Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
110 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Ero Servis Hakkında - Okumayan Kalmasın..!

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Ben art niyet görmüyorum. Servisten sonra bir sıkıntı yaşamış arkadaş bunun o servise baglı oldugunu dusunerek canı yandıgı icin böyle bir konu acmış. Sorun servistenmi degilmi bilemiyorum belki bazı durumlarda arkadas yanlıs yol izlemiş te olabilir. Burada birbirimizin tavsiyeleri ile birbirimize destek oluyoruz. Sonuç ortaya çıksın o zaman ilgili servisin hatası var mı yok mu netleşecek sanırım. Ama ilk problem yasadıgınızda yaptırdıgınız servisi arasaydınız diyecem fakat bi guven sorunu olustugundan tekrar aramak istemediniz sanırım

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

geçmiş olsun umarım sorun çözülür

erol beyaz
    nightblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, Ero servis Erhan ustayı forumda genel olarak öneren ve sanırım ilk manifold egr temizliği yaptıranlardanım. Sizin olayıda biliyorum ancak benim bildiğim kadarı ile kesilen orjinal kelepçenin takılmasını siz kendiniz istemişsiniz ve size bununla ilgili sorun olabileceği bildirilmiş diye biliyorum. Size yapılan işlemin üzerinden yanlış olmasın ama en az 1 ay geçti sanırım bu kadar zamandır conta yakmasından kaynaklı bir sorun oluştu ise şimdimi ortaya çıktı zira benim bildiğim conta yakması sonucu ortaya çıkan sorun hemen kendini belli eder öyle 1 ay sonra 2 ay sonra ortaya çıkmaz diye biliyorum.
    Kaldıki mesajınızdaki beyana bakarsak 3-5 gün sonra sarsıntılı çalışma beyaz duman atma olayından bahsediyorsunuz siz bu sorunları yaşamaya başladığınız ilk gün Ero servisi arayıp durumu izah edip bilgi aldınızmı yada aracı götürüp gösterdiniz mi?
    Bilinçsizce burada konu açıp 3-5 kuruş para kazanmaya çalışan insanlara çamur atıyorsunuz gibi bir durum sezinliyorum birde üstüne verdiğiniz para ile ilgili insanların ailesine laflar ediyorsunuz yaptığınız bana göre hiçte doğru bir davranış değil kaldiki gidipte sorununuzu izah edip çözüm talebinde bulunsanız sonucu olumsuz olsa bir noktada haklısınız ama öyle bir talebiniz de yok. Erhan usta benim babamın oğlu değil olsa bile yaptığı işte bir yanlış var ise terbiyesiz bir durum söz konusu ise burada övdüğüm gibi yerin dibine de sokarım. Yarın sabah ilk iş sizin yapmadığınız aramayı yapıp konu hakkında kendisi ile görüşeceğim konu hakkında bilgi verip bilgi alıp burada paylaşacağım ama deminde dediğim gibi sizin davranışınızda ve tutumunuzda bir alt niye sezinliyorum doğru bulmuyorum kendimce.

saygılarımla.
    Bak güzel kardeşim kendinde ne güzel söylüyorsun, erhan benim babamın oğlu değil diye, sen benim önceki açtığım konuda da bu şekilde yorumlar yapmıştın. asıl ben ve canı yanmış benim gibi herkes senin ero servis ile ortaklığın olduğunu düşünüyoruz. Bak abicim o bir ay değil yazıyı dikkatli okumamışsın tam 2.5 ay ve problem şimdi çıkmadı taa ozamanlardan vardı, ama klişe bir laf vardır motor ilk çalıştığında az bi beyaz duman atar diye. kaldıki ben ero serviste yağ değişimide yaptırdım, dolayısı ile bakım zamanı ancak geldi pek önemsemedim, hatta konular takip ettim burada sabah çalıştırmaları ve beyaz duman ile ilgili. sonuç dün yetkili serviste anlaşıldı işte. bende yeni öğrendim senin anlayacağın. Sen istediğin kadar ero servisin arkasında dur. ama asıl senin yaptığın çirkin 3-5 kuruş kazanan adamları aramadım bile böylesine saçma iş yapan adamlardan ne bekleyeceğim ki ? Erhan benim düşmanım da değil işlerini baltalamak da bana düşmez ki en son yapacağım iştir. sonuç olarak o da ekmek kazanıyor, ama işini baştan salma yapan adamlarıda bilgilendirmem gerektiğini düşünüyorum.

Bu arada da Ero servisten bana orjinal kelepçeyi takmayalım dendi ve bende ısrarcı oldum öylemi üstelik bunun sıkıntı çıkarabileceğini de söylediler. buna buradaki hiçbir arkadaş inanmaz ve yaptırtmaz. Eğer bu senin uydurman değil de ero servisin uydurmasıysa elbet bir yerlerde bu yalanın da hesabını verirler.

bu arada bana ero servisi (servisini) savunma !! konuyu bunun için açmadım. Tartışmayalım, kalbimizde kırılmasın sevgili kardeşim...
    INCREDIBLE

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Usta da sonuçta insan, temiz duygularla ve iyiniyet karinesi çerçevesinde parasını ödeyip bakımını yaptırıyorsun, BENCE; araç bakımdan çıktıktan sonra benim yaptığım gibi alıcaksın eline alet takımını yağ tapası, hortumuları vs. vs. tek tek kontrol edeceksin...
    hata her servisde olur...

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı coll34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun umarım sorun çözülür
    sağol kardeşim
    INCREDIBLE

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim bir ara sor git dukkana bakalim ne diyecekler ondan sonra burda sikayetlerini belirt.suan yargisiz infaz yapiyorsun.buyuk bir hata yapmislar ama belkide hatalarini duzeltecekler
    Yargısız infaz demeyelim.

Adam buyuk bir zarara girmiş.SERVİS'in buyuk bir eşşekliği diyelim.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta da sonuçta insan, temiz duygularla ve iyiniyet karinesi çerçevesinde parasını ödeyip bakımını yaptırıyorsun, BENCE; araç bakımdan çıktıktan sonra benim yaptığım gibi alıcaksın eline alet takımını yağ tapası, hortumuları vs. vs. tek tek kontrol edeceksin...
    hata her servisde olur...
    Elbette insan elbette hata yapılabilr. ama şunu önce kendine sor lütfen; sen arabanı götürdün bakımını yaptırdın ve yolda başına böyle birşey geldi, sonra devam ettin diğer bakımda arabanın beyaz duman atması ve rolantinin bozulma sebebi olarak o başına gelen olay oldu. sen ne yaparsın. ? yoksa her insan hata yapar; yetkili servisler de dahil,
    birsürü hata ile karşılaştım hocam ben arabaya biniyorum bakımını yaptırıyorum hata çıkıyor gidiyorum yeniden yaptırıyorum bunlar önemsiz noktalar ama arabanın can damarı hortumunun kelepçesini takmazsan motoru eline alırsın. yapılacak hata vardır, yapılmayacak hata vardır.
    INCREDIBLE

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar ben hertürlü yoruma açığım beni eleştirmeniz gereken şeyler var ise eleştirin zaten ama empati yapmayı unutmayın. Sonuç olarak buraya açılan konunun sizleri bilinçlendirme ve aklınızda küpe olmasından başka bir derdim olamaz. Forumun amacı bu zaten...!
    INCREDIBLE

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

öncelikle çok geçmiş olsun benimde daha önceki multijetim 135.binde radyotör hortumu delinip susuz kalıp hararet yapmıştı ve motor ondan sonra dengesini kaybetti motor acıldı conta muhabatti falan bakıldı bişiler yapıldı ama 169.binde yine motor üflemeye başladı zar zor elimden çıkarttım size bu konuda şahsi fikrimi sölememi isterseniz motoru geçici süreliğine toplatıp arabayı satmanız olcaktır multijetlere hararet hiç yaramıyor cünki... tekrar tekrar geçmiş olsun

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada da Ero servisten bana orjinal kelepçeyi takmayalım dendi ve bende ısrarcı oldum öylemi üstelik bunun sıkıntı çıkarabileceğini de söylediler. buna buradaki hiçbir arkadaş inanmaz ve yaptırtmaz. Eğer bu senin uydurman değil de ero servisin uydurmasıysa elbet bir yerlerde bu yalanın da hesabını verirler.

Aynen işte olay budur.

