Sayfa 33/65 İlkİlk ... 1329303132333435363753 ... SonSon
1293 sonuçtan 641 ile 660 arası

Konu: Fiat servis ücretleri

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Standart Değişken servis fiyatları..

Bugün üşenmedim 3 servis birden dolaştım

Aracım 1.4 Starjet Fun 2009 model.. 40000 Bakımı için servislere gittim.. Çok yüksek ve değişken fiyatlar gerçekten hiç hoşuma gitmedi.. 2011 Mayıs sonunda Yetkili serviste 20000 Bakımı 200 küsür TL ye yapılmıştı.. (230-260 arası birşeydi net rakamı arabaya inmeden yazamıyorum.. Fatura arabada kaldı)

Bu yıl çok KM yapınca araç 20 bin bakımı maalesef 10 ay da geldi..

Yapılacak işlemler

Yağ değişimi - 3 adet filtre (Hava Yağ Polen) - 4 Buji - Ön Fren Balataları - Geriye kalan aksamın kontrolü..

1 - Göztepe oto

Verilen fiyat 620 TL Forum indirimi 50,84 TL Alınan Fiyat 569.16 TL

2 - Birmot Küçükyalı

Verilen Fiyat 611 TL Pazarlık indirimi 61 TL Alınan fiyat 550 TL

3 - Medos

Fiyat : verilmiyor Alınan cevap : Bakıma girmeden birşey söyleyemeyiz fakat minimum 300-350 TL gerekirse balata değişimi..

Açıkçası bu fiyatlar çok uçuk.. 90 bin bakımına giren 2008 Toyota corolla 1.6 nın servis faturasının 560 TL olduğunu, ki aynı işlemlerin yapıldığını bilerek Fiatın servislerinin bu aşırı fiyat artışını hiç hoş karşılamadım.. Üstelik 1.4 Starjet - 1.4 Tjet ten medos hariç bi haberler.. Şu an servis ya da özel servis arasında gidiyorum ama Göztepe oto hayal kırıklığına uğrattı beni.. Medos a gitmeye devam ederim ya da özel servis e giderim..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

az önce aracımı ilk bakımından teslim aldım arkadaşlar.

198 TL ödedim.

polen-hava-yağ filtresi , opar olio s2 5w-40 yağ (3 lt) , motor iç temizleyici 200ml , yıllık bakım işç. ücreti dahil...

rakam normal mi ? ayrıca aracın kartına yağ değişimi - filtre değişimi ve periyodik bakım için 10.000 km sonrasına yazmışlar, sanırım yanlış olmuş bu çünkü aracım 1.4 benzinli 20.000 km olması gerekiyor. eve gelince gördüm onu, gidip söylememe gerek yok galiba.
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

Tuncay H
    astronaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

biraz önce 60bin bakımı yapılcak olan 1.4 dynamic aracım için yaptığım araştırmada ortaya çıkan durum şöyle;

b.düzü birmot :650TL

avcılar fiat: 450TL

beşyol özkar: 550TL

değişecek parçalar buji, yağ, filtreler.. bana hiç normal gelmedi bu fiyatlar, özellikle birmot şaşırmış bence.. özel bir usta bulup orada yaptırmayı düşünüyorum bakımlarımı..

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı astronaut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz önce 60bin bakımı yapılcak olan 1.4 dynamic aracım için yaptığım araştırmada ortaya çıkan durum şöyle;

b.düzü birmot :650TL

avcılar fiat: 450TL

beşyol özkar: 550TL

değişecek parçalar buji, yağ, filtreler.. bana hiç normal gelmedi bu fiyatlar, özellikle birmot şaşırmış bence.. özel bir usta bulup orada yaptırmayı düşünüyorum bakımlarımı..
    60K bakimda Alternator (V) Kayisi ve Fren Hidroligide degismesi lazim. Bu iki kalem onemli atlamayin..

Sent from my GT-I9100 using
    Oz Büyücüsü

Tuncay H
    astronaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60K bakimda Alternator (V) Kayisi ve Fren Hidroligide degismesi lazim. Bu iki kalem onemli atlamayin..

Sent from my GT-I9100 using
    babamın yıllardır gittiği ustaya götürdüm aracı, 130TL'ye castrol yağ, hava filtresi, yağ filtresi, fren hidroliğini değiştirdim.. yetkili servislere daha teknik arızalar için uğramayı düşünüyorum.. kimse kusura bakmasında fiata biniyoruz mercedese değil.. 650TL istenmez bu bakımlara aradaki fark uçurum çünkü..

Yiğit TÜREN
    sharky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

Cuma günü dizel evo'ma 20.000 bakım için Moedos Otomotivden fiyat aldım..
    Satış sonrasından Alev hanım la görüştüm.. 350TL fiyat aldım, artı olarak grandepuntotr üyesi olduğumu belirttim foruma özel %10 işçilikte ve %10 parçada indirimim olacağını söyledi.. İzmit'te 420-470TL arası fiyat almıştım..
    Daha önce Medos Otomotiv'de bakım yaptıran var mı? İyimidir? Aracı aldığımdan beri içeriden ve motordan gelen sesler,kapı ayarları vs.. gibi problemler yaşıyorum. Daha önce Beykar Otomotiv'de hiç memnun kalmadığım servisçiliklerinden dolayı düzelmemişti problemlerim..
    Serviste ilgi alaka, memnuniyet nasıl acaba merak ediyorum..

Uygar Uludağ
    uygar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34
    Edilen teşekkür: 4

1 ay önce 30.000 bakımı için Ataşehir Karden Servise götürdüm aracımı 30.000 bakımı + Arka 2 stop ampülü , çakmaklık sigortası toplam 260 TL ödedim , fakat servisten çıktıktan sonra balatalardan ve ön takımdan sesler gelmeye başladı sanırım çok iyi kontrol edilmedi belkide balatalar için yeter dediler ama ben fazla zorladım

ismail çelik
    hostile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı dedekind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dün ERO Servis'e (Erhan ve Güngör Usta) gittim parçaları kendim almıştım ve toplamda 50TL ödedim.

Muhabbetleri, verdiği bilgiler, özenli bakım ve taze çay da cabası.

Yağ + Hava + Polen ve Mazot Filtresi Değişti
    Yağ Değişti
    Ön Fren Balataları Değişti
    4 adet Kızdırma Bujisi Değişti.

Parçaları ben kendim almıştım orjinal hepsi OPAR'dan 250TL toplam (Yağ 4lt aldım 1lt kaldı).
    Aracımın 90.000 bakımı için servise gitmeden önce forumdan ERO Servisin adresini aldım gerçekten de çok iyi bir servis öncelik sırasına göre yapılması gerekenleri söylüyor tek fiyat veriyor ama gerçekten çok uygun tavsiye ederim sorduğum her soruya fazla fazla cevap aldım gerçekten ilgileniyor, Erhan abiye selamlar beyaz punto alibeyköy )

s. can
    s_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 BN 585
    Edilen teşekkür: 4

accilll yardim ve cevap bekliyorum bu bakimlari disarida yaptirsak gostergede yanan bakim lambasini sondurtmek icin yine servise gidecekmiyiz gerci o lambanin yanip yanmadigindanda emin degilim benim 20 bini gecti daha yanmadi bide bursada tavsiye edebileceginiz yerler varmi

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sharky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuma günü dizel evo'ma 20.000 bakım için Moedos Otomotivden fiyat aldım..
    Satış sonrasından Alev hanım la görüştüm.. 350TL fiyat aldım, artı olarak grandepuntotr üyesi olduğumu belirttim foruma özel %10 işçilikte ve %10 parçada indirimim olacağını söyledi.. İzmit'te 420-470TL arası fiyat almıştım..
    Daha önce Medos Otomotiv'de bakım yaptıran var mı? İyimidir? Aracı aldığımdan beri içeriden ve motordan gelen sesler,kapı ayarları vs.. gibi problemler yaşıyorum. Daha önce Beykar Otomotiv'de hiç memnun kalmadığım servisçiliklerinden dolayı düzelmemişti problemlerim..
    Serviste ilgi alaka, memnuniyet nasıl acaba merak ediyorum..
    biraz geç bir cevap ama 2 gün önce 10 bin bakımımı medos'da yaptırdım.

hava-yağ-polen filtresi + mobil 5-30 yağ + işçilik 200 tl ödedim.

direksiyonumda şişlik vardı bir yerinde artı arka kapı gergileri ses yapıyordu. hem direksiyon hemde gergiler garantiden değişti. arka stoplarım değişmesine rağmen buğu yapıyordu onada fabrikadan gelen yazıya göre bir işlem yapmışlar. onuda takip edeceğim bakalım tekrar buğu yapacak mı.

genel olarak medos'tan memnunum, servis kabul'den kemal, aksesuardan engin ve birde servisten doğan usta. son derece ilgili çalışanlar.

Suat TÜMER
    unforgiven78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

Selam arkadaşlar, benim 2009 model 1.3 Multijet Dynamic Dizel Grande Punto aracım var, aracım şu an 52.250 km de, şimdiye kadar her 10.000 de düzenli olarak servise götürdüm, fakat aracım şu an 50.000 km yi geçmesine rağmen henüz bakıma götüremedim. Dizel araçların her 10.000 km de bakıma girmesi gerekli mi? Eğer değilse kaç km de bir bakıma götürmem gerekiyor? Bir de şu an 52.250km de, 50.000 bakımına götürmedim, bir sorun yaşar mıyım?

BERKAN YAKUT
    byakut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZL 1980

Unforgiven78, dizel araçların 10.000 km'de bir bakıma girmesi gerekiyor. Servise aracını götürmediğini varsayarsak çıkabilecek bir problemde garanti kapsamında olmasına karşın zamanında servise getirmediğiniz için kapsam dışında bırakabilirler.
    Yarın bende aracımı 40000 bakımı için Topkapı Fırat oto'ya götüreceğim.
    Daha önceki 3 bakımı zeytinburnu Haliç oto'da yaptırdım. Direksiyon altındaki sesi gideremediler ve Sıfır aldığım aracın sol arka kapısı düzgün kapanmadığını belirtmeme rağmen normaldir araç yeni dediler araç 40.000 km'ye geldi 1.5 sene oldu kapı hala aynı bakalım Topkapı'daki servis nasıl ilgilenecek.

Suat TÜMER
    unforgiven78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

Selam arkadaşlar, az önce Yenimahalle Birmot ta aracımın 50.000 bakımını yaptırdım.
    Opar Olio N2 5W-40 (3.2 LT) motor yağı+yağ filtresi+hava filtresi+antifriz değişimi ve işçilik toplam 171,41 TL ödedim. Sizce fiyat normal mi? Bana oldukça iyi geldi fiyat Ayrıca fren balatalarını da kontrol etmişler ancak 60.000 bakımında değiştirilmesi uygun, 7-8 bin km daha gider diye not düşmüşler, arkadaşlar oldukça ilgili, tavsiye ederim...

onur elmacı
    onur31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri

unforgiven78 makul fıyat ben hatayda 50000 bakımını 6 ay once 183 tlye yaptırmıstım

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Alıntı unforgiven78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, benim 2009 model 1.3 Multijet Dynamic Dizel Grande Punto aracım var, aracım şu an 52.250 km de, şimdiye kadar her 10.000 de düzenli olarak servise götürdüm, fakat aracım şu an 50.000 km yi geçmesine rağmen henüz bakıma götüremedim. Dizel araçların her 10.000 km de bakıma girmesi gerekli mi? Eğer değilse kaç km de bir bakıma götürmem gerekiyor? Bir de şu an 52.250km de, 50.000 bakımına götürmedim, bir sorun yaşar mıyım?
    her on binde bir yağ ve filitre değişimi şart yoksa motorun ömrünü azaltır ve başına iş alırsın

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

arkadaşlar 20.000 bakımı cuma günü yaptırdım manisa şendil otomotiv. 440tl tuttu.

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Alıntı vvkaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 20.000 bakımı cuma günü yaptırdım manisa şendil otomotiv. 440tl tuttu.

Sizin multijet 95'likmidir?

Hava filtresi 95lik yazılmış ve 31TL olarak gözükmektedir.

Forum bilgilerinizde 75Hp gözüküyorda
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı zafer murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin multijet 95'likmidir?

Hava filtresi 95lik yazılmış ve 31TL olarak gözükmektedir.

Forum bilgilerinizde 75Hp gözüküyorda
    evet 75 bg. diye satınaldım 95 bg motor çıktı üstünde.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

ciddi misiniz?
    aklım çıkıyo bazen bu fiat ın olaylarına.
    Benim bakımdada 95 hp falan yazıyordu biyerde şimdi hatırlayamadım,serviste faturayı incelrken sormuştum benim aracım 75 lik bu ne iş diye,standart basıyoruz onu demişti usta

BERKAN YAKUT
    byakut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZL 1980

Dün aracımın 40.000 bakımını Topkapı Fırat oto'da yaptırdım.
    Karbon temizleme - Manifold temizleme - 40000 periyodik bakım - 3 tl yağ Selenia - Hava filtresi - Polen filtresi - Yağ filtresi - Yakıt filtresi

Toplamda 235 TL parça ücreti 217 TL
    ve kdv si ile birlikte 534TL gibi bir ücret ödedim. Ses konusunda oldukça hassasım direksiyon altındaki sesi ve el freninin ordan gelen sesi söylemiştim. onlarıda hallettiler sağolsunlar. Tavsiye ederim.