Dün sabah itibariyle ben de yeni stoplarıma kavuştum. Bu konuda bana yardımcı olan Deha Otomotive çok teşekkürler. 20000 bakımına gittiğimde sadece durumu anlattım ve bana hiç zorluk çıkarmadan merkeze bir telefon açıp işimi hallettiler. Bir kaç gün içinde yeni stoplar geldi ve dün sabah montajı yapıldı. Stopları kutudan çıkardıkları zaman ne fark var ki diye düşündüm . Sonra evomun üzerindeki stoplar sökülünce farkı anladık.
Aşağıdaki resimde stopun arka tarafını, soketin takılan kısmı görüyorsunuz. O bölgede büyük açıklıklar var. Buradan stopun içini çok rahat görebiliyorsunuz. İki parmağınız birden çok raha giriyor. Etrafında yalıtım için yumuşak bi plastik var ama malesef suyu engellemeye yetmemiş.

Resimdeki eski tip arkası açık stop. Beyaz bölümden içi görülebiliyor.

Yeni tip stopta arka taraf tamamen kapalı. Soket sistemi de farklı.

Eski tip soket sistemi:

Yeni tip soket sistemi:

Ve şıkır şıkır yeni stoplarım:

Buğu sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle bu işin peşini bırakmasın ve stoplarını değiştirsin. Bazı arkadaşlar saçma durumlar yaşıyor. Servisler saçma bahanelerle kıvırmaya çalışıyor. Biz bu işi illegal yollardan halletmedik ya. Bizim stoplarımızı da servis merkezle iletişime geçerek değiştirdi. Sadece bir kişinin bu işi yapması örnek teşkil etmesi için yeterlidir. Deha Otomotive ilgisinden ve yardımlarından dolayı tekrar teşekkür ederim.