10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ankara'da periyodik bakım için servis yada sanayi tavsiyesi

Umut AKTEPE
    kuvalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Karizmatik Ankara'da periyodik bakım için servis yada sanayi tavsiyesi

Merhaba;

2009 model 1.3mjet GrandePunto aracım var. Araç 145000 km'ye dayandı, garanti çoktan bitti. Şimdiye kadar 2 sefer hariç hep bakımları Fiat yetkili servise götürdüm. Genelde de Tan Servis'e gittim. Hizmetten memnunum fakat fiyat sanki biraz tuzlu oluyor.

Aracımda 120000 km.de çıkan direksiyon arızası Tan Oto'da %100 servis garantili olarak giderildi.

Sanayide periyodik bakım için 2 ustaya götürdüm, memnun kalmadım.

Yetkili servise devam edeyim mi? Sanayiye mi götüreyim çok kararsızım.

Siz ne tavsiye edersiniz? Sanayi mi, Servis mi? Sanayide bildiğiniz iyi bir usta var mıdır?

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Standart Cevap: Ankara'da periyodik bakım için servis yada sanayi tavsiyesi

Alıntı kuvalya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

2009 model 1.3mjet GrandePunto aracım var. Araç 145000 km'ye dayandı, garanti çoktan bitti. Şimdiye kadar 2 sefer hariç hep bakımları Fiat yetkili servise götürdüm. Genelde de Tan Servis'e gittim. Hizmetten memnunum fakat fiyat sanki biraz tuzlu oluyor.

Aracımda 120000 km.de çıkan direksiyon arızası Tan Oto'da %100 servis garantili olarak giderildi.

Sanayide periyodik bakım için 2 ustaya götürdüm, memnun kalmadım.

Yetkili servise devam edeyim mi? Sanayiye mi götüreyim çok kararsızım.

Siz ne tavsiye edersiniz? Sanayi mi, Servis mi? Sanayide bildiğiniz iyi bir usta var mıdır?
    Umut Bey, Ankara için forumda Kavaklıdere Otomotiv'i çok fazla övüyorlar Fiat yetkili servisler arasında. Dilerseniz forumdan bu yetkili servis için yapılan yorumlara bakabilir, kararınızı verebilirsiniz.

Turgay Çetinkaya
    Turgaay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Kavaklıdereyi övüyorlar orayı gidebilirsiniz
    İyi bir usta bulursanız sanayide orayada gösterebilirsiniz

kerem Can
    Keremm06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Yetkili servis hariç varsa bende bu konuda arastirmadiyim.

Yetkilinin hepsi aynı.herkesin yakındığı FIYAT.kavaklisi falan fark etmiyor pahaliii

Onur Demirkaya
    onrxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı Keremm06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis hariç varsa bende bu konuda arastirmadiyim.

Yetkilinin hepsi aynı.herkesin yakındığı FIYAT.kavaklisi falan fark etmiyor pahaliii
    Kesinlikle katılıyorum.Forumda bazı insanlar tutturmuşlar illa yetkili servis diye.Neymiş yetkili servis çok ilgileniyormuş, arabayı tanıyormuş vs vs. (Kronik sorun varsa lafım yok.Sonuçta kendi markasının arızasını ve çözümünü aktarıyorlar servislere) Sanayide herhangi bir servise götürdüğün zaman adamla 3-5 kuruşun pazarlığını yapıp, yetkili servise gelince dışarda istenen tutarın minumum 200TL fazlasını ses çıkartmadan paşa paşa ödemeyi maharet sanıyorlar. Valla fazla paranız varsa 200TL'yi sokakta her hangi bir insana verin oda sizinle gayet güzel ilgilenir güler yüz gösterir...

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Bende tüm bakımları sanayide ustama yaptırıyorum. Ancak motorun içine müdahale olacak hiçbir işlemi tamire vermedim. En basitinden şöyle söyleyeyim serviste sadece ön ısıtma buji değişimini bile iki tanesini 180tl ye giderek yaptırdım. Araç euro5 ss dizel

Arkadaşımızın basina gelen yeni bir olay motoru;

Alıntı Keremm06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal ebatlar.yakit shell nitro.aslina bakarsaniz 20gun once basima gelenleri yazmakta da fayda var.

Triger zinciri degistrirken.sente ayarının kaçmaması için motora 2 adet tork ucu gibi birşey taktılar.geri toplarken sözde ustalar onu unutup topladılar ve kontak çevirince olayın koptuğu an taaaak diye bir ses.adamların aklina geldi tabi söktüler ust tarafi çıkartıp tekrar kendi somununu taktılar.cok sesli çalıştı.ardından üst kapagi açmaya çalıştılar ama enjektörler çıkmadı.2 saat uğraştılar en son pompaciyi çağırıp adama söndürdüler daha önce hiç sökülmemiş belliydi artık kurum bağlamış neredeyse.hazır sökülmüşken temizlensin dedim.zaten enjektör kulaklarını falan kırdılar.neyse o enjektörler gitti.motoru açtılar üst kapak somununun girdigi yerde hafif kırık vardi2.birşey olmaz dediler.sonra iticilere baktılar5 tanesini degistirdiler.enjektörler geldi ertesi gün.2tanesini onarmış 250lira para verdim.topladılar simdi yakit çoğaldı ve EN ONEMLISI EGZOZDAN BURNA HOS GELMEYEN BIR KOKU VAR.

Hikaye gibi oldu ama sanayiye girdiysen film gibi olaylara gebe oluyoruz iste yapacak birsey yok
    Konu yeni;
    https://forum.grandepuntotr.com/yaki...im-lutfen.html
    Konu Ezeldenberi tarafından (29/05/2016 Saat 17:18 ) değiştirilmiştir.

Onur Demirkaya
    onrxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 4

Zafer bey konuyu örnek göstermişsiniz ama sizde bir sanayiye giden olarak biliyorsunuzdur ki 5 parmağın beşi bir değil. Başıma gelen bir durumu kısaca aktarayım.
    Puntodan önce 0Km peugeot 207 marka araç almıştım. 2500km kullandıktan sonra garantisi bozulmamak üzere peugeotda LPG taktırdım. 10.000km kullanıp aracı periyodik bakıma götürdüm.Bakımdan sonra fark ettim ki araç soğukken ayağımı gaza dokundurup çekince devir 400 lere kadar düşüyor eger gaz vermezsem sarsılıp stop ediyor. Defalarca servise gidip sorunu anlattım aracı bıraktım.Baktılar birşey bulamadılar, yeniden yazılım attılar vs vs .Artık son çare tekrar arabayı servise bıraktım ve sabah gelip araç soğukken sorunu size ben gösterecegim dedim. Sabah gidip ustaya sorunu gösterdim ve ustayada söyledim siz bu aracı sogukken 1400 devrin altında kaldıramazsınız istediğiniz kadar deneyin dedim.Neyse araba 1 gün daha kaldı ve usta lafıma geldi. Sorunu İstanbula yazacağız dediler. Sonrasına servisten arandığımda verdikleri cevap karşısında şok oldum. '' İstanbul bu durumu arıza olarak görmüyor'' diyeceğim o ki her nerede olursanız olun karşınıza iyi insan çıksın.İster sanayi, ister servis...

Ufuk Arslan
    Almata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Şimdiye kadar 22 araç değiştirmişim hem yetkili hemde özel servislere gittim ama kavaklıdere oto yetkili servis gibi biryer görmedim.Müslüm Bey i direkt telefonla arıyorsunuz bizzat kendi randevu veriyor sizi kapıda karşılıyor aracı herşeyiyle ilgileniyor artı birde o kadar işin arasında sizinle sohbet etmeyi ihmal etmiyor çalışanlarda çok ilgili ne sorarsn cevap veriyorlar.Bu gün 100 bin bakımı yapıldı lamba ampül değişecek ne varsa değişti rot balans ve hertürlü ön takım elden geçti rötüş boyaları yapıldı bilgisayara bağlandı ayarlar gözden geçirildi ve henüz başlamamış kampanyadan insiyatif faydalandırıldı daha ne diyeyim teşekkür ederim.
    Konu Almata tarafından (30/05/2016 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı Almata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar 22 araç değiştirmişim hem yetkili hemde özel servislere gittim ama kavaklıdere oto yetkili servis gibi biryer görmedim.Müslüm Bey i direkt telefonla arıyorsunuz bizzat kendi randevu veriyor sizi kapıda karşılıyor aracı herşeyiyle ilgileniyor artı birde o kadar işin arasında sizinle sohbet etmeyi ihmal etmiyor çalışanlarda çok ilgili ne sorarsn cevap veriyorlar.Bu gün 100 bin bakımı yapıldı lamba ampül değişecek ne varsa değişti rot balans ve hertürlü ön takım elden geçti rötüş boyaları yapıldı bilgisayara bağlandı ayarlar gözden geçirildi ve henüz başlamamış kampanyadan insiyatif faydalandırıldı daha ne diyeyim teşekkür ederim.
    100.000 km. bakımı için ne kadar ödediniz Ufuk Bey? Ben de 100.000 km. bakımına doğru yaklaşıyorum.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı onrxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zafer bey konuyu örnek göstermişsiniz ama sizde bir sanayiye giden olarak biliyorsunuzdur ki 5 parmağın beşi bir değil. Başıma gelen bir durumu kısaca aktarayım.
    Puntodan önce 0Km peugeot 207 marka araç almıştım. 2500km kullandıktan sonra garantisi bozulmamak üzere peugeotda LPG taktırdım. 10.000km kullanıp aracı periyodik bakıma götürdüm.Bakımdan sonra fark ettim ki araç soğukken ayağımı gaza dokundurup çekince devir 400 lere kadar düşüyor eger gaz vermezsem sarsılıp stop ediyor. Defalarca servise gidip sorunu anlattım aracı bıraktım.Baktılar birşey bulamadılar, yeniden yazılım attılar vs vs .Artık son çare tekrar arabayı servise bıraktım ve sabah gelip araç soğukken sorunu size ben gösterecegim dedim. Sabah gidip ustaya sorunu gösterdim ve ustayada söyledim siz bu aracı sogukken 1400 devrin altında kaldıramazsınız istediğiniz kadar deneyin dedim.Neyse araba 1 gün daha kaldı ve usta lafıma geldi. Sorunu İstanbula yazacağız dediler. Sonrasına servisten arandığımda verdikleri cevap karşısında şok oldum. '' İstanbul bu durumu arıza olarak görmüyor'' diyeceğim o ki her nerede olursanız olun karşınıza iyi insan çıksın.İster sanayi, ister servis...
    Kesinlikle doğru söylüyorsunuz, aslında benimde servisle aram iyi değildir. Servisin çözemediği turbo sorununu ustalar sanayide bir sensör değişimi ile halletmişti. Artı o sensörün değişimini yapmaları için aracı bir hafta serviste bırakmış ve arıza fişine bizzat kendi elimle yazmış olduğum halde yok bu aracın tüm sensörlerinin değişmesi lazım(4-5 bintl) yok sigorta kutusunun değişmesi lazım(1200tl) gibi saçma sapan şeyler başıma gelmişti. Yani bu kıssadan hisseden çıkan sonuç ortada kaldık.
    İster servis olsun, ister sanayide ustalar olsun aslında tek sorun şu ki, yapılacak olan işi kendi aracına yapılıyormuş gibi çalışmak ve hizmet etmektir. En güzel örneği de arkadaşımız vermiş;

Alıntı Almata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu Ezeldenberi tarafından (31/05/2016 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.