Sayfa 1/4 1234 SonSon
77 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat mı? Bir daha tövbe.

Gürcan ÖZPENPECİ
    scarrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 102

Dikkat Fiat mı? Bir daha tövbe.

01 Eylül 2014 tarihinde İzmir'de bulunan Enriko Aliberti Fiat Servisine yolcu tarafı airbag çatlağı için aracımı götürdüm. Benim için sıkıntılı olmayan bir çatlağı aracımı satacağım için değiştirmek istiyordum. Servis danışmanı arkadaş kendi telefonu arızalı olduğu için başka bir arkadaşının telefonuyla çatlak bölgenin fotoğraflarını çekti. Dah sonra 10 gün içerisinde geri dönüş olacağını söyledi. 11. güne kadar kimseden ses çıkmaması üzerine bu sefer servisi ben aradım. Müşteri ilişkileri sorumlusu olduğunu söyleyen bir kişi ile görüştüm. Verdiği cevap dumur ediciydi. Benim aracımla ilgilenen servis danışmanı izinliydi ve telefonu bozulduğu için fotoğrafları kaybettikleriydi. Ancak fotoğrafların servis danışmanının kendi telefonuyla değil başka bir danışmanın telefonuyla çekildiğini söyleyince kıvırmaya çalıştılar. Tekrar fotoğrafları istediler. Gün içerisinde ileteceğimi ancak fotoğraflar gelinceye kadar tekrar genel merkeze talebimi iletmelerini rica ettim ve telefonu kapattık. Yarım saat sonra aradıklarında, genel merkezden olumsuz cevap geldiğini ve parçanın ücretsiz değiştirlemeyeceğini söylediler.

Bunun üzerine 12 Eylül 2014 tarihinde müşteri hizmetlerini aradım. Servisin tutumunu anlattım ve parçanın ücretsiz değişimini talep ettim.

Söz konusu servisle çözüme kavuşmayan şikayetimi Fiat Müşteri Hizmetlerine iletmiş olmama rağmen geri dönüş bugün yine şikayetimi çözüme kavuşturamayan servisten geldi. Cevap aynı şekilde olumsuzdu. Söz konusu şikayeti olan benim aracımla benzer geçmişe sahip bir çok aracın aynı sorunlu parçasının ücretsiz değiştirildiğini söylememe rağmen Genel Merkez cevabı olduğu ve kendilerinin de bir şey yapamayacaklarını dile getirdiler. Neden herkese farklı yaklaşım sergilendiğini sorduğumda ise araç geçmişi, servis bakımı vs. vs. saçmaladılar.

Sözün kısası; bundan sonra ne FİAT alırım, ne FİAT alacak arkadaşıma olumlu referans veririm. Aracımı satıp yeni araç alacağım ve Bravo almayı düşünüyordum ama bu saatten sonra FİAT bitmiştir. Bir daha mı FİAT? Allah korusun ve sizlere sabır versin.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet bende lanet okudum hatta fiata ama emin olun bu her marka araçta var bu tarz sorunlar

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

bende elektronikten yana lanet okuyorum fiat bi araçta neden elektronik direksiyon arıza verir ve bunun bedeli 2500lirayı bulur ? şehir arabası 5yıldız diyorlar ama abs ler fiyasko. kullanmasına kullanıyoruz bu arabaları ama mecburiyet tamamen benimki

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Bence değiştirmek zorunda değiller. İyi niyet kapsaminda değişiyor parça. Benim aracim 2008 ve 140.000 de. Benimkini tik demeden değiştirdiler.
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

ENİS UCMN
    ensmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

Arkadaşlar bu konuyla ilgili olarak bende dertliyim, değiştirmeyiz dediler hatta üstüne bu araçlar böyle 5-6 yıl sonra o parça çatlar dediler pişkin pişkin, ben İtalyaya mail attım onlarda ruhsat bilgilerini vs istediler daha dönen olmadı bence bu konuyla ilgili bu sorunu yaşayan arkadaşlar olarak imza toplayıp şikayette bulunmalıyız.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

burada ana sorun kişiden kişiye davranışların değişmesi..yani birisinin o parçası değiştiriliyorsa demekki bu durumu fiat kabul ediyor..o zaman bütün araçların değiştirilmesi lazım..büyük firma olmak demek budur.dün 6 milyon aracını Toyota geri çağırmış..ufak bir kazada o airbag açılmaz da aile fertlerinden birtanesi ölürse o zaman ne olacak acaba?
    sizin yerinizde olsa bu durumu tüketici hakem heyetine taşırım..

8. Bu mesajı için 3 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence değiştirmek zorunda değiller. İyi niyet kapsaminda değişiyor parça. Benim aracim 2008 ve 140.000 de. Benimkini tik demeden değiştirdiler.
    Üretim hatası varsa değiştirmek zorundadırlar kişideden kişiye göre değişmez bunlar örneğn toyota ufak bir genel sorunda tum aracı geri çağrıyor

SERKAN BOZDEMİR
    seralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917
    Edilen teşekkür: 22

Bence yetkili servisler ile Fiat markasını ayrı tutmak lazım, Fiat kullanıcılarının yaşadığı sorunlar genellikle o bölgenin yetkili servislerinden kaynaklanıyor. Örneğin x serviste sorun hallediliyorsa y servisinde halledilmiyorsa bunun sorumlusu Fiat değil y yetkili servisidir.

Mesela benim şubat ayında yetkili servisle aramda bir sorun olmuştu bu bi şekilde fiat genel merkezin kulağına gitti ve genel merkezin baskısıyla benim sorunumu çözdüler hatta aracımda city arızası belirtisi vardı bunu dahi ben değişsin demeden yetkili servis ısrar etti değiştirelim diye ve 2 saat içersinde direksiyon değiştirip bana teslim ettiler. Biliyorsunuz bazı yetkili servisler city arızasının giderilmesi için bin dereden su getirtiyorlar, kimi ücretin yarısını istiyor kimisi aracı servise sokma şartı istiyor vs. Demekki Fiat bunlara müşteri memnuniyeti için gereğinin yapılmasını söylüyor ama yetkili servisler para koparma peşinde oluyorlar.

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

fiat alınacak araç değilde işte multijet hatrına ve fiyatlarının !!biraz!! uygun olusuna !!kanıp!! alınıyor.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yetkili servisler ile Fiat markasını ayrı tutmak lazım, Fiat kullanıcılarının yaşadığı sorunlar genellikle o bölgenin yetkili servislerinden kaynaklanıyor. Örneğin x serviste sorun hallediliyorsa y servisinde halledilmiyorsa bunun sorumlusu Fiat değil y yetkili servisidir.

Mesela benim şubat ayında yetkili servisle aramda bir sorun olmuştu bu bi şekilde fiat genel merkezin kulağına gitti ve genel merkezin baskısıyla benim sorunumu çözdüler hatta aracımda city arızası belirtisi vardı bunu dahi ben değişsin demeden yetkili servis ısrar etti değiştirelim diye ve 2 saat içersinde direksiyon değiştirip bana teslim ettiler. Biliyorsunuz bazı yetkili servisler city arızasının giderilmesi için bin dereden su getirtiyorlar, kimi ücretin yarısını istiyor kimisi aracı servise sokma şartı istiyor vs. Demekki Fiat bunlara müşteri memnuniyeti için gereğinin yapılmasını söylüyor ama yetkili servisler para koparma peşinde oluyorlar.
    o y servisine servis yetkisini veren de Fiat. Bence her türlü Fiat suçludur. Servislerini denetleyecek. Sizin şikayetiniz çözülmüş ama ben 4 senedir bu sitedeyim bir sürü soruna da saçma sapan cevaplar veriyorlar. Sadece Fiat değil benim aracım Opel ve Opel in de saçma sapan servisleri var. Bu konunun çözümü devlettedir. Devlet bu konuda tüketici ile her zaman yakın olacak ve markalara aba altından sopasını her zaman gösterecek..

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Üretim hatası varsa değiştirmek zorundadırlar kişideden kişiye göre değişmez bunlar örneğn toyota ufak bir genel sorunda tum aracı geri çağrıyor
    Begenmiyosunuz atip tutuyonuz ama bindiginiz arabadanda vazgecmiyosunuz. Binmeyin o zaman zorlami fiata bindiriyolar

Benim city 6 yol sonra bozulmuş. 6 yolda her parca bozulabilir. Garanti vermek zorunda değil
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ufuk Tukenmez
    Kör Cerrah exixiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    22 NC 346
    Edilen teşekkür: 227

Sizin olayınız bence tamamen servis ile alakalı bir durum. Bu durum tamamen görecelidir.
    Servisten servise çok büyük farklar yaşanabiliyor.

Farklı bir servis ile görüşmenizi tavsiye ederim.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orçun Çavuşoğlu
    orcun19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 UG 4349
    Edilen teşekkür: 6

Valla benim yakınımda var Punto Evo 2011 model ondada var airbag çatlağı 3000 lira istemişler.Benim Punto'da da var ama herhangi gibi açılmama sıkıntısı olacağını sanmıyorum.

