28 ekim gecesi çıktığım Tokat-Mersin yolculuğunda,aracın altını mıcır kaplı tümseğe sürtünce aracın altındaki koruma demirinin eğilerek eksozo sürtmesi ve vuruntu yapması nedeni ile oluşan durum için,mersindeki Bosch car servise uğrayıp düzelttirmek istedim,oradaki ustanın uyarısı neticesinde (epeydir devam eden takırtının nedeni olan ) Z rotların ve rot başlarının değişmesi,yine yapılan kontroller sonucunda 60,000 km deki 7 yaşını bitiren aracımın frenlerininde bitmek üzere olduğu görüldüğünden ön ve arka fren balatalarıda komple değişti,bunların dışında fren disklerinin torna işlemi,1 takım silecek değişimi ve ön düzen ayarı yapılması işlemleri için,toplamda,işçilik dahil 450 tl (6 taksit) ücret ödedim.
Fiyat uygunmudur bilmiyorum ama özellikle oradaki ustabaşının ilgi alakasından memnun oldum,( yemek ve çay ikram etmeyide ihmal etmediler ). İşlemler bittiğinde yapılan işlerin yazılı olduğu bir kitapçıkta verdiler.
Sonuçta aracıma 7 yıldırki ilk defa (motor yağı ve filtre değişimleri hariç ) anahtar vurulmuş oldu.