20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Maslak - Akpınar Otomotiv

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Standart Maslak - Akpınar Otomotiv

arkadaşlar bu servis hakkında bilgisi veya tecrübesi olan varmı?

aracımın 40,000 bakımını orda yaptırdım, parasını verince sıkıntı olmuyordu tabi, güncellemesini felan yaptılar aracı aldım. bir süre sonra aracın yağmur sensörü çalışmamaya başladı, sis farları sürekli titremeye ve kendi kendine sönmeye başladı. tekrar açıp kapatmam gerekiyor yanması için.
    neyse servise götürdüm, çokda kalabalık oluyor. sanayi'nin içinde belki ondandır ama iplemiyolar fazla ilgilenmiyorlar. aracımın garantiside var, ama garanti kapsamında yapmıyorlar sürekli laf cambazlığı yapıp karıştırıyorlar. peşlerindende koşamıyorum.
    fiat'ın sitesindende mini onarımlara bakıyorum. işte 5-10 cm tampon kırıkları felan yazıyor bendede aynı durum var sitede fiyat 49-99 tl arası, servise gittiğimde ise 350,00 tl gibi bir fiyat çıkarıyolar. işte tampon cıkarılacak boyanacak vs.
    zamanım olmadığı için diğer servislerede götüremiyorum. ne yapmam lazım acaba
    ISmileUDie

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Gitmesen iyi olur. Benimde daha once ki aracimla bir tecrubem olmustu. Dedigin gibi bir mekan.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Oz Büyücüsü

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur ARI
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. onur1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026
    Edilen teşekkür: 153

Maslak civarında ki dükkanlar nedense biraz fazla toklar.müşteri yoğunluğundan olsa gerek pek ihtiyaçları yok gibi fazla ilgilenmiyolar.

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Oranın hemen altında Sezgin oto var. Çok daha fazla ilgililer eğer o civara gidecekseniz.

Onun dışında Haliç oto bakırköyden çok memnunum. İlgi zayıf ama iyi iş çıkartıyorlar yıkama hariç.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

haliç oto iyidir müşteri memluniyetinde bölgesinde 1. türkiye genelinde 3. sırada baran hiç bir servis sonax yıkaması gibi yıkama yapmıyor olucak o kadar

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

haliç oto gerçekten çok iyi, adamlar o kadar yoğunlukta olmasına ve randevusuz gitmeme rağmen öğleden ABS arızasını öğleden sonraya kadar hallettiler. Gerçekten çok memnun kaldım. Yıkama konusunda ben herhangi bir sıkıntı görmedim; ancak tabi özel yıkama servisleri kadar iyi bir iş kimse çıkartamaz orası da bir gerçek

Maslak çevresinde bir servis arıyorsanız Birmot İstinye'yi kullanmanızı önerebilirim. Borusan İstinye'nin tam karşısında ve bakım için ben orayı tercih ediyorum evime yakın olduğundan ötürü;ve iyi de iş çıkarıyorlar herhangi bir sıkıntı yaşamadım onların yaptıkları işten bu zamana kadar
    Konu farukileri tarafından (19/01/2013 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

merhaba ben taksinin bakımları için orayı kullanıyorum ....kendi aracımın bakımlarını da oraya yaptırdım...yoğun oldukları doğru genel fiat servislerindeki problemler var ama orada servis danışmanı peyami bey var ona şikayetlerini söyle gerekirse bende telefon açarım yardımcı olacaktır....
    fiko
    “Böcek olmayı kabul ediyorsanız ezildiğinizde AĞLAMAYACAKSINIZ

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MUSTAFA CAN
    samuray24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar sezgin otomotiv on numara gercekten maslak cevresinde

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

maslak çevresinde ise sezgin veya yakup oto derim

Dogukan Uyguner
    Dogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 GL 5320
    Edilen teşekkür: 9

Fikret beyin dediği gibi Akpınar otoda servis danışmanı Peyami bey size yardımcı olacaktır gerçekten ilgili ve alakalı bir insan.

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Standart Cevap: Maslak - Akpınar Otomotiv

Akpınar Otomotiv hakkında; yakın zamanda bu servise giden, bakım yaptıran arkadaşlarımız var ise tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Aracımın yıllık bakımını burada yaptırmayı düşünüyorum. Ancak Medos Otomotiv ile Akpınar Otomotiv arasında oldukça fazla bir fiyat farkı var. Medos Otomotiv yıllık/100.000 km. bakımı için "550 TL." derken, Akpınar Otomotiv "400 TL." dedi.

En son Medos Otomotiv ile tekrar görüşmemde ise "Akpınar, 400 TL. dedi ise hemen gidin yaptırın. Yani bize gelmenize bile gerek yok. Bu bakımın işçiliği dahi 170TL.-180 TL. tutuyor. Ama biz de size o fiyata yapabiliriz ancak filolara kullanılan yedek parçalardan yaparız. 2 tür yedek parça var. İkisi de orijinal ama farklı" denildi.

Akpınar Otomotiv'den bir yetkili ise tek tür TOFAŞ'ın parçası olduğunu ve tüm yetkili servislerde tek marka yedek parçanın kullanıldığını belirtti. Ve 385 TL.'ye düştüler.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Güncel +1

knn yldz
    knnyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Merhabalar,
    Yasin Bey, 2 tür yedek parça ile ilgili mazot filtresi için bir parçacı söylemişti benzer birşey. Lancia'lara takılan italyan mazot filtresinin bizim Punto'lara takılan Opar mazot filtresi ile aynı olduğunu ama kalitesinin ve fiyatının farklı olduğunu söylemişti. Filtreleri hep Opar kullandım bu zaman kadar, araç 155bin km'de. Taksicilerin çoğu muadil filtreleri kullanıyorlar, yine de motorları 400-500bin km civarında gidiyor.

100bin km bakımı için 2 serviste de birebir aynı işlemleri yapacaklarını mı söylüyorlar mı? Fiyat farkının sebebi bu olabilir mi?
    Konu knnyldz tarafından (17/02/2016 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı knnyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Yasin Bey, 2 tür yedek parça ile ilgili mazot filtresi için bir parçacı söylemişti benzer birşey. Lancia'lara takılan italyan mazot filtresinin bizim Punto'lara takılan Opar mazot filtresi ile aynı olduğunu ama kalitesinin ve fiyatının farklı olduğunu söylemişti. Filtreleri hep Opar kullandım bu zaman kadar, araç 155bin km'de. Taksicilerin çoğu muadil filtreleri kullanıyorlar, yine de motorları 400-500bin km civarında gidiyor.

100bin km bakımı için 2 serviste de birebir aynı işlemleri yapacaklarını mı söylüyorlar mı? Fiyat farkının sebebi bu olabilir mi?
    Kenan Bey, 100.000 km. bakımı için her iki yetkili servis de aynı işlemi yapacak, evet. Hatta Akpınar Otomotiv ayrıca motor yıkamayı da ücretsiz yapacak ve aracımın başında işlemler uygulanırken durabileceğim aynı Ankara Kavaklıdere Yetkili Servis'teki gibi.

Akpınar Otomotiv, kullandıkları parçaların tamamının OPAR olduğunu söyledi ve bugüne kadar müşterilerinden OPAR yedek parça ile ilgili herhangi bir şikayetlerinin olmadığını eklediler. Balatalarda özellikle Lancia marka ile OPAR marka arasında uçuk bir fiyat farkı oluyor.

Lancia ortalama 250 TL. iken OPAR 110 TL. ve tabi Lancia balatalar OPAR'a göre 5000km.-8000 km. arası daha fazla ömre sahip.

Bu arada sizin aracınız 155.000 km.'de. Aracınız dizelse triger zinciri değişimi yaptırdınız mı? Yani zincir değişimi kitapçığa göre 5 yıl veya 160.000 km. olduğu için sormak istedim.

Aykut Çelebi
    AykutCelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kenan Bey, 100.000 km. bakımı için her iki yetkili servis de aynı işlemi yapacak, evet. Hatta Akpınar Otomotiv ayrıca motor yıkamayı da ücretsiz yapacak ve aracımın başında işlemler uygulanırken durabileceğim aynı Ankara Kavaklıdere Yetkili Servis'teki gibi.

Akpınar Otomotiv, kullandıkları parçaların tamamının OPAR olduğunu söyledi ve bugüne kadar müşterilerinden OPAR yedek parça ile ilgili herhangi bir şikayetlerinin olmadığını eklediler. Balatalarda özellikle Lancia marka ile OPAR marka arasında uçuk bir fiyat farkı oluyor.

Lancia ortalama 250 TL. iken OPAR 110 TL. ve tabi Lancia balatalar OPAR'a göre 5000km.-8000 km. arası daha fazla ömre sahip.

Bu arada sizin aracınız 155.000 km.'de. Aracınız dizelse triger zinciri değişimi yaptırdınız mı? Yani zincir değişimi kitapçığa göre 5 yıl veya 160.000 km. olduğu için sormak istedim.
    Yasin bey merhaba,
    Benimde araç şuanda 88.000 km'de, şimdiden bilgim olsun diye soruyorum. Bahsetmiş olduğunuz maslakta ki servisten memnun kaldınız mı? Birde 100.000 bakımında aracın hangi parçaları değilmesi gerekli?

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı AykutCelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasin bey merhaba,
    Benimde araç şuanda 88.000 km'de, şimdiden bilgim olsun diye soruyorum. Bahsetmiş olduğunuz maslakta ki servisten memnun kaldınız mı? Birde 100.000 bakımında aracın hangi parçaları değilmesi gerekli?
    Aykut Bey, daha gitmedim servise Benim aracım 93.000 km.'de şu an. Ancak yıllık bakımı Mart ayında olduğu için 100.000 km. bakımı gibi yaptırmayı düşünüyorum. Oraya gidersem ve memnun kalırsam buradan yazar size de bilgi veririm. Kullanım kitapçığına göre hidrolik fren yağının dahi değişmesi gerekli 100.000 km. bakımda ama o kadarına da gerek yok bence.

Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi, şanzıman yağı değişimi, balataların kontrolü gibi işlemler yapılacak 100.000 km. bakımında ama ekstra olarak şu triger zinciri hala aklımda. Geçtiğimiz günlerde bir Bosch Car Servisi'ne uğradım. Triger zinciri değişim aralığın sordum. "Eğer araç uzun süre yani 6 ay ya da 1 yıl hiç kullanılmamış olsa idi 5 yıl dolduğunda değiştirilmesi gerekli. Ancak onun dışında yıl değil km. önemli. Ve rahat 160.000 km.'ye kadar devam edin. Ancak ses gelirse ki bunu siz de duyarsınız o zaman değişmesi gerekir." dediler.

O yüzden bu bakımda zincir durumunu bir kontrol ettireceğim.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

knn yldz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yasin Bey,

Ben de 5. yıl dolduğunda değiştirmeye niyetlendim, sordum soruşturdum, burada sizin ve diğer arkadaşların dedikleri sözleri duydum ve trigeri değiştirmedim. Değiştirmememde en etkili sebep şu oldu: Topkapı Fırat Oto'ya gittim, yıldan bağımsız 160bin km dolunca getirin dediler. Zincirin kopmayacağının garantisi bence yok. Ama Fırat Otoya güvenmek işime geldi

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Yasin Bey,

Ben de 5. yıl dolduğunda değiştirmeye niyetlendim, sordum soruşturdum, burada sizin ve diğer arkadaşların dedikleri sözleri duydum ve trigeri değiştirmedim. Değiştirmememde en etkili sebep şu oldu: Topkapı Fırat Oto'ya gittim, yıldan bağımsız 160bin km dolunca getirin dediler. Zincirin kopmayacağının garantisi bence yok. Ama Fırat Otoya güvenmek işime geldi
    Fiat'ın araçlarında zincir "şans işi", airbag çatlağı "şans işi", city arızası "şans işi"; ne kadar şanslı olmaya ihtiyacımız varmış meğer

Bu arada Fırat Oto'ya güvenmeniz demek ki yerinde de olmuş bakın aracınız 155.000 km.'ye kadar sıkıntısız gelmiş çok şükür Ama 160.000 km.'ye son 5.000 km. Aman dikkat yine de

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

knn yldz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Çok şükür sıkıntısız geldi, ancak 3-5bin kmye bakmayıp fırsat bulduğumda bakımı yaptıracağım ve trigeri de değiştireceğim. Sizin pozitif mesajlarınızı görüyorum Akpınar Oto ile ilgili, oradan da fiyat alacağım. Siz 100bin km bakımında hangi işlemler için 385tl fiyat aldınız? Yazdıysanız da ben görmedim kusura bakmayın.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Çok şükür sıkıntısız geldi, ancak 3-5bin kmye bakmayıp fırsat bulduğumda bakımı yaptıracağım ve trigeri de değiştireceğim. Sizin pozitif mesajlarınızı görüyorum Akpınar Oto ile ilgili, oradan da fiyat alacağım. Siz 100bin km bakımında hangi işlemler için 385tl fiyat aldınız? Yazdıysanız da ben görmedim kusura bakmayın.
    "Motor yağı+ Şanzıman Yağı + Yağ Filtresi + Hava Filtresi + Polen Filtresi + Yakıt Filtresi + Aracın Bilgisayara Bağlanarak Kontrolü + 20 Nokta Kontrolü + İşçilik" için fiyat aldım, Kenan Bey.

Ama bu arada yine bu ayın sonuna kadar geçerli bir kampanyaları var.

O da şu şekilde:

Hava filtresi + Yağ filtresi + Polen filtresi + Yakıt filtresi + Motor yağı + Aydınlatma sistemi kontrolü + Aracın bilgisayara bağlanarak arıza uyarısının kapatılması ve/veya kontrolü + İşçilik = 195 TL. + %18 KDV ile birlikte 230 TL. Ve ayrıca 20 nokta kontrolü + el freni ayarı + far ayarı da bu fiyatın içinde.

Motor yıkama, iç ve dış yıkama ücretsiz.

Bu da yıllık bakım yaptırmak isteyenler için bir başka alternatif. Ben açıkçası 100.000 km. bakımından önce bu işlemi gerçekleştirmeyi düşünüyorum.