19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: kaporta göcük (vakumlama)

murat gümüşlü
    gousto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 49

Standart kaporta göcük (vakumlama)

Arkadaşlar aracımın sol arka çamurluk kısmına yakın bir bölgede hafif bir göcük oluştu..dikkatsizliğim sonucunda ve bu durum her gördüğümde büyük bir ahhhh çektiriyor nası yapabildim bunu diye...aslında arkasından zorlansa eski halina dönecek gibi ama bagaj kısmından oraya ulaşabilmem için halı kaplamasını ve plastik aksamın bir bölümünü sökmem gerekecek ve bugun uğraşmaya vaktim olmadı ve açıkcası boyayı çatlatmaktan korktum...bu bölgeyi vakumlama ya da kaporta çekme makinasıyla eski haline getirtebilmem mümkün görüyor...Bu işleme yapan yerleride araştırma imkanım oldu nettende olsa..Auto king,autowax,ottozenith, bosch servisin autojetfiks' i ve eskaroto bu firmaların sitelerinde yapılan işlemler gayet başarılı görünüyor ama esasen bunu yaptıranlara sormak lazım..Bu sebeple istanbulda bu hizmeti veren ya da forumdaşlarımızdan yaptırıpla memkun kaldığı bir yer önerebilecek olan var mı ?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum...

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

vakumlamayı çoğu kişi yanlış biliyor bu tip şeyler için oradaki boya kazınır ondan sonra çektirilir yani o bölgede lokal boya atılır sonradan.direkt uygulasan vakumu boyayı direk kaldırır.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

vakumlama boyayı kaldırıyorsa en iyisi içerden döşemeyi sökerek düzeltmek içeriden düzgünce vurulsa güzel bir şekilde düzelir bence

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Resimlere şimdi daha detaylı baktım bana kalırsa hiç elletme aracın nazarı olsun bir zarar etmez ama yinede karar sizin.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bu yanlıs bilenlerden biride benm sanırım yalnız benmde vakum olayı gerekiyordu bana soylenen buradaki darbeye vakum yapılmaz baska yer olsaydı yapardık ve boyayada gerek kalmazdı dediler. yani vakumu yaparken boyanın ustunden yapıyorlar ki bole dediler

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

sac kırılmadığı sürece boyasız uygulama yapıyorlar. Kaskonuz varsa autoking mini onarım hizmeti kapsamında sunuyor bunu.

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

ben 2 kez maltepe autoking e götürdüm arabayı içeri göçük ve çizilme vardı kaskonun mini onarımdan yaptırdım. 10 cm kadar 1 hakkın var yani 40 cm kadar ücret ödemiyorsun.Ben memnun kaldım tavsiye edebilirim.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

9. 21/11/2010, 21:08

murat gümüşlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vakumlama boyayı kaldırıyorsa en iyisi içerden döşemeyi sökerek düzeltmek içeriden düzgünce vurulsa güzel bir şekilde düzelir bence
    içerden kaplamayı söküp düzeltmeyi düşündüm ama boyayı çatlatmaktan korkuyorum

Alıntı zafer murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimlere şimdi daha detaylı baktım bana kalırsa hiç elletme aracın nazarı olsun bir zarar etmez ama yinede karar sizin.
    aslında çokta fazla göze çarpmıyor nazarlık oldu aracım için ama her gördüğümde 'ahhh' çekiyorum...ve estetik açıdan da yaptırmak istiyorum...

Alıntı ERDEM1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2 kez maltepe autoking e götürdüm arabayı içeri göçük ve çizilme vardı kaskonun mini onarımdan yaptırdım. 10 cm kadar 1 hakkın var yani 40 cm kadar ücret ödemiyorsun.Ben memnun kaldım tavsiye edebilirim.
    autoking sanırsam bu işte tecrübeli ama firma hakkında okuduğum çokta fazla olumsuz yorum vardı...ama maltepede bunan servisten memnun kaldığının öğrendiğim beni buraya sevk edecek sanırım...Avrupa yakasında olmama rağmen Ya da ikitellide bulunan servis noktasından aynı kaliteyi bekleyerek buraya gitmek...

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

şikayet almayan bir firma var mı? bütün firmalar hakkında olumlu olumsuz görüşler olacaktır elbet. Eğer Autokinge gidersen memnun kalırsın umarım.Sonuçta kurumsal bir firma, iyi bir kaportacı tanımıyorsan işi şansa bırakmamak için tercih edebilirsin. zaten ilk önce gidip kontrol ettiriyorsun randevu veriyorlar sonra gidip bırakıyorsun bir gün sonra teslim ediyorlar.

Tarkan coruh
    real - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FE 1512
    Edilen teşekkür: 52

Alıntı gousto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracımın sol arka çamurluk kısmına yakın bir bölgede hafif bir göcük oluştu..dikkatsizliğim sonucunda ve bu durum her gördüğümde büyük bir ahhhh çektiriyor nası yapabildim bunu diye...aslında arkasından zorlansa eski halina dönecek gibi ama bagaj kısmından oraya ulaşabilmem için halı kaplamasını ve plastik aksamın bir bölümünü sökmem gerekecek ve bugun uğraşmaya vaktim olmadı ve açıkcası boyayı çatlatmaktan korktum...bu bölgeyi vakumlama ya da kaporta çekme makinasıyla eski haline getirtebilmem mümkün görüyor...Bu işleme yapan yerleride araştırma imkanım oldu nettende olsa..Auto king,autowax,ottozenith, bosch servisin autojetfiks' i ve eskaroto bu firmaların sitelerinde yapılan işlemler gayet başarılı görünüyor ama esasen bunu yaptıranlara sormak lazım..Bu sebeple istanbulda bu hizmeti veren ya da forumdaşlarımızdan yaptırıpla memkun kaldığı bir yer önerebilecek olan var mı ?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Murat Merhaba,geçen yaz başında benimde başıma geldi Altunizade de Zadex var oraya gittim 3-4 tane göçüğü vakumla çekerek düzelttiler,
    linkte adresi
    Bakım, Onarım & Tamir / Oto Teknik Servis / ZADEX Boyasız Kaporta-Göçük Düzeltme.. sahibinden.com'da?

bir göster yardımcı olurlar

murat gümüşlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı real Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat Merhaba,geçen yaz başında benimde başıma geldi Altunizade de Zadex var oraya gittim 3-4 tane göçüğü vakumla çekerek düzelttiler,
    linkte adresi
    Bakım, Onarım & Tamir / Oto Teknik Servis / ZADEX Boyasız Kaporta-Göçük Düzeltme.. sahibinden.com'da?

bir göster yardımcı olurlar
    bu firmanın yapmış olduğu işler başarılı görünüyor ki sizde daha önce yaptırmış ve memnun kalmışsınız...auto king ya da zadex firmasından birini tercih edeceğim sanırım...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Ufak çökmelerde işe yarıyan bir yöntem...
    YouTube - Arabanızın kaportasındaki eziklikleri düzeltin

murat gümüşlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gayet etkili bi yönten gerçekten ama sıcak ve soğuk farkından dolayı boya üzerinde bi negatif etki durumu söz konusu olmuyor mu ?

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Bu göçük için Autoking'te senelik 4 mini onarım hakkınızın 2'si gider.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Mert ÜNSAL
    mert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78
    Edilen teşekkür: 393

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

vay super bıseymıs bu ya ama sakıncası var mı acep?

Captaİn Jack Sparrow

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Kendim denemedim ama sanayide deneyen arkadaşlar vardı,bu sprey yerine sporcuların kullandığı soğutucu spreyde oluyormuş,eczanede 15 lira falan dediler,boyaya zararı yok diyorlar ama kendim denemediğim için net cevap vermek istemiyorum...

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben denedim arkadaşlar hiçbirşeye yaramıyor....kurutma makinası o bölgeyi yeterince ısıtamıyor bile.....kafaya taktığım bir bölge için sanayideki tüm ustalar boya deyince yahu zaten bu adamlar boyayacak bir deneyelim eğer boya bozulursa zaten boyayacaklar diye düşünüp yaptım....daha güçlü bir ısıtıcı ile denenebilir ancak o zamanda boyayı verniği yakma gibi riskler ortaya çıkar....bende boyatmadım duruyor öyle....ancak sizin durum vakum ile olur gibi görünüyor....

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat gümüşlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

eğer bi aksilik çıkmazsa bu haftasonu vakumlatma ya da çekme uygulamasını yaptıracağım bakalım sonuç ne olacak...ama bu ısıtma soğutma işide mantıklı görünüyor ama boyaya zarar verme ihtimalide yüksek gibi...

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Geriye doğru giderken kamyonet kasasının köşesine dokunmuştum. Bagaj kapağı göçtü. Sinir olmuştum. Komşum gördü, ne olduğunu sordu. Anlattım. Döşeyi sök içten kuvvetli ittir düzelir dedi. Hakikatten döşemeyi söküp göçük yeri ittirdim. Düzeldi. Sadece çok dikkatli bakınca belli oluyor.

Siz de deneyin düzelir diye düşünüyorum.