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Begenmiyosunuz atip tutuyonuz ama bindiginiz arabadanda vazgecmiyosunuz. Binmeyin o zaman zorlami fiata bindiriyolar

Benim city 6 yol sonra bozulmuş. 6 yolda her parca bozulabilir. Garanti vermek zorunda değil
    garanti vermek zorunda değil diyorsunda neden insanların canlarını tehlikeye atacak şekilde dandik mal kullanıyorlar ve değişim talebini kişiden kişiye farklı yapıyorlar. hiç kusura bakmasınlar eğer bu aracın boyle kronik durumlarının olacağını bilsem almazdım bin pişmanım. aracı aldım bişey yok aaaaa 2 ay sonra airbag catlagı olusuyor fiat merkezi arıyorum. yetkili servisimize gidin bu catlagın kullanıcı hatası olup olmadığı tespit edilip fotolar yollansın deniyor servisteki eleman bunun kullanıcı hatası olmadıgını kendi ağzıyla bana söylüyor eee sonra fotolar yollanıyor aranıyorum sonuç olumsuz neden ?? aracım servis bakımlı değişlmiş yaw ALLAH aşkına böyle sapıklık olmaz.aracım servis bakımlı olsa bu catlak meydana gelmeyecekmiydi yani? kaç kişi biliyorum sende dahil(arrest) aracınızın göğsünü garantisizken değiştirdiniz şimdi bizim neden değişmiyor. malum sitedeki yazılarınızı okudum ağlıyordunuz resmen değişince takdir ediyorsunuz fiatı haliyle değişmese bin laf bin dırdır ederdiniz. peki bizim suçumuz ne elimize keser alıp bizmi kırdık torpidoyu göz var nizam var.benim işim halledilsin size ne olursa olsun muamelesi yapmayında en azından arkadaşlara ne yapmaları gerektiğini eski bir mağdur olarak anlatın.

sonuçta ben bu olayı tüketici hakları mahkemesine taşıdım. şikayet dilekçemi verdim arkadaslar herkeze tavsiyem aracınız garantili olsun olmasın servis bakımlı olsun olmasın bu hatayı gidermek zorundalar. siz uğraşmazda pes ederseniz onların işine gelir bu. kaç kişi biliyorum tüketici haklarına basvurup değiştirilen bunlar iyi niyetten filan anlamazlar verin şikayet dilekçenizi korkacağınız sakınacagınız bişey yok sonuçta. AİRBAG CATLAĞI OLUPTA YAPILAMAYAN ARKADAŞLAR : BURAYA TOPLANALIM İSİM MEMLEKET resmiyetimizi yazalım toplu imza toplayıp tüketici haklarına basvuralım

ben hasan öksüz.aracım 2008 model tjet punto. airbag catlagı sorunum ile ilgili şikayetim tüketici hakları mahkemesinde sıra sizde arkadaşlar...
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

gidin doğuş grubu araçlarından alın o zaman servis olayını görün arkadaşlar fiat ı ve servislerini mumla ararsınız
    Konu punto_multijet tarafından (15/09/2014 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

20. Bu mesajı için 4 kişi punto_multijet'ye teşekkür etti:

orhan özdemir
    orhanjr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Arkadaşlar en fenası benim başıma geldi, Fiat yetkili bayii Küçükyalı Birmot'tan sıfır aldığım araç komple boyalı çıktı.. Fiat'in ilgisizliği efsanedir..

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

bugüne kadar şirket araçlarımız dahil punto olmasına rağmen kazıklama girişiminde olmayan bizi bezdirmeyen bir fiat servisi tanımadım.

gidiyoruz bu bu bu arızalandı değiştirin daha 1 yaşında diyoruz. gelen cevap garantiye girmiyor, yapamayız, 1000 tl ücreti var... gibi saçma cevaplar veriyorlar,

özet olarak biraz bağrışma ve sonuna kadar uğrasacağını belli etme ile sözde garanti kapsamına girmeyen parçayı garantiden değiştiriyorlar.

istanbulda 5 yetkili servislede çalıştık HEPSİDE AYNI. '' YERSE''

şimdi bu servisleri veya fiatı savunan arkadaşlar bu durumlarla karşılaşsa böyle konuşabileceklermi. bu durum sadecefiata özgün birşey değil ama fiatta her markadan daha fazla karşılaşıyoruz.

insanlar fazla birşey istemiyorlar ''sadece haklarını arıyorlar...''

