bugün 20k bakımı için servise gittim. 141 ytl ye periyodik bakım yaptırdım , hiç bir şey yapmadıkları halde verdiğim para içime oturdu
2 hafta önce arabam 16.5k da iken 37 ytl ye hava filtresini ve polen filtresini değiştirmiştim onuda eklersem 20k bakımı 178 ytl tutuyor demek. yine 2 hafta önce kış lastiklerimi taktığım için balansta yaptırmadım , araba sağa sola çekmediği için rotada sokmayın dedim ve ayrıca özellikle servis fişine cam suyu eklemeyin diye yazdırdım

yağ , yağ filtresi , karter tapası değişti sadece , bujilerin değişmesine gerek görmediler , frenler iyi , motor bölümü yıkandı , kapıları yağlamışlar elektrik donanımı kontrol edilmiş artık nesini kontrol ettilerse .

periyodik bakım işçiliği 68 ytl
yağ 2 litre 27.38
yağ 1 litre 14.79 (3 litrelik yağ kapları yokmudur nedir)
yağ filtresi 4.46
tapa,karter 5.20
+kdv
141.40 ytl.

bayramdan sonra bakalit spreyi gelecekmiş , ses yapan kısımlara sıkıyorlarmış ses kesiliyormuş bir ara uğra sıkalım dediler.

garanti belgesinin bölümü kaşelemeye gerek yok dediler ama ben nolur nolmaz tofaşın bilgisayarı göçer belli olmaz deyip kaşelettim. garantisi bitsin servisin yakınından bile geçmeyi düşünmem.