18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: İyi Niyet Garantisi Bana İyi Niyetli Değil !

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Kızgın İyi Niyet Garantisi Bana İyi Niyetli Değil !

Merhaba arkadaşlar 2007 model 147 binde ki aracımın direksiyon kutusundan inanılmaz bir ses gelmekte düz yolda bile giderken geliyor artık ve son derece rahatsız edici istanbul birmot beylikdüzüne götürdüm aracımı 1200TL sadece parça fiyatı verdiler ve değişim gerekiyormuş. Bende biraz internette araştırdım fiat iyi niyet garantisi olarak bu parçayı değiştirdiğini ve 2006 2007 üretim hatası olduğunu okudum sanırım forumdanda değiştirenler olmuş bir kaç konu okumuştum fakat tofaş benim değişimi reddediyor ısrarla. Sebep ise aracım 2007 model yaşından dolayı yıpranmış. Dedim ki alıp inceledinizmi ? artı ben gözümle görmediğim birşeye inanmam siz nasıl ınanarak konusabılıyorsunuz dedim. Biz şimdiye kadar bu parçayı garanti kapsamında değiştirmedik dedi Tofaştan Ahsen hanım. Yalancıyım ozaman ben dedim olabilir yalnış bir bilgilendirmeye sahipsiniz gibide ukala bir cevap verdi.City arızasını sorunsuz bır sekılde degıstırdık musterı memnunıyetımız gayet iyi dedi birde utanmadan ! Dedim milleti rezil ettiniz mahkemelerde uğraşanlar oldu sırf o city arızasından dolayı ve siz bunu mahkeme kararı ıle değiştirdiniz birde utanmadan yalan soyluyorsunuz benıde yalancı durumuna koyuyorsunuz ayıp dedım sustu. Yarın kaymakamlıktan tüketici heyetine başvuruda bulunucam sizlerin başına daha önce benzer bir durum geldimi garanti konusunda yada yapmam gereken farklı bir işlem varmıdır ?

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

dostum yanlış anlama aslında sorunun kronik olduğu belli ama araç 2007 model yani 7 yaşında bu model bir araçta tüketici hakem heyetinede başvursan pek sonuç alacağını sanmıyorum ama umarım ücret ödemeden halledebilirsin

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Aracınızın arızası city arızasımı anlayamadım ? Ama bahsettiğiniz kadar direksiyon kutusundan bahsediyorsunuz ! Eğer öyleyse direksiyon kutusu arızalanan araçlar ücretsiz değiştiğini hatırlamıyorum! Direksiyon kutusunda arızalanan yada eskiyen parça plastik burçlar.Bunuda dışarıda tornacılar benzerini yapıyor.Diyeceğim tamir ettirirseniz 200-300 TL civarında hallolur.Kolay gelsin.
    Konu khanunl tarafından (11/07/2014 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın arızası city arızasımı anlayamadım ? Ama bahsettiğiniz kadar direksiyon kutusundan bahsediyorsunuz ! Eğer öyleyse direksiyon kutusu arızalanan araçlar ücretsiz değiştiğini hatırlamıyorum! Direksiyon kutusunda arızalanan yada eskiyen parça plastik burçlar.Bunuda dışarıda tornacılar benzerini yapıyor.Diyeceğim tamir ettirirseniz 200-300 TL civarında hallolur.Kolay gelsin.
    City arızası değil direksiyon kutusu ve mili değişicek(Kutu değiştikten sonra karar verilcekmiş buna ) dışarıdan bende fiyat aldım 400 TL sökmesı takması dahil parçacıda 700 tl fiyat verdi sıfırına bakalım ne olcak benim amacım garantiden değişenler var benımkıde ordan degıstırtmek olmazsa mecbur sanayiye

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum yanlış anlama aslında sorunun kronik olduğu belli ama araç 2007 model yani 7 yaşında bu model bir araçta tüketici hakem heyetinede başvursan pek sonuç alacağını sanmıyorum ama umarım ücret ödemeden halledebilirsin
    Yok neden yalnış anlayayım tabikide aracımın yaşı var benim kızdığım nokta şu 2006 model aracın direksiyon kutusunu garantiden değişiyor 2007 model aracı değiştirmiyor çifte standart uyguluyorsa tofaş ben kızarım ya herkese eşit davranacak yada ayrımcılık yapmayacak umarım çözmeye çalışcam bakalım oldu oldu olmadı sanayi bizi bekler

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Arıza city değil. Dolayısıyla kronik bir arıza da değil. City olsa idi o zaman haklı görürdüm sizi. 2007 model araç dolayısıyla tabii ki olabilir. 1200 tl tabiki çok ama City sorunu olmadıktan sonra kronik olmayan bir arıza için iyi niyet garantisi beklemeyin derim.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Standart İyi çok iyi niyet

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arıza city değil. Dolayısıyla kronik bir arıza da değil. City olsa idi o zaman haklı görürdüm sizi. 2007 model araç dolayısıyla tabii ki olabilir. 1200 tl tabiki çok ama City sorunu olmadıktan sonra kronik olmayan bir arıza için iyi niyet garantisi beklemeyin derim.
    Cenk kardeşim
    Benim araç 2012 evo. 10.000 bakımını 250 git 250 gel Ankarada aracımı aldığım yerde bile değil bu forumda tavsiye olan serviste yaptırdım. Ama aracımda alt marşpiyellerde ve on kapilarin ikisinde de boya dökülmesi oldu çok uzulerek servisi aradim tekrar 250 git 250 gel serviste 3 dk da 5 foto cekildi haber veririz dendi ve gelen cevap kullanici hatasi sizin sucunuz dendi. Bizim garantiyi kontrol eden muhendislerimiz 5megapiksellik makinenin cektigi 5 tane fotograf ve beyaz renkli araclarin boyalarinda sorun olmamasini sebep gostererek sucun bende oldugunu 2 marspiyel ve 2on kapinin tarafimca boyatilmasi gerektigini bildirdiler. Yani isin ozu bizde sansin olacak ki okadar sikayetin icinde çarkıfelek sana vursun seni sevindirsin beni uzsun.
    Belki arkadaşın aracında gercekte garantilik bisey yoktur ama durumda bu.

Bizde abd yada avrupada ki gibi islemez durum. Bu arabaların arka stopları buğu yapıyor,kapı gergileri ses yapıyor, city arızası çıkarıyor, airbag sargıları kopuyor.Demiyor ki geri çağırayım sorunları düzelteyim. Çünkü bizde ADALET YOK

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı atlatma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cenk kardeşim
    Benim araç 2012 evo. 10.000 bakımını 250 git 250 gel Ankarada aracımı aldığım yerde bile değil bu forumda tavsiye olan serviste yaptırdım. Ama aracımda alt marşpiyellerde ve on kapilarin ikisinde de boya dökülmesi oldu çok uzulerek servisi aradim tekrar 250 git 250 gel serviste 3 dk da 5 foto cekildi haber veririz dendi ve gelen cevap kullanici hatasi sizin sucunuz dendi. Bizim garantiyi kontrol eden muhendislerimiz 5megapiksellik makinenin cektigi 5 tane fotograf ve beyaz renkli araclarin boyalarinda sorun olmamasini sebep gostererek sucun bende oldugunu 2 marspiyel ve 2on kapinin tarafimca boyatilmasi gerektigini bildirdiler. Yani isin ozu bizde sansin olacak ki okadar sikayetin icinde çarkıfelek sana vursun seni sevindirsin beni uzsun.
    Belki arkadaşın aracında gercekte garantilik bisey yoktur ama durumda bu.

Bizde abd yada avrupada ki gibi islemez durum. Bu arabaların arka stopları buğu yapıyor,kapı gergileri ses yapıyor, city arızası çıkarıyor, airbag sargıları kopuyor.Demiyor ki geri çağırayım sorunları düzelteyim. Çünkü bizde ADALET YOK
    Bu sizin söylediğiniz sorunlar da kronik değil.Evet fabrika hatası, ama kronik değil.Saydığınız stop, airbag şişmesi,city gibi durumlarda evet geri çağırmıyorlar ama, en azından gittiğinizde işlem görüyor ve değişiyor.Bu kadar insafsız olmaya gerek yok.Kavaklıdere Müslüm abi örneğin, seferber oluyor bu kronik sorunların hallolması için.Sizin sorununuz kronik değil, fabrika hatası.2 yıl geçmiş, bu açıdan bakıyorlar evet allah belalarını versin insafsızların.. Ama Kronik sorun hakkında konuşuyorsak fiat hakkını veriyor.Kazasız ya da az kazalı aracın ücretsiz karşılıyor.Pert kayıtlı arabaya da iyi niyet indirimi yapıyor saha ucuza yapıyor.

Konu sahibi arkadaşım : Direksiyon mili ya da kutusundan gelen ses kronik değil.kronik olan City motoru ve sensörünün arızası.Bahsettiğimiz sorunlar ayrı dünyaların insanı ve ben direksiyon kutusundan gelen ses ile ilgili şikayet ya da garantiden değiştiren duymadım.Direksiyon kutusundan gelen ses genelde ön takımı sürekli yoran sert kullanımda meydana gelir...

E tabii aracın ilk sahibiyseniz, haklı olabilirsiniz.Ancak değilseniz aracın önceki sahibinin hataları yüzünden size iyi niyet göstermeyeceklerdir.tabii ki iyi bi firma, her müşterisine iyi niyet ile yaklaşmalı ve indirim yapmalıdır.Ancak kronik olmayan bir sorunu ücretsiz değiştirmelerini ya da indirim vermelerini beklemek, boşa ümit olur..

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Araciniz servis bakimli olsa degistirirlerdi. Swrviste en azinda yag degisimi yaptirsaniz boyle olmaz. Her zaman demisimdir
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292

Cem kardeş. Sorunun kronik olup olmadığına nasıl karar veriyoruz. Airbag sargısı bence cok tehlikeli ve ortalamalaricinde herkesin basina gelme ihtimali olan bir kronik sorun. Aynı şeyarka stoplar arka kapı gergileri içinde geçerli. Ben ayni durumu yaşadim şehir disindan efor sarfedip servise gittim bakima sonra sorun olduğunda sade bir cevap aldim kullanici hatasi diye bumu ilgi alaka ayri bir konu açip gosterecegim ayrica fiat sikaye kismina gerekirse de tuketici hakem heyetine yani nereye basvurmam gerekirse basvuracagim. Ayrica yazdiklarim da hicde insaf disi konusmadim belirteyim.
    Saygilar

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Cem kardeş. Sorunun kronik olup olmadığına nasıl karar veriyoruz. Airbag sargısı bence cok tehlikeli ve ortalamalaricinde herkesin basina gelme ihtimali olan bir kronik sorun. Aynı şeyarka stoplar arka kapı gergileri içinde geçerli. Ben ayni durumu yaşadim şehir disindan efor sarfedip servise gittim bakima sonra sorun olduğunda sade bir cevap aldim kullanici hatasi diye bumu ilgi alaka ayri bir konu açip gosterecegim ayrica fiat sikaye kismina gerekirse de tuketici hakem heyetine yani nereye basvurmam gerekirse basvuracagim. Ayrica yazdiklarim da hicde insaf disi konusmadim belirteyim.
    Saygilar
    Bizim dediğimizin seninle ilgisi yok ki kardeşim Cem yukarıda bahsetmiş senin probleminin değişmesi gerektiğini. Bizim bahsettiğimiz konuyu açan abimizin arızasıyla alakalı. Kronik değil ve iyi niyet olmaması normal. Isterse tüketici hakem heyetine başvursun yine de yapmazlar.

Seninki ise kronik bir problem ve hakkını aramalısın. 2012 model bir araç için kronik olmasaydı da normal bir problem değil.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Saygilar

Sorunun kronik olup olmamasına karar vermek sadece sizin benim dememle olmuyor.eğer birçok araçta meydana geldiyse kronik deriz, mesela direksiyon soyulması,stop buğulanması,logo deformasyonu,kırmızı puntolarda renk tutmaması ve solması,arka kapı gergilerinin ses ve takılma yapması,yolcu kısmı airbag şişkinliği,city modül ve sensörlerinin arızası gibi örnekleri görebilirsiniz.Kaldı ki servisler bu sorunları hallediyor, halletmiyor değil.Sato da 2 aracında city belası başa geldi, ikisi de ücretsiz olarak değiştirildi.Daha evvelden torpidosunu komple 3000 TL'lik parçayı ücretsiz değiştirdiler forumdaki arkadaşlardan.ve Hala hallolmayan kronik sorunlar mevcut.Direksiyon soyulmasına mesela, ilgilenmediler.Ya da renk solmasına bi çözüm getirilemedi servis tarafından.

Saydığınız boya atması ve direksiyon milinin ses yapması durumu kronik değil arkadaşlar.Sorununuzu doğru tanımlayın.Servis üzerine düşeni yerine getiriyor.Getirmeyenler de yok değil ama genel olarak bu iş halloluyor.Kronik olmayan sorunlar için başvurmak sonuç getirmeyecektir.

aaa bbbb
    dt alee367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sizin söylediğiniz sorunlar da kronik değil.Evet fabrika hatası, ama kronik değil.Saydığınız stop, airbag şişmesi,city gibi durumlarda evet geri çağırmıyorlar ama, en azından gittiğinizde işlem görüyor ve değişiyor.Bu kadar insafsız olmaya gerek yok.Kavaklıdere Müslüm abi örneğin, seferber oluyor bu kronik sorunların hallolması için.Sizin sorununuz kronik değil, fabrika hatası.2 yıl geçmiş, bu açıdan bakıyorlar evet allah belalarını versin insafsızların.. Ama Kronik sorun hakkında konuşuyorsak fiat hakkını veriyor.Kazasız ya da az kazalı aracın ücretsiz karşılıyor.Pert kayıtlı arabaya da iyi niyet indirimi yapıyor saha ucuza yapıyor.

Konu sahibi arkadaşım : Direksiyon mili ya da kutusundan gelen ses kronik değil.kronik olan City motoru ve sensörünün arızası.Bahsettiğimiz sorunlar ayrı dünyaların insanı ve ben direksiyon kutusundan gelen ses ile ilgili şikayet ya da garantiden değiştiren duymadım.Direksiyon kutusundan gelen ses genelde ön takımı sürekli yoran sert kullanımda meydana gelir...

E tabii aracın ilk sahibiyseniz, haklı olabilirsiniz.Ancak değilseniz aracın önceki sahibinin hataları yüzünden size iyi niyet göstermeyeceklerdir.tabii ki iyi bi firma, her müşterisine iyi niyet ile yaklaşmalı ve indirim yapmalıdır.Ancak kronik olmayan bir sorunu ücretsiz değiştirmelerini ya da indirim vermelerini beklemek, boşa ümit olur..
    Walla kardesim bahsettigin sekilde o serviste seferber olma biraz utopya bizzat yasadim gordum ama canlari sagolsun en azindan her arabaya ayni ilgi alakayi gostermiyorlar biraz muhabbetimiz olmali herhalde seferberlik hali icin

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi
    aaaaaa

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Boya garantisi 2 yıl değil yalnız 3 yıl pas ve korozyon 8 yıl.
    Ama eminim böyle bir şikayetle gidenede yıkamacılardaki şampuan kozunu oynayıp yokuşa süreceklerdir.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Teo' s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Benim anlamadığım nokta şu madem bu kronik bir problem değil direksiyon kutusu ve mili fiat çağrı merkezi kronik problem olarak mili gösteriyor ama hadi bunuda bir kenara bırakalım kronik problem değilse neden iyi niyet garantisi altında değişim yapıyorlar direksiyon kutularına forumdan değişenler var ! Demek ki burda bir çifte standart mevcut adamına göre muamele var p.tesi kesinlikle tüketici heyetine başvurucam ki aracım benim servis bakımlı 2007 model olması beni alakadar etmiyor açıkcası büyük bir frimaysa fiat eğer kullanıcısının arkasında duracak. Kaldı ki servislerinin rezilliği ortada yağ bakımını yapmaktan bile aciz olan birmottan bahsediyoruz fiatın en iyi servisi aracın altında bulunan koruma demirini sökerler daha sonra yerine takmazlar itiraz ettiğindede bu arabada zaten yoktu derler ! o yüzden benim güvenim "0" açıkcası fiatada servisinede ...

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı teo53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım nokta şu madem bu kronik bir problem değil direksiyon kutusu ve mili fiat çağrı merkezi kronik problem olarak mili gösteriyor ama hadi bunuda bir kenara bırakalım kronik problem değilse neden iyi niyet garantisi altında değişim yapıyorlar direksiyon kutularına forumdan değişenler var ! Demek ki burda bir çifte standart mevcut adamına göre muamele var p.tesi kesinlikle tüketici heyetine başvurucam ki aracım benim servis bakımlı 2007 model olması beni alakadar etmiyor açıkcası büyük bir frimaysa fiat eğer kullanıcısının arkasında duracak. Kaldı ki servislerinin rezilliği ortada yağ bakımını yapmaktan bile aciz olan birmottan bahsediyoruz fiatın en iyi servisi aracın altında bulunan koruma demirini sökerler daha sonra yerine takmazlar itiraz ettiğindede bu arabada zaten yoktu derler ! o yüzden benim güvenim "0" açıkcası fiatada servisinede ...
    Hocam. Kronik sorun dediğimiz City sorunu. Siz City sorunu değil diyorsunuz. Bu yüzden kronik değil diyoruz biz de. Milden gelen sese her şey sebep olabilir.

mehmet demir
    gesta0723 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 vk 016
    Edilen teşekkür: 27

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...izasiymis.html

benim başıma geldi burda 2. sayfada paylaştım okumanı tavsiye ederim
    Sen sevmeyi bilmiyorsun DELİ DELİ

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı gesta0723 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...izasiymis.html

benim başıma geldi burda 2. sayfada paylaştım okumanı tavsiye ederim
    Abim bu konu tamam da,konu sahibi arkadaş aracındaki arızanın City arızası olmadığını söylemiş. Yani arızası standart bir direksiyon kutusu arızası olabilir..

Haa,şöyle olur denirse başka. City bozulduğunda genelde ses te gelir evet. Ama servis bunun arıza tespitini yapabilir. İşlerine gelmediği için mi yoksa gerçekten öyle olmadığı için mi yapmadılar bilemem. Ama eğer bana City arızası değil derseniz;o zaman yapmamaları normal derim çünkü direksiyonla ilgili kronik olan ve değişmesi gereken tek şey o.

Bence başka servise gitmeli konu sahibi arkadaşımız.Şu an City mi değil mi muallakta kendisi de belli. Çünkü bir yandan City değil diyor bir yandan değişmeli diyor. Bahsettiği konular City ile alakalı. Buradaki herkes de City'e yönelik yorum yapıyor.

İsmail Fatih Alkan
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292

Servislerimiz çok iyi ilgili alakalı sorun çözmeye çalışıyorlar tamam iyide ben arabamın kapısınaki sorun için 500 km yol gidip geldim. 5 tane fotograf çekilip yollandı merkeze. Merkezdeki arkaaşlarda bu kullanıcı hatası suç senin deyiverdiler. Serviste ki arkadaşta 1 dk telefon görüşmesinde (ben aradım) suç sende kullanıcı hatası dedi birde ben olsam aracın 2012 model yani 11.000km de(ozaman) marşpiyelin yarısını kapılarında alt kısımlarını boyatırım demesiydi. Ben bana özel ilgi alaka isteyen megalomanyaklardan değilimdir ama işimi tırnagıma takarak 40.800TL ödeyip aldığım gözümden sakındığım aracımı ayrıca 500 km yol yapıp 150 lira mazot yakıp gittiğim servisten bu cevabıda almamalıydım diye düşünüyorum ve aracımla ilgili konuyu açıyorum.
    Saygılar