8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: İstanbul avrupa fiat servis

ibrahim ağır
    MrWrong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Standart İstanbul avrupa fiat servis

Merhaba arkadaşlar.

Kısmetse bir haftaya aranıza 2006 grande punto ile katılacağım. Sizlere sormak istediğim bir şey var. Aracı almadan önce expertiz yaptıracağım.İstanbul Bahçelievler -Avcılar - Beylikdüzü civarında tavsiye edebileceğiniz düzgün bir servis(özel,yetkili farketmez) var mı?

Birde expertiz sırasında dikkat etmem gereken birşey var mı. Ne tür bir expertiz istemeliyim, çeşitleri varmış sanırım. Son olarak bildiğiniz kadarı ile expertiz fiyatlarınıda yazarmısınız. Durduk yere kazıklanmayalım

Bu arada alacağım araç 2006 model 65,000 km de grande punto fire dynamic coupe 1.4 benzinli. Araçta orjinal spor paket ve Fiat Hi-Fi System ses sistemi varmş. 16,500 anlaştık. Çamurluk ve kapıda 500 liralık kaporta masrafı var yaptırılmamış. Onuda eklersek 17,000 oluyor. Sizce fiyatı nasıl?

ilan linki de bu: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6096196/detay/

Öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

İyi akşamlar.
    ibrahim
    Konu MrWrong tarafından (22/11/2012 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

avrupa tarafında en sağlam servislerden biri beylikdüzü birmottur şahsen ben olsam oraya götürürdüm zincirlikuyudaki için de iyi diyorlar ancak ben hiç oraya götürmediğim için yorum yapamayacağım

ibrahim ağır
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı serkandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupa tarafında en sağlam servislerden biri beylikdüzü birmottur şahsen ben olsam oraya götürürdüm zincirlikuyudaki için de iyi diyorlar ancak ben hiç oraya götürmediğim için yorum yapamayacağım

Teşekkürler arayıp sorayım. Ayrıca aracın fiyatı hk. düşünceniz nedir acaba?

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Haliç oto var Bakırköy de orayı da tavsiye ederim yetkili servis olarak.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

bakırköy-osmaniyede haliç otomotiv fiat servis var orda hasan bey yalçının selamı var dersen yardımcı olur

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

ibrahim öncelikle 2006 model bir punto alıcaksan kesinlikle ekspertiz yaptırmanı öneriyorum ve ekspertiz aşamasında ;

-ön tıkırtı burçlarının sağlam olup olmadığı
    -city direksiyonun işlevini tam ve arızası olmadığını (değiştiyse sıkıntı olmuyor genelde)
    -kalkışlarda titreme problemi olup olmadığı (kronik bi arızadır araba ısınınca trafikte özellikle kalkışlarda titreme yapar araba)
    -motor kulaklarının sağlam olup olmadığı (genelde bu sıkıntı vardır ancak tyapılınca bir daha çıkmaz.motor kulaklarının hasarında arabadan ayağınızı çektiğinizde vurmalı şekilde devir düşürür.zaten hemen anlarsınız sorunu)

bunun haricinde demek istediğim şu ki türkiyeye gelen ilk grande puntolar sıkıntılı çok arıza verdiler.

ilk alanlardan biri olarak hemen hemen tüm sorunları biliyorum.baya uraşmıştım zamanında ama garantiden hepsini değiştirdik özellikle yukarıdaki saydfıklarımı birebir yaşadım

fiyat konusunda gelince dynamic model ve km olarak düşünürsek gayet iyi durumda ancak hasar baya pahalıya gelebilir elden yaptırırsanız tahmini rakam vermek gerekirse serviste muhtemeln 750-1000 lirası arası bişiler isteyebilirler.

aynı şekilde bende de öyle bir hasar vardı aynı yerde hemde hasar kaydımdan baktığımda rakam 900 tl gözüküyor
    servis olayını söylediğim gibi birmot iyidir en azından iyi iş yaparlar çok fazla ilgilenmiyorlar mekanik kısmında

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

9. 22/11/2012, 12:46

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akpinar var Maslak'ta. Yetkili oldugu icin fiyatlar yuksek tabi ama servis personeli iyidir. Onceki aracin bakimlarini orada yapmistim. Debriyaj falanda degistirdim orda.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Aracin fiyati gayet iyi bu arada. Simdiden hayirli olsun. Extra olarak direksiyona baktirmak lazim(city). Onun haricinde Fire'da cok fazla sorun olmuyor. Birde debriyaj degeri ve triger.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Konu Luc tarafından (22/11/2012 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.
    Oz Büyücüsü

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

12. 22/11/2012, 12:49

ibrahim ağır
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı serkandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibrahim öncelikle 2006 model bir punto alıcaksan kesinlikle ekspertiz yaptırmanı öneriyorum ve ekspertiz aşamasında ;

-ön tıkırtı burçlarının sağlam olup olmadığı
    -city direksiyonun işlevini tam ve arızası olmadığını (değiştiyse sıkıntı olmuyor genelde)
    -kalkışlarda titreme problemi olup olmadığı (kronik bi arızadır araba ısınınca trafikte özellikle kalkışlarda titreme yapar araba)
    -motor kulaklarının sağlam olup olmadığı (genelde bu sıkıntı vardır ancak tyapılınca bir daha çıkmaz.motor kulaklarının hasarında arabadan ayağınızı çektiğinizde vurmalı şekilde devir düşürür.zaten hemen anlarsınız sorunu)

bunun haricinde demek istediğim şu ki türkiyeye gelen ilk grande puntolar sıkıntılı çok arıza verdiler.

ilk alanlardan biri olarak hemen hemen tüm sorunları biliyorum.baya uraşmıştım zamanında ama garantiden hepsini değiştirdik özellikle yukarıdaki saydfıklarımı birebir yaşadım

fiyat konusunda gelince dynamic model ve km olarak düşünürsek gayet iyi durumda ancak hasar baya pahalıya gelebilir elden yaptırırsanız tahmini rakam vermek gerekirse serviste muhtemeln 750-1000 lirası arası bişiler isteyebilirler.

aynı şekilde bende de öyle bir hasar vardı aynı yerde hemde hasar kaydımdan baktığımda rakam 900 tl gözüküyor
    servis olayını söylediğim gibi birmot iyidir en azından iyi iş yaparlar çok fazla ilgilenmiyorlar mekanik kısmında

Çok teşekkürler. Expertiz sırasında söylediklerinizi ileteceğim dikkatlice incelenmesi konusunda.