Sayfa 1/3 123 SonSon
53 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 0 km araç hataları arızaları

Ahmet Yasin ACAR
    Coool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603
    Edilen teşekkür: 8

Kızgın 0 km araç hataları arızaları

Arkadaşlar bundan yaklaşık 2 ay önce aldığım Evo mu servisten bir türlü çıkaramıyorum... 2. kez aracımı servise bırakmak zorunda kaldım... Arızalar sırasıyla şöyle

1) Direksiyon altından gelen ses(Tamir edildi) Henüz 1500 Km deyken...

2) Kayış Kopması hararet ve direksiyon kilitlenmesi... Daha 3000 Km ye gelmedi bile...

Bu gün ailem ile birlikte ikamet ettiğim yerden yaklaşık 30 km uzaklıktaki bir alışveriş merkezine gitmek üzere yola çıktım... 1 yaşında olan oğlum arkada çocuk koltuğunda eşim ise onun yanında oturuyordu... Yaklaşık 130 140 km civarında bir süratle seyrettim ve avm ye ulaştık.. daha sonra işimiz bitip eve dönerken bankamatik e uğrayıp para çekmek için durdum... Daha sonra aracıma binip çalıştırdığımda acayip bir kayış sesi geldi 1 km sonrada direksiyon kilitlendi... Bu bahsettiğim olay işlek bir caddede seyir halindeyken oluyor... Sağa çekip yine durdum... Aracın hararet göstergesi sondaydı ve araç uyarı veriyordu... Motordan gelen yanık kokuları da cabası... Aracımı aldığım ARMA oto daki arkadaşımı aradım ve gelip müdahale etmeye çalıştılar... Gelen servis görevlisi araçta gergi parçalarından birinin koptuğunu ve kayışın sıyırdığını söyledi... Parçaların resmini çektim... ve şu an araç serviste... gerçekten severek ve isteyerek bu aracı aldığım için pişmanım...

Şimdi gelelim asıl konumuza... Bu kadar yeni bir aracı servisten çıkaramamak cabası; Eğer ki bu parça o yüksek hızlarla(130-140 Km) otobanda kopsaydı ve direksiyon kilitlenseydi ne olurdu???

Bu aracı iade etmek istiyorum Şimdi ben ne yapmalıyım??
    Konu Coool tarafından (26/10/2010 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Asla iade edemeyeceğinizden emin olun. .. Geçmiş olsun diyorum size . Bence biran evvel elinizden çıkarın o arabayı. Arabayı geri almamak için 9 takla atıyor firmalar...Sonunda da zaten almıyorlar. Her zaman müşteri kazık yiyor kabahat kendilerinde bile olsa.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cem özer
    llcemll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

geçmiş olsun benımde 250 km deyken debrıyaj pedalı bıanda yok olmustu seyır halındeyken 100 km hızla gıderken şok olmustum..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

sen yien iyisin arkadaşım ben gp yu alalı tam 2 ay oldu benimde bugun yıne servıse bırakacagım 5. olacak gıdıp geldiğim ise 14. olacak dün mail attım fiat a agzıma geleni söyledim yazdıklarım word de 4 sayfa etti aradılar tekrar size döneceğiz dediler sıfır arac alıyorsun servisten cıkamıyorsun hangi marka böyle aceba baska nasıl pişmanım aldıgıma anlatamam elden cıkarsak desek zaten kredıyle aldık satsak dünyanın zarırı olacak.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

aldıgımız bayiinin müdürü ile bu konuyu konusun tüketici olarak sahip oldugumuz hakları araştırın. gerekirse bir avukattan görüş alın sorunlarınızı belirterek. Sıfır bir araçta bukadar ciddi sorunların yaşanması normal değil. bağırın cağırın hiç yakıştıramadım deyin.. ,elinizden geleni yapın benim içim gitti bu anlattıklarınıza inanın.. büyük geçmiş olsun

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Yasin ACAR
    Coool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603
    Edilen teşekkür: 8

Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun... ben bu aracı nasıl iade ederim bilgisi olan varmı???

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

geçmiş olsun..
    iade konusunda yapacağın hiç bir şey yok malesef

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Bri yıl içinde aynı hatayı 3 kere tekrarlarsa o zaman iade daha dogrusu dava acma hakkınız var diye biliyorum.benim önden gelen ses 10 kere tekrarladı hala mırın kırın ediolar.
    EVOEVOEVOEVOEVO

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

geçmiş olsun.. bende de sesler var bazen yok kalorifer borularından gibi geliyor bugun servise xenon için gidince bir göstereyim..

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

çok geçmiş olsun bizim arkadaşta aracı başka bir ilden almıştı gelirken yakıt borusu çıkmış yolda yeni doblo

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Volkan Ersoy
    etna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

çok geçmiş olsun... sinir bozucu bir durum... fiat müşteri hizmetleriyle cebelleşmek gerekiyor anladığım kadarıyla.
    Every action has a reaction on the opposite direction.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı Coool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bundan yaklaşık 2 ay önce aldığım Evo mu servisten bir türlü çıkaramıyorum... 2. kez aracımı servise bırakmak zorunda kaldım... Arızalar sırasıyla şöyle

1) Direksiyon altından gelen ses(Tamir edildi) Henüz 1500 Km deyken...

2) Kayış Kopması hararet ve direksiyon kilitlenmesi... Daha 3000 Km ye gelmedi bile...

Bu gün ailem ile birlikte ikamet ettiğim yerden yaklaşık 30 km uzaklıktaki bir alışveriş merkezine gitmek üzere yola çıktım... 1 yaşında olan oğlum arkada çocuk koltuğunda eşim ise onun yanında oturuyordu... Yaklaşık 130 140 km civarında bir süratle seyrettim ve avm ye ulaştık.. daha sonra işimiz bitip eve dönerken bankamatik e uğrayıp para çekmek için durdum... Daha sonra aracıma binip çalıştırdığımda acayip bir kayış sesi geldi 1 km sonrada direksiyon kilitlendi... Bu bahsettiğim olay işlek bir caddede seyir halindeyken oluyor... Sağa çekip yine durdum... Aracın hararet göstergesi sondaydı ve araç uyarı veriyordu... Motordan gelen yanık kokuları da cabası... Aracımı aldığım ARMA oto daki arkadaşımı aradım ve gelip müdahale etmeye çalıştılar... Gelen servis görevlisi araçta gergi parçalarından birinin koptuğunu ve kayışın sıyırdığını söyledi... Parçaların resmini çektim... ve şu an araç serviste... gerçekten severek ve isteyerek bu aracı aldığım için pişmanım...

Şimdi gelelim asıl konumuza... Bu kadar yeni bir aracı servisten çıkaramamak cabası; Eğer ki bu parça o yüksek hızlarla(130-140 Km) otobanda kopsaydı ve direksiyon kilitlenseydi ne olurdu???

Bu aracı iade etmek istiyorum Şimdi ben ne yapmalıyım??

Öncelikle yaşamış olduğunuz sıkıntılar için üzüldüm. Paranın kolay kazanılmadığı bu devirde 25-30 BİN verip rezillik yaşamak hiç hoş değil. Hatta sinir bozucu.
    Bende yaklaşık 3 ay önce 2011 GP aldım. Sizin kadar olmasamda fiat müşteri hizmetleriyle ve aracı satan firmayla çok uğraştım. Fakat Şunu öğrendim "FİAT'TA SATIŞ SONRASI DİYE BİR OLAY YOK"... Satarken 1001 takla atıyorlar, sattıktan sonra başından savıyorlar. İnanın Aracımı Krediyle aldığımdan biniyorum, yoksa bie gün bile binmem, satarım. Ama elimden birşey gelmiyor.
    Aracı iade etmek istediğinizi yazmışsınız. Allah kolaylık versin, umarım başarırsınız. Ama işiniz zor, kimbilir ne bahaneleri vardır. Bence bir hukukçuyla görüşmeniz gerekiyor.
    Umarım iade edersiniz.
    Saygılar, Suat.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

öncelikle geçmiş olsun. Bir avukat a danışıp hukuki bir imkanın varsa hukuki yollara başvurursun yeni alınan bir malında geri iade süresi sanırım 30 gündür. servis kesinlikle geri almaz(çanta değil araba sonuçta)

ALİ YILDIZ
    ali_yildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 5

tamda araç alma arifesinde bunları okumak gerçekten acı fakat uzun zamandır araştırma yapan ve çalıştığı şirket nedeniyle farklı araçları kullanma lüksüne sahip olan biri olarak diyorum ki eğer gerçekten üst sınıf bir araç almıyorsanız her markada benzer sorunlar var bazı araçlar gerçekten sakat doğuyor burda da şans faktörü giriyor işin içine,

Mehmet Alp
    faithless1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 43

bu iş şans işi umarım sıkıntılarınız giderilir ama aracın değişimi için birşey diyemem 2000 yılında sıfır astra almıştım benimle birlikte bir ağabeyimiz daha almıştı ( cd ) araç 1 yıl içinde cam kenarlarından paslanmaya başladı daha sonra araç komple boyandı garantiden ama daha 6 ay geçmediki çamurluk kenarlarıda paslanmaya başladı ismi lazım değil servis aracı ayıplı kabul etmedi ve son olaydan sonra da ya bu arabayı değiştirirsiniz ya da burayı başınıza yıkarım dedi tabi servis kabul etmedi abimizde sözünde durdu servisin satış departmanına ertesi gün arabayla daldı yan yana durmuş 2 tane sıfır vectrayı astra kasası gibi yaptı dalmışım frenim tutmadı diyerekte tutanak tutturdu. Sonrasını bilmiyorum ne oldu ama duyduğuma göre şuan toyotaya biniyormuş.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı faithless1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iş şans işi umarım sıkıntılarınız giderilir ama aracın değişimi için birşey diyemem 2000 yılında sıfır astra almıştım benimle birlikte bir ağabeyimiz daha almıştı ( cd ) araç 1 yıl içinde cam kenarlarından paslanmaya başladı daha sonra araç komple boyandı garantiden ama daha 6 ay geçmediki çamurluk kenarlarıda paslanmaya başladı ismi lazım değil servis aracı ayıplı kabul etmedi ve son olaydan sonra da ya bu arabayı değiştirirsiniz ya da burayı başınıza yıkarım dedi tabi servis kabul etmedi abimizde sözünde durdu servisin satış departmanına ertesi gün arabayla daldı yan yana durmuş 2 tane sıfır vectrayı astra kasası gibi yaptı dalmışım frenim tutmadı diyerekte tutanak tutturdu. Sonrasını bilmiyorum ne oldu ama duyduğuma göre şuan toyotaya biniyormuş.

Offf...süper yaaa...servise dalma olayıı... ben bunu gerçekten çok sevdim Aslında yapılması gereken gerçekten de bu. Ama bu, yapanı daha fazla zarara sokmaz mı acaba? İşin ceza, kasko veya diğer masraflar kısmını nasıl halletti keşke öğrenseniz...Ben de düşünebilirim Tokat Fiat Bayisine o şekilde girmeyi...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Mehmet Alp
    faithless1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 43

elbette kasko ve trafik sigortası karşılaşmıştır birde bu servisin eski yeri tam ışıklarda idi yani 4 yol ağzı sakat yer zaten bu olaydan sonra da plaza açtılar bizden kazandıkları paralarla ama kesinlikle dediğini yaptı o bile yeter en azından reklam oldu hatta sırf bu yüzden oradan kaldırmak zorunda kaldılar satışı

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

bende aracımı aldığımın daha 1.ayında şanzıman robotum arızalandı. ilk götürdüğümde cd den versiyon yüklemesi yaptılar.1 hafta sonra yolda kaldım. zor bela 1.viteste 40 dakkada servise gittim.stres ve sinir harbiyle servise nasıl arabayı bıraktım hatırlamıyorum. sağolsunlar çok ılıman karşıladılar. şanzıman robotu komple değiştirdiler. satış temsilcim arabanın 3. arızasında arabayı geri alacaklarını söylediler.o vakte kadar öyle bir hakkımın olduğunu bilmiyordum.şu an 22.ayında daha tık demedi.yaklaşımlarından dolayı Küçükyalı Birmota teşekkürlerimi de sunmadan geçemeyeceğim.
    Geçenlerde akü arızalandı, 7/24 ten Pendik Alper oto geldi.aküyü ve arabayı teste aldılar.araba da sorun çıkmadı, akü gidik çıktı. garantiden dolayı arabaya çivi bile çakamıyorken kullanıcı hatası dedider.Fiat kabul etmiyormuş.135 tl ile zor attım kendimi dışarı.
    Yani bizim tek sıkıntımız Fiat, servisler değil.servisler bizimle fiat arasında ezilen bi kesim.Fiat yaptığı arabaların arkasında durmuyor.arabalar hep bizim arkamızda kalıyor. Tek düşüncem elimi biraz toparlayıp, en kısa zamanda fiattan kurtulmak.

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

aynı sorun benim de başıma geldi iade için de uğraştım ama servis garantisi olduğu için iade edemiyorsunuz çünkü adamlar tamirini yapabiliyo ama şuna emin olabilirsiniz o direksiyon sadece bir kere kilitlenir bidaha da olmaz bırakın servis halletsin sorunu takamyın o kadar kafanıza hem her araçta oluyo böyle sorunlar inan ki yani audi a 3 de bile oldu bu kilitlenme olayı yani eğer halledilebilir sorunsa kafanıza takmayın hem artık fiat servislerine de güvenebilirsiniz

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

size ibret verici bir şey anlatim ist. bakırköyden taksiye binip mecidiyeköye gidiyordum
    taksi şöförü arac o kadar yavaş kullanıyordu ki usta biraz hızlanırmısın demek zorunda kaldım
    fakat demez olaydım
    adamın yarasına tuz bastım off layıp puff ladı noldu usta deyince
    başladı anlatmaya ben çok varlıklı biriydim dedi 2004 senesinde eski bmw mi satıp 0 BMW araba aldım ve ailece eşimin memleketine gitmek için yola çıktık arabada ben eşim 1.5 yaşında kızım ve arkada kayın validem fakat 110km hızla giderken arabanın direksiyonu biranda boş dönmeye başladıgını ve o panik le hiç birşey yapamadan ucuruma yuvarlandık
    eşim ve kayın validem o an hayatlarını kaybettiler fakat kızım 6 ay daha yaşadı fakat ne yazık ki 6ay sonra onuda kaybetti . ben ise sol ayağım ve sağ omuzum da platin var omurgamdan 3 kere ameliyat oldum 1.5 sene yatalak kaldım neyim var neyim yok hepsini harcadım diye anlattı ve tek sebep direksiyonu tutan bir vida yerinde çıkmış bunu ona söyleyen bmw servisi
    adam son olarak keşke bende ölseydim dedi 3 kişi bir vida yüzünden katlettim diyordu ve yıl 2009 bak taksicilik yapıyorum geçinmek için ve geceleri kabus gorüyorum ağırılarımdan uyuyamıyorum diyordu adam öyle bir anlattı ki yol nasıl bitti anlayamadım bi an baktım m.köye gelmişim sabah sabah içimi kararttı

demek istediğim şu ki siz çok ucuz atlatmişsınız çok çok geçmiş olsun üzmeyin kendinizi inanın en çok arıza yapan punto bendeydi yılmadım hepsini tamir ettim keyfini çıkardım doya doya kullandım ve sonrada sattım

32. Bu mesajı için 4 kişi onn.off'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/3 123 SonSon