18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Amortisörler garanti kapsamında mıdır?

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Standart Amortisörler garanti kapsamında mıdır?

Aracımın arka amortisörleri kaçırmaya başladı.2011 model puntom var.
    Fiat'ta amortisörler garanti kapsamındamıdır?

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

olsa bile kabul etmezler gibi geliyor kullanıcı hatası diyebilirler

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Daha önce kullandığım şirkete ait doblonun amortisörünü garanti kapsamında değiştirmiştim. Ancak Mert'in de dediği gibi servis ile aranız iyi değil ise kapsam dışı bırakabilirler.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum amortisörler garantiye girmez her türlü ihale sana kalırrr.....

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

servise sormadan bilemezsiniz... belki bir seri üründe hata vardır, annda yenisiyle değiştirirler.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Servistee bakacaklar edeceklr allem eder kallem eder müşteri hatası diyip işin içinden çıkarlarrr.....

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Mercedes sorgu sual olmadan değişim yapıyor.
    Servise sormadan hakkımız nedir onu öğrenmek istiyorum.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Mercedes sorgu sual olmadan değişim yapıyor.
    Servise sormadan hakkımız nedir onu öğrenmek istiyorum.
    abi bir dk mercedes diyorsun?

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bir dk mercedes diyorsun?
    Eee bizimkide fiat be ya

Öcal ÇİĞDEMOĞLU
    Derman Oto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Aracınızın arka amortisörleri üretimden kaynaklı bir problemden ötürü işlevini yerine getirmiyorsa garanti kapsamında yenisiyle değiştirilir. Fakat amortisörler, balatalar, filtreler ya da salıncaklar gibi kullanıldıkça aşınan, belli bir ömrü olan aksamlar. Bu nedenle amortisörlerdeki arızanın hatalı üretim mi kullanımdan ötürü mü oluştuğuna karar vermek yetkili teknik servisin görevi.

Bu aşamada aracın kilometresi ve periyodik bakım geçmişi alınacak kararda etkilidir.

Otomobil üreticilerin garanti politikaları arasında çok ciddi farklılıklar yok. Belli model ve şaselerde üretimden süregelen bilinen kronik bir problem varsa elbette garanti prosedürü o vakada tartışmasız hızlı bir şekilde işliyor.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Derman Oto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın arka amortisörleri üretimden kaynaklı bir problemden ötürü işlevini yerine getirmiyorsa garanti kapsamında yenisiyle değiştirilir. Fakat amortisörler, balatalar, filtreler ya da salıncaklar gibi kullanıldıkça aşınan, belli bir ömrü olan aksamlar. Bu nedenle amortisörlerdeki arızanın hatalı üretim mi kullanımdan ötürü mü oluştuğuna karar vermek yetkili teknik servisin görevi.

Bu aşamada aracın kilometresi ve periyodik bakım geçmişi alınacak kararda etkilidir.

Otomobil üreticilerin garanti politikaları arasında çok ciddi farklılıklar yok. Belli model ve şaselerde üretimden süregelen bilinen kronik bir problem varsa elbette garanti prosedürü o vakada tartışmasız hızlı bir şekilde işliyor.
    Cevabınız için teşekkür ederim.İstanbulda gösterdiğim servis değişim hakkında bişey söylemedi.
    Aracım servis bakımlı ( 90.000 km hariç ) o halde garanti kapsamına girermi göstermek lazım.100.000 km bakımı yaptırdım.

Öcal ÇİĞDEMOĞLU
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Cevabınız için teşekkür ederim.İstanbulda gösterdiğim servis değişim hakkında bişey söylemedi.
    Aracım servis bakımlı ( 90.000 km hariç ) o halde garanti kapsamına girermi göstermek lazım.100.000 km bakımı yaptırdım.
    Tekrar merhaba,

aracınız, dünyanın çevresinde iki buçuk tur atacak kadar mesafe kat etmiş Amortisörlerin "havlu atması" için erken bir mesafe değil diye düşünüyorum.

max. 30.000 / 40.000 km 'de ürün problemi nedenine bağlayarak tölere edilebilir. Fakat 100.000 km ciddi bir mesafe. Bu durumda garanti presedürü çalışmaz gibi görünüyor.

Nurullah KİZEK
    nurullahkizek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 3

Netice hakkında da bilgilendirirseniz seviniriz.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı nurullahkizek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Netice hakkında da bilgilendirirseniz seviniriz.
    Netice hakkında pek bişey yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.
    Derman oto yetkili servis,garanti kapsamına girmesi zor diyor.
    Gidecegimiz servislerin çoğunun aynı kanaatte olacagı kesin,bu yüzden çağrı merkezi ile görüşme yapmak lazım gelir.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Derman Oto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba,

aracınız, dünyanın çevresinde iki buçuk tur atacak kadar mesafe kat etmiş Amortisörlerin "havlu atması" için erken bir mesafe değil diye düşünüyorum.

max. 30.000 / 40.000 km 'de ürün problemi nedenine bağlayarak tölere edilebilir. Fakat 100.000 km ciddi bir mesafe. Bu durumda garanti presedürü çalışmaz gibi görünüyor.
    Merhaba,

Havlu atması normal olabilir ama fiat'ın garantisi 3 yıl ,150.000 km olduğuna göre ;bizim araçlarımız 150.000 / 40.035 = 3.74 kere dünyanın çevresini dolaşır demekte.
    Bunlar bir kenara , fiat resmi olarak garanti şartları ya da amortisörler hakkında garanti şartları gibi bir yayını yok mu?

