Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon
124 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bir fiat rezaleti daha!!!

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı ZV 007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gülay hanım sözleşmeyi aramadan önce okudum.böyle bir madde yada ses sistemiyle alakalı birşey yok sözleşmede.Asıl sorun ise kolonu değiştirmiyosun ama bari müşterinle doğru düzgün konuş dimi oda yok.Zaten beni sinirlendiren en büyük etken bu.sözleşmede böyle birr madde olmadığını söylüyorum hanfendiye sözleşmede teker teker yazmaz diyor verdiği cevaplar gerçekten kalitesiz cevaplar.ne sorsam yetkili değilim cevabını alıyorum.Belki kolonda bir problem vardı diyorum problem olsa şimdi ortaya çıkar diyor yaa inanın komik.Ömür testinden ar-ge den haberi bile yok.nolursa olsun bende bu işin peşini bırakmıycam yazıyla sözle ulaşmam gereken heryere ulaşıcam.ne yani motor arızalansa hızlı mı gittin dicekler yaa)mantığa bak..
    Bahsettiğiniz konuda sonuna kadar haklısınız Volkan Bey. Üslup ve yaklaşım şekli çok ama çok önemli. Sizi çok iyi anlıyorum. Konuyla ilgili gerekli bildirimleri çağrı merkezine ileteceğim.

Bu arada belki faydası olur düşüncesiyle uzatılmış garanti sözleşme şartlarını ek olarak vermek istiyorum.

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gizem hanım peki size bir sorum olacak;

Garanti süresi içerisinde dışarıda lpg kiti takılan aracın sadece motoru garanti dışı mı kalır? Kendi servisime sorduğumda tam açıklayıcı bir cevap alamadım. Sizde madem servis danışmanıymışsınız size de sorayım dedim..
    Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..
    Fiat'ın yetki verdiği servisler dışında yapılan işlemlerde motor ile beraber, elektrik, elektronik sistemler, beyin bunlar da garanti dışında kalıyor. Yani sadece motor garanti dışında kalmıyor maalesef.
    Konu JASMINE tarafından (17/02/2011 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlarınız birleştirilmiştir.

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

Tamam güzel Fiat belli bir ücret karşılığı garantiyi uzatıyor ama bu garanti araçtaki en ufak cıvatadan kaportaya kadar her parçayı kapsaması gerekli. Hoparlörlerde aracın bir parçası değil midir? Fiat yan sanayilerden aldığı parçaları 2 yıl garantili olarak ürettiriyor.Garantiyi uzattığın zaman garantisi biten parçalar için değişim ücreti tabiki kendi kasalarından gidiyor olması gerek. Bu nedenle de bence şirket içi, bizim bilmediğimiz bir politika uygulanmakta. İlk adım hatayı kabullenmemek, baktın olmuyor, olay fazla büyümeden sorunu gidermek. Bu sadece Fiatta yok arkadaşlar. Her ürün dalından çoğu firmada bu var. Wellcome to Turkiye demek kalır bize bu durumda. Avrupa da yaşansın bakalım böyle bir şey. Adam adama zenci dediği için daha açıyor ve anında dava sonuçlanıyor. Bizde 2-3 sene sonra. Yada olmadı dava düşer...

3. Bu mesajı için 2 kişi samoslu'ye teşekkür etti:

Abdullah bey
    Yeniden Punto AYM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 51

belediyelerin tüketici masaları var gidin durumu anlatın sizin yerinize onlar uğraşıyorlar gereken ne ise yapıyorlar bence gidip görüşmekte fayda var
    2008 Palio Sole 1.4 Fire Active Plus Pkt.
    2008 Grande Punto 1.3 MultiJet Active
    2011 Grande Punto 1.3 MultiJet Full Kit

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İhsan ERTUĞ TURAN
    puntoturbom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 BHD 66
    Edilen teşekkür: 57

Arkadaşlar fiatın satış sonrası rezilliklerini hep duymuştum ama başıma gelen birşey olmamıştı nihayet beklenen oldu.2008 model 500 tl fark verilerek uzatılmış aracımın garantisi 2 yıl daha olmasına karşın aracımın patlayan hoparlörünü garantiden değiştirmiyorlar işin daha komik ve razalet olan kısmı ise şu müşteri hizmetlerinden 3 gün sonra dönüş yapan bayan kolonun kullanıcı hatasından dolyı patladığını iddia ediyor ve yüksek sesle müzik dinlemissınızdır dıyor gulsemm mı aglasamm mı bilemedim yaa.Kriter nedir ?diye sorduğumda ise uzun süre dinlediyseniz bozulmuş olabilir diyor buna karşılık yani ben fiatın araçlarında yüksek sesle müzik dinlenirse ses tesisatında arıza çıkar buynu mu söylüyorsunuz dediğimde ise buna cevap ermeye yetkili olmadığını söylüyor bir üstünüzle görüşmek istiyorum diyorum bunu da yetkili olmadığını söylüyor fakat şirket kararının kolonun kullanıcı hatası olarak patladığı kararı çıktıgını bunu söylemeye yetkili oldugunu söylüyor.Arkadaşlar otomotiv sektöründe çalışıyorum ve araçlarda kullanılan parçaların hepsinin bir durability testi vardı yani ömür testi hanfendiye bundan bahsediyorum buna bierşey söleyemiyor çünkü yetkili değil daha da komiği şaka gibi ya dalga geçer gibii verdiği cevap aynen şu bu kolonda bir hata olabilir belki takılırken diyorum ee hata vardıda şimdi mi bozuldu beyfendi demez mii??müşteri hizmetlerini tekrar aradım verilen sonuçtan memnun olmadığımı söyledim.tekrar geri dönecekelr ama kriter filan yok saldım çayıra mevlam kayıra.istediğim gibi müzik dinlerim ki çok yüksek sesle müzik dinleyen biri değilim dinlesem nolcak mx ses seviyesi arızaya yol açacaksa o zman max seviyeyi düşük tutun kardeşim bumudur koskaoca fiat kalitesi??Peşini bırakmıycam ama insanları koyun yerine koyuyorlar nasıl olsa ne versen yer misalii..Aracı satarken iyii sonraa nolursa olsun.Niye garanti uzatıyoruz o zaman biz?Kolon kaç paralık şey ama yapılan bu muameleden çok rahatsızım.konuyu gerekirse italyaya kadar yazı yazarak takip edicem.En azında lakayıt ve dakga geçer bir şekilde cevap veremezler bundan sonra.Ele avuca gelen hiç birşey yok neye göre kolon patlar?Kriter yok.Servis incelemiştir..Yakışmadı sana FİAT
    Burada neyın tartısmasını yapıyorsunuz allah aşkına . Bir BMW bir MERCEDES e bınıyorsunuz verdıgınız paranın karsılıgını alamıyorsunuz desek ayrı. En uygun fiyata en kalıtelıyı verme mücadelesi veren bir markadan bahsediyoruz. Ki gidin hiçbir pahalı markadan bu kadar düzgün ilgili alakalı bir geri hizmet alamazsınız emin olun. Müşteri hizmetleri bence 10 numara .Üstüne tanımıyorum. Kusurları var mıdır ? elbet vardır ama tolere edılebılır olcude. Beyfendı acmış sesını sonuna kadar bangır bangır.Patlatmış hoparlörünü almış eline ,götürmüş servise. Tabıı kı karsılamaz servıs.
    Elindekinin kıymetını bıl ona gore çamur atmadan önce iki kere düşün. Karşındaki firma en iyiyi yapmaya çalışan , ( ama senın verdığın para kadarıyla) ve iyi niyetle yapmaya çalışan bir kuruluş. Kimse seni zorla o markanın koltuğuna oturtmadı . Bu kadar memnunıyetsızsen satar daha iyi paraya daha iyi araçlar alırsın.......... ( aynı hızmetı alamasan da )

Onur Cankut
    Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı puntoturbom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada neyın tartısmasını yapıyorsunuz allah aşkına . Bir BMW bir MERCEDES e bınıyorsunuz verdıgınız paranın karsılıgını alamıyorsunuz desek ayrı. En uygun fiyata en kalıtelıyı verme mücadelesi veren bir markadan bahsediyoruz. Ki gidin hiçbir pahalı markadan bu kadar düzgün ilgili alakalı bir geri hizmet alamazsınız emin olun. Müşteri hizmetleri bence 10 numara .Üstüne tanımıyorum. Kusurları var mıdır ? elbet vardır ama tolere edılebılır olcude. Beyfendı acmış sesını sonuna kadar bangır bangır.Patlatmış hoparlörünü almış eline ,götürmüş servise. Tabıı kı karsılamaz servıs.
    Elindekinin kıymetını bıl ona gore çamur atmadan önce iki kere düşün. Karşındaki firma en iyiyi yapmaya çalışan , ( ama senın verdığın para kadarıyla) ve iyi niyetle yapmaya çalışan bir kuruluş. Kimse seni zorla o markanın koltuğuna oturtmadı . Bu kadar memnunıyetsızsen satar daha iyi paraya daha iyi araçlar alırsın.......... ( aynı hızmetı alamasan da )
    aynen katılıyorum, arkadaş çok doğru söylemiş. nası bir zihninettir bu anlamıyorum, arabanın üstüne yıldırım düşse fiat ı suçlayacaksınız.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

işte sorunda burda sesi sonuna kadar açtığındada patlamaması lazım, o son ses ona göre ayarlanması lazım. bilmem anlatabildim mi?

olay bmw mercedes olayıyla alakasız bence herkez bütçesine göre mal alıyo, aldığı mal bozulursa tabiki hakkını arıcak herkes. bedava vermiyolar.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

9. Bu mesajı için 2 kişi OzzY'ye teşekkür etti:

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Hoca senin Fiat'ta akraban falan var sanırım. Müşteri temsilcilerinin hepsi öyle. Anlıyorum efendim, bir dakika inceliyorum. Hımmm şu an bilgilerinize ulaşmaya çalışıyorum. Bu mu tolere edilebilecek durum? Yoksa farklı bir şekilde mi yaklaşması gerekli? Bu bir anlayıştır bunu herkesin anlamasını tavsiye ediyorum. Ben teybimin hoparlörünü sonuna kadar da açarım kısıkta dinlerim. Bozulamaz. Bozulursa da garantisi varsa değiştirirler. Haa bir de Fiat'ın burda öğrendiğim ve aklıma geldikçe çok güldüğüm 'iyi niyet garantisi.' Koskoca Fiat dandik, belkide 5 TLye mal ettiği hoparlörler için iyi niyetini kullanamıyorsa bu firmayı büyütmek yerine küçültür bence.

Volkan müşteri hizmetlerini tekrar arayıp niyetiniz iyi mi diye sorar mısın?

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte sorunda burda sesi sonuna kadar açtığındada patlamaması lazım, o son ses ona göre ayarlanması lazım. bilmem anlatabildim mi?
    +1
    ama her parcaninda bir kullanim omru var hoparlorlerde illaki yipranacak ve bozulacaktir uzatilmis garantinin bunlari kapsamamasi gayet mantikli bana gore. Sonucta bu parcalar bakimi yapilabilen parcalar degil.
    Konu Marker tarafından (16/02/2011 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Cankut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

olay bmw mercedes olayıyla alakasız bence herkez bütçesine göre mal alıyo, aldığı mal bozulursa tabiki hakkını arıcak herkes. bedava vermiyolar.
    Birde şöyle düşün sen fiat servis olsan yada herhangibir servis, patlamış hoparlörü garantiden değiştirirmisin ? bu sana mantıklı geliyor mu? hani kronik bir arıza olsa, birçoğumuz yaşasak bu problemi eywallah. dersin müzik sisteminde bir arıza var, ararsın hakkını.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1
    ama her parcaninda bir kullanim omru var hoparlorlerde illaki yipranacak ve bozulacaktir uzatilmis garantinin bunlari kapsamamasi gayet mantikli bana gore. Sonucta bu parcalar bakimi yapilabilen parcalar degil.
    Garanti kapsamına giren parçalarında ömrü vardır elbette. Anlarım, lastik garanti kapsamına girmez. Nereden geçtiğin hangi hızla hangi çukurlara girdiğini bilemezler belki ama hoparlör neden garantiye girmez ki?

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Cankut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoca senin Fiat'ta akraban falan var sanırım. Müşteri temsilcilerinin hepsi öyle. Anlıyorum efendim, bir dakika inceliyorum. Hımmm şu an bilgilerinize ulaşmaya çalışıyorum. Bu mu tolere edilebilecek durum? Yoksa farklı bir şekilde mi yaklaşması gerekli? Bu bir anlayıştır bunu herkesin anlamasını tavsiye ediyorum. Ben teybimin hoparlörünü sonuna kadar da açarım kısıkta dinlerim. Bozulamaz. Bozulursa da garantisi varsa değiştirirler. Haa bir de Fiat'ın burda öğrendiğim ve aklıma geldikçe çok güldüğüm 'iyi niyet garantisi.' Koskoca Fiat dandik, belkide 5 TLye mal ettiği hoparlörler için iyi niyetini kullanamıyorsa bu firmayı büyütmek yerine küçültür bence.

Volkan müşteri hizmetlerini tekrar arayıp niyetiniz iyi mi diye sorar mısın?
    Hoca seninde fiat ın rakip firmalarında akraban var galiba.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Cuhara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoca seninde fiat ın rakip firmalarında akraban var galiba.
    Yo hatta tüm Fiat servislerini denetleyen çok yakın abim var.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Cankut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Yo hatta tüm Fiat servislerini denetleyen çok yakın abim var.
    senin hoparlörün patlasa değiştirirler garantiden

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Garanti kapsamına giren parçalarında ömrü vardır elbette. Anlarım, lastik garanti kapsamına girmez. Nereden geçtiğin hangi hızla hangi çukurlara girdiğini bilemezler belki ama hoparlör neden garantiye girmez ki?
    Bildigim kadariyla hoparlorler kagit benzeri bir maddeden yapiliyor bakimida yapilamiyor firmalar bunlara omur biciyor o sure icinde bozulursa zaten garantiden degistiriyor sure dolduktan sonra fiat neyapsin.

pionnerin efsanevi tss20 twitterlari yada 2150leri bile tesisatta 3 gunde yanabiliyordu bu birazda kullanici ile ilgili. Burda bahsetmek istedigim sesi sonuna kadar acip dinlemek degil bu sekilde garanti suresi devam ederken patlarsa catlarsa yanarsa adamlar zaten degistiriyor garanti bittikten sonrada kimse kusura bakmasin 20 liralik hoplarlorude alip takacaksin.

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1
    Arkadaşlar bunun sebebini tekrar izah edeyim, normal garanti süresinde bu konular garantiye zaten giriyor (kullanıcı kaynaklı olmadıktan sonra) ancak normal garanti süresi bitiminde üretici firmanın da garanti taahhütü olmadığı için haliyle uzatılmış garanti tarihi boyunca bu parçalar garanti kapsamına alınmıyor. Bu gayet mantıklı bir durum. Şayet bu durum Volkan Beyin başına ilk iki yılda gelmiş olsaydı (şimdi garantiler 3 yıl) işlemleri garanti kapsamında değerlendirilecekti. Geçenlerde uzatılmış garanti kapsamında bir puntonun cam motorunu değiştirdik. Parça fiyatı garanti fiyatının 2 katıydı neredeyse. Camı neden defalarca indirip kaldırdın demedi Fiat.... Böyle şeyler yok arkadaşlar, sadece araçlarımız için değil hayatınız boyunca kullanmış olduğunuz her üründe bir garantinin kapsadığı bir alan vardır. Olmak zorundadır.

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Dün inanılmaz bir olay*da BMW servisinde yaşadık ...yakın bir arkadaşa 2 el motosiklet (17 500 tl) almaya karar verdik motor bulundu, haliyle servise sorgulatmak istedik 7 dereden su getirdiler motorun sahibi ve ruhsatını istediler yok aslında sorgulatsakta bilmem antalyada ankaradaki servisler herşeyi(yapılan müdahaleleri kazaları vs) sisteme girmiyorlarmış veya paylaşmıyorlarmışta fln fln...expertiz yapalım 200 liracık fln...aman aman...Volkan geçmiş olsun ...Şu başvuru yaptığın servis hangisiydi...?

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Alıntı gizem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, garanti içerisindeki bir araçın yetkisiz kişilerce işlem görmesi aracın garanti dışına çıkmasıv ile sonuçlanır.aracınızdaki mevcut garanti kitapçığında bu bilgiye ulaşabiliriz.
    fiat servisleri dışında herhangi bir yerde aracım bakım görmedi.Bakım kayıtları mevcut.teşekkür ederim

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz konuda sonuna kadar haklısınız Volkan Bey. Üslup ve yaklaşım şekli çok ama çok önemli. Sizi çok iyi anlıyorum. Konuyla ilgili gerekli bildirimleri çağrı merkezine ileteceğim.

Bu arada belki faydası olur düşüncesiyle uzatılmış garanti sözleşme şartlarını ek olarak vermek istiyorum.
    Gülay hanım ilginiz için çok teşekkür ederim.
    Konu erdiyilmaz tarafından (17/02/2011 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlarınız birleştirilmiştir.

Rengi
    Yok

Gülay hanım ilginiz için çok teşekkür ederim.
    Rica ederim Volkan Bey, görevim..

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Sozlesmede 6.2 maddesinde yazilan birsey dikkatimi cekti hatali veya kirli yag hidrolik falan diyor bunlari zaten serviste degistiriyor yada tamamlatiyoruz hatali konuldugu zaman neden uzatilmis garanti kapsami disinda kaliyor bu servisin hatasindan kaynakli bir durum olmazmi?

Edit: Uzatilmis garanti kasko gibi arac verip konaklamada sagliyormus bana gayet faydali geldi.
    Konu Marker tarafından (16/02/2011 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Cuhara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin hoparlörün patlasa değiştirirler garantiden
    Arabayı bile değiştirim :=)

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon