Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
77 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Fiat mı? Bir daha tövbe.

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam göğüs catlagi kronik bi sorun ama, simdi göğüsün kullanici hatasi olması Asiri güneşte kalmasıyla alakali. Aracinizda sürekli park halinde güneşlik kullanirsaniz oluşmaz çatlak. Ha bu mal kaliteli demek değil ama. Siz Doğuş grubuna bi gidin sizi kusura bakmayin ama biraz kaba olacak " yaş deri gibi gerdirirler "

City'e eyvallah derim sadece güvenlik kismina. ama surasida var kronik direksiyon kutusu arizasi olan araçlarda var ve oda en azindan o kadar tehlikeli. Bu forumdaki herkes biliyor city problemi olduğunu. Benim göğsüm eski aracimda değişti. Bu aracimdada güvenlik paketi uyumlu city değişti ama aracim servis bakimli. Serviste düzenli on bin yirmi bin . . . . yüz bin vs. Diye bakim yaptirmaniza gerek yok. Gidin yağ yağ filtresi hava filtresi değistirin. Zorla bicak mi dayiyolar? Ben serviste km bakimina girmem sadece yağ ve filtre değişimi..
    bakın şu sözlerim yanlış anlaşılmasın ben fiat markasını kötülemiyorum. özellikle fiat araclarını seviyorum. benim istediğim birine farklı muamele diğerine farklı muamele yapılmasın. ha onlarda biliyorlar malzemenin kalitesiz oldugunu yalan dolan cevirmelerine kızıyorum. insanca usulünce söylenip anlatılabilir bu konular anlaşılabilir ama insanı enayi yerine koymaları deli ediyor beni saf cocuguz bişey bilmiyoruz sanıyorlar. ne kadar fiatı sevsek bile burada mağdur olan arkadaşlarımızı savunup kollamamız gerektiğine inanıyorum bu olay basıma gelmesede desteklerdim yani anlatmak istediğim bu. servis bakımı olayına gelince kısa bişey anlatmak istiyorum: aracı almadan experte soktum aracın sol amortisör takozu değşecek sol sanzuman keçesi değişecek kalkışlarda silkeleme var söküp bakmak lazım dediler. ortalama ne fiyat tutatr dedim 700 olur asağıda olur yukarıda olabilir dediler. tamam dedim kalsın aracımı aldım konyaya geldim. ustama götürdüm araca baktı ne amortisörde nede keçede sıkıntı yok hocam dedi. değiştirmedim hiçbir sıkıntımda yok kullanıyorum. demek istediğim aracta bişey olmasada extra bişeyler cıkarıyorlar cebinden paranı alıyorlar bu şekilde coooook örnek gösteririm size. yahu bu paralar nasıl kazanılıyor coluk cocugumuzun rızkından keserek aldıgımız araca birde boyle kazıklarlarsa buna ne ALLAH razı olur nede kulu. yoksa bende isterim aracım sağlam yerlerde olsun iyi işler yapılsın. bu konu uzar gider yani sonuç olarak insanları kazıklama yolmaya calısma işinden vazgeçmeliler bir an önce.
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Hocam servisin extra maliyetine bisry demiyorum. En iyi usta aracin kullanicisidir her zaman.

Garanti iyi niyet garantisi mi zaruri garantimi ona dikkat etmek gerek. Fiat babamin firması değil. Ben objektif bakiyorum
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Hocam servisin extra maliyetine bisry demiyorum. En iyi usta aracin kullanicisidir her zaman.

Garanti iyi niyet garantisi mi zaruri garantimi ona dikkat etmek gerek. Fiat babamin firması değil. Ben objektif bakiyorum
    fiat ı motor ve tasarım konusunda başarılı buluyorum ancak şu trim aksamları ve platik parçaların dandikliğini bir türlü vasata bile çekemedi.Şu beğenmediğimiz fransız kardeşler pejo ve citro nun bile trimleri daha kaliteli

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Sadece araçlarda değil,çoğu üründe bezdirme politikası uygulanıyor..Bezmeyenin zaten aracını seve seve !!!yapıyorlar..100 talepten 50 sini geri çevirsek kardır mantığı var malesef..
    Konu fotobelit tarafından (15/09/2014 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Bence değiştirmek zorunda değiller. İyi niyet kapsaminda değişiyor parça. Benim aracim 2008 ve 140.000 de. Benimkini tik demeden değiştirdiler.
    Servisle aranızdaki su sızmaz muhabbette de dikkat çekmek lazım Satocum
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne alakasi var? Ben ESKİ Aracimin gogsunu kartasta degistirttim hic tanidigim yok orda ve aracim servis bakimliydi hic itiraz etmediler. Gittim basvurdum merkeze mail atcaz dediler ok ddm ertesi gün aradilar onaylanmis. Su anki aracimin Cityi de kavaklidere muslum abi değiştirdi ama aracim servis bakimli. Ben yinede kullanicidan yanaYİM
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Ne alakasi var? Ben ESKİ Aracimin gogsunu kartasta degistirttim hic tanidigim yok orda ve aracim servis bakimliydi hic itiraz etmediler. Gittim basvurdum merkeze mail atcaz dediler ok ddm ertesi gün aradilar onaylanmis. Su anki aracimin Cityi de kavaklidere muslum abi değiştirdi ama aracim servis bakimli. Ben yinede kullanicidan yanaYİM
    Burada devreye girerek açıklama yapmak isterim. Şöyle ki Sato'nun eski kırmızı Fire'sını Kartaş'ta değiştirdiler. Kartaş özellikle forum dolaylarından hassas konuların bulunduğu ek olarak çalışanlarının da bizleri bizzati tanıdığı,forumlar arası tartışmalara konu olmuş özel bir durum ile bilinir bizim aramızda. Kısacası,biz onları sevmeyiz,onlar da bizi. Kartaş Oto işini yaparak Sato'nun göğsü değiştirdi. Bunun su sızmaz muhabbetle alakası yok yani abicim.

City için de Müslüm abinin herkese yaptığı genel yardım olarak yapılan bir şey. Özel muamele vs. vs. yok. Göğüs zamanında Sato ile tanışmıyorduk ama T-jetin City'si değişirken konuşuyorduk Sato'yla bunları. Kavaklıdere Oto Servisi benim aracımın City'sine baktığı zaman da gayet yardımcı oldu etti. Ki benim Müslüm abiyle bir iki özel mesajlaşmam,bir de buluşmalarda Merhaba demişliğim vardır..

Açıklama gereği duydum abim.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Niye celallendiniz ?
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Niye celallendiniz ?
    Artistlik yapma 100luk raki şişesini calarim kafana )

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Artistlik yapma 100luk raki şişesini calarim kafana )
    Hahaha Önce içini boşaltalım ama karşılıklı

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece araçlarda değil,çoğu üründe bezdirme politikası uygulanıyor..Bezmeyenin zaten aracını seve seve !!!yapıyorlar..100 talepten 50 sini geri çevirsek kardır mantığı var malesef..
    aynen katılıyorum kimin aracını yapmazsak kar mantığı var ama cok yanlış bence şimdi benim suçum ne bu işte aracı alalı 3 ay olmamış bende patladı ha ben bir gün bile güneş altında bırakmadım yarı kapalı garajım var güneş olsada gölgeliğini takarım. itina göstermemiş olsam derimki kendim ettim kendim buldum ama okadar günahsız insanın malını heder etmelerine gerek yok. mücadelem sonuna kadar sürecek bi iznillah. haklı olupta hakkını savunamayan savunmayan aciz insandır bence...
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

ilker çalışkan
    evodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 y 1795
    Edilen teşekkür: 4

izmir'de bornova ağaçlı yol merkez servis müşteri temsilcisi olarak da Ali beyle görüşün her türlü derdinize çare olmaya çalışır ama Ali bey dışında kimseyle görüşmeyin çok ilgisiz ve alakasızlar daha önceki garanti ile alakalı tecrübelerimle söylüyorum

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla bu servisler olduğu müddetçe fıat ağzıyla kuş tutsa prestij kazanamaz.Servisler fıat'ın 10 yıl gerisinden geliyor.Zaten ince arızaların hiçbirinin nedenini bulamadıkları için araçta ne var ne yok bütün parçaları değiştirerek 2-3 bin liralık faturalar çıkarıyorlar.Şu forumdakilerin bile büyük çoğunluğu servsiteki çalışanlardan daha fazla teknik bilgiye sahip.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Hahaha Önce içini boşaltalım ama karşılıklı
    merak etme o dolu şişeyi vuramaz zaten

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

10 bin bakımı için bir servis denemesi yapmayı düşünüyorum ama yağ kafamı karıştırıyor acaba yağı (5 30edge) kendim götürsem kabul ederler mi???

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Abi edgeyi boşver mobil 1 esp 5-30 al. Öğrenmenin bir yolu var servisi arayıp sormak

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi edgeyi boşver mobil 1 esp 5-30 al. Öğrenmenin bir yolu var servisi arayıp sormak
    edgeyi daha önce kullandığım için biliyorum, mobil hiç denemedim ama neden olmasın, servise gelince sanırım gidip bizzat soracağım kardeş telle olmaz

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Arkadaşlar gidin dacia alın, Renault alın..Fransız tabutu Citroen ya da peugeotlara bakın..Bindiğiniz aracın dişe dokunur 2 derdi var 2'si de kronik.Siz kâr, zarar hesabı yapmayı bilmiyorsunuz...

Yakıtınız düşük, bakım maliyetleriniz muadiline sokabileceğiniz diğer araçlara göre düşük.
    Parçası, çıkması bol.Vergisi ucuz.Tipi de yakışıklı arabalar puntolar...2 derdi var 2.Evet can sıkıyor mu sıkıyor...

Dacia alsanız başınıza gelecek ilk 1 yıl içinde direksiyon soyulması (ki metale kadar iniyor), lastik kamber açısının düzenli olarak bozulması..

Renault alırsanız başınıza 1 yıl içinde gelecek sıkıntı iç trimlerin cik cik ötmesi ve her üst devire çıktığınızda içeri anlamsızca gelen koku... Tabii bu 2006-2011 aras GP'ler ile kıyaslayabileceğiniz arabalar olmalı.Yoksa biz de biliyoruz Fluence'in sıkıntısız olduğunu.Bi Megane kullanın.Clio binin....

Eyvallah.Organize olalım.Fiat'a bildiriler dizelim, gidelim servis önünde rakılı balıklı eylem yapalım benim eyvallahım var...Ama şu "Bir daha fiat mıı aman tövbe" dertlerine girmeyin kurban olayım.Sizin bir airbag göğsü çatlamış.kıyametler çıkarıyorsunuz.Yahy bu forumda beyni tamir oluyomuş gibi yapıp olmayan bi araba vardı peee...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gidin dacia alın, Renault alın..Fransız tabutu Citroen ya da peugeotlara bakın..Bindiğiniz aracın dişe dokunur 2 derdi var 2'si de kronik.Siz kâr, zarar hesabı yapmayı bilmiyorsunuz...

Yakıtınız düşük, bakım maliyetleriniz muadiline sokabileceğiniz diğer araçlara göre düşük.
    Parçası, çıkması bol.Vergisi ucuz.Tipi de yakışıklı arabalar puntolar...2 derdi var 2.Evet can sıkıyor mu sıkıyor...

Dacia alsanız başınıza gelecek ilk 1 yıl içinde direksiyon soyulması (ki metale kadar iniyor), lastik kamber açısının düzenli olarak bozulması..

Renault alırsanız başınıza 1 yıl içinde gelecek sıkıntı iç trimlerin cik cik ötmesi ve her üst devire çıktığınızda içeri anlamsızca gelen koku... Tabii bu 2006-2011 aras GP'ler ile kıyaslayabileceğiniz arabalar olmalı.Yoksa biz de biliyoruz Fluence'in sıkıntısız olduğunu.Bi Megane kullanın.Clio binin....

Eyvallah.Organize olalım.Fiat'a bildiriler dizelim, gidelim servis önünde rakılı balıklı eylem yapalım benim eyvallahım var...Ama şu "Bir daha fiat mıı aman tövbe" dertlerine girmeyin kurban olayım.Sizin bir airbag göğsü çatlamış.kıyametler çıkarıyorsunuz.Yahy bu forumda beyni tamir oluyomuş gibi yapıp olmayan bi araba vardı peee...
    kronik sorunları azaltmak istiyorsan başka bir alternatik linea dır city yok göğüs airbag ayrı al sana 0 kronik sorun

24. Bu mesajı için 2 kişi halils2'ye teşekkür etti:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kronik sorunları azaltmak istiyorsan başka bir alternatik linea dır city yok göğüs airbag ayrı al sana 0 kronik sorun
    abi anlamadığım şu; madem bu kadar sitem edeceksin almadan evvel araştır değil mi? bak bu forum kaç yıldır kaç tane soruna çözüm getiriyor&tartışma fırsatı veriyor açıp bir okumak lazım.Bundan sonra araç alacaklar hangi model marka olursa olsun araştırsın alsın artık.2006'dan 2011'e her puntoda var olan sıkıntılı bir durum evet.kabul ediyorum.servis üstüne düşeni de yapmıyor kabul ediyorum hep te bunu savundum ama, Bir daha fiat mı? TÖVBE...ne kadar kolay tövbe ediyorsunuz.Fiyat performans yapabilen birileri var allahtan forumda...

sen diğer araçlardan daha az vergi öde, daha az yak.sonra bir sıkıntısı çıkınca tövbe...

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon