17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 60.000 bakımı yapıldı

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

Kızgın 60.000 bakımı yapıldı

Servise gittim teknik yardım bölümüne açtığım arıza sebebi ile gitmişken 60.000 bakımı yapılsın dedim ama servise son gidişim olsun bu artık, dışarıda yaptıracağım bakımlarımı ve arızalarımı neden servislerden soğudun derseniz öbür konuda açıklamıştım en küçük sorunda parça değişme yoluna gidiliyor ve bakımları dışarıda daha ucuza yaptırabilirim.

60.000 bakımı +ön balata takımı 603 TL tuttu

diğer konuda yazdığımı okursanız anlarsınız niye servise kızdığımı 1 değil 2 değil bu olaylar herkesin başına geliyor alıntı yapayım
    Alıntı uLTRa GP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun çözüldü önce servise gittim saçma sapan gereksiz yerleri değişti ama sorunu bulamadı alternatörü değişelim düzelir dedi.Sorun Alternatörün(şarj dinamosunun) ucunda kayışın bağlı olduğu kasnakmış servis 600 TL+işçilik ile alternatörü değişecekmiş sadece kasnağı değişmek yerine komple değişiyorlar.Ama Coşkun abi her zamanki gibi yetişti yardımıma tekrar teşekkür ediyorum kendisine uygun fiyata hallettik Coşkun abi ile.Ve ayrıca bu olaydan sonra servislerden soğudum bugüne kadar servis herşeyi bilir diye arabanın bakımları serviste yapıldı(garantisi bitmiş olmasına rağmen)hepte kazık yemişiz gereksiz masraf bundan sonra bakımları dışarıda yaptıracağım hem uygun hemde bir parça bozulduğunda tamir yoluna gitmek için servisler müşteriyi ayak üstü dolandırıyor gözlerini para bürümüş
    Sen gti ını itekle biz gazlarız T-JET le

Cengiz SÜRÜCÜ
    Eskişehir rockSEWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 HA 0706
    Edilen teşekkür: 14

çok pahalı bende 2 hafta once 40000 bakımı için gitmiştim bugune kadar 150-200 tl arası odedim ilk kez balata değiştirdim 507 TL çıktı 40000 bakımı + ön balata değişimi. Detay istedigimde herhangi birşey öğrenemedim bide aracı yıkamadan verdiler sinir oldum iyice.

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Geçmiş olsun. Neredeyse her forumda yazıyor balatalarını serviste değiştirip boşuna çok para vermeyin diye. 200 civarına maloluyor işçiklik dahil. Dışarıda 70 civarına işçilik dahil halledilir..

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

haklısınız bir musibet bin nasiyatten iyidir ama sonuçta artık öğrendik servise gidilmemesi gerektiğini

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı rockSEWER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok pahalı bende 2 hafta once 40000 bakımı için gitmiştim bugune kadar 150-200 tl arası odedim ilk kez balata değiştirdim 507 TL çıktı 40000 bakımı + ön balata değişimi. Detay istedigimde herhangi birşey öğrenemedim bide aracı yıkamadan verdiler sinir oldum iyice.
    benim kini iç dış temizlemişler şanslıyım o zaman

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Servise gittim teknik yardım bölümüne açtığım arıza sebebi ile gitmişken 60.000 bakımı yapılsın dedim ama servise son gidişim olsun bu artık, dışarıda yaptıracağım bakımlarımı ve arızalarımı neden servislerden soğudun derseniz öbür konuda açıklamıştım en küçük sorunda parça değişme yoluna gidiliyor ve bakımları dışarıda daha ucuza yaptırabilirim.

60.000 bakımı +ön balata takımı 603 TL tuttu

diğer konuda yazdığımı okursanız anlarsınız niye servise kızdığımı 1 değil 2 değil bu olaylar herkesin başına geliyor alıntı yapayım
    kardeşim fiyat yetkili servise göre kesinlikle normal neden dersen?

60 bin bakımı yabana atılacak ve herhangi bir ustaya götürüşüp yaptırılacak bir bakım değildir ustan yada güvendiğin bir insan olur tamam derim ama bu tip bakımların kesinlikle yetkili serviste yaptırılmasından yanayım çünkü değişen birsürü şey var ve bunların garantili olması şart..bence en iyisini yapmışsın arkana bakmazsın kafan rahat güle güle bin..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim fiyat yetkili servise göre kesinlikle normal neden dersen?

60 bin bakımı yabana atılacak ve herhangi bir ustaya götürüşüp yaptırılacak bir bakım değildir ustan yada güvendiğin bir insan olur tamam derim ama bu tip bakımların kesinlikle yetkili serviste yaptırılmasından yanayım çünkü değişen birsürü şey var ve bunların garantili olması şart..bence en iyisini yapmışsın arkana bakmazsın kafan rahat güle güle bin..
    teşekkürler ama ben servise bakım yüzünden kızmadım yine yaptırsam servisee gitme ihtimalim yüksek ama her zaman aynı şeyi yapıyorlar.Bozulan parçayı değişmek yerine o parçanın bağlı olduğu parçaları değişiyorlar örnek başıma gelen sadece alternatör kasnağı değişmesi lazım bana diyor ki alternötörü değişelim sorun onda diyor hem bilmesek yedirecek hem de servisler hiç tamir yoluna gitmiyormuş.Biz onlardan tamir istemedik ki kasnağı değişecekler sadece ben 200 TL ye hallettim Coşkun aabinin sayesinde.Komple değişsek alternatör 800 TL işçilik hariç
    Konu uLTRa GP tarafından (24/04/2012 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

teşekkürler ama ben servise bakım yüzünden kızmadım yine yaptırsam servisee gitme ihtimalim yüksek ama her zaman aynı şeyi yapıyorlar.Bozulan parçayı değişmek yerine o parçanın bağlı olduğu parçaları örnek başıma gelen sadece alternatör kasnağı değişmesi lazım bana diyor ki alternötörü değişelim sorun onda diyor hem bilmesek yedirecek hem de servisler hiç tamir yoluna gitmiyormuş.Biz onlardan tamir istemedik ki kasnağı değişecekler ben 200 TL ye hallettim coşkun aabinin sayesinde komple değişsek alternatör 800 TL işçilik hariç
    bu konuda haklısınız benim bahsim genel bakımlardır..yoksa spesifik sorunlarda bence de özel servis yoluna gidilmeli..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ankaradakiler Kartaş Maltepe abiden fiyat almadan hareket etmesin, forumdan olduğunuzu mutlaka belirtin.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

slm....renault clio symbolde alternatör kasnağının orjinal fiyatı: 365 TL. yani kasnak deyip geçme,ucuz bir şey değil...yan sanayi daha ucuz tabi...bariz kalite farkı var ama...aynısı bana oldu ve reno servisi sadece kasnağı değişiyor....şimdi şuda var,servise gitmek bence en iyi çözüm: parçanın 2 sene garantisi var,aynı parça arıza çıkartırsa geri götürüyorsun ve ücretsiz yapıyorlar.güvencen var.bu az bir şey değil.

Not: otomotiv firmaları parçadan kazanıyor...parçaları tek tek toplasan 3 araba parası çıkar.
    Konu levan34 tarafından (25/04/2012 Saat 12:09 ) değiştirilmiştir.

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

haklısınız ama benim taktırdığım kasnakta puntonun olmasada opelin 1.3 motorlara kullandığı kasnak alman malı GM marka orjinal opel kasnağı fiatlarada oluyor 150 TL.Ama serviste kasnağı ayrı satsalardı servisten alırdım yani sonuçta işimi gördüm 50 TL yede bizim arabalara uygun kasnak var ama dediğiniz gibi kalite farkı var.Servis garanti açısından en iyi çözüm ama Fiat servisleri için değişiyor çoğu tamir yoluna gitmiyor hemen değişelim parçayı diyorlar.

Cengiz SÜRÜCÜ
    Eskişehir rockSEWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 HA 0706
    Edilen teşekkür: 14

benim kini iç dış temizlemişler şanslıyım o zaman
    evet şanslıymışşın bende eve gelince zaten fiat gnl merkezi , birmota şikayetimi bildirdim.bi dahakı sefere deniliyor 3 kere yıkama borcları oldu bi dahakı sefere diye diye

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

inanılmaz pahallı bnce ben konya ereğli eğitimciler servisinde 278 tl ye yaptırdım 60 bin bkımını ama balata değişmedi
    noone knows that except both of us

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

sizinki çok uygun dışarıda o fiyata yapmazlar keşke buralardada öyle olsa

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

benim dediğim servis fiat yetkili servisi
    noone knows that except both of us

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Servis 60K bakimda balatalari degistirecegine, Alternator kayisi, buji ve fren hidroligini degistirsin once. Bu kalem 60K bakimda cok onemli haberiniz olsun.
    Oz Büyücüsü

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

60.000 e kadar balatalar değişmedi bu yüzden önemli bence ayrıca diğer dediklerinizi değiştirmişler ağır bir bakımmış herşey değişti