Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gazdan çekince küt ediyo..

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

Standart Gazdan çekince küt ediyo..

Arkadaşlar aracı kaldırıp,ikinci vitese atıp,ayağımı gazdan çektiğimde küt diye bir ses geliyor ve araç öne doğru sendeliyor gibi,aslında bu durum her vites atıp ayağımı gazdan çektiğimde oluyor,ancak yavaş çekersem ayağımı olmuyor;bu nasıl bişidir,yavaş çekince olmuyor;hızlı çekince küteliyor
    acaba müslüm abi ile tanışma vakti geldimi

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

bugune kadar tanışmaman mucize artık tanışma vaktı gecte olsa zamanı gelmişşşşş

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

bendede daha önce oluyordu bu, epeydir farketmiyorum alıştım galiba debriyaja, diferansiyel kilidinden bahsedilmişti bi yerde onunla ilgili olabilir belki

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

benzinli puntoların hastalığı şanzuman kulagından yapar 45 tl fiyatı onu değiştir düzelir

Bora Ş.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

tuhaf olan arabada bu ses 2.5 yıldır var hatta ilk sahibine sordum sıfır aldığımda da öyleydi dedi veya beni yedi

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

aracın beşiklerine baktırın büyük ihtimalle beşiklerinden kaynaklanıyordur
    IPunto

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

klima açıkken bazen viteslerde öne doğru sendeleme bendede yapıyor neden acaba çözemedim ? bilen var mı ?

Repair

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı NyhatShu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klima açıkken bazen viteslerde öne doğru sendeleme bendede yapıyor neden acaba çözemedim ? bilen var mı ?
    klima kompresörü o anda devreye girdiğinde yapıyor, normal bir durum

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzinli puntoların hastalığı şanzuman kulagından yapar 45 tl fiyatı onu değiştir düzelir
    aynen bendede titreme ve kütleme yapıyordu değiştirip gaz ayarı çektik dediler sorunsuz oldu..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Kavrama noktasını bilmeden, ayağını hızlıca debriyajdan çekersen bütün arabalar vites değiştirirken yapar bunu. ileride volan boşluğu yaratırsın veya çoktan yapmışsındır o işi. Küçük viteslerde (1. 2. hatta 3.) gazdan ayağını çok yavaş çek veya çekerken debriyaja da tam bas derim ben sana. Ayrıca kavrama noktasına dikkat et, nasıl arabanın ilk hareketini verirken debriyajı belli noktada sabit tutup yavaşça kaldırıyorsun ayağını, vites değiştirirken de yap böyle yap(belki ilk harekettekinden biraz daha hızlı kaldırabilirsin ayağını).

Bora Ş.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Alıntı murti82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kavrama noktasını bilmeden, ayağını hızlıca debriyajdan çekersen bütün arabalar vites değiştirirken yapar bunu. ileride volan boşluğu yaratırsın veya çoktan yapmışsındır o işi. Küçük viteslerde (1. 2. hatta 3.) gazdan ayağını çok yavaş çek veya çekerken debriyaja da tam bas derim ben sana. Ayrıca kavrama noktasına dikkat et, nasıl arabanın ilk hareketini verirken debriyajı belli noktada sabit tutup yavaşça kaldırıyorsun ayağını, vites değiştirirken de yap böyle yap(belki ilk harekettekinden biraz daha hızlı kaldırabilirsin ayağını).

işim gereği tüm türkiyeyi dolaşmış ve sayısız marka modelde araç kullanmış bi adam olarak,kullanımdan kaynaklanmadığına oldukça eminim, oto tespiti ve çözümü verdiğini düşünüyorum en yakın zamanda doğru müslüm ustaya

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

aracın sansızaman takozu ıle motor takozlarında bir proble var arkadasım.O yuzden boyle yapıyor.cok masraflı bısey degıl.yınede ıhmal etme cunku kullanım sırasındada senı rahatsız edıcek bu ses.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

benim arabamda da aynı sorun vardı. gittim baktık ( oto) ile beraber. Ne motor kulaklarından ne de şanzuman takozundan kaynaklı bir sorun bulamamıştık. Ancak araba aynen bahsettiğiniz gibi silkeleme yapıyordu ayağımı gazdan çekince. Hala anlamış değilim neden yaptığını. Sırf bu yüzden arabayı sattım gitti. Hiçbir usta, hiçbir servis bu sorunun sebebi şudur arkadaş, şunu yaparsak düzelir şeklinde konuşamadı. Bence kafayı takmadan bin arabana. Ayağını gazdan çekince silkeliyorsa, en iyisi ayağını gazdan çekme Başka bir kuruş masraf da yapma bence... Aslında arabanın ufak tefek sorunlarını veya gelen sesleri çok da umursamamak lazım. Aksi takdirde zarar gören hep cüzdan oluyor. Bugün para harcasan iki ay sonra yine başka bir sorun çıkar...O yüzden umursamadan bin. Yolda kalmazsın o şekilde...Tabi bu benim fikrim. Siz nasıl düşünürseniz...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bora Ş.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim arabamda da aynı sorun vardı. gittim baktık ( oto) ile beraber. Ne motor kulaklarından ne de şanzuman takozundan kaynaklı bir sorun bulamamıştık. Ancak araba aynen bahsettiğiniz gibi silkeleme yapıyordu ayağımı gazdan çekince. Hala anlamış değilim neden yaptığını. Sırf bu yüzden arabayı sattım gitti. Hiçbir usta, hiçbir servis bu sorunun sebebi şudur arkadaş, şunu yaparsak düzelir şeklinde konuşamadı. Bence kafayı takmadan bin arabana. Ayağını gazdan çekince silkeliyorsa, en iyisi ayağını gazdan çekme Başka bir kuruş masraf da yapma bence... Aslında arabanın ufak tefek sorunlarını veya gelen sesleri çok da umursamamak lazım. Aksi takdirde zarar gören hep cüzdan oluyor. Bugün para harcasan iki ay sonra yine başka bir sorun çıkar...O yüzden umursamadan bin. Yolda kalmazsın o şekilde...Tabi bu benim fikrim. Siz nasıl düşünürseniz...

araçdan son derece memnunum,genel şikayetlerin aksine sıfır sessizlik hakim;tek problemim bu sorun,umarım hallolucak bişidir;ancak işin tuhaf tarafı bu aracın önceki sahibi (kardeşim) servise götürdüğünde difransiyelin özelliği falan demiş,acayip bi özellik sanırsam fiat bile farkında değil
    sanırsam çaresini bulamayınca özellik oluvermiş

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

aynen öyle. ortada bir sorun var ancak servisler bu sorunu çözebilecek kadar yetkin değil malesef...fiat acilen tüm servislerini eğitime almalı...hem de adam akıllı bir eğitim.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

aynı sıkıntı bendede var klima veya kalorifer açıkken özellikle... çözebilen varsa paylaşabilirmi?

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Demekki birçoğumuzda bu olay mevcut...
    BY Turbo SPORT 150 HP

fatih fatih
    htackin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Konu bende de var

aynen kardeş 5 ay oldu alalı ve hep aynı olay ilk başta çok tuhaf geliyordu ama alıştım galiba bende servise gidecektim fakat fazgeçtim.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

selam...1.4 77 bg versıyonu lpg lı arac kullanıyorum aracı alalı 1 ay oldu... sehır ıcınde sadece 2 vıteste karsılasıyorum bu sıkıntı ıle aracı dewrıne getırmeden ıkıncı vıtese atıp gaz vermeden bırazcık bırakırsam tıtreme yapıyor ama tıtreme denemez sureklı vuruntu gaza yuklenınce gecıyor... ben vanda yasıyorum su an ... sabahları yasıyorum genelde.... eger lpg ye gecınceye kadar sabredıp yola cıkarsam sıkıntı yok... klıma we kalorıfele ılgılı degıl... motor ve sanzuman takozundan olsaydı tam stop etme anındada aynı sarsıntıyı duyardık...ayrıca bu bır arıza degıl .... 1.4 77 bg aracta mumkun oldugunca cabuk 3 vıtese atmaya bakın hem sehır ıcınde yakıtı cok azaltıyor hemde bu sorun ortadan kalkıyor...yaklasık 2000 km yaptım ızmır wan 15 gun once bu sıkıntıyla hıc karsılasmadım..motor sogukken cok daha fazla oluyor... ama ben astım bu konuyu artık ..... ya ıkıncı vıtese gecın ce bıraz bagırtın ve 2 de yıgdırmayın yada bıraz once dedıgım gıbı cabucak 3 e atın 20 km hızda bıle atabılırsınız 3 e sıkıntı yok

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam...1.4 77 bg versıyonu lpg lı arac kullanıyorum aracı alalı 1 ay oldu... sehır ıcınde sadece 2 vıteste karsılasıyorum bu sıkıntı ıle aracı dewrıne getırmeden ıkıncı vıtese atıp gaz vermeden bırazcık bırakırsam tıtreme yapıyor ama tıtreme denemez sureklı vuruntu gaza yuklenınce gecıyor... ben vanda yasıyorum su an ... sabahları yasıyorum genelde.... eger lpg ye gecınceye kadar sabredıp yola cıkarsam sıkıntı yok... klıma we kalorıfele ılgılı degıl... motor ve sanzuman takozundan olsaydı tam stop etme anındada aynı sarsıntıyı duyardık...ayrıca bu bır arıza degıl .... 1.4 77 bg aracta mumkun oldugunca cabuk 3 vıtese atmaya bakın hem sehır ıcınde yakıtı cok azaltıyor hemde bu sorun ortadan kalkıyor...yaklasık 2000 km yaptım ızmır wan 15 gun once bu sıkıntıyla hıc karsılasmadım..motor sogukken cok daha fazla oluyor... ama ben astım bu konuyu artık ..... ya ıkıncı vıtese gecın ce bıraz bagırtın ve 2 de yıgdırmayın yada bıraz once dedıgım gıbı cabucak 3 e atın 20 km hızda bıle atabılırsınız 3 e sıkıntı yok

20 km hızla giderken 3. vitesi kullanımını alışkanlık haline getirdiyseniz, yakında subaplardan sıkıntı yaşamanız muhtemel...bence araç motor devri ve hızın gerektirdiği viteste kullanılmalı. düşük hızda iken yüksek viteste kullanmak tıpkı küçük viteste arabayı bağırtmak gibi fazla yakıt tükettirir size. yol bilgisayarına pek de aldanmayın derim. ekonomi yapmak adına kaş yaparken göz çıkarıp masrafınızı arttırmayın.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon