Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 8800 km benzinli araçta yağ bitmiş

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

Standart 8800 km benzinli araçta yağ bitmiş

bugun benzinliğe gittim benzin alayım benzinci tutturdu yağına bakayım diye bende bu araba 20.000'de bakıma gidicem 3bucuk aylık araba dedim.. Olsun abi Fiat Bu araba sen güvenme dedi. iyi bak hadi dedim daha sonra bi baktı çubuga yağ gelmio bende baktım yağ gelmiyor. gittim servise serviste ki baktı yağ gelmiyor dedi bunda bi problem var dedi bu araba benzinli 20000 km diyosunuz araba 10000'e gelmeden yağ kalmamış bu ne falan dedim neyse randevu verelim dedi bu acil bu drum deil mi dedim ya yok dedim yok dedi idare eder bu sizi salı gününe randevu aldım.. daha önce başına gelen var mı 8800'de ki araç 4 aylık araç'ta neden yağ azalır.. işte heryerde savunurdum arabamı motor sorun cıkartınca artık savuncak bişeyim kalmadı en kısa süredede satıcam bidaha sonsuza kadar Fiat almıcam yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Repair

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Ule yag bıtmıs onemlı degıl dıyo bari su ekleseymiö uzerıne aptal adam...Gecmıs olsun nıhat bı sorun var galıba
    I ' m c a p u l i n g . . .

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

var ya bu ne bicim iş ben anlamadım 35.000 tl verdim ben bu arabaya hakkımı sonuna kadar savuncam gerekeni yapıcam yani garantiyse istemiyom ben bu arabayı dicem bakalm inşallah gideremesinler ben onu istiyom.

Repair

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bence müşteri hizmetlerini ara ve durumu söyle eğer gerçekten arabada yağ yoksa ve salı gününe randevu verdilerse o servisi kapatmak lazım.

nereye gittin bu arada?

merkez yada poyraz tavsiye ederim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

önemli birşey değil diyen zihniyete selamlar....

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

birmota gittim şimdi şikayetimi yapayım biraz fiatı karıştırayım

Repair

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Birmota gıdılırmı abim yaaa...En son gıdecek yere gıtmıssın..Balıkçıya gıtsen bıle sana yol gosterırlerdı
    I ' m c a p u l i n g . . .

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

O servisleri her daim koruyan en iyisini onlar bilir diyen, adamlar zaten en iyisi oldukları için ordalar diyen, mühendisler var ustalar var senden iyi bilirler diyen zihniyetler bunları okuyup neden yorum yazmazlarki... Yazık...
    -----
    Ya bir yerinden yağ kaçırıyor aracınız yada fabrikasyon az yağ konmuş. Yoksa o kadar yağ eksiltceğini düşünmüyorum açıkcası.

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

şimdi aradım şikayet ettim biraz karıştırayım ortalıgıda iyi ilgilensinler sustum buzamana kadar orda çalışıyosa o adamlar sizden benden aldıkları paralarla çalışıyolar bu arabada yağ yoksa motorda problem çıkarsa kullanıcı hatası derler üstümede atarlar.

Repair

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

bence yarın merkez servise git. kurtuluşa forumdan selam söyle ayrıca ilgilensin ben olsam asla salıya kadar beklemem. zaten direk başka servise gitmiştim.

umarım önemli bi sorun yoktur.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

merkez servis nerde ya ozzy?

Repair

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

reno maisi biliyomusun?
    arkasında kalıyo.

yani ağaçlı yola giriyosun maisi geçer geçmez sola dönüyosun yol bittiğinde tam karşında.

diğer taraftan gelirsende şifaya gelmeden sağında kalmış oluyo.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reno maisi biliyomusun?
    arkasında kalıyo.

yani ağaçlı yola giriyosun maisi geçer geçmez sola dönüyosun yol bittiğinde tam karşında.

diğer taraftan gelirsende şifaya gelmeden sağında kalmış oluyo.

tmm yarın gideyim bi sabahtan oraya

Repair

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

selam söyle

akın bey var bide servis müdürü onunda forumdan haberi var. ama kurtuluş bey halleder senin işini.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

tmm ozan teşekkür ederim bi bakayım gideyim.

Repair

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Nihat kardeşim geçmiş olsun. Üzüldüm açıkcası. Yaşadığın olayın benzeri, yıllar önce ford transit minibüs almıştık. Defransiyele yağ koymayı unuttujları için haldır huldur bayağı yol katetmiştik. İlkin anlamamıştık ki arkadan paldır küldür ses geldi kenara çektik. Görünüşte bişey yok, ama aynı sorun devam etti. Servis geldi dağın başında aldı arabayı. Bişey de demiyolar, neyse öğrendik ki yağ koymayı unutmuş fabrika...Demem o ki birçok markada, günümüzde kullandığımız birçok seyde bu oluyor malesef. Fiat cok mu iyi, tam tersi çok çok kötü. Satış sonrasında çok kötü, ama bana göre tüm markalar kötü. X marka avrupada başka, malesef ülkemizde başka hizmet veriyor.
    Sonuç olarak araba güzel ve donanımlı da almışsın. Umarım büyük bir sorun yoktur, kalıcı hasar meydana gelmemiştir ve sorunun hallolur.

Selamlar

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı NyhatShu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    var ya bu ne bicim iş ben anlamadım 35.000 tl verdim ben bu arabaya hakkımı sonuna kadar savuncam gerekeni yapıcam yani garantiyse istemiyom ben bu arabayı dicem bakalm inşallah gideremesinler ben onu istiyom.
    hıcbır hakkınız yok kı bu konuda... gerekenı yapıcam demıssınız gereken ne? istemıyorum ben bu arabayı da desenız hepsı bos. aracınız yag eksıltmıs olabılır. yag cubugunda yag gorunmemesı yagınızın tamamen bıttıgını gostermez... en fazla ıkı lıtre eksıktır belkı alırkende eksıktı ınsan basına gelınce uzuluyo ama once esıp gurluyoruz sonrası bos.... hatırlay
    tıyorum... yag eksılttı dıye yukarda bahsettıgınız hıcbırsey sonuc vermez.... bu cok buyutulecek bırsey degıldır...yagınızı tamamlatın sonra 16000 km de tekrar kontrol edın eger yıne aynı problem varsa bunu servıste anlayacaktır.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

[QUOTE=Murat Gürakan;426908]O servisleri her daim koruyan en iyisini onlar bilir diyen, adamlar zaten en iyisi oldukları için ordalar diyen, mühendisler var ustalar var senden iyi bilirler diyen zihniyetler bunları okuyup neden yorum yazmazlarki... Yazık...
    -----
    Ya bir yerinden yağ kaçırıyor aracınız yada fabrikasyon az yağ konmuş. Yoksa o kadar yağ eksiltceğini düşünmüyorum açıkcası.
    satıs ve servıs ve servısın ustalıgın bır orn: gecen ay fıorıno yu alırken peugeot bıpper bakmıstım. peugeot van bayıındekı satıs temsılcısı bana bıpper ı anlattı ve 28000 fıyat cektı... bende bu aracın motor olarak 1.4 8 valf motora sahıp oldugunu cıtroen ınde aynı aracı sattıgını onların 25000 tl ıstedıgını soyledım ve dedımkı fıat 1.3 mjet motorlu 16 valf aracını sızın fıyata satıyor sız bu fıyata nasıl satcaksınzı bu aracı nemo ıle bıpper aynı arac fıyatları aynı olmalı gıbı bır lugat yaptım....
    sonra satıstakı arkadas kendı araclarınında 16 valf oldugunu soledı bende bastım kahkahayı... sonra dıger temsılcıler geldı aynı seyı onlarda tekrarladı bıpper 16 valf. ben ıyıce gulmeye basladım ve her turlu ıddıaya hazır oldugumu arac 8 valf ıse bedava werın gıbı seyler zırwaladım sonra servıs muduru geldı oda aynı hıkaye sonra servısın motor ustası geldı...YUH..... oda aynı hıkaye ....... etrafımda on kısı koskoca peugeot 16 valf dıye atıyor... dedımkı google a sorun bakalım o ne dıyecek yazdık ekrana peugeot bıpper 8 v dıye 400000 sonuc cıktı... sonra yazdık peugeot bıpper 1.4 hdı 16 valf dıye.... 0..... gt olduular sonra umıt bey yok sole satalım .... yok ındırım yok kredı..... son cumlemı yazıyorum sattıgı aracı tanımayan satıs sorumlusu arkıdes. senı sımdı sıkayet ederım atılırsın. ben sattıgı aractan haberı olmayan yerden araba almam.....

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

ümit kardeşime kesinlikle katılıyorum
    fıre motorlar 1000 km de yaklaşık 80 ml yağ eksiltme özelliğine sahip zaten
    üstelik sıfır motorda bu biraz daha fazla olabiliyor ayrıca yağ çubuğuna yağ değmiyor diye yağ tamamen bitmiş demek değildir karter ve motorda 1,5 lt ye yakın yağ vardır yani siz yağını tamamladınızmı bilmiyorum ama 1,5 litre kadar yağ koyarsanız normal seviyeye gelecektir
    bir de şuna dikkat etmek lazım bakımı 20 binde diye aracın yağına suyuna hidrolik seviyesine 20 bine kadar bakmayın demek değildir
    belirli periyotlarla her zaman araçta sıvı ve yağ kontrolü ve hatta lastik basınçlarını kontrol ettirin ve kendiniz kontrol edin
    siz daha bi 5-6 bin daha bakmayıp yağınız komple bitmiş olsaydı ve aracınız yatak sarsaydı muhtemelen servis raporundan yağsız bırakılmış ve yatak sarmış denilip
    garanti dışı bırakılırdı araç burda suç sizde olurdu yani
    bu tıpkı şeye benziyor sıfır lastik alıyorsunuz ama aradan 2 ay geçiyor havaları eksilmiş nasıl gidip bu durumda lastikçiden değişim talep edemiyorsanız motorun yağınıda kontrol etmeden eksilmesi durumundada bir şey talep edemezsiniz
    şunuda belirtelim eğer aracınızda ki teknik bir sorundan dolayı bu yağ eksilmesi meydana gelmişse tabiki o zaman sonuna kadar hakkınızı arayabilirsiniz
    saygılar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

nihat bey öncelikle geçmiş olsun diyorum..
    aracınızı aldığınız bayii aracı teslim ederken bu yağ su antifiriz kontrolünü yapmadımı acaba fabrikada az yağ konulsa bile teslim öncesi kontrol ederken meydana çıkması gerekmiyormu bunun?. ayrıca yağ azaldığında yada bir sorun olduğunda gereksiz yere bile yanan ikaz ışıklarımız bu durumda bizi ikaz etmiyormu acaba

Sayfa 1/3 123 SonSon