Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
110 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ero Servis Hakkında - Okumayan Kalmasın..!

erol beyaz
    nightblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Teknik Konu Ero Servis Hakkında - Okumayan Kalmasın..!

Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle konuyu buraya açıkıyorum ki benim gibi başı yananlar olmasın herkes okusun bilinçlensin diye, Yaklaşık 2,5 ay sonra Ero Servis de EGR ve MANIFOLD temizliği yaptırmıştım. Sonra servisteki usta tarafından aracın soğutma sistemi olan lastik borusunun kelepçesi takılmadığı için FSM köprüsünde araç hararet yapmış ve kırmızı ışık yakmıştır. Derhal aracı sağ tarafa çekip, kaputu açtığımda ise bir damla su kalmamış hortumda yerinden çıkmıştı.

Bu konuyu forumda paylaşmıştım. Asıl sıkıntıya geliyorum, o zaman bana herhangi bir sorun olmaz denildi bende sorgusuz kabul ettim (fazla anlamadığımdandır.) ama aradan 3-5 gün geçtikten sonra araba sabahları çalışırken önce beyaz duman atıyor ve yaklaşık 20-30 sn rolanti sapıtıyordu. Bugun zincirlikuyu birmota götürdüm arabamı ve 140.000 bakımı için bıraktım. Normal bütün bakımları yapıldıktan sonra bu sorun için kendilerine danıştım. önce enjektör sanıldı, kontrolleri yapıldı herhangi bir sorun yok.. Sonra common rail borusunda sıkıntı olabilir denil kontrol edildi ve onda da sorun yok. En son ve korkunç olanı ise araç hararet yaptığı sırada, silindir contasını yaktığı ve motora(silindirlere) yağ kaçırdığıdır. Normalde bizim araçlarda çok çok zor olan bir durumdur bu, ama hararet istisna birde zamanında yapılmayan bakımlar..

Yani sorunun motorda olduğu ve mecbur açılıp yapılması gerektiği bilgisini aldım.

Diğer bir yönden değerlendirmek gerekirse böyle bir kabul edilemez hatayı yapan servise güvenmemenizi öneririm. işlerinin ehli değilller demiyorum, ama insanların arabalarını bu şekilde tamir eden birine ne derece güvenirsiniz orası da sizin bileceğiniz iş tabi..

ben binbir güçlükle kredi çekmişim, araba almışım, 2 sene borcun altına imza atmışım yetmemiş lastiklerin hepsini en iyisinden almışım yetmemiş jant taktırmışım yetmemiş kasko yaptırmışım ve daha neler neler..

Şimdi ben neye yanayım ?

-Motorun açılmasına mı ?
    -Bunun masraflarına mı ?
    -Satarken edeceğim zarara mı ?
    -Arabam daha iyi olsun diye götürdüğüm servisin hiçbir sorumluluk kabul etmemesine mi ?

Madem iş yapıyorsunuz o zaman buyurun hodri meydan, sebeb olduğunuz bu pis durumdan nasıl kurtulacağım buna da bir akıl verin..!

Hepinize Saygılar sunarım, Dediğim gibi kimsenin işini baltalamıyorum burası olumlu yorumların yapıldığı toz pembe hayellerin mekanı değildir. Burası aynı zamanda eleştirme olumlu olumsuz görüşlerin paylaşıldığı kaliteli bir platformdur.

Hayırlı Akşamlar...
    Konu nightblue tarafından (12/09/2012 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: kişisel
    INCREDIBLE

2. Bu mesajı için 5 kişi nightblue'ye teşekkür etti:

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gecmis olsun kardesim. umarim yardimci olacaktir servis

4. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretci032'ye teşekkür etti:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Cok gecmis olsun.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

6. Bu mesajı için 2 kişi krm1983'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam çok geçmiş olsun bu olayın hararet sonucu oluştuğu sabit ise bence hemen ero servisi ara ve durumu anlat yetmedi fiat Türkiye yi ara ama bence uğraş çünkü az buz bir masraf olmayacak..

8. Bu mesajı için 2 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

en çok üzüldüğüm şeylerden biridir servis hatalarının daha büyük problemlere ve daha büyük masraflara yol açması.. Umarım sizin açınızdan uygun bir çözüm bulunabilir.. geçmiş olsun..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

10. Bu mesajı için 2 kişi sedini'ye teşekkür etti:

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle konuyu buraya açıkıyorum ki benim gibi başı yananlar olmasın herkes okusun bilinçlensin diye, Yaklaşık 2,5 ay sonra Ero Servis de EGR ve MANIFOLD temizliği yaptırmıştım. Sonra servisteki usta tarafından aracın soğutma sistemi olan lastik borusunun kelepçesi takılmadığı için FSM köprüsünde araç hararet yapmış ve kırmızı ışık yakmıştır. Derhal aracı sağ tarafa çekip, kaputu açtığımda ise bir damla su kalmamış hortumda yerinden çıkmıştı.

Bu konuyu forumda paylaşmıştım. Asıl sıkıntıya geliyorum, o zaman bana herhangi bir sorun olmaz denildi bende sorgusuz kabul ettim (fazla anlamadığımdandır.) ama aradan 3-5 gün geçtikten sonra araba sabahları çalışırken önce beyaz duman atıyor ve yaklaşık 20-30 sn rolanti sapıtıyordu. Bugun zincirlikuyu birmota götürdüm arabamı ve 140.000 bakımı için bıraktım. Normal bütün bakımları yapıldıktan sonra bu sorun için kendilerine danıştım. önce enjektör sanıldı, kontrolleri yapıldı herhangi bir sorun yok.. Sonra common rail borusunda sıkıntı olabilir denil kontrol edildi ve onda da sorun yok. En son ve korkunç olanı ise araç hararet yaptığı sırada, silindir contasını yaktığı ve motora(silindirlere) yağ kaçırdığıdır. Normalde bizim araçlarda çok çok zor olan bir durumdur bu, ama hararet istisna birde zamanında yapılmayan bakımlar..

Yani sorunun motorda olduğu ve mecbur açılıp yapılması gerektiği bilgisini aldım.

Diğer bir yönden değerlendirmek gerekirse böyle bir kabul edilemez hatayı yapan servise güvenmemenizi öneririm. işlerinin ehli değilller demiyorum, ama insanların arabalarını bu şekilde tamir eden birine ne derece güvenirsiniz orası da sizin bileceğiniz iş tabi..

ben binbir güçlükle kredi çekmişim, araba almışım, 2 sene borcun altına imza atmışım yetmemiş lastiklerin hepsini en iyisinden almışım yetmemiş jant taktırmışım yetmemiş kasko yaptırmışım ve daha neler neler.. ama gelin görünki böyle umursamazca çalışan adamlar yuzunden 150 tl var diye bitirdiler beni

Şimdi ben neye yanayım ?

-Motorun açılmasına mı ?
    -Bunun masraflarına mı ?
    -Satarken edeceğim zarara mı ?
    -Arabam daha iyi olsun diye götürdüğüm servisin hiçbir sorumluluk kabul etmemesine mi ?

Madem iş yapıyorsunuz o zaman buyurun hodri meydan, sebeb olduğunuz bu pis durumdan nasıl kurtulacağım buna da bir akıl verin..!

Hepinize Saygılar sunarım, Dediğim gibi kimsenin işini baltalamıyorum burası olumlu yorumların yapıldığı toz pembe hayellerin mekanı değildir. Burası aynı zamanda eleştirme olumlu olumsuz görüşlerin paylaşıldığı kaliteli bir platformdur.

Hayırlı Akşamlar...
    kardeşim çok geçmiş olsun
    Erhan abiyle iletişime geçtin mi bu konuyla ilgili seni yüzüstü bırakacağını sanmıyorum.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

13. 11/09/2012, 21:30

Sebep
    kızgınlık ile ailesini bu işe karıştırdığım için

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat sagolasin, Erhan ile iletisime gecmedim, ne yapacak ki zaten sen benim daha once actigim konuyuda takip etmistin. Banane ben ne yapabilirim diyecektir. Benden aldigi 150 tl yide colugu cocugu ile afiyet ile yer ne olacak ki..
    kardeşim sen bir ara ondan sonra tekrar konuşalım bu konuyu bizde ararız gerekirse yazık günah sende zor durumda kalma.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam çok geçmiş olsun bu olayın hararet sonucu oluştuğu sabit ise bence hemen ero servisi ara ve durumu anlat yetmedi fiat Türkiye yi ara ama bence uğraş çünkü az buz bir masraf olmayacak..
    Kardesim cok sagol, fiat turkiyeyi ariymde ne diyim? Kendi istegimle gittim bi hata yuzunden arabamin degeri dustu oda yetmezmis gibi dunya masraf cikti basima nasil kalkicam bunun altindan bilmiyorum. Lanet okuyorum o servise baska birsey degil
    INCREDIBLE

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı mrtgokdepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen bir ara ondan sonra tekrar konuşalım bu konuyu bizde ararız gerekirse yazık günah sende zor durumda kalma.
    Abi adamlar beni coktan unutmustur. Diyelim ki aradim, onlarin yaptigi ise sence inanir miyim ? Busefer hepten motoru bozarlarsa kime gidip hakkimi aricam ki ben vallahi uzuluyorum vallahi ya, benki kiyamayan birisiyim arabasina daha iyi olsun diye gittik hepten dibe battik iste
    INCREDIBLE

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Gecmis olsun diyen butun dostlar, hepinizden ALLAH razi olsun.
    INCREDIBLE

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Arkadasim bir ara sor git dukkana bakalim ne diyecekler ondan sonra burda sikayetlerini belirt.suan yargisiz infaz yapiyorsun.buyuk bir hata yapmislar ama belkide hatalarini duzeltecekler

23. Bu mesajı için 2 kişi emrahisilti'ye teşekkür etti:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Bende arayıp görüşmeni tavsiye ederim. Yazık günah o kadar masraf. Hani yaraya tuz basmak adına söylemiyorumda 100 150tl iktisat edeceğim diye maalesef bu şekilde sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Fiat servisi en azından yaptığı işçilik ve parçanın garantisini veriyor. Biraz güzel pazarlıkla bence servisler kullanılmalı.

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Geçmiş olsun hocam...

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Peki hocam yarin ariycam sonucuda burada paylasicam
    Konu nightblue tarafından (11/09/2012 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazim hatasi
    INCREDIBLE

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

üstadım büyük geçmiş olsun.... bence direk dava aç tüketici mahkemesine.... Sonuçta bu yapılan senin hatan değil.... Arabanada anahtar değdirme.....

Servis tarafından Ayıplı mal ve hizmet teslim edilmiş diye düşünüyorummm......
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstadım büyük geçmiş olsun.... bence direk dava aç tüketici mahkemesine.... Sonuçta bu yapılan senin hatan değil.... Arabanada anahtar değdirme.....

Servis tarafından Ayıplı mal ve hizmet teslim edilmiş diye düşünüyorummm......
    Hocam ero servis özel servis. Yetkili fiat servisi değil. Fiatın bir suçu yok yani. Ero servis eğer hatasını kabul etmezse o zaman başvurulsun.

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ero servis özel servis. Yetkili fiat servisi değil. Fiatın bir suçu yok yani. Ero servis eğer hatasını kabul etmezse o zaman başvurulsun.
    Degerli fikirleriniz icin sagolun ama, mahkeme acsam nasil ispat edicem ki ? Ne fis var nede fatura kaldiki fatura olsa ne olacak adam benim hatam yok der o kadar
    INCREDIBLE

31. Bu mesajı için 2 kişi nightblue'ye teşekkür etti:

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

O zaman zor tabi. Belge olsaydı ve arıza sonrası exper raporu olsaydı sıkıntı yoktu. Exper arızanın ero servisin yapmış olduğu uygulama sonrası olduğunu ispat etseydi hakkınızı alırdınız.

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Öncelikle geçmiş olsun, Ero servis Erhan ustayı forumda genel olarak öneren ve sanırım ilk manifold egr temizliği yaptıranlardanım. Sizin olayıda biliyorum ancak benim bildiğim kadarı ile kesilen orjinal kelepçenin takılmasını siz kendiniz istemişsiniz ve size bununla ilgili sorun olabileceği bildirilmiş diye biliyorum. Size yapılan işlemin üzerinden yanlış olmasın ama en az 1 ay geçti sanırım bu kadar zamandır conta yakmasından kaynaklı bir sorun oluştu ise şimdimi ortaya çıktı zira benim bildiğim conta yakması sonucu ortaya çıkan sorun hemen kendini belli eder öyle 1 ay sonra 2 ay sonra ortaya çıkmaz diye biliyorum.
    Kaldıki mesajınızdaki beyana bakarsak 3-5 gün sonra sarsıntılı çalışma beyaz duman atma olayından bahsediyorsunuz siz bu sorunları yaşamaya başladığınız ilk gün Ero servisi arayıp durumu izah edip bilgi aldınızmı yada aracı götürüp gösterdiniz mi?
    Bilinçsizce burada konu açıp 3-5 kuruş para kazanmaya çalışan insanlara çamur atıyorsunuz gibi bir durum sezinliyorum birde üstüne verdiğiniz para ile ilgili insanların ailesine laflar ediyorsunuz yaptığınız bana göre hiçte doğru bir davranış değil kaldiki gidipte sorununuzu izah edip çözüm talebinde bulunsanız sonucu olumsuz olsa bir noktada haklısınız ama öyle bir talebiniz de yok. Erhan usta benim babamın oğlu değil olsa bile yaptığı işte bir yanlış var ise terbiyesiz bir durum söz konusu ise burada övdüğüm gibi yerin dibine de sokarım. Yarın sabah ilk iş sizin yapmadığınız aramayı yapıp konu hakkında kendisi ile görüşeceğim konu hakkında bilgi verip bilgi alıp burada paylaşacağım ama deminde dediğim gibi sizin davranışınızda ve tutumunuzda bir alt niye sezinliyorum doğru bulmuyorum kendimce.

saygılarımla.

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Geçmiş olsun.
    TSİ Jetta.

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon