Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
216 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: Yıllık / Periyodik Bakım Farkı

SERDAR ALGAN
    SERDAR ALGAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

merhaba arkadaşlar
    geçen hafta 1,4 dynamic punto evo aracımı izmirde bulunan enriko alibertiye verdim.sabah 9 da teslim ettim 11,30 gibi bakımı bitti yıllık bakım 320 tl tuttu.bujiler hariç taksitede böldüler 7 aya herşey çok güzeldi müşteri ilişkilerinden sorunlu Handan hanıma ve servisteki Aytaç beye çok teşekkür ederim.iyi enrikoya gitmişim

MUSTAFA EKŞİ
    grmaz88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16CCR45
    Edilen teşekkür: 0

bende punto evo 1,4 benzin arabam var ilk bakım için 350tl istediler neden bukadar pahalı toplasan 100tl yapmaz sizce yaptırmalımıyım.yardımcı olursanız sevinirim

3. 10/05/2012, 19:48

Sebep
    yanlış bilgi

ersan balkan
    WILD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 65

Arkadaşlar aracım 2 senesine geldi ve 9800 km de. KM dolmasada bu sene 2'inci yıllık bakımını yaptıracağım. Bugün servisten fiyat aldım. 400 TL civarında tutacağını foruma özel ayrıca parçalarda%5 , işçilikte %10 indirim yapacaklarını belirttiler. Bu arada aracın 1 yılı geçtiği için bujilerin değişeceği söylendi.
    Bujilerin ömrüne kadardır gerçekten değişmesi gerekiyor mu?
    Birde fiyat nasıl sizce?

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Ben daha önce 20000km bakımını yaptırdım 300TL para ödedim ve şimdi 30000km bakımına gideceğim 150-165TL arası dediler.Aracım garantili olduğu için servise gideceğim ama şunu biliyorum 20000km bakımında yapılanları dışarıda özel servise yaptıran arkadaşım 125TL yaptırdı,onun aracı 1.3 multijet 75hb Grandepunto,120000 veya 130000km bakımıydı onun.
    Bakımlar dizellerde 10000km de bir yada yılda bir,hangisi önce geldiyse.
    Ör:03.09.2012 tarihinde aracımın 30000km bakımını yaptırdım diyelim,seneye 03.09.2013 tarihinde aracımın kmsi 38500km oldu, kmsi 40000km olmadı fakat 1 yılı doldurduğu için bakıma sokup yağ-filitre değişimlerini yaptırmam gerekir.
    Benzinli araçlar için durumun nasıl olduğunu çok fazla bilmiyorum fakat çok az bildiğim onlarında 20000km de bir bakıma girmesi gerekiyor,bu km dolmadığında yıl dolduğu için girmeleri gerekiyormu bilmiyorum fakat ben benzinli araç kullansaydım aracımın uzun ömürlü olması,beni üzmeyip rahat ettirmesi için 20000km veya 1 yıl dolduğunda bakıma sokardım.
    Konu burank16 tarafından (03/09/2012 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

timur göksel
    timurgoksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DJ
    Edilen teşekkür: 49

bugün 20.000 bakımı yaptırdım ankara tan oto'da 350 tl ödedim...cuma günüde garantiden arka kapının gıcırdayan kapı gergileri değişecek...genel olarak memnunum sıkıntı yok...
    2008 grande 2011 evo punto kardeşliği

İnan Yılmaz
    jobla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba Arkadaşlar.
    Punto Evo 1.3 MJet Active' im var. 40.000 Bakımı geldi ve bakım için 470-500 TL (Fren Balataları hariç) gibi rakamlar veriyorlar. Bu fiyatları Kavaklıdere ve Kartaş Konyayolundan aldım. Sizce normalmidir, ne önerirsiniz ?

Ender Süvari
    enderfikret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

Arkadaşlar, ben aracımı İzmir'de Poyraz Otomotiv'den aldım ve tüm bakımlarımı düzenli olarak onlara yaptırıyorum, rabamın tüm ihtiyaçları için de onlara gidiyorum. Girişte güleryüz ve ilgiyle karşılıyorlar, çay, kahve, pasta, kurabiye, eğer öğle saatleri ise yemek ikram ediyorlar, tüm bakım ve onarımları hakkıyla yapıyorlar. Onlara teşekkür, sizlere de onları yavsiye ediyorum

ÖZGÜR ATEŞ
    PiRANHA44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Derin Mavi

Malatya fiat servisinde 80 BİN bakımı 26 aralıkta yaptırdım. Araç 2006 model 1.3 multi jet. Yağı, tüm filtreleri, fren balataları, arka stop lamba v.s toplam 476 TL.
    Servis kağıdı şu an yanımda değil sonra ayrıntıları veririm.

ali yalçın
    alyalcn66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

bugün kavaklıdere sevisi aradım 11.000 kmde 1.4 fire 240.000 tl dediler 300 ü geçermi dedimgeçmez dediler .iyi gibi geldi.kartaşta önceki gün 300 hatta-400 de olabilir dediler.

ali yalçın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Standart ilgisiz servis

Alıntı alyalcn66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün kavaklıdere sevisi aradım 11.000 kmde 1.4 fire 240.000 tl dediler 300 ü geçermi dedimgeçmez dediler .iyi gibi geldi.kartaşta önceki gün 300 hatta-400 de olabilir dediler.

ali yalçın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

kavaklıdere servise gittim ilk yıllık bakım için aama anlatılan kadar iyi değiller.şikayetimi en başta yazdırmama rağmen zorla elemanı getirtip baktılar. biriş saatinde gittiğimde ortalıkta kimse olmadığı gibi zaten iş bitmemişti.sahibi bayanın zorlamasıyla aldık üstelik yıkanmamış. birdahaki sefere yıkarız dediler. bumu övdüğünüz servis.

Ender İYİDİKER
    E_N_D_E_R_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 EN*707
    Edilen teşekkür: 128

80 bin bakımı ERO servis Erhan usta Akınsal sanayi sitesi cevizlibağ İstanbul...1.3 multijet 90 hp grande puntom için 80 bin bakımı tüm fltreler,castrol 5w-40 yağ ve genel olarak araç kontrolü dahil 200 tl.
    BİR HAYATIN VAR VE SEN ONU EN İYİ BİR ŞEKİLDE YAŞAMALISIN...!!! EndeR

alp ergün
    icedes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Bugün Kavaklıdere fiata gittim gerçekten Müslüm bey yeterince ilgiliydi, servis zamanında ve çok temiz işçilikle yapılmıştı fiyat zaten çok makuldu, müslüm beye çok teşekkürler Karabükten geldik ama gerçekten değdi artık başka bir yere gitmem...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Araç bugün Topkapı Fırat Oto'da 19.000 kilometrede 2.yıl bakımına girdi,filtreler ve yağ değişti,genel bakımları yapıldı,motor ve araç yıkandı,arka kampanalar sökülüp temizlendi ve ayarları yapıldı,duaolgic vites arasıra kararsız kalıyordu bilgisayara bağlayıp testini yaptılar sorun olmadığını söylediler,bu modeller böyleymiş toplam 262 lira ödedim.
    Buğu yapan arka stopların yenisi gelmiş lakin soketlerle değişeceğinden değişim süresi uzun dediler vaktim olmadığından o işi haftaya Cumartesi'ye bıraktık...

hakan soylemez
    hakansoylemez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 2

herkese merhabalar
    aracim 2. yilini dolduruyor. bir sonraki bakim icin 35 bin km. demislerdi. bunu beklemem gerekir mi yoksa 2. yil periyodik bakimini yaptirmalimiyim. 2 yillik garantim henuz dolmadi. serviste yanmayan arka fren lambasini garanti kapsaminda degistirirler mi? tesekkurler

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı hakansoylemez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar
    aracim 2. yilini dolduruyor. bir sonraki bakim icin 35 bin km. demislerdi. bunu beklemem gerekir mi yoksa 2. yil periyodik bakimini yaptirmalimiyim. 2 yillik garantim henuz dolmadi. serviste yanmayan arka fren lambasini garanti kapsaminda degistirirler mi? tesekkurler
    Hakan, aracını yıllık bakıma sokman gerekiyor.Çünkü 2. yılını dolduruyor olduğunu söylemişsin.Eğer yıllık bakımını yaptırmış olsaydın 40000km de periyodik bakıma sokman gerekirdi.Açıkçası 35000km de bakım yok puntoda.Kısacası yıllık bakım için yetkili servise gitmelisin,

Arka fren lambasındaki problem nedir buradan bilemeyiz ama temassızlık gibi bir durum varsa hallederler, ampul yanmışsa garantiye girmeyebilir emin değilim ama netice olarak ampul fiyatı oldukça ucuz...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan soylemez
    hakansoylemez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan, aracını yıllık bakıma sokman gerekiyor.Çünkü 2. yılını dolduruyor olduğunu söylemişsin.Eğer yıllık bakımını yaptırmış olsaydın 40000km de periyodik bakıma sokman gerekirdi.Açıkçası 35000km de bakım yok puntoda.Kısacası yıllık bakım için yetkili servise gitmelisin,

Arka fren lambasındaki problem nedir buradan bilemeyiz ama temassızlık gibi bir durum varsa hallederler, ampul yanmışsa garantiye girmeyebilir emin değilim ama netice olarak ampul fiyatı oldukça ucuz...
    detayli aciklamaniz icin cok tesekkur ederim

ALPAY TATLI
    alpi33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

Usta'nın yorumu üzerine Topkapı FIRAT OTO'ya gittim (2011 Punto Evo 1.4 Fire Duallogic)...13300 Km ikinci yıl bakımı yapıldı...yağlar, filtreler, temizlik, frenler, rot ayarı vs...toplam 262 TL...
    Uğur bey'e ve Usta'ya teşekkürler...

Cüneyt Uranüs
    cucuko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 6

Standart re

Alıntı USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç bugün Topkapı Fırat Oto'da 19.000 kilometrede 2.yıl bakımına girdi,filtreler ve yağ değişti,genel bakımları yapıldı,motor ve araç yıkandı,arka kampanalar sökülüp temizlendi ve ayarları yapıldı,duaolgic vites arasıra kararsız kalıyordu bilgisayara bağlayıp testini yaptılar sorun olmadığını söylediler,bu modeller böyleymiş toplam 262 lira ödedim.
    Buğu yapan arka stopların yenisi gelmiş lakin soketlerle değişeceğinden değişim süresi uzun dediler vaktim olmadığından o işi haftaya Cumartesi'ye bıraktık...
    İstanbul Anadolu yakasında , kadıköy civarı böyle hesaplı bakım yaptırabileceğim servis adresi var mı ? (50.000 km )

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı enderfikret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben aracımı İzmir'de Poyraz Otomotiv'den aldım ve tüm bakımlarımı düzenli olarak onlara yaptırıyorum, rabamın tüm ihtiyaçları için de onlara gidiyorum. Girişte güleryüz ve ilgiyle karşılıyorlar, çay, kahve, pasta, kurabiye, eğer öğle saatleri ise yemek ikram ediyorlar, tüm bakım ve onarımları hakkıyla yapıyorlar. Onlara teşekkür, sizlere de onları yavsiye ediyorum
    Poyraz iyidir.Turgay beyde bir o kadar iyi bir arkadastır.

Merkez servis ile poyraz zaten gidilecek yerler.

Özel servistede 'ı tek geçerim.

Birmot-enriko ise dolandırıcı servislerdir.

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon