14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Yetkili Servis Dönemi Benim İçin Bitmiştir !

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Kızgın Yetkili Servis Dönemi Benim İçin Bitmiştir !

151.000 km deki 90hp 6 ileri emotion donanımlı 2007 model aracım da 2000 devir altında çekiş probleminden dolayı bugun servise götürdüm Beylikdüzü Birmot. Yapılan inceleme sonucun da Debimetre,Debriyaj Seti, Enjektörlerin bakımı, üst silindirin sökümü ve temizliği turbonun yenilenmesi ve bilmem ne pompasının revizyonuna kadar gitti iş.Debriyaj setinin değişmesinin gerekçesi çok yukarıda kavrama yapıyormuş araç.! Toplam fatura turbo hariç 3500 lira civarı.

Aracımın 110.000 km'de enjektör bakımı ve meme ayarı yapılmıştı.
    " 120.000 km'de volan ile beraber debriyaj seti değişmişti.
    " 140.000 km'de turbo ve şanzuman revizyona girmişti.
    " 140.000 km'de revizyon sırasında usta debriyaj setinin daha aşınmadığını yeni yeni alışmaya başladığını belirtmişti. Aracımı aldım sanayide ustam vardı ona gittim dedim usta servisten böyle bir kağıt verdiler adam baktı durdu şunları söyledi ;

Aracında giderken kesilme , öksürme sabahları geç çalışma kara duman atma yakıt artışı varmı dedi ? Dedim hayır 110.000 de hepsi yapıldı onu geç ozaman dedi.
    Debriyaj ne zaman değişti dedi 120.000 dedim onuda geç dedi.
    150.000 de Multijet motorun üst silindirin açılması dedi ve güldü kardeşim benim bakımdan bakıma götür arabanı sen boşver servisin canı sıkılmış belli dedi ve uğurladı. Bundan sonra ne bakıma servise giderim nede yanlarına uğrarım ki opar yağ konusunda acayip bir takıntım var hem sanayide mobil 1 koyarım kafamda rahat eder ...

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

peki çekiş problemi ne oldu?nedenmiş?

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki çekiş problemi ne oldu?nedenmiş?
    Şuanlık askıya aldım bakımada çok birşey kalmadı zaten bakımda sanayide ki ustama baktıracağım. Bundan önceki bakımdan beri var bu problem ki babamın arabayıda 1 hafta önce birmota verdik bakımdan sonra aynı sorun babamın aracında'da var bugun servise götürdüğümde babamın arabası için birşey yok diyenlerin benim araca çıkardığı masraf ise komik !

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı teo53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuanlık askıya aldım bakımada çok birşey kalmadı zaten bakımda sanayide ki ustama baktıracağım. Bundan önceki bakımdan beri var bu problem ki babamın arabayıda 1 hafta önce birmota verdik bakımdan sonra aynı sorun babamın aracında'da var bugun servise götürdüğümde babamın arabası için birşey yok diyenlerin benim araca çıkardığı masraf ise komik !
    Sizin aracın km si biraz yüksek olduğundan biz bunu kekler yolarız mantığı güttüler herhalde. Servisler gerçekten insanın canını okuyor.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

ozkan cavus
    ozkancavus1659 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Benim aracim km 168000de 2008 dizel 160bim bakim na 1600tl agir bakim yaptirdim yetkili serviseefull bakim ramazan bayramindan sonra senelik bakima 3stop ampulu dgisti 130tl verdim yetkili srtviste bence servisi degistir

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

iş turboya girince sadece kendisi 1300 lirayı buluyor zaten bende çekiş sorunu yaşadım servise hiç gitmedim bile. sadece turbo üzerine çalışan bi firmaya gittim bilgisayarda turbo arızası çıktı söküp incelediler salyangozu yağlayan sistemde sorun var dediler 600 liraya sorun çözüldü şuan çok memnunum çekişten. servise çekiş dendiğinde hemen debriyaj kaçırıyor benzin almıyor filtreler bitik yağ kötü sıralarlar ya servis değişin yada özel servis bulun derim fiat yetkiliye amaan diyorum ayrıca aracım 168bin km de

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin aracın km si biraz yüksek olduğundan biz bunu kekler yolarız mantığı güttüler herhalde. Servisler gerçekten insanın canını okuyor.
    Alıntı ozkancavus1659 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracim km 168000de 2008 dizel 160bim bakim na 1600tl agir bakim yaptirdim yetkili serviseefull bakim ramazan bayramindan sonra senelik bakima 3stop ampulu dgisti 130tl verdim yetkili srtviste bence servisi degistir
    Alıntı Mert34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş turboya girince sadece kendisi 1300 lirayı buluyor zaten bende çekiş sorunu yaşadım servise hiç gitmedim bile. sadece turbo üzerine çalışan bi firmaya gittim bilgisayarda turbo arızası çıktı söküp incelediler salyangozu yağlayan sistemde sorun var dediler 600 liraya sorun çözüldü şuan çok memnunum çekişten. servise çekiş dendiğinde hemen debriyaj kaçırıyor benzin almıyor filtreler bitik yağ kötü sıralarlar ya servis değişin yada özel servis bulun derim fiat yetkiliye amaan diyorum ayrıca aracım 168bin km de
    Kesınlikle km yuksek dıye birde yaşımı küçük görüyorlar bu nasıl olsa anlamaz diye giydiriyorlar. Servis zaten ne var ne yok değiştiriyor nokta atışı yapmaktan acizler ciddi anlamda bir daha uğramam hiçbir yetkili servise servis servis çok gezdim zamanında ama yok sinirlerimi zıplattılar bugun zaten koydukları opar yağdan ayrı bir takıntım vardı

ozkan cavus
    ozkancavus1659 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Bana yetkili serviste shell ve po marka yag koyuyolar

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Aynen söylediğiniz gibi fıat servisleri yolacak kaz arıyorlar.Onun için fıat ne kadar imajını düzeltmek için yırtınsa da bu servislerle işi zor.Bana hiçbir arızası olmayan fren sistemi için 2000 tl masraf çıkardılar.Şu an hiçbir sorun olmadan kullanıyorum.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ozkancavus1659 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana yetkili serviste shell ve po marka yag koyuyolar
    Kaçkere rica ettim petronas istiyorum diye farkı varsa vericem parası neyse vericem diyorum yok laf anlamıyorlar
    Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen söylediğiniz gibi fıat servisleri yolacak kaz arıyorlar.Onun için fıat ne kadar imajını düzeltmek için yırtınsa da bu servislerle işi zor.Bana hiçbir arızası olmayan fren sistemi için 2000 tl masraf çıkardılar.Şu an hiçbir sorun olmadan kullanıyorum.
    Buyur işte al bide burdan yak En basit şarz dinamosunda 50 liralık bir bakım gerekiyor komple hepsini değişiyor 600-700 liraya ayıptır ya 160.000 için bakım fiyatı aldım 1000 liranın üstünde bir fıyat çıktı dedim auidiye yada vw falanmı biniyoruz hayırdır ? E bunlar italyan ...Alfada italyan ona bakarsan arada dağlar kadar fark var albea ile aynı motoru koy servise gelince bu italyan

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Benimde ufak bir yağ kaçağı sorunum vardı. Bunun çözümü için yetkili servise göstermiştim. Aracın sıkıntısını bulmak için 6 saat beni orada beklettiler. Geldiklerinde ise yağ kaçağının, vites kutusu ve şanzıman kısmından gelebileceğini söylediler. Net bir şey de demediler yani. Velhasıl 2400 Tl civarında bir rakam koydular önüme. Dedim bakın işinize Hemen sanayide eski ustama uğradım. Baktı inceledi karter keçesini yeniledi, mazot pompasını da revize ettirdi. 200 Tl Mis gibi hiç kaçak yok. Aslında yağ kaçağı diye bildiğimiz mazot muş Ben servise 1 kere uğradım cahilliğime geldi. Onun dışında asla uğramam.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde ufak bir yağ kaçağı sorunum vardı. Bunun çözümü için yetkili servise göstermiştim. Aracın sıkıntısını bulmak için 6 saat beni orada beklettiler. Geldiklerinde ise yağ kaçağının, vites kutusu ve şanzıman kısmından gelebileceğini söylediler. Net bir şey de demediler yani. Velhasıl 2400 Tl civarında bir rakam koydular önüme. Dedim bakın işinize Hemen sanayide eski ustama uğradım. Baktı inceledi karter keçesini yeniledi, mazot pompasını da revize ettirdi. 200 Tl Mis gibi hiç kaçak yok. Aslında yağ kaçağı diye bildiğimiz mazot muş Ben servise 1 kere uğradım cahilliğime geldi. Onun dışında asla uğramam.
    Aracımın arkasından düz yolda dahi gitsem hep bir gıcırtı geliyordu servise gösterdim arka bagaj karşılığı bozukmuş değişcekmiş te 200 tl parça fiyatı varmış Dedim görüşürüz sanayiye gittim dedim şuna bir kaynak atın 20TL verdim baktım ses kesilmedi ustama gittim el frenini çek indir falan derken el freni teline bir kelepçe oldu bitti bunu servise söylediğimde e olabiliyor bazen böyle yalnışlıklar cevabını almakta sinir bozucu )

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Ben de aynı durumu yaşadım.2000 Devir altında araba çekmiyordu, 1.4 fire active idi.Önce servise sonra sanayiiye gittim..Sorunu hatırlamıyorum ama 100 Lira sıkışmıştı, ve sorunum hallolmuştu yarım saatte.Servise gidip fiyat aldığımda 800₺ fiyat verdiler ıvır ve zıvır için.Sanayii candır hem yetkili servislerin daha ucuz olması gerektiğini söylerim hep.Bence sanayiideki ustalar alın teriyle, uğraştığı vakitle daha çok hakediyor bu parayı.Yetkili servis resmen yoluyor...

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

160 bin bakımında 1000 tldahada artabilir fiyat triger zinciri degişirken o arada mazot pompasıda revizyon görüyo .ben 1600 tl ye yaptırmıstım .yapılan işlemler çoktu . triger zinciri .motor kulakları ,mazot pompası revizyon gördü ,diskler degişti ,ön ve arka balatalar degişti ,yag ve filtreler ,carbon clean ,motor koruma,kol dayama takıldı ,ön lastik patlaktı tamir ettiler balans iç dış yıkayıp teslim etmişlerdi