10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Birlik Otomotiv Şikayet

Emre F
    EmreGebze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Birlik Otomotiv Şikayet

Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık 15 gün önce aldığım aracımı ekspertiz için Birlik Otomotiv (Gebze) yönlendirdim.Aracın sağ marşpiyerinde vuruk vardı satan arkadaş yaptırmak için Auto King'den randevu aldı , satıcının söylediği sol ön çamurlukta boya vardı yüzelsel az şekilde olduğunu ifade etti.
    Gel gelelim Birlik Otomotivde 2 saat yapılan ekspertiz sonucunda araçta davlumbaz kırık başka birşey yok diye bilgi verdiler. (Ömer Bey servis danışmanı) .Expertiz raporlarını da veremeyecekleri gibi orada görebileceğimizi söylediler.
    Bir hafta sonra rapora bakmak üzere gittim.Gittim uydurma bir rapor araç davlumbaz kırık, araç uygundur diye bir cümle yazmışlar.Aracın sağ marşpiyer vuruk, sol ön çamurlukta sahibinin söylediği boya vs hiçbirşey yazmıyor.Boya yoktur değişen yoktur diye bir not almamaları da manidar.
    Cumartesi günü aracın 20.000 km bakımı yaptırmak üzere aynı servise gittim.Gitmişken telefonda konuştuğum servis danışmanı Ömer beye haklı olarak durumu anlattım, Birinci savunma biz baktıktan sonra olmuştur.ben yalancıyım yani,İkinci savunma zaten aracı ekspertiz yaptırırken başında değildiniz.başında durmadığım için bedava yaptılar arkadaşlar 100 TL ben havaya attım.O noktadan sonra ben parlayınca haklı olarak bu sefer gözden kaçmış olabilir.
    Ben 30.000 TL verip araç alıyorum, yetkili servistir deyip güvenip para verip expertiz yaptırıyorum.Sonuç kaçmış olabilir.
    Bir daha asla önünden bile geçmem, ezpertiz için tavsiyem kesinlikle uğramayın.

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

Ya ben ordan birinden 2010 yılı ocak ayında araç satın aldım biliyor musun. 2007 model. Araba çok şükür şu ana kadar sorun çıkarmadı.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

açıkçası baştan sağma biriş yapılmış
    fiat müşteri hizmetlerini arayıp şikayette bulunursanız
    gerekenin yapılacağından ve ödediğiniz ücretin tarafınıza iade edileceğinden şüpheniz olmasın

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Fiat servislerde ekpertiz konusu tamamen muamma.Bende göztepe otoda 120tl+kdv ekpertiz yaptırdım.Ücretimi öderken hani bunun belgesi ıvırı zıvırı derken hiçbirşey vermeyeceklerini belirttiler.E kardeşim ozaman ben size niye geldim dışarda 20 tl ye yaptıracağım şey için size bu kadar para veriyorum dedikten sonra "sorun çıkarmayın" isterseniz paranızı geri iade edelim gibi saçmasapan teklifler sundular.Müşteri hizmetlerine şikayetimi ilettim, geri dönen eleman raporun servisin insiyatifinde olduğunu belirtti.2-3 defa daha telefonla konuştuktan sonra göztepe otodan aradılar ve belgenin verileceğini belirttiler.Ama iş işten çoktan geçmişti..

Emre F
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Siyah

Rapor dedikleri uydurma kağıt parçasında araç uygundur vs yuvarlak kelimeler yazıp, müşteriye de vermemeleri işin kalitesini ve kendilerine olan güveni göstermesi açısından oldukça önemlidir.
    Örnek veriyorum aracın elektrik aksamına mekanik aksamına ya da motor durumuna yapılan kontrollere ait herhangi bir ibare yok.Açıkcası benim araca baktılar ama acaba mı? var kafamda marşpiyerdeki vuruğu göremeyenlerin araca nasıl baktığını hayal edıyorum da...

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Alıntı EmreGebze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rapor dedikleri uydurma kağıt parçasında araç uygundur vs yuvarlak kelimeler yazıp, müşteriye de vermemeleri işin kalitesini ve kendilerine olan güveni göstermesi açısından oldukça önemlidir.
    Örnek veriyorum aracın elektrik aksamına mekanik aksamına ya da motor durumuna yapılan kontrollere ait herhangi bir ibare yok.Açıkcası benim araca baktılar ama acaba mı? var kafamda marşpiyerdeki vuruğu göremeyenlerin araca nasıl baktığını hayal edıyorum da...
    işte bu yüzden serviste ekspertiz yerine tanıdık bildik bir kaportacı varsa kaportasına baktırmalı bosch servislerde pc ye bağlatıp kontrol ettirmeli.Bu şekilde çok daha sağlam olacaktır.

7. 19/03/2012, 18:05

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

orası benimde bi zamanlar sinirlerimi bozmuştu tek sağ arka çamurluk 1 ayda değişti ve düzgünde yapılmamıştı.

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

30 bin bakımında ön tekerleri söküp balata değiştirdikten sonra kırdıkları bijondan bahsetmeden beni 3 bijon ile gönderdiler yolda araç saçma sapan titreşimler yapınca arayıp geri döndüm neymiş yolda ben kırmışım bijonu akşam saat 20'ye kadar servis müdürü ve usta ile tamiri bitirene kadar başlarında ayrılmadım sizede bir daha gelmem geleninde yoluna taş koyarım diyip çıktım gittim sözüm ona bakımı hızlı yapsınlar diye sabah 8'de girmiştim servise..

Emre F
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Siyah

Özür mahiyetinde servis müdürü detaylı expertiz yaptırdı, keşke yaptırmasaydı.sağ arka çamurlukta hesapta olmayan bir boya çıktı zamanında adam gibi iş yapsalardı satıcı yalan söylediği için almazdım aracı teslim eden arkadaş Allah'dan değişen yok dedi güler misin ağlar mısın?
    Soğudum arabasından da servisinden de...(kararım net sanayi de aynı bakıyor ne işim var yetkili serviste.Bu arada 100 TL'lik expertize gözle bakıyorlarmıs boyaya detaylı 450 olan da makına ıle bakıyorlar şaka gibi...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı EmreGebze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özür mahiyetinde servis müdürü detaylı expertiz yaptırdı, keşke yaptırmasaydı.sağ arka çamurlukta hesapta olmayan bir boya çıktı zamanında adam gibi iş yapsalardı satıcı yalan söylediği için almazdım aracı teslim eden arkadaş Allah'dan değişen yok dedi güler misin ağlar mısın?
    Soğudum arabasından da servisinden de...(kararım net sanayi de aynı bakıyor ne işim var yetkili serviste.Bu arada 100 TL'lik expertize gözle bakıyorlarmıs boyaya detaylı 450 olan da makına ıle bakıyorlar şaka gibi...
    Emre aracından hiç soğuma kardeşim olabilir boya dediğin nedir ki hele ki büyük şehirlerde boyalı araba çok fazla..arabana gönül rahatlığı ile bin hiçbirşey olmaz..