Öcal ÇİĞDEMOĞLU
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Merhaba,

Havlu atması normal olabilir ama fiat'ın garantisi 3 yıl ,150.000 km olduğuna göre ;bizim araçlarımız 150.000 / 40.035 = 3.74 kere dünyanın çevresini dolaşır demekte.
    Bunlar bir kenara , fiat resmi olarak garanti şartları ya da amortisörler hakkında garanti şartları gibi bir yayını yok mu?

Merhaba,

Bizler de otomotiv dışı konularda nihai tüketiciyiz, çeşitli aygıt edevat kullanıyoruz ve bu aygıtların servisleriyle bizler de benzeri nedenlerle muhatap oluyoruz. O nedenle garanti uygulaması konusunda olumsuz cevap vermekten hiç hoşlanmıyorum. Fakat işin "faturası" Fiat tarafından ödendiğinden, Fiat'ın garanti koşullarını dikkate almaktan farklı bir seçeneğimiz yok.

Fiat'ın sitesinde GARANTİ;

GARANTİ NEDİR VE FIAT GARANTİSİ NELERİ KAPSAR?

Araç Garanti uygulamasında otomobiller ve hafif ticari araçların (DUCATO, SCUDO modelleri hariç) yasal garantisini takip eden 3. yıl ya da 150.000 km (hangisi önce biterse) akü ve tekerlek lastikleri haricindeki diğer tüm mekanik aksamı garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı garanti altındadır.

DUCATO, SCUDO model ticari araçların ise tüm mekanik aksamı 2 yıl (sınırsız km) garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı garanti altındadır. Araç Garantisi çok daha uzun süreli Pas Garantisi ve Boya Garantisini de içerir. Boya Garantisi araç gövdelerinde imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı aracınızın teslim tarihinden itibaren 3 yıl güvence sunar. Pas Garantisi ile korozyona karşı aracınız 8 yıl güvencededir.

Fiat yetkili servislerinde yaptırdığınız ve bedelini ödediğiniz işçilikler, kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay boyunca onarımı yapan yetkili servisin garantisi altındadır. Aracınızın onarımında kullanılan Fiat yedek parçalar kilometre sınırı olmaksızın 24 ay boyunca garanti altındadır.
    GARANTİ ŞARTLARI VE UYGULAMA (KULLANIM ÖMÜRLÜ PARÇALAR VE SARF MALZEMELER GİBİ)

Garantiden yararlanmak için periyodik bakımların zamanında ve belirtilen kilometrelerde yaptırılması gerekir. Fiat Yetkili Servisleri dışında yaptıracağınız bakım ve onarımlarda eksiklik veya hata olursa, bu eksik veya hatalı yapılan işin sonucunda yaşanabilecek arızaların araç garantisi kapsamına girmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Kullanıcı el kitabında belirtilen herhangi bir sarf malzemesi ve değişim işçilik saat ücreti (benzin, yağ, filtreler, cam silecek süpürgesi vb.), hatalı veya kirli yakıt kullanımından doğabilecek motor, enjektör ve yakıt sistemi arızaları, hatalı veya kirli yağ, antifiriz, hidrolik vb. kullanılmasından doğabilecek arızalar garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

Lastikler, debriyaj baskı ve balatası, amortisörler, fren balataları ve diskleri, kayışlar, rotbaşı-rotil, salıncak burcu, rulmanlar vb. parçalar normal kullanım sonucu eskiyen, aşınan, yıpranan veya ömrünü tamamlayan parçalardır. Periyodik bakımlar esnasında yenileri ile değişim ve onarım işlemlerinin yapılması öngörülür. Bu periyodlarda değişimi yapılmayan parçalar araç garantisi kapsamı dışında değerlendirilir.
    100.000 km yapmış bir amortisörün arızasını; kullanımdan ötürü mü yoksa ürün kaynaklı bir problemle mi oluştuğuna kanaat getirmek çok zor.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

2011 fiat punto evo aracımın 50.000km bakımını yaptırdım,ben farketmemiştim ama Tarsus birollar yetkili servisindeki usta sol arka amortisörde yağ kaçağı olduğunu ve garanti kapsamında değişeceğini söyledi ve değiştirdiler.problem çıkarmadılar sağolsunlar.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

garantiden değişir..