Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Kazıklandım :@

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

arkadaslar ne yazacagımı sasırdım bu durumda .
    Ankarada hizmet veren Müslüm KAYMAK senın degerını bılıyordum ama su an ıçımde hıssettım o degerı ıyıkı varsın boyle servıslerle sayende muhattap olmuyoruz
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 km de neden gıdıyosunuz 1 yıl doldu dıyemı ..Way kı ne way bu servıslere verılen paralara yazık ya
    aynen öyle katılıyorum bak yağına eksikse götür 5000 km neyin bakımı yapılır?

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Alıntı edelsang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde araç 3700 de 5000 olunca poyraza gidicem bakalım ne çıkıcak gerçi tanıdık var ama belli olmaz

göz göre göre gidilmez başka servislerdende fiyat alıp öyle gidin yıllık bakım ise

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Alıntı hamdi1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün poyraz otoya götürdüm aracımı yıllık bakım için.daha 1 yıllık 5000 km deki arabaya yok o değişcek yok bu değişcek dediler 350 tlmi kaptılar.ne düşünüyorsunuz?
    anlamadığım iki nokta var.Birincisi servise gitmeden hiç mi merak edip foruma bakmadın yıllık bakım için yapılıyor ne kadara yapılıyor? İkincisi bu Poyraz internetin keşfedildiini henüz anlamadı mı? bu kadar büyük bir kazık atınca bu tür sitelere şikayet yazabileceğini imaj kaybedeceği ve müşteri kaybedeceğini?

Tamer İNSEL
    PROTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 102

Bildiğim kadarıyla 0 araçlarda ilk 5000 km'de sadece belirli kontroller yapılıyor. Eksilen sorun çıkaran bir şey varmı diye. Sonrasında ise 20000km ye kadar bir aksilik çıkmazsa servise uğramıyoruz. 5000km de onca şeyin değişimi çok saçma olmuş, hiç vicdan yokmuş o servistekilerde.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

tamamıyla kazık baska serviserde durum nasıl merak ediyorum bir daha araba alırken servis maliyetinide hesaplayıp alacam

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

bence hiç durmadan fiat müşteri hizmetlerini ara ve şikayetini bildir böyle iş mi olur ya adamlar değişmesi gerekmese bile herşeyi değiştirmişler bu kadar olmaz poyraz oto 'ya araba götürülmez bu saatten sonra yazık olmuş ne diyim geçmiş olsun !!!
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

Hmd Gnc
    hamdi1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı BBERKAYY Nickli Üyeden Alıntı
    Çözümü serviste değil foruma konu acarak ararsanız daha cok kazıklanırsınız.
    benim burada konu açmamdaki amacım servisten aldığım fiyat normalmi.ona göre insanlar bilsin kimse parasını boşu boşuna kaptırmasın.çünkü hiçbirimiz parayı kolay elde etmiyoruz.bindiğimiz arabalarda çok lüks arabalar değil ki neden servise onca para verelim durduk yere.ben eski renaultumu yıllık bakıma götürdüğümde 120 tl civarı bi para vermiştim.ve fiata şaşırdım resmen.artı şuda var.bugün çıkan orjinal parçaları benim ustaya gösterdim adam dedi "sat bