Merhaba Arkadaşlar,
2011 model model punto evo model aracımı mart ayında teslim aldım. Aradan 3 ay geçtikten sonra ön konsolun (teyp,klima bölgesinin) arkasından araç hareket halindeyken sürekli olarak bir gıcırdama sesi gelmeye başladı. (bilen arkdaşlar veya başına gelmiş olanlar vardır) E-5 cevizli üzerindeki fiat medos servisine gittim ve durumu anlatım. İlgilenen servis sorumlusu sorunun kaynağını ben anlatırken anladı ve aracın klima borularından geldiğini ve ısınma yada soğuma olduğunda bu boruların plastik aksama sürtmesinden kaynaklandığını söyledi. Bu sesin geldiği bölgede izalasyon çalışması yapacaklarını kavuçuk kaplama yok ısıya dayanıklı bazı kaplama malzemeleri ile çalışma yapacaklarını anlattı, eğer gerekirse ön konsolun sökülebilme ihtimalinin olduğunu dahi söylediler ve yarım günden fazla kalabileceğini söylediler. bende sorunun giderilmesi için aracımı bıraktım. Daha sonra akşam üzerine doğru servisi aradım ve aracımın durumunu sorduğumda bir süre aracımı bulamayıp biz size geri dönüş yapacağız diyerek yarım saat içinde tekrar arayıp aracınızın işlemi bitti gelip alabilirsiniz dediler.
Aracı teslim almaya gittiğimde tekrar sordum sorunla ilgili ne gibi işlemler yaptınız dediğimde arkadaşlar gerekli izalasyon çalışmalarını yaptılar dediler. aracı 2 ay süre ses gelemeden kullandım fakat şu son günlerde aynı ses tekrar gelmeye başlayınca şüphelendim ve kendim bakmak istedim. gördüğüm manzara beni şok etti. okadar bahsettikleri izalasyon işlemi sadece 3 tane plastik kelepçe ile iki borunun birbirine bağlanmasıymış. bu kadar basit ve gelişi güzel bir işçiliği en dandik arka mahalle tamircileri yapmaz! Bundan sonra Medos otomotiv'e bırakın aracımı teslim etmeyi silcek suyu koydurtmam!!
Onca emeklerle aldığımız araçları iyi güvenilir diye teslim ettiğimiz servis böyle hizmet veriyorsa,bakım yapılsın diye bıraktığımızda muhtemelen sadece yıkayıp veriyorlardır.

Durumla ilgili resimleride koyuyorum....