Bir çok servis boyle hassas ve onemli durumlarda asla ve asla rapora bunu düşmemezlik yapmazlar.

Ero servis sanırım iyi sallıyor.Ben eski aracımı servise bakıma goturdugumde balatalar pek iç açıcı değildi.Abi değiştirmeliyiz dedi.Zaten periyodik bakıma gorede zamanı gelmiş dedi.Durumum musait değildi bekleyelim biraz dedim.Servisten cıkarırken rapor imzalatıyorlar ya tukenmez kalemle not dusmus
    "balatalar zayif durumdaydı musteriye bu konu iletildi ancak kendi isteği ile değiştirilmedi" diye.

Arkadasım senin için rahat olsun ne yazıkki ben izmirdeyim bugun acık ve net arabamın garantisi olmasa bu yetkili servislere asla araba goturmem...

gibi bir değer var izmir'de her ilde gibi arkadaslar yetkili servbis olsa bizim işlerimiz guzle ve rahat olur.

Birde arkadas demişki Ustada hata yapabilir

Ne hatası kardeşim O zaman doktorlarda insanlara yanlış teşhisler koyup sıkıntı yaratırsa insandır hata yapabilir.Ustadır araba can tasıyor canımız allaha emanet ustada hata yapabilir diyelim.

13. Bu mesajı için 3 kişi Misafir046'ye teşekkür etti:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben art niyet görmüyorum. Servisten sonra bir sıkıntı yaşamış arkadaş bunun o servise baglı oldugunu dusunerek canı yandıgı icin böyle bir konu acmış. Sorun servistenmi degilmi bilemiyorum belki bazı durumlarda arkadas yanlıs yol izlemiş te olabilir. Burada birbirimizin tavsiyeleri ile birbirimize destek oluyoruz. Sonuç ortaya çıksın o zaman ilgili servisin hatası var mı yok mu netleşecek sanırım. Ama ilk problem yasadıgınızda yaptırdıgınız servisi arasaydınız diyecem fakat bi guven sorunu olustugundan tekrar aramak istemediniz sanırım
    Hocam ne güzel anlatmışsın; ben bu zamana kadar EGR temizliği Manifold temizliği nedir bilmiyordum ki, buradan açılan bir konuya denk geldim ve Ramazan arkadaşım gitmiş yaptırmış bende yaptırayım aracım rahat nefes alsın istedim. Ben binbir güçlükle aldığım arabanın düşmanı olmadığıma göre de iyiliğini istedim. Asıl hatam daha iyi olsun diye arabanın sağını solunu kurcalatmam oldu. Ne gerek bana egr temizliği yaptırtmak. ki zaten fabrika bile onaylamıyor aracın birçok hortumu sökülüyor diye boşu boşuna başımıza iş aldık işte.

ve yemin ederim bu olay aracımın değerini düşürmese yine ero servise kızmayacağım yaptık bir hata çekelim diyecem ama 22000 tl aldığım aracı 18-19 da satarsam o zaman acı çekerim ki öyle olacak...
    INCREDIBLE

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Hala aramadiysaniz burda bos yere tartisiyorsunuz.kusura bakmayin ama aramiyorsaniz insanlar sizin suclu oldugunu dusunur

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen işte olay budur.

Bir çok servis boyle hassas ve onemli durumlarda asla ve asla rapora bunu düşmemezlik yapmazlar.

Ero servis sanırım iyi sallıyor.Ben eski aracımı servise bakıma goturdugumde balatalar pek iç açıcı değildi.Abi değiştirmeliyiz dedi.Zaten periyodik bakıma gorede zamanı gelmiş dedi.Durumum musait değildi bekleyelim biraz dedim.Servisten cıkarırken rapor imzalatıyorlar ya tukenmez kalemle not dusmus
    "balatalar zayif durumdaydı musteriye bu konu iletildi ancak kendi isteği ile değiştirilmedi" diye.

Arkadasım senin için rahat olsun ne yazıkki ben izmirdeyim bugun acık ve net arabamın garantisi olmasa bu yetkili servislere asla araba goturmem...

gibi bir değer var izmir'de her ilde gibi arkadaslar yetkili servbis olsa bizim işlerimiz guzle ve rahat olur.

Birde arkadas demişki Ustada hata yapabilir

Ne hatası kardeşim O zaman doktorlarda insanlara yanlış teşhisler koyup sıkıntı yaratırsa insandır hata yapabilir.Ustadır araba can tasıyor canımız allaha emanet ustada hata yapabilir diyelim.
    Katılıyorum kardeşim kesinlikle... buraya yorum yapabilir mi acaba bana bir akıl falan verebilir mi daha teknik olur en azından
    INCREDIBLE

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala aramadiysaniz burda bos yere tartisiyorsunuz.kusura bakmayin ama aramiyorsaniz insanlar sizin suclu oldugunu dusunur
    Kardeşim arıycam merak etme hatta bekle, arayıp sonucu sizinlede paylaşıcam. taktir edersin ki çalışıyorum ve her daim telefon ile müsait olamıyorum. şimdi çıkıp dışarı arıcam sonucu da burada paylaşıcam..
    INCREDIBLE

ATEŞ ATEŞ
    Pardeleus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Kardeşim geçmiş olsun bu konuda ero servisin elinden geleni yapması lazım diye düşünüyorum

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam her konuda haklısın.Çok kızmışsın belli ama parayı ailesiyle yiyecek kısmı falan filan yakışmaz düzeltirsen yada o mesajı silersen gerçekten hoş olur.Efendiliği kaybedipte adamın ailesine laf etmek ; adam gibi adama yakışmaz.Rica ediyorum kendi adıma . Onu sil. Ailesiyle beraber yapılan bir işçilik yok diye tahmin ediyorum çoluk çocuğa egr manifold temizliğini yaptırtmamıştır.Onların bir vebali olduğunu sanmıyorum.

Bu arada büyük geçmiş olsun.Başka bi servise daha baktırmanızı öneririm bir yere götürdüyseniz.

Yanlış anlamayın bende müşterisiyim Ero servisin 2 kere gittim ama madem ortada böyle bir dikkatsizlik olmuş yada herneyse benimde gitmemek aklımdan geçmeye başladı diyebilirim.Yani amaç milleti uyarmaktı ve başardınız.
    Konu Ziyaretci040 tarafından (12/09/2012 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat sagolasin, Erhan ile iletisime gecmedim, ne yapacak ki zaten sen benim daha once actigim konuyuda takip etmistin. Banane ben ne yapabilirim diyecektir. Benden aldigi 150 tl yide colugu cocugu ile afiyet ile yer ne olacak ki..
    Arkadaşlar; buradan verdiğiniz öneriler neticesinde ERO servisi aradım ve yaklaşık yarım saat konuştuk Erhan usta ile.. Kendisi de, yazdıklarımın hepsini okumuş. Hem kızmış hem kırılmış. Oysa ben; kırılması için yada işlerinin baltalanması için birşey yazmamıştım. Ben bu forumda bütün kardeşlerime bilgilendirme yapmak istedim. Benim başıma bu olay geldi sizde bilin diye... Ancak benim yukarı da da okuduğunuz gibi 150 TL yi de çoluğu çocugu ile afiyet ile yer ne olacak ki.. yazım üzmüş kendisini.

Böyle bir olay karşısında sıkıntıya düşen ben sizce ne yazabilirdim. tamam her sıkıntıya düşende bu şekilde yazmamalı ama bu durum yani motorun açılması gerektiği, beni son derece yıprattı. Dolayısı ile kızgınlık ile yukarıdakileri yazdım.. Bunun için kendisinden özür diliyorum.

Yalnız bu ağır bir hitam olduğu içindir..

Erhan usta Cuma öğleden sonra ara, elimdeki iş durumuma göre pzt akşamı arabayı buraya bırakalım salı sabahı ben çalıştırıp bakayım dedi. Şu noktadan sonra iş yine onlarda..

ben buraya bütün dürüstlüğüm ve yapılanları gerçek bir dil ile ifade ettim. kesinlikle bir art niyet göstermedim. sadece 150 tl afiyet ile yer vs. gibi bir laf çıktı ağzımdan bunu dememem gerektiğini anladım. Parasında falan değilim sadece aracımın değer kaybetmesi beni aşırı uzdu ve paylaşmak istedim.

Her neyse yapılan işlemlere göre yeniden buraya yazıcam. Bilginize...

iyi forumlar...
    INCREDIBLE

24. Bu mesajı için 2 kişi nightblue'ye teşekkür etti:

erol beyaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam her konuda haklısın.Çok kızmışsın belli ama parayı ailesiyle yiyecek kısmı falan filan yakışmaz düzeltirsen yada o mesajı silersen gerçekten hoş olur.Efendiliği kaybedipte adamın ailesine laf etmek ; adam gibi adama yakışmaz.Rica ediyorum kendi adıma . Onu sil. Ailesiyle beraber yapılan bir işçilik yok diye tahmin ediyorum çoluk çocuğa egr manifold temizliğini yaptırtmamıştır.Onların bir vebali olduğunu sanmıyorum.

Bu arada büyük geçmiş olsun.Başka bi servise daha baktırmanızı öneririm bir yere götürdüyseniz.

Yanlış anlamayın bende müşterisiyim Ero servisin 2 kere gittim ama madem ortada böyle bir dikkatsizlik olmuş yada herneyse benimde gitmemek aklımdan geçmeye başladı diyebilirim.Yani amaç milleti uyarmaktı ve başardınız.
    Haklısın hocam orda biraz ölçüyü kaçırdım, zaten yazdım da şimdi. mesajıda siliyorum..
    INCREDIBLE

ATEŞ ATEŞ
    Pardeleus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Görelim bir özel servisin ne gibi yardımları dokunacağını gelişmeleri paylaşırsan sevinirim

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Bir kere en başta herkes şunu bilsin, benim Ero servis ile Erhan usta ile bir ortaklığım işbirliğim veya bir bağım bulunmamakta siz veya bir başkasının bu şekilde düşünceye kapılmasının tek nedeni sizin yanlış ve eksik yaklaşımınızdan kaynaklı yazdıklarım ise varsın siz ve sizin gibi düşünenler olsun benim için bir sorun yok...

Erhan ustayı aradınız mı bilmiyorum ama ben sabah 08:20 de çayımı dahi içmeden konuyu açıp direk aradım. Erhan usta sizin madem 3-5 gün sonra sorun çıkmaya başladı neden arama gereği duymadı da 2.5 ay o şekilde araca nasıl bindi sorusunun cevabını çok merak ediyor tabi bende çok merak ediyorum.

Gerektiğinde müdahale için sökülebilecek şekilde yapılan parçaların sökülmesinden bu denli rahatsızlık duyarken her sabah marşa bastığınızda çıkan beyaz duman ve 20-30sn süren dengesizliğe nasıl katlandınız?

2,5 ay boyunca o şekilde binerken bir kere bire herhangi bir servise ustaya gidecek veya telefon ile sorup bilgi alabilecek hiç mi zamanınız olmadı?

Aracınız 140binde ve kendiniz diyorsunuz zamanında yapılmayan bakımlar, kaç defa aracınız çalıştırmadan bir kere olsun kaputu açıp yağı tam mı suyu var mı diye bakma gereği duydunuz?

Siz aracınıza değer veriyor olsaydınız o şekilde 2.5 ay binmek yerine işleri güçleri bahane etmeyip bir çözüm arardınız.

Kusura bakmayın ama zamanında (2,5ay) bir işlem yaptırmışsınız sizin yaptırdığınız işlemi yaptırıp hiçbir sorun yaşamamış insanlar var iken siz sorun yaşamışsınız ve insanlar yardımcı olmak adına gerekeni yapmışlar. Fakat siz her gün kullandığınız aracınız da bir sorun yaşayıp o şekilde 2.5 ay kullanıp daha sonrasın da kalkıp hatayı başkalarının üzerine atmaya çalışarak kendi yanlışlarınızı hatanızı saklayamazsınız.

Son olarak insanların işe besmele çekerek mi küfür ederek mi başlayacağı sadece o insanı ilgilendirir usta işini düzgün yapıyorsa neyi nasıl yaptığı beni ilgilendirmez isterse bijonları cımbızla söksün isterse hava filtresi kapağını bijon anahtarı ile ben yapılan işe işin sonrasında gördüğüm faydaya bakalım.

Ne bu konuda nede önceki konunuz da hiçbir şekilde samimi olduğunuza inanmıyorum...

Saygılarımla.

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon