Sayfa 1/5 12345 SonSon
82 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bakım Ücretlerindeki Çelişki (Fahiş Fiyat)

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu Bakım Ücretlerindeki Çelişki (Fahiş Fiyat)

Arkadaşlar önceki hafta fiat müşteri hizmetlerini aramıştım, aracımın 10 bin km bakımının 205 , 20 bin km bakımının ise 395 TL tuttuğunu, aradaki farkın parça olarak mazot filtresi ve balatalara sprey sıkılması birde yarım litre belki de 1 litre cam suyu konulmasından dolayı mı iki katı tuttuğunu sormuştum, konu ile ilgili dün bana dönüş yaptılar, görüştüğüm bayan epey detaylı birşeyler anlatmasına rağmen anlatımında çelişkiler vardı yani önce yapılan işlemler standarttır dedi , bende dedim ki önceki bakımda da aynı parçalar değişti ilaveten yakıt filtresi ve sprey mi bu kadar arttırdı dedim şöle böle dedi , ve fiyat farklılıklarının rekabet piyasası old için servis ücretleri düşük veya yüksek olabilir dedi, bende cevaben böyle bir şey olamaz dedim fiat ile reno arasında bir rekabet yok dedim , fiatın kendi bünyesinde x servis ile y servisi arasında rekabet olamaz dedim, bir serviste 20 bin bakım ücreti 316 TL tutarken diğer yerde nasıl olurda 395 tutar dedim, ikna edici bir cevap bulamadığımı, kendimin forum üyesi olduğunu ve forumdaki arkadaşlardan da 20 bin km bakımını yaptıracaklar olacağını ve onlardan da göreceğim fiyatı yeniden size mail veya telefonla bildirerek şikayetimi dile getireceğimi demem üzerine bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini, cevabın yine aynı olacağını söylediler, kızdığım için konuyu sizlere açma gereği duydum, 95 lik evosu olan arkadaşlardan 20 bin bakımına gidenler bu konuya ödedikleri ücretleri yazarlar ise veya 75 lik araçlardan 10 bin km ile 20 bin km bakımlarının tutarlarını yazarlar ise aradaki fahiş fiyat farklılıklarını tespit edip konuyla ilgili fiat müşteri hizmetlerine mail veya tel ile bildirmek bizlerin yararına olacağını düşünüyorum birde merak ettiğim konu bu parçaları biz dışardan alıp özel bi serviste taktırsak daha hesaplı olmaz mı ve aracın garantisine etki eder mi Saygılarımla...

Dostlar sizlerden ricam bu konuda fiat müşteri hizmetleriyle her araç sahibi görüşme veya mail yoluyla iletişime geçebilirmisiniz ?
    Konu akca37 tarafından (23/11/2011 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: ilave cümle

2. Bu mesajı için 3 kişi akca37'ye teşekkür etti:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önceki hafta fiat müşteri hizmetlerini aramıştım, aracımın 10 bin km bakımının 205 , 20 bin km bakımının ise 395 TL tuttuğunu, aradaki farkın parça olarak mazot filtresi ve balatalara sprey sıkılması birde yarım litre belki de 1 litre cam suyu konulmasından dolayı mı iki katı tuttuğunu sormuştum, konu ile ilgili dün bana dönüş yaptılar, görüştüğüm bayan epey detaylı birşeyler anlatmasına rağmen anlatımında çelişkiler vardı yani önce yapılan işlemler standarttır dedi , bende dedim ki önceki bakımda da aynı parçalar değişti ilaveten yakıt filtresi ve sprey mi bu kadar arttırdı dedim şöle böle dedi , ve fiyat farklılıklarının rekabet piyasası old için servis ücretleri düşük veya yüksek olabilir dedi, bende cevaben böyle bir şey olamaz dedim fiat ile reno arasında bir rekabet yok dedim , fiatın kendi bünyesinde x servis ile y servisi arasında rekabet olamaz dedim, bir serviste 20 bin bakım ücreti 316 TL tutarken diğer yerde nasıl olurda 395 tutar dedim, ikna edici bir cevap bulamadığımı, kendimin forum üyesi olduğunu ve forumdaki arkadaşlardan da 20 bin km bakımını yaptıracaklar olacağını ve onlardan da göreceğim fiyatı yeniden size mail veya telefonla bildirerek şikayetimi dile getireceğimi demem üzerine bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini, cevabın yine aynı olacağını söylediler, kızdığım için konuyu sizlere açma gereği duydum, 95 lik evosu olan arkadaşlardan 20 bin bakımına gidenler bu konuya ödedikleri ücretleri yazarlar ise veya 75 lik araçlardan 10 bin km ile 20 bin km bakımlarının tutarlarını yazarlar ise aradaki fahiş fiyat farklılıklarını tespit edip konuyla ilgili fiat müşteri hizmetlerine mail veya tel ile bildirmek bizlerin yararına olacağını düşünüyorum birde merak ettiğim konu bu parçaları biz dışardan alıp özel bi serviste taktırsak daha hesaplı olmaz mı ve aracın garantisine etki eder mi Saygılarımla...
    çok güzel bır konuya parmak basmışsınız çok yararlı bir çalışma oldu ben sadece yeni 10000 bakımı yaptırdım 175 tl dediler

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

10.000 Bakımını (Yağı, yağ filtresi, hava filtresi değişti) geçenlerde Van'da yaptırdım, 180 TL Ödedim.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Valla istediğiniz kadar şikayet edin fiat Türkiye kadar sanırım dandık yönetime sahip bir firma daha yoktur.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla istediğiniz kadar şikayet edin fiat Türkiye kadar sanırım dandık yönetime sahip bir firma daha yoktur.
    aynen oyle türkiye gibi yerde ne köy olur ne kasaba

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Öle deme be hemşo, bir iki üç kişinin şikayeti ile binlerce kişinin şikayeti bir olur mu hiç ?

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı faku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10.000 Bakımını (Yağı, yağ filtresi, hava filtresi değişti) geçenlerde Van'da yaptırdım, 180 TL Ödedim.
    bu cumartesi için randevu aldım KDV dahil 183 dediler , eşim öğretmen dedim 170 KDV dahil fiyat verdiler, bir de bakım bitsin fatura da ne yazacak ona bakacağım

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

abi daha 5000 km falan var ama sormustum 360-380 civarı tutar demişlerdi

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

DOĞAN KÜÇÜK
    clubber_style - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 44

fiyatlar neden heryerde sabit degil onu anlamam.
    ahmet ustaya yada mehmet ustaya basvurulmuyorkı
    fiat servislerinin standart fiyatları olması gerekıyor bence
    oradakı calısanların maası standarttır diye dusunuyorum.aldıkları parcalarında tek bir yerden geldigini var sayarsak.dukkana odedikleri kıradanmı degisiyor acaba.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Rıza Bozpınar
    alibozpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Arkadaşlar fiyatlar 1.si alınan parçalarn farklılıklarından dolayı oluyor. Örneğin fren balatası biri opar takıyor diğeri yine fiatın yurt dışı modelini takıyor ikiside aynı şekilde kablol falan.
    2.si serviste işçilik için alınan paradaki fiyat farklarından oluyor.
    baska bir nedeni yok.

ilk bakımım 180 tl tuttu(10bin) ikinci bakımım 359 tl tuttu( 20bin) bu arada aracım (dizel 75 lik)

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ramazan Erdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08

Alıntı alibozpinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fiyatlar 1.si alınan parçalarn farklılıklarından dolayı oluyor. Örneğin fren balatası biri opar takıyor diğeri yine fiatın yurt dışı modelini takıyor ikiside aynı şekilde kablol falan.
    2.si serviste işçilik için alınan paradaki fiyat farklarından oluyor.
    baska bir nedeni yok.

ilk bakımım 180 tl tuttu(10bin) ikinci bakımım 359 tl tuttu( 20bin) bu arada aracım (dizel 75 lik)
    Benim araç 60bin bakımında girecek bir servisi arıyorum 650TL diyor başka bir servisi arıyorum 480TL diyor başka bir servisi arıyorum 790TL diyor, sorduğum da hepsi aynı şeyleri sayıyor yağ hava polen mazot filtresi, kayışlar, şansuman yağı balata kontrolu vs. biri diyor 3 saat sürer biri diyor yarım gün kalması gerekli biri diyor 2 saatde veririz. Değil fiyatların yapılan işçiliğin bile bir standarttı yok fiat servislerinde sanayideki ahmet usta olsa anlarım ama tek merkezi kontrollu olan bir firmanın böyle saçmalıklar ile dolu olması açıkcası anlam veremiyorum. Birazdan müşteri hizmetlerini arayacam net rakam isteyecem ama eminim ki onlarda servislerin verdiği rakamlardan farklı rakamlar verecekler. Servisin biri İstanbulda biri Hatay da olsa arada belli oranda bir fark olmasını anlayabilirim ancak hepsi istanbulda olan ve aynı bölgede yer alan servislerde bu kadar saçma bir fiyat ve işçilik süresi farkı anlamsız.

Gökhan Selçuk Demir
    GokhanSelcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Teknik Konu

Benim araç 60bin bakımında girecek bir servisi arıyorum 650TL diyor başka bir servisi arıyorum 480TL diyor başka bir servisi arıyorum 790TL diyor, sorduğum da hepsi aynı şeyleri sayıyor yağ hava polen mazot filtresi, kayışlar, şansuman yağı balata kontrolu vs. biri diyor 3 saat sürer biri diyor yarım gün kalması gerekli biri diyor 2 saatde veririz. Değil fiyatların yapılan işçiliğin bile bir standarttı yok fiat servislerinde sanayideki ahmet usta olsa anlarım ama tek merkezi kontrollu olan bir firmanın böyle saçmalıklar ile dolu olması açıkcası anlam veremiyorum. Birazdan müşteri hizmetlerini arayacam net rakam isteyecem ama eminim ki onlarda servislerin verdiği rakamlardan farklı rakamlar verecekler. Servisin biri İstanbulda biri Hatay da olsa arada belli oranda bir fark olmasını anlayabilirim ancak hepsi istanbulda olan ve aynı bölgede yer alan servislerde bu kadar saçma bir fiyat ve işçilik süresi farkı anlamsız.
    bende 60.000 arıyorum hala fiyat çok oynak.

Ramazan Erdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08

Bir halt olmaz bu fiatdan ne yetkili var ne muhatap kafama sıçayım bu markayı aldığım için.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Arkadaşlar bu tamamen servisin fiyat politikasıyla ilgili.Aç gözlü servise düştünüzmü Allah yardımcınız olsun ben 45 bakımını 150 TL tuttu.Silifkeden Karamana gittim bakım için aynı bakıma Mersindeki ervisler 350-370 TL fiyat vermişti.
    İnanmayanlar olmuştu burdada tekrar yayınlıyorum faturayı bakıma gidecekler bu faturayı çıkartıp 400 lerden bahsedenlerin gözüne soksun!
    https://img10.imageshack.us/img10/4545/faturab.jpg

Geçen hafta 95 beygirlik aracı olan arkadaşımı yönlendirdim 10000 bakımına 140TL ödedi oda.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

24. Bu mesajı için 2 kişi Honor COOPER'ye teşekkür etti:

Ramazan Erdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08

Müşteri hizmetleri denen kısım neye hizmet ediyor belli değil şikayetini sıkıntını dile getiriyorsun " anladım beyefendi" diyorlar başkada bişey yok en sonunda dayanamadım artık küfür ettim "sizinde hizmetinizde servisinizde ..tünü ...eyim" diye rica ediyor küfür etmeyeyim diye bende senin şahsını değil çalıştığın kurumu ...iyorum rahat ol diyip iyigünler dileyerek telefonu kapattım..

En sonunda benide böyle internet ortamlarına düşürecekler.
    Tofaş Müsteri Hizmetleri Telefon Şakası Telefon İşletmeleri Komik Ses Kayıtları İndir Yükle,

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

ben önceki g.p de 10 bin ve 20 bin bakımına gitmiştim bütün parçaların kodlarını aldım dışardan tedarik ettim yağına kadar paşa paşa birmotta yaptılar garanti de sıkıntı olmadı servis kağıdına "müşteri parçaları kendisi tedarik etmiştir" diye yazdılar altına imza attım o kadar 20 bin bakımını 200TL civarına halletmiştim (Yağ, hava , yağ filtresi +Mazot filtresi+polen)
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ramazan Erdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08

Arkadaşlar yetkili servisin verdiği fiyat listesi aşağıda yer almaktadır. Bu listede yer alan kasnak sökme takma işçiliği nedir bilgisi olan varmı?

M199M06 60.000 Km Per. Bakım GP 75 105,
    081092A10 KRANK KASNAĞI - sökme-takm 43,
    0115981726 YAG(ABS/FR.HID.)TUTTOP4SEL 11,85
    8551775324F HAVA FILTRESI 1.3 DB/FR 11,69,
    6914129318 YAG(SELENIA WR P.E 5W30) 103,
    255197218F YAG FILTRESI(1.3) P 9,58
    5877363804F YAKIT FILTRESI 65,05
    0555202621 KAYIS,KOMPRESOR 48,76
    7655702456F POLEN FILTRESI 12,15
    İşçilik Toplamı: 148,09
    YP Toplamı : 262,28
    İşç. Satır İsk. 0
    YP Satır İsk. : 0
    İşçilik Toplamı 148,09
    YP Toplamı : 262,28
    İşçilik İskonto 0
    YP İskonto : 0
    KDVSİZ TOPLAM: 410,37
    KDV %16 : 0
    KDV %18 : 73,87
    KDVLİ TOPLAM : 484,23
    Konu skystar37 tarafından (23/11/2011 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Yeni 10000 bakımı yaptırdım 210 tl tuttu.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Bugün 10 bin bakımını yaptırdım 205 tl tuttu.

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

kartal medosu aradım 10 000 bakım için 130tl 150 arası fiyat verdi ..uzak biraz akpınarı düşünüyorum taksinin bakımlarını yaptırdığım için az çok tanışıklık var ..servisler arası ndaki fark tuhaf*****
    fiko
    “Böcek olmayı kabul ediyorsanız ezildiğinizde AĞLAMAYACAKSINIZ

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/5 12345 SonSon