Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 0 km araç hataları arızaları

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Üzüldüm.Allah kimsenin başına vemesin.Sonuçta elektronik,kul yapımı makinanın üstündeyiz.

Sıkıntımız punto değil.Arabamı çok seviyorum.Sıkıntımız Fiatın sattığı arabaların arkasında durmaması.en basit golfün torpido kaplaması kadife iken benim torpito kapağım vurmadan kapanmıyor.göletlerde ayaklarım ıslanmadan geçemiyorum.

hadi 3.sınıf işçiliği zor bela anladık ama bari satış sonrası desteği tam yapsınlar.kronik arızaları kabul etmesi, 2 kuruşun hesabını yapmaması.daha dün arabayı yükseltmeyi bravo almayı düşünürken bi akü yüzünden bugün arabayı satmayı düşünüyorum. daha bi açıklama bile yapamıyorlar.aküyü ne sen, nede araban bozdu.kendi kendine bozulmuş.o yüzden garanti dışı diyorlar.Böyle saçma bi açıklama varmı yaa.tabiki bmv kadar para vermedik ama verdiğimiz paranın karşılığı bu olmamalı.

2. Bu mesajı için 2 kişi erosistanbul'ye teşekkür etti:

Ahmet Yasin ACAR
    Coool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603
    Edilen teşekkür: 8

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim... Arabamım servisten dün akşam aldım... ama bir türlü içime sinerek binemiyorum... ailemi nasıl bindireceğim onuda bilmiyorum... sanırım en mantıklısı en kısa zamanda bu araçtan kurtulmak... zarar edeceğiz ama canımızdan önemli değil... birazdan satılık ilanını veriyorum...

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

ahmet kardeş bence fevri davranma biraz daha sabret bakalım neler olacak dikkatli kullanıp aracın arıza yapıp yapmayacağına bak gavura kızıp oruç bozma kardeşim hiç yok yere 5000 tl civarında bir zarar etme derim para kolay kazanılmıyor...
    belki bana söylemesi kolay ama sen yinede bir daha düşün derim..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serbay Çakırlı
    Serbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Her akünün belli bi süresi vardır akü bitti deyip fiat a kızacaksak araç bakımlarında vsaire yıkmamız lazım fiatı.Biraz gerçekci olalım lütfen.

Konu sahibi arkadaşıma geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz.

Bende başımdan geçenleri anlatayım kısaca 1 ay önce evo dizel aldım aranıza katıldım aracın boyasında yeni aldığım halde 2 senelik arabaymış gibi tonla kılcal çizik var arabamı teslim aldım sağ ön davlumbazın vidaları yoktu kasiste teker üzerine düşüp eridi parasını benden istiyolar vermem alamazsınız benden bu yüzden para diyoum bakalım bu gün teslim almaya gideceğim hayırlısı olsun.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Yasin ACAR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603

Alıntı ademtahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet kardeş bence fevri davranma biraz daha sabret bakalım neler olacak dikkatli kullanıp aracın arıza yapıp yapmayacağına bak gavura kızıp oruç bozma kardeşim hiç yok yere 5000 tl civarında bir zarar etme derim para kolay kazanılmıyor...
    belki bana söylemesi kolay ama sen yinede bir daha düşün derim..

Valla doğru söylüyorsun... Diğer arkadaşlarında yazdıklarını da dikkate alarak bekleyeceğim sanırım... Aksi birşey olursa dava açmayı düşünüyorum... Sabredeyim şimdilik...

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Olur böyle vakalar. Vardır bir hayır deyip sabretmek, hatta şükretmek lazım. Daha kötüsü de olabilirdi. Hatta böyle bir arabaya hiç sahip olamayabilirdiniz de. Site kurallarına aykırı olmasa birkaç şey daha yazardım ama dini konulardan bahsetmek yasak.

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

valla ahmet geçen ay 1 haftalık puntom bana da arıza çıkarınca senin gibi düşündüm servisten çıkar çıkmaz satmayı düşündüm aslında ama arkadaşların dediği gibi sinirle fevri davranmamak gerek bi kaç gün sabret bak sorun çıkmayınca alışacaksın arabana ve keyfini çıkarmaya kaldığın yerden devam edeceksin emin ol

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

arkadaşlar birazda diğer markaları araştırırsanız özellikle forumlar bakın inanın bizim arızalarmızdan beter şeyler okursunuz adam 0 fiesta alıyor 1 hafta sonra boya atmış
    bir diğeri 0 arabanın jant ve lastığını değiştirmiş diye araç garanti dışı kalmış yani
    biraz araştırın bakın neler bulursunuz toyota. ford. vw. renault. honda. nissan. audi. citroen.volvo..
    ve bu araçlara 50bin 60bin tl ödüyor insanlar ama bizden daha vahim sorunlar yaşıyorlar
    kısaca 20bin tl ile 80bin tl arası sorun çıkartmayan arabaya rastlayamadım
    çııkan arıza hayatınıza malomasında gerisi hallledilir

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Alp
    faithless1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 43

Alın size Fordla ilgili 3 olay bunu bizzat servis müdürü arkadaşım anlattı müşterinin birisi focus Ghia almış sıcaklar başladığında müşteriden arabasının klimasının soğutmadığı şikayeti gelmiş servise çekmişler aracı klimayı açmışlar ama cidden soğutmuyor araba birde bakmışlar ki kompresör yok araba da...
    2. olay yine müşterilerden bir tanesi 2010 model Ranger almış. 2 hafta geçmemiş araç diferansiyel kilitlemiş. Aracı çekiciyle getirmişler daha 35 km yol yapmış araba düşünün sonra diferansiyeli bir açmışlar içinde yağ yok.
    3. olay bir gün servise gittim arkadaşın yanına bir baktım liftte 0 var motor da yerde geziyor hayırdır bu ne noldu buna diye sorduğum da fabrika yağ koymayı unutmuş bizde tırdan indirirken aracı çalıştırıp müşteriye teslim etmek için teşhire çektik aracı tam müşteriye teslim ederken ( plaka takılmış araca düşün ) müşteri aracı çalıştırıyor tam satıştan çıkarken küt araba motor kilitledi dedi. Sonra da baktık ki yağ koymayı unutmuşlar dedi. Eee sonuç dedim müşteriye geçici araç verdik şimdi fabrikadan sıfır motor bekliyoruz dedi yuh dedim yani bu kadar olmaz...

kısaca bakın insanların başına neler neler geliyor hoş bunları yapan da servisler aslında adam gibi aracı teslim etmeden kontrol etseler baştan sağma iş yapmasalar yaptıkları işin arkasında dursalar hiç bu sıkıntıları yaşamayız

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Size 1 sene 1 ay önce başıma geleni anlatayım.
    Garantisi 6 ay kalmış 2008 t-jet fiat bravo çıktı karşıma kazasız boyasız darbesiz liesing malı yani finansbank aracı kiralıyor ve satıyor.

Araç sonuçta garantili diye gittim satın aldım fiyatı uygun geldi nerede ise bir punto fiyatına ve 47000 km de idi araç.

Ancak sorunlar baş gösterdi önce alttan ses geliyordu egzos borusu delinmiş çataldan komple sıfırını taktırdım o çatalın.
    Ses bir nebze kesildi sonra 1 hafta kullandım o aracı turbosu patlakmış gittim turbocuya 1250 lira bayıldım sıfır turbo taktırdım tabii bunlara aracınız hiç bakıma gelmemiş garanti kapsamındasınız diye başından savan Mahmutbeydeki FİAT servisi de neden oldu.
    Bir de orada 575 lira verip fren balatası yag buji değişimi yapmıştım.

Arabanın altından gelen ses yine de gitmedi bu sefer beylikdüzü birmot a gittim durumu anlattım Esra hanım vardı temsilci. Bana bir dakka dedi fiat bölge müdürü ile görüşeyim dedi.

Ve yanıma geldiğinde tamam aracınızı garantiden yapacağız dedi. 3000 liralık aks arızası varmış fabrikasyon hata.
    Ben de bunun üzerine 550 lira verip garanti uzattım. 1.5 yıl daha aracım garantili.
    Aks arızası 15 günde yapıldı bunun 1 haftası arabasız 1 haftası ise ısrarlarım sonucu bana bir fiat araç kiralanarak geçti.
    Sonuçta yedek parçasını temin edemeyen firma FİAT dı sorun onlarda oldugu için bana araç kiraladılar. Neyse parçam takıldı testleri yapıldı aracımı 1 seneden fazla üstelik lpg bağlatarak 21000 km dir kullanıyorum en ufak bir problem çıkarmadı.
    Bu yazılanlardan sonra sıfır araba almaktan sogudum inanın. Ama altımdaki arabadan ötürü yine de kendimi şanslı hissediyorum. Aldığım 5 fiat marka araçtan da şimdiye kadar memnun oldum önceki modellerden hiç memnun olmadım belki de markadan yana şanslıydım ama imaj yapmak isteyen gider wv alır merco alır. İphone ile diğer telefonlar gibi oldu biraz

KISADAN HİSSE ARAÇ ALIRKEN BİZ DE ARIZALANMALARA KARŞI ÖZEL BİR SÖZLEŞME YAPABİLİYOR MUYUZ. HUKUKİ GEÇERLİLİĞİ OLAN. MALINA GÜVENMEYEN FİRMA ZATEN BÖYLE BİRŞEYİ KABUL ETMEZ.

Ahmet Yasin ACAR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603

Herkese tekrar merhaba... Aracın değişimi için inşallah bugün haber gelecek bi kaç saate kadar inşallah olur... Evo dan başka bir araç almak istemiyorum... Farkını verip Dynamic modelini alacağım... Umarım olur...

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

hayırlı haber gelir inşallah evo dynamic yerinde bir tercih

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sinan İnan
    Sinann24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

YAHU SIZI OKUDUM ARABA ALMAKTAN vazgectım bu nasıl ıç karartıcı şeyler dogru hepınız yaşadıgınız şeyler ama allahıskına biriniz soylesın bende GP 1.4 ACTIVE 77 HP ALCAM ALMAYAYIM MI YANI COK NIYETLENDIM

BIRAZDA YAN GOZUM LINEADA KALDI YAHU BU ARABAYI ARAŞTIRMAK ICIN GELDIM HER GUN OKUMAKTAN SIMDI BU ARABADAN VAZGECEECEK HALE GELDIM

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Alıntı Sinann24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YAHU SIZI OKUDUM ARABA ALMAKTAN vazgectım bu nasıl ıç karartıcı şeyler dogru hepınız yaşadıgınız şeyler ama allahıskına biriniz soylesın bende GP 1.4 ACTIVE 77 HP ALCAM ALMAYAYIM MI YANI COK NIYETLENDIM

BIRAZDA YAN GOZUM LINEADA KALDI YAHU BU ARABAYI ARAŞTIRMAK ICIN GELDIM HER GUN OKUMAKTAN SIMDI BU ARABADAN VAZGECEECEK HALE GELDIM

Dostum elbette her arabaların sorunları vardır.Burası punto forum.elbette puntoların sorunlarını yazıyoruz.e burda toyota veya wv den bahsedemeyiz değilmi.başka arabaların forumlarına da baksan onlarında sorunları vardır.

Burada amacımız puntişlerimizi kötümsemek değil.Biz arabalarımızı kesinlikle çok severiz ve herkese de tafsiye ederiz. Buradaki amacımız sorunlarımızı paylaşıp ortak çözümler üretmektir.VE SESİMİZİ FİATA DUYURMAKTIR.

İşletme ve üretme mantığını hepimiz biliriz. Firmalar var olmak için kullanıcıların ihtiyaç ve eksiklikler doğrultusunda hareket ederler.e bu formlar da bu aşamada önem taşır. Eksikliklerimizi ve ihtiyaçlarımızı fiat duysun ki kafasını merdivenin altından çıkartıp bize baksın. baksın ki bizde elimizi uzatıp onu bulunduğu yerden daha yukarlara taşıyalım.

Tabiki son karar senin.Kararın ne olursa olsun hakkında hayırlısı olsun. SAYGILAR.

Ahmet Yasin ACAR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603

Siyah Evo Dynamic 1.3 M.jet Yolda.... ))

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı Coool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyah Evo Dynamic 1.3 M.jet Yolda.... ))
    değişim gerçekleşti sanırım hayrlı olsun dynmic mi ?

Ahmet Yasin ACAR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603

Gülen Yüz

Alıntı speedy_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değişim gerçekleşti sanırım hayrlı olsun dynmic mi ?

Bi kaç güne kadar hallolacak inşallah... Byim bu konuda gerçekten iyi çalıştı... Fiat tan haber bekliyoruz ama durum şu an %70 benim lehime..

Ahmet Yasin ACAR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603

Takip eden arkadaşlar Tofaş tan habergeldi...onlara göre iade şartları oluşmamış..fakat müşteri memnuniyeti için yeni araç alımında 1500 tl destek verdiler... domuzdan kıl koparsak kardır dedim kabul ettim indirimi... şimdi assist kitli mt beyaz dynamic evo mu bekliyorum bayramdan sonra inşallah.. aracın üzerine 4000 tl verdim ama inşallah değer aldığıma... herkese saygılar... EVOyla kalın...

AHMET TUNCAY
    jeppesen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

ahmet inşallah yeni araban daha sorunsuz, güzel günlerde içine sinerek kullanacağın bir araç olur.benim araç ilk 1000 km yi devirmek üzere.çok şükür beni üzmedi.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

samet k.
    samprik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447
    Edilen teşekkür: 136

hayırlı olsun ahmet çok sevindm sorunu hallettiğine

27. Bu mesaj için teşekkür edenler: