustalar gayet güvenilir olduğunu , sorun yaşamadıklarını belirttiler.)
    • Opar Fren Balatası : 100 TL
    • SNR Amörtisör Takozu x2 : 140 TL (Opar istedim fakat bulamadık bunda da sorun yaşamadıklarını belirttiler.)
    • Davlumbaz x2 : 90 TL
    • Balata Spreyi : 5 TL
    • Sprey Boya : 15 TL
    • Robot Şanzıman Yağı Değişimi : 130 TL

İşçilik : 190 TL
    Toplam : 830 TL

Kaliper ve kampanalar iyice pisliklerinden arındırılarak siyah renge boyandı. Takozların , davlumbazların , fren disk ve balataların montajları yapıldı. Robotize şanzıman yağı komple boşaltılarak yenisi ile değiştirildi.

Saygılarımla
    Sanki amortisör takozları bana pahalı gibi geldi. Oparın takozu 55 tl. Yan sanayiler 35 TL den başlıyor. SNR mı çok iyi acaba?

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

55 e takoz varmiymis

Mert Çapacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TG 8593

Alıntı whobrave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki amortisör takozları bana pahalı gibi geldi. Oparın takozu 55 tl. Yan sanayiler 35 TL den başlıyor. SNR mı çok iyi acaba?
    Vallahi kullanıyoruz memnunuz dediler. Garantisi de varmış.

mert inan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı metay51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi kullanıyoruz memnunuz dediler. Garantisi de varmış.
    Garantinin olması güzel. MGA yan sanayi markası vardır bilirsin. Şanzıman takoz,Amortisör takoz ve fren balataları farklı zamanla bu parçaları değiştirdim MGA ile. Her birininde garantisi var dediler. Örnek veriyorum takozu değiştiriyosun 45 TL takoz ustada 30 tl alıyor ve 2 ay sonra ses yapmaya başlıyor. Sonra gidiyorsun takozu değiştireceksin garantiden fakat ustaya gene 30 tl vermen gerekli. Hani 20-30 tl bu dediğim parçalarda belki daha fazla verip orjinal alıp sıkıntısız kullanmak varken bu şekilde yan sanayi kurbanı oluyoruz.. açıkcası ben. Daha sonra farkediyorsunki usta ile parçacı arkadaş yani her garantiden parçayı değiştirmeye gittiğinde ustanın cebide doluyor. Bu parçaları değiştirmeye gittiğim ustam hep mga iyi markadır takalım abi, garantiside var zaten.. demesi ile kandım ama bi zaman sonra insan yemiyor bu numaraları..

Mert Çapacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TG 8593

Garantinin olması güzel. MGA yan sanayi markası vardır bilirsin. Şanzıman takoz,Amortisör takoz ve fren balataları farklı zamanla bu parçaları değiştirdim MGA ile. Her birininde garantisi var dediler. Örnek veriyorum takozu değiştiriyosun 45 TL takoz ustada 30 tl alıyor ve 2 ay sonra ses yapmaya başlıyor. Sonra gidiyorsun takozu değiştireceksin garantiden fakat ustaya gene 30 tl vermen gerekli. Hani 20-30 tl bu dediğim parçalarda belki daha fazla verip orjinal alıp sıkıntısız kullanmak varken bu şekilde yan sanayi kurbanı oluyoruz.. açıkcası ben. Daha sonra farkediyorsunki usta ile parçacı arkadaş yani her garantiden parçayı değiştirmeye gittiğinde ustanın cebide doluyor. Bu parçaları değiştirmeye gittiğim ustam hep mga iyi markadır takalım abi, garantiside var zaten.. demesi ile kandım ama bi zaman sonra insan yemiyor bu numaraları..
    Haklısın, sanırım ilerleyen süreç bize ne olacağını bize gösterecek

mert inan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    55 e takoz varmiymis
    Yazın artık yan sanayi marka kurbanı olunca dedim opar takim artık kurtulayım. Yan sanayi takoz 45 tl opar 55 tlmiş meğer. Gittim adama iade ettim takozumu 45 tlmi aldım üzerine 10 tl koyup başka parçacıdan opar takoz aldım. Şöylede bir örnek vereyim size 2 tane fiat parçacı aralarında sadece 1 dükkan var yani aynı hizadalar. Müşterisi çok olan parçacıya girdim dedim amortisör takozu ne kadar oparın ama diye, adam bana 70 tl dedi tamam kolay gelsin dedim çıktım. Hemen yanındaki parçacıya geçtim opar amortisör takozu ne kadar dedim, adam 55 tl dedi.. Bakabilir miyim dedim inceledim yani bildiğin yan dükkanda adamın gösterdiği üst takoz. 1 dükkan arayla 15 tl oynuyor. Bu olay çok geldi başıma ve artık fiyat araştırmasını yapıp en uygun parçayı alıp ustaya ben götürüyorum.

Mert Çapacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TG 8593

Yazın artık yan sanayi marka kurbanı olunca dedim opar takim artık kurtulayım. Yan sanayi takoz 45 tl opar 55 tlmiş meğer. Gittim adama iade ettim takozumu 45 tlmi aldım üzerine 10 tl koyup başka parçacıdan opar takoz aldım. Şöylede bir örnek vereyim size 2 tane fiat parçacı aralarında sadece 1 dükkan var yani aynı hizadalar. Müşterisi çok olan parçacıya girdim dedim amortisör takozu ne kadar oparın ama diye, adam bana 70 tl dedi tamam kolay gelsin dedim çıktım. Hemen yanındaki parçacıya geçtim opar amortisör takozu ne kadar dedim, adam 55 tl dedi.. Bakabilir miyim dedim inceledim yani bildiğin yan dükkanda adamın gösterdiği üst takoz. 1 dükkan arayla 15 tl oynuyor. Bu olay çok geldi başıma ve artık fiyat araştırmasını yapıp en uygun parçayı alıp ustaya ben götürüyorum.
    Kesinlikle katılıyorum bende öyle yapacağım.