Sayfa 5/11 İlkİlk 123456789 ... SonSon
216 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Yıllık / Periyodik Bakım Farkı

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

dilek hanım,yıllık bakım ücretini o kadar olmaması gerek diye hatırlıyorum...şu link leri bi inceleyin isterseniz...
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...oto-bilgi.html
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...na-mersin.html
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...ytl-diyor.html

DİLEK K.
    GUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dilek hanım,yıllık bakım ücretini o kadar olmaması gerek diye hatırlıyorum...şu link leri bi inceleyin isterseniz...
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...oto-bilgi.html
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...na-mersin.html
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...ytl-diyor.html
    Slm , yapmış olduğum pazarlık sonucu ;

194 ytl ye Yıllık bakımı dün yaptırdım...Yapılan işlemler ;

yağ (motor) değişimi 76,32 ytl
    yağ filtresi 4,81 ytl
    hava filtresi 12,69 ytl
    g.punto yıllık 89,50 ytl

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ÖZ
    ozmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    42DM100
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı GUL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm , yapmış olduğum pazarlık sonucu ;

194 ytl ye Yıllık bakımı dün yaptırdım...Yapılan işlemler ;

yağ (motor) değişimi 76,32 ytl
    yağ filtresi 4,81 ytl
    hava filtresi 12,69 ytl
    g.punto yıllık 89,50 ytl

"g.punto yıllık" ne demek anlamadım

bende bu ay içinde yıllık bakımını yaptıracağım ama sadece 3 kaleme 194 lira fazla, nerdeyse periyodik bakım ücreti alınmış

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

İşçilik ücreti 88 ytl + kDV idi enson. periyodik bakımdada bu ücret standart zaten.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

DİLEK K.
    GUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı ozmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "g.punto yıllık" ne demek anlamadım

bende bu ay içinde yıllık bakımını yaptıracağım ama sadece 3 kaleme 194 lira fazla, nerdeyse periyodik bakım ücreti alınmış

evet işçilik olarak aldıkları standart bir tutarmış...

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

1.3 40000 bakımı kaç paraya mal oldu dostlarım ben balataları değistirdim ve carbon clean da yaptırdım 530 ytl nasıl fıyat fazlamı sizce.....

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Alıntı ozel_egt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 40000 bakımı kaç paraya mal oldu dostlarım ben balataları değistirdim ve carbon clean da yaptırdım 530 ytl nasıl fıyat fazlamı sizce.....
    arama motorunu kullanarak aradıgınız bilgiye daha kısa yoldan ulaşabilirsiniz..ben sizin için bi kaç link koyuyorum buraya,onlara bakabilirsiniz...

https://forum.grandepuntotr.com/serv...bon-clean.html
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...mi-ucreti.html
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...yaptirdim.html

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan Kavasoğlu
    okn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    53 FL 100
    Edilen teşekkür: 98

bugun 5000 için servisteydim yagı eksilmişti biraz yag eklediler 10ytl para aldılar yag değişimi ücretsiz değilmi??
    Eski Nick: ROCKSTAR100

"Nero Provocatore,Crossover Black,Crossover Schwarz,Rock Siyah"

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Tüm bakımlar ücretli Okan.Tabi küçük bir miktar yağ ekleme için ücret alınmayabilirdi de

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adınızı düzgün giriniz Soyadınızı düzgün giriniz
    brmrsrvsbrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Konu Genel açiklama

Herkese merhaba
    arkadaşlar fiat yetkili bayilerinde araç teslim alırken teslimat sırasında servis danışmanı ile tanıştırılmanız gereklidir. bize bakım ile alakalı bilgileri vermediler diyen arkadaşlar sanıyorum danışman ile tanıştırılmamışlar. danışman tanıştırılması ; müşterinin satış kısmından satış sonrasına geçiş sürecinin ilk aşamasıdır.
    bunun dışında ;

* 5000 km olduğunda ÜCRETSİZ SIVI SEVİYE KONTROLÜ tüm servisler tarafından yapılmaktadır ve bu müşterinin hakkıdır. aracın tüm sıvıları kontrol edilir.

* araç dizel ise 10.000 de benzinli ise 20.000 de ilk periyodik bakım uygulanır. ancak 1 sene içinde bu km ler tamamlanmaz ise mutlaka SENELİK BAKIM yaptırılmalıdır ki araç garanti konusunda sıkıntı yaşamasın yada daha sonraları aracınız sizi çıkaracağı maliyetler ile üzmesin.

* garanti şartları DAHA GARANTİYE İHTİYAÇ DUYULMADAN iyice bilinmedir. mesela aracınızın radyatörü kapının önünde dururken patlarsa garantiye girer ama kendi kendine hararet yaparsa ve siz o şekilde aracı kullanarak servise getirmeye kalkarsanız girmez. yada kapılarınızdan gelen ses garantiye girer ama kapı ve koltuk döşemeleri yada korna garantiye girmez.

*GARANTİDEN FAYDALANMAK İÇİN ARACIN BAKIMLARININ HEPSİNİN TAM VE ZAMANINDA OLMASI GEREKİR.

* telefonda yada aracı ilk getirdiğimizde bize verilen fiyatlar mesela 10.000 bakım için sadece MOTOR YAĞI YAĞ FİLTRESİ VE BAKIM İŞÇİLİĞİ KDV DAHİL FİYATIDIR. araç bakıma girdiğinde fren balataları değişim isteyebilir ancak bu tabiki size haber verilerek ve sizden onay alınarak yapılmalır. yeni araç kullanmaya başlayan birinin aracında baskı balata bile değişim isteyebilir.

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu çok karışıyor benzinli içi örnekleyerek açıklıyorum...

Yıllık bakım kısaca genel kontroldur eğer 1 yıl içinde 20000 km olmadıysa garanti için yapılması zorunludur.
    Genel olarak kmyede bağlı olarak yağ yağ filtresi ve hava filtresi değişir yaklaşık 100 ytl tutar.

Periyodik bakım çok daha kapsamlıdır. genellikle herşey kontrol edilir. tüm filtreler değişir gerekl ise balatalar vs değişir değişen parçalara göre 200-250 arası tutar.

Fiyat farkları burdan kaynaklanır. Umarım artık fiyatlar konusundaki yanlış anlaşılmalar ortadan kalkar.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Herkese merhaba
    arkadaşlar fiat yetkili bayilerinde araç teslim alırken teslimat sırasında servis danışmanı ile tanıştırılmanız gereklidir. bize bakım ile alakalı bilgileri vermediler diyen arkadaşlar sanıyorum danışman ile tanıştırılmamışlar. danışman tanıştırılması ; müşterinin satış kısmından satış sonrasına geçiş sürecinin ilk aşamasıdır.

bunun dışında ;

* 5000 km olduğunda ÜCRETSİZ SIVI SEVİYE KONTROLÜ tüm servisler tarafından yapılmaktadır ve bu müşterinin hakkıdır. aracın tüm sıvıları kontrol edilir.

* araç dizel ise 10.000 de benzinli ise 20.000 de ilk periyodik bakım uygulanır. ancak 1 sene içinde bu km ler tamamlanmaz ise mutlaka SENELİK BAKIM yaptırılmalıdır ki araç garanti konusunda sıkıntı yaşamasın yada daha sonraları aracınız sizi çıkaracağı maliyetler ile üzmesin.

* garanti şartları DAHA GARANTİYE İHTİYAÇ DUYULMADAN iyice bilinmedir. mesela aracınızın radyatörü kapının önünde dururken patlarsa garantiye girer ama kendi kendine hararet yaparsa ve siz o şekilde aracı kullanarak servise getirmeye kalkarsanız girmez. yada kapılarınızdan gelen ses garantiye girer ama kapı ve koltuk döşemeleri yada korna garantiye girmez.

*GARANTİDEN FAYDALANMAK İÇİN ARACIN BAKIMLARININ HEPSİNİN TAM VE ZAMANINDA OLMASI GEREKİR.

* telefonda yada aracı ilk getirdiğimizde bize verilen fiyatlar mesela 10.000 bakım için sadece MOTOR YAĞI YAĞ FİLTRESİ VE BAKIM İŞÇİLİĞİ KDV DAHİL FİYATIDIR. araç bakıma girdiğinde fren balataları değişim isteyebilir ancak bu tabiki size haber verilerek ve sizden onay alınarak yapılmalır. yeni araç kullanmaya başlayan birinin aracında baskı balata bile değişim isteyebilir.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Konu

biraz pahalı faturaya detaylı bakmak gerek diye düşünüyorum
    hangi serviste ?

Alıntı ozel_egt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı brmrsrvsbrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    bunun dışında ;

inşallah bu ayrıntılı anlatımdan sonra bir daha karışıklık olmaz bu konuda bence gereksiz yere çok uzatılmış ben yazacaktım saol benim yerime açıklamışsın

Burç İLTER
    brvGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

berkay serviste herhangı bı art niyet arama bence sana sölenen sadece arabanı yapan ustayla servis danısmanı arasındakı kopukluktan kaynaklı bana göre bazen balatalar 5000 veya 10000 km idare eder ama sen 5000 km sonra servise git balataları kontrol ettır bakalım ne cıkacak

Burç İLTER
    brvGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

salıh bey bana göre biraz fazla bizde sadece bakım parcaları 300 ytl tutuyor ( m.yagı, yag filtre, hava filtre, yakıt filtre ve polen filtre ön balatalar birde sarf malzeme oda cam suyu balata temizleme spreyi motor temizleme spreyi ) bunlara extra bakım işçiliği alınıyor

21. 10/01/2009, 13:45

ANIL AKYILDIZ
    Blackevo punto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35KA5290
    Edilen teşekkür: 419

valla benimde 20bine az kaldı bu hafta içi yaptırmayı düşünüyorum ama kara kara düşünüyoruminşallah fazla bi masrafı çıkmaz

A. K.
    nasrettinhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

2 yıldır yıllık bakıma gidiyorum...Her ikisindede yıllık bakım ücreti adı altında herhangi bir işçilik talep etmediler....bazı servislerin 100 tl ye yakın işçilik talep etmeleri biraz abartılı değil mi?

29.01.2009
    Km: 10.800
    Bakım Türü:Yıllık Bakım

Yağ Selenia K 5w40 1 l. 22,75
    Yağ Selenia K 5w40 2 l. 41.65
    Yağ filtresi 5,36
    Hava filtresi 5,86

TOPLAM 75,62 İşçilik: 0,00
    Parça iskonto 6,45
    TOPLAM 69,17
    KDV 12,45
    Fatura toplamı 81,62 TL

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

cok uygun fıyatlar.genelde servıslerı arayıp yıllık bakım yaptıracam dedıgınız zaman, 100-150TL arası fıyatlar verıyorlar.onlara kıyasla gercekten guzel bır rakam...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

A. K.
    nasrettinhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok uygun fıyatlar.genelde servıslerı arayıp yıllık bakım yaptıracam dedıgınız zaman, 100-150TL arası fıyatlar verıyorlar.onlara kıyasla gercekten guzel bır rakam...

Geçen yılda aynı işlemler için 65 ytl ödedim ve işçilik yada yıllık bakım ücreti adı altında herhangi bir ücret ödemedim....

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

normalde yağ değişim işçiliği 16 küsür.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!