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı kalite kontrol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    garanti vermek zorunda değil diyorsunda neden insanların canlarını tehlikeye atacak şekilde dandik mal kullanıyorlar ve değişim talebini kişiden kişiye farklı yapıyorlar. hiç kusura bakmasınlar eğer bu aracın boyle kronik durumlarının olacağını bilsem almazdım bin pişmanım. aracı aldım bişey yok aaaaa 2 ay sonra airbag catlagı olusuyor fiat merkezi arıyorum. yetkili servisimize gidin bu catlagın kullanıcı hatası olup olmadığı tespit edilip fotolar yollansın deniyor servisteki eleman bunun kullanıcı hatası olmadıgını kendi ağzıyla bana söylüyor eee sonra fotolar yollanıyor aranıyorum sonuç olumsuz neden ?? aracım servis bakımlı değişlmiş yaw ALLAH aşkına böyle sapıklık olmaz.aracım servis bakımlı olsa bu catlak meydana gelmeyecekmiydi yani? kaç kişi biliyorum sende dahil(arrest) aracınızın göğsünü garantisizken değiştirdiniz şimdi bizim neden değişmiyor. malum sitedeki yazılarınızı okudum ağlıyordunuz resmen değişince takdir ediyorsunuz fiatı haliyle değişmese bin laf bin dırdır ederdiniz. peki bizim suçumuz ne elimize keser alıp bizmi kırdık torpidoyu göz var nizam var.benim işim halledilsin size ne olursa olsun muamelesi yapmayında en azından arkadaşlara ne yapmaları gerektiğini eski bir mağdur olarak anlatın.

sonuçta ben bu olayı tüketici hakları mahkemesine taşıdım. şikayet dilekçemi verdim arkadaslar herkeze tavsiyem aracınız garantili olsun olmasın servis bakımlı olsun olmasın bu hatayı gidermek zorundalar. siz uğraşmazda pes ederseniz onların işine gelir bu. kaç kişi biliyorum tüketici haklarına basvurup değiştirilen bunlar iyi niyetten filan anlamazlar verin şikayet dilekçenizi korkacağınız sakınacagınız bişey yok sonuçta. AİRBAG CATLAĞI OLUPTA YAPILAMAYAN ARKADAŞLAR : BURAYA TOPLANALIM İSİM MEMLEKET resmiyetimizi yazalım toplu imza toplayıp tüketici haklarına basvuralım

ben hasan öksüz.aracım 2008 model tjet punto. airbag catlagı sorunum ile ilgili şikayetim tüketici hakları mahkemesinde sıra sizde arkadaşlar...
    Hocam göğüs catlagi kronik bi sorun ama, simdi göğüsün kullanici hatasi olması Asiri güneşte kalmasıyla alakali. Aracinizda sürekli park halinde güneşlik kullanirsaniz oluşmaz çatlak. Ha bu mal kaliteli demek değil ama. Siz Doğuş grubuna bi gidin sizi kusura bakmayin ama biraz kaba olacak " yaş deri gibi gerdirirler "

City'e eyvallah derim sadece güvenlik kismina. ama surasida var kronik direksiyon kutusu arizasi olan araçlarda var ve oda en azindan o kadar tehlikeli. Bu forumdaki herkes biliyor city problemi olduğunu. Benim göğsüm eski aracimda değişti. Bu aracimdada güvenlik paketi uyumlu city değişti ama aracim servis bakimli. Serviste düzenli on bin yirmi bin . . . . yüz bin vs. Diye bakim yaptirmaniza gerek yok. Gidin yağ yağ filtresi hava filtresi değistirin. Zorla bicak mi dayiyolar? Ben serviste km bakimina girmem sadece yağ ve filtre değişimi..
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidin doğuş grubu araçlarından alın o zaman servis olayını görün arkadaşlar fiat ı ve servislerini mumla ararsınız
    Aynen kardeşim

Alıntı orhanjr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar en fenası benim başıma geldi, Fiat yetkili bayii Küçükyalı Birmot'tan sıfır aldığım araç komple boyalı çıktı.. Fiat'in ilgisizliği efsanedir..

Fordda da yasandi bu sorunlar her marka da olabilir

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

ALLAH beterinden saklasın daha neler duyacağız geçmiş olsun yerinize olsam maddi manevi tazminat davası acardım kim olursa olsun. bu kadar düzenbazlıkmı olur arkadaş
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

bu olay marka ile ilgili değil arkadaşlar.

Bu tamamen bayilerin işi. her markada bu sorun olmaktadır. Normal koşullarda bayinin komple boyalı araç satışı yapması yasak değildir. Ancak!! bunu tüketiciye mutlaka bildirmeli ve bilgi verdiğine dair imzalı yazılı işlem yapmalıdır. Eğer bayi size aracın kusurunu söylemediyse o zaman dava açın ve hakkınızı arayın derim.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Sayfa 1/4 1234 SonSon