Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
124 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bir fiat rezaleti daha!!!

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Kızgın Bir fiat rezaleti daha!!!

Arkadaşlar fiatın satış sonrası rezilliklerini hep duymuştum ama başıma gelen birşey olmamıştı nihayet beklenen oldu.2008 model 500 tl fark verilerek uzatılmış aracımın garantisi 2 yıl daha olmasına karşın aracımın patlayan hoparlörünü garantiden değiştirmiyorlar işin daha komik ve razalet olan kısmı ise şu müşteri hizmetlerinden 3 gün sonra dönüş yapan bayan kolonun kullanıcı hatasından dolyı patladığını iddia ediyor ve yüksek sesle müzik dinlemissınızdır dıyor gulsemm mı aglasamm mı bilemedim yaa.Kriter nedir ?diye sorduğumda ise uzun süre dinlediyseniz bozulmuş olabilir diyor buna karşılık yani ben fiatın araçlarında yüksek sesle müzik dinlenirse ses tesisatında arıza çıkar buynu mu söylüyorsunuz dediğimde ise buna cevap ermeye yetkili olmadığını söylüyor bir üstünüzle görüşmek istiyorum diyorum bunu da yetkili olmadığını söylüyor fakat şirket kararının kolonun kullanıcı hatası olarak patladığı kararı çıktıgını bunu söylemeye yetkili oldugunu söylüyor.Arkadaşlar otomotiv sektöründe çalışıyorum ve araçlarda kullanılan parçaların hepsinin bir durability testi vardı yani ömür testi hanfendiye bundan bahsediyorum buna bierşey söleyemiyor çünkü yetkili değil daha da komiği şaka gibi ya dalga geçer gibii verdiği cevap aynen şu bu kolonda bir hata olabilir belki takılırken diyorum ee hata vardıda şimdi mi bozuldu beyfendi demez mii??müşteri hizmetlerini tekrar aradım verilen sonuçtan memnun olmadığımı söyledim.tekrar geri dönecekelr ama kriter filan yok saldım çayıra mevlam kayıra.istediğim gibi müzik dinlerim ki çok yüksek sesle müzik dinleyen biri değilim dinlesem nolcak mx ses seviyesi arızaya yol açacaksa o zman max seviyeyi düşük tutun kardeşim bumudur koskaoca fiat kalitesi??Peşini bırakmıycam ama insanları koyun yerine koyuyorlar nasıl olsa ne versen yer misalii..Aracı satarken iyii sonraa nolursa olsun.Niye garanti uzatıyoruz o zaman biz?Kolon kaç paralık şey ama yapılan bu muameleden çok rahatsızım.konuyu gerekirse italyaya kadar yazı yazarak takip edicem.En azında lakayıt ve dakga geçer bir şekilde cevap veremezler bundan sonra.Ele avuca gelen hiç birşey yok neye göre kolon patlar?Kriter yok.Servis incelemiştir..Yakışmadı sana FİAT

2. Bu mesajı için 9 kişi ZV 007'ye teşekkür etti:

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Neye yetkisi varmis o arkadasin cok merak ettim anladigim kadariyla fikri olmadigi konularda yetkim yok diyip gecistiriyor.
    edit: Bizim araclardaki garanti aractaki butun aksamlari mi kapsiyor?

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Geçenlerde birisi teybin falan garanti uzatıkdığında garanti kapsamına alınmadığını söylemişti. Sebebi teybi fiat üretmiyormuş.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Doğrudur Yapar FİAT
    Ama hakkını böyle dirençli araman yıldırabilir servistekileri..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

evet uzatmalarda teypten gol yerseniz hiç bir şey yapmazlar 1-0 onlar galip ..

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde birisi teybin falan garanti uzatıkdığında garanti kapsamına alınmadığını söylemişti. Sebebi teybi fiat üretmiyormuş.
    sanzuman. kaporta ve motor harıcınde neyı uretıyorkı tampon ayna koltuk her seyı yan sanayı fırmaları uretıyor

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508
    Edilen teşekkür: 151

Alıntı ZV 007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fiatın satış sonrası rezilliklerini hep duymuştum ama başıma gelen birşey olmamıştı nihayet beklenen oldu.2008 model 500 tl fark verilerek uzatılmış aracımın garantisi 2 yıl daha olmasına karşın aracımın patlayan hoparlörünü garantiden değiştirmiyorlar işin daha komik ve razalet olan kısmı ise şu müşteri hizmetlerinden 3 gün sonra dönüş yapan bayan kolonun kullanıcı hatasından dolyı patladığını iddia ediyor ve yüksek sesle müzik dinlemissınızdır dıyor gulsemm mı aglasamm mı bilemedim yaa.Kriter nedir ?diye sorduğumda ise uzun süre dinlediyseniz bozulmuş olabilir diyor buna karşılık yani ben fiatın araçlarında yüksek sesle müzik dinlenirse ses tesisatında arıza çıkar buynu mu söylüyorsunuz dediğimde ise buna cevap ermeye yetkili olmadığını söylüyor bir üstünüzle görüşmek istiyorum diyorum bunu da yetkili olmadığını söylüyor fakat şirket kararının kolonun kullanıcı hatası olarak patladığı kararı çıktıgını bunu söylemeye yetkili oldugunu söylüyor.Arkadaşlar otomotiv sektöründe çalışıyorum ve araçlarda kullanılan parçaların hepsinin bir durability testi vardı yani ömür testi hanfendiye bundan bahsediyorum buna bierşey söleyemiyor çünkü yetkili değil daha da komiği şaka gibi ya dalga geçer gibii verdiği cevap aynen şu bu kolonda bir hata olabilir belki takılırken diyorum ee hata vardıda şimdi mi bozuldu beyfendi demez mii??müşteri hizmetlerini tekrar aradım verilen sonuçtan memnun olmadığımı söyledim.tekrar geri dönecekelr ama kriter filan yok saldım çayıra mevlam kayıra.istediğim gibi müzik dinlerim ki çok yüksek sesle müzik dinleyen biri değilim dinlesem nolcak mx ses seviyesi arızaya yol açacaksa o zman max seviyeyi düşük tutun kardeşim bumudur koskaoca fiat kalitesi??Peşini bırakmıycam ama insanları koyun yerine koyuyorlar nasıl olsa ne versen yer misalii..Aracı satarken iyii sonraa nolursa olsun.Niye garanti uzatıyoruz o zaman biz?Kolon kaç paralık şey ama yapılan bu muameleden çok rahatsızım.konuyu gerekirse italyaya kadar yazı yazarak takip edicem.En azında lakayıt ve dakga geçer bir şekilde cevap veremezler bundan sonra.Ele avuca gelen hiç birşey yok neye göre kolon patlar?Kriter yok.Servis incelemiştir..Yakışmadı sana FİAT

Daha başka ne diyeyim Fiat ın ne kadar kalitesiz bir ne kadar sahtekar bir şirket olduğunu her geçen gün bir kez daha ispat ediyor

Arkadaşlar böyle durumlarda yapacağımız tek şey tüketici hakem heyetine başvurmak mutlaka bu işin peşini bırakmayın boyle durumlarda

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

O telefonda konuşan ablaların araba kullanabildiğinden bile şüpheliyim Çağrı merkezi mantığı işte. Ona şunu söyle derler onlarda güzel sesleriyle sizi ararlar.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özer ÇİLESİZ
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. duu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 BU 0111
    Edilen teşekkür: 114

Dostum peşini bırakma.
    gerekirse git servise müdürlerine kadar çık.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı akbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha başka ne diyeyim Fiat ın ne kadar kalitesiz bir ne kadar sahtekar bir şirket olduğunu her geçen gün bir kez daha ispat ediyor

Arkadaşlar böyle durumlarda yapacağımız tek şey tüketici hakem heyetine başvurmak mutlaka bu işin peşini bırakmayın boyle durumlarda
    bu yorumu dikkate almak lazım ..

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

kesinlikle peşini bırakma böyle saçma iş mi olur yüksek sesle müzik dinleyip gezmiceksem ne diye onlarca milyar verip araba alıyoruz açarım sesi sonuna kadar gezerim arıza olduğunda da seve seve yapmak zorundalar

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bende de cırt cırt ses geliyor yüksek seslerde benimki demi patladı yoksa. ama düşük seviyede 25 e kadar iyi patlak olsa düşük seviyelerde de ses bozulurdu kanımca.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

GİZEM YAVUZ
    gizem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

Hangi bayi bu sorumsuzlugu yapan?

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı gizem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konunun bayi ya da servisle alakası yok Gizem Hanım. Siz de bir fiat çalışanısınız sanırım, bunu bilmeniz gerekir.

Olay şu;

Teyp ve hoparlör fiatın ürettimi değil. Üretici firma standart garanti süresi boyunca ürününün arkasında ama garanti süresi bitince tayp ve hoparlörde herhangi bir arıza olduğunda bunu garanti kapsamında değerlendirmiyor. Bu açıklamalar uzatılmış garanti sözleşmesinde açıkça yazar. Yanı durum Fiat'ın sergilediği, çoğu arkadaşların da benzer yorumlarda bulunduğu sat-kaç mantığı asla değil. Bu markada olduğum için söylemiyorum ama net bir şekilde ifade edebilirim ki; satış sonrasında en az sorunun yaşandığı marka Fıat markasıdır. Hemen hemen her markadan arkadaşlarım var, oturup dinleseniz şaşarsınız gerçekten. 95 den beri bu markadayım, hem mutfağında hem de vitrininde çalıştım ve bu konuda fikrim asla değişmez.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

benim aracı uzatmaı garanti yaptılar ama sözleşme filan görmedim. varsaokuduktan sonra yaptırırdım..

neler bu garantinin içine giriyor, kesin bilgisi olan yok.. ben yaptırdım ama şikayetleri gördükce keşke yaptırmasaydım dedim..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bayii topu fiat merkeze atar geçer , sorun bence fiatın yürüttüğü politikadan kaynaklanıyor. müşteri hizmetlerinin nasıl konuşma yetkisi yokmuş bilmem ne konusu üzerine senin görevin orada konuşmak şikayet almak açıklamalarda bulunmak arkadaş. Ben hala anlamış değilim fiatın satış ve sonrası politikasını.

Aracımdan servisimden memnun muyum. araçtan memnunum servisten eh işte
    ama gel gör ki böyle olaylarla karşılaşan arkadaşları görünce insanın fiatı kınım kınım kınayası geliyor.

işin ucunu bırakmamak lazım

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

GİZEM YAVUZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Gülay hanım hepimiz bir takım çalışması içerisindeyiz.ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak bizim görevimiz.egerkı olumsuzluk olsa bıle bunu o bayanın yaptıgı gıbı deıl daha düzgün anlaşılır bır dılde baştan savma yapmaması gereklıdır..evet bende bır fıat calısanıyım ustelık servıs danısmanıyım.musterıyı kazanmak onemlı olan.sorunlar zaten çözülür.söylemek istediğim buydu.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Gülay hanım hepimiz bir takım çalışması içerisindeyiz.ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak bizim görevimiz.egerkı olumsuzluk olsa bıle bunu o bayanın yaptıgı gıbı deıl daha düzgün anlaşılır bır dılde baştan savma yapmaması gereklıdır..evet bende bır fıat calısanıyım ustelık servıs danısmanıyım.musterıyı kazanmak onemlı olan.sorunlar zaten çözülür.söylemek istediğim buydu.
    Gizem hanım peki size bir sorum olacak;

Garanti süresi içerisinde dışarıda lpg kiti takılan aracın sadece motoru garanti dışı mı kalır? Kendi servisime sorduğumda tam açıklayıcı bir cevap alamadım. Sizde madem servis danışmanıymışsınız size de sorayım dedim..
    Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konunun bayi ya da servisle alakası yok Gizem Hanım. Siz de bir fiat çalışanısınız sanırım, bunu bilmeniz gerekir.

Olay şu;

Teyp ve hoparlör fiatın ürettimi değil. Üretici firma standart garanti süresi boyunca ürününün arkasında ama garanti süresi bitince tayp ve hoparlörde herhangi bir arıza olduğunda bunu garanti kapsamında değerlendirmiyor. Bu açıklamalar uzatılmış garanti sözleşmesinde açıkça yazar. Yanı durum Fiat'ın sergilediği, çoğu arkadaşların da benzer yorumlarda bulunduğu sat-kaç mantığı asla değil. Bu markada olduğum için söylemiyorum ama net bir şekilde ifade edebilirim ki; satış sonrasında en az sorunun yaşandığı marka Fıat markasıdır. Hemen hemen her markadan arkadaşlarım var, oturup dinleseniz şaşarsınız gerçekten. 95 den beri bu markadayım, hem mutfağında hem de vitrininde çalıştım ve bu konuda fikrim asla değişmez.
    Gülay hanım sözleşmeyi aramadan önce okudum.böyle bir madde yada ses sistemiyle alakalı birşey yok sözleşmede.Asıl sorun ise kolonu değiştirmiyosun ama bari müşterinle doğru düzgün konuş dimi oda yok.Zaten beni sinirlendiren en büyük etken bu.sözleşmede böyle birr madde olmadığını söylüyorum hanfendiye sözleşmede teker teker yazmaz diyor verdiği cevaplar gerçekten kalitesiz cevaplar.ne sorsam yetkili değilim cevabını alıyorum.Belki kolonda bir problem vardı diyorum problem olsa şimdi ortaya çıkar diyor yaa inanın komik.Ömür testinden ar-ge den haberi bile yok.nolursa olsun bende bu işin peşini bırakmıycam yazıyla sözle ulaşmam gereken heryere ulaşıcam.ne yani motor arızalansa hızlı mı gittin dicekler yaa)mantığa bak..

GİZEM YAVUZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Merhaba, garanti içerisindeki bir araçın yetkisiz kişilerce işlem görmesi aracın garanti dışına çıkmasıv ile sonuçlanır.aracınızdaki mevcut garanti kitapçığında bu bilgiye ulaşabiliriz.

34. Bu mesajı için 2 kişi gizem'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon