Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İzmir Merkez Servise: AYIP

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kızgın İzmir Merkez Servise: AYIP

Merhaba dostlarım,

Beni bilen bilir, kardeşim herkesten iyi tanır. Başka firmaları kötülemek ve/veya reklam yapma ihtiyacım yoktur. Ama bu yaşadığım olay son noktayı koydu.

Forumda genel olarak İzmir Merkez Servis için genel bir tavsiye var. Aracım kaskolu ve takıntılıyım. Ön camın kaskodan değişimi için Merkez Servise gittim. Kapıda karşılanmayı beklemiyordum. Biraz sıra bekledim, bir beyfendi sorunumu dinledi, hasar danışmanı hanfendiye danışın dedi. Hanfendiye sorunumu anlattım. Saygıdeğer hanfendi, "biz burada cam takmıyoruz, sanayide yaptırın, zaten sigortalar bize para ödemiyor" gibi bahanelerle benimle ilgilenmedi, neredeyse dükkandan kovuldum.

O sinirle ne kadar kötü bir muamele görebilirim diye Enriko Aliberti ye gittim.

Servis sorumlusu doğrudan hasar danışmanı ile görüşebilirsiniz dedi.
    Hasar danışmanı hanfendiye sorunumu anlattım, hasarsızlığı bozmadan %25 muafiyetle camı takarız dedi, muafiyet yaklaşık 250 TL civarı. Ama size daha iyi yardımcı olacağım dedi, Olimpia Oto Camları İzmir bölge müdürlüğünden hasar danışmanı olan Emre Bey e cep telefonundan ulaştı, Emre bey yaklaşık 15 dakika sonra Enriko Aliberti ye yanımıza geldi. Biz beklerken çaylarımızı içtik. Emre bey ile Enriko'daki hasar danışmanı hesap yaptılar, dilerseniz orijinal camı buradan alalım, montajını biz yapalım. Kaskoya da yerli cam yaptırmış gibi işlem yaptırırız aradaki farkı sizden alırız dedi. Aradaki fark 190 TL tutuyordu, bunuda kredi kartından alabiliriz dedi.

Aslında işin özeti, iki servis arasındaki ilgi alaka ve yardımcı olma istekleri. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Ama şunu öğrendim;
    Bir daha hiç bir sebep, şart ve disiplinde MERKEZ SERVİS'in önünden bile geçmeyeceğim ve tanıdığım Fiat sahibi herkese Merkez Servis ile ilgili beni nasıl mekandan kovduklarını anlatıp, oradan uzak durmalarını tavsiye edeceğim.

2. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretci035'ye teşekkür etti:

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

sorununuzun hallolması güzel, geçmiş olsun.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Kaskoda seneden 1 kere cam değiştirme hakkınız varsa bunu orjinal cam kullanarak değiştirme hakkınız var ve bunun için servis sizden ekstra para talep edemez...

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

abi hangi sigorta?
    bide ters istikamette kalmış ama poyraza gitseydin keşke,cidden çok ilgililer

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

ilginç merkez servisin ilgi alakası iyi yönde kurtuluş beyi arayıp bu durumu konuşacağım yarın...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam sorununuzun geçmesi çok güzel geçmiş olsun..

Ziyaretci035

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hangi sigorta?
    bide ters istikamette kalmış ama poyraza gitseydin keşke,cidden çok ilgililer

Anadolu Sigorta. Başka bir problemimde de Poyraz'ı denerim. Teşekkürler

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

abi numaram olması lazım sende keske bi arasaydın yardımcı olurdum
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

Ziyaretci035

Alıntı fiery_hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi numaram olması lazım sende keske bi arasaydın yardımcı olurdum

Ne biliyim ya öyle bi işe giriştik keşke arasaymışım.

Ama daha camı değiştirmedim. Bide Poyraz'a danışacağım.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

ayıp etmişler.

Alıntı USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaskoda seneden 1 kere cam değiştirme hakkınız varsa bunu orjinal cam kullanarak değiştirme hakkınız var ve bunun için servis sizden ekstra para talep edemez...
    kaskoya göre değişir. bi çok firma orjinali ödemiyor. Anadolu sigortanın poliçesinde açıkça yazıyor zaten. verilen bilgi doğru %25 muafiyetle orjinalinin takılması mümkün.

geçen sene 435 tl tutmuştu benim değişim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Deniz Bacak
    wosswoss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 KSB 13
    Edilen teşekkür: 26

bende hayatta enrikoya gitmem, o hasar danışmanı yalancı nilayın başına taş düşşün

Ziyaretci035

Alıntı wosswoss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende hayatta enrikoya gitmem, o hasar danışmanı yalancı nilayın başına taş düşşün

Laf aramızda pek bi ilgilendi benle

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı ilkerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laf aramızda pek bi ilgilendi benle
    enriko belki kendini toparlıyodur dicem ama adı çıkmış 9 inmmez 8 e misali....

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

15. 26/01/2012, 10:10

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Alıntı ilkerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlarım,

Beni bilen bilir, kardeşim herkesten iyi tanır. Başka firmaları kötülemek ve/veya reklam yapma ihtiyacım yoktur. Ama bu yaşadığım olay son noktayı koydu.

Forumda genel olarak İzmir Merkez Servis için genel bir tavsiye var. Aracım kaskolu ve takıntılıyım. Ön camın kaskodan değişimi için Merkez Servise gittim. Kapıda karşılanmayı beklemiyordum. Biraz sıra bekledim, bir beyfendi sorunumu dinledi, hasar danışmanı hanfendiye danışın dedi. Hanfendiye sorunumu anlattım. Saygıdeğer hanfendi, "biz burada cam takmıyoruz, sanayide yaptırın, zaten sigortalar bize para ödemiyor" gibi bahanelerle benimle ilgilenmedi, neredeyse dükkandan kovuldum.

O sinirle ne kadar kötü bir muamele görebilirim diye Enriko Aliberti ye gittim.

Servis sorumlusu doğrudan hasar danışmanı ile görüşebilirsiniz dedi.
    Hasar danışmanı hanfendiye sorunumu anlattım, hasarsızlığı bozmadan %25 muafiyetle camı takarız dedi, muafiyet yaklaşık 250 TL civarı. Ama size daha iyi yardımcı olacağım dedi, Olimpia Oto Camları İzmir bölge müdürlüğünden hasar danışmanı olan Emre Bey e cep telefonundan ulaştı, Emre bey yaklaşık 15 dakika sonra Enriko Aliberti ye yanımıza geldi. Biz beklerken çaylarımızı içtik. Emre bey ile Enriko'daki hasar danışmanı hesap yaptılar, dilerseniz orijinal camı buradan alalım, montajını biz yapalım. Kaskoya da yerli cam yaptırmış gibi işlem yaptırırız aradaki farkı sizden alırız dedi. Aradaki fark 190 TL tutuyordu, bunuda kredi kartından alabiliriz dedi.

Aslında işin özeti, iki servis arasındaki ilgi alaka ve yardımcı olma istekleri. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Ama şunu öğrendim;
    Bir daha hiç bir sebep, şart ve disiplinde MERKEZ SERVİS'in önünden bile geçmeyeceğim ve tanıdığım Fiat sahibi herkese Merkez Servis ile ilgili beni nasıl mekandan kovduklarını anlatıp, oradan uzak durmalarını tavsiye edeceğim.

kaskodan yılda 1 kez ön cam değiştirme hakkınız var orjınal olsun olımpıo vs hiç farketmez.ben orjınal taktırdım tek kurusta ödemedim.aslında enrik aliberti kızdığın merkez servisten daha işgüzar bir servismiş.sizden orjınal cam karsılığı 190 lira ucret talep etmiş bravo valla.eğer ödediğseniz itiraz edin ve paranızı geri isteyin..bu arada bence sen enrikoyu kasko şirketine yada tuketici haklarına şikayet et..

onrky
    1.4 starjet 95hp

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayıp etmişler.

kaskoya göre değişir. bi çok firma orjinali ödemiyor. Anadolu sigortanın poliçesinde açıkça yazıyor zaten. verilen bilgi doğru %25 muafiyetle orjinalinin takılması mümkün.

geçen sene 435 tl tutmuştu benim değişim.

buarada ozancım 2008 yılında anadolu sigortadan taş çarpmasından dolayı çatlayan ön camımım orjınal pinglenton marka cam ile atatürk oto sanayı doraglass bayıı değiştirdi.ilk teklıfleri doraglass dı evet doğru ben kabul etmedım ve orjınal olmasında ısrarcı oldum aradılar taradılar ve orjınal pinglenton marka camı taktılar daha oncede farklı bır konu baslığı altında yazmıştım..

onrky
    1.4 starjet 95hp

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

geçmiş olsun çoğu sigorta şirketinde her sene 1 defa hasarsızlık düşmeden cam değişim hakkı mevcuttur bunun yanı sıra sene içinde 1 defalık hak içerisinde fark ödemiyorsunuz

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Anadolu sigorta için söyliyim.Eğer aracı sıfır alıp ve ilk defa anadolu sigortadan kaskoluyorsanız ilk sene için geçerlik olmak şartı ile 1 defa'ya mahsus orjinal cam taktırma hakkınız mevcut.Ama 1.yaşından sonra zaten tüm kaskolar cam üreticilerinin anlaşmalı olarak ücret almadan değiştiriyorlar.Eğer müşteri derseki orjinal aracın camı olacak ek bir ücret ile kasko belirli tutarını karşılar geri kalan kısmıda müşteriden ister o şekilde aracın fabrika çıkışlı camını serviste taktırabiliyorsunuz.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

emrah aslan
    ares666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

kaskolarda bildiğim kadarıyla her yıl 1 defaya mahsus hasarsızlığı bozmadan cam değiştirme var. eski aracımın camını orjinali ile değiştirmiştim beş kuruşta para ödemedim. sigortan ziraat sigorta idi ve hasrsızlık indirmimde bozulmamıştı bilnize poliçeleri okuyup servislerden gelen taleplere fiyat farklarına ona göre cevap verelim ziraa kimse madur olmasın. kasko poliçelerindeki hakları okumak hatta servis yetkilisine okutmak şart

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

eski aracımın camında çatlak vardı (Meriva OPC) Olimpia Cam'dan fiyat sordum (Enrico Aliberti'nin yanında) değişim ücreti için 250 TL fiyat verdiler.

Şimdi kafama takılan şey bu fiyat Kasko farkı mıydı yoksa Kaskosuz cam değişim fiyatı mıydı? ben kaskosuz cam değişim fiyatı sanıyordum öyleyse kaskolu olunca da 190 TL fark ödemek garip geldi...
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

enriko ve poyraz çokmu iyi zennediyorsunuz peki..hele birmot lafını ağzıma bıle almıyorum.
    tüm servislerde çeşitli tecrübelerimiz oldu bu gune kadar hepsinin hatası var..
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Sayfa 1/2 12 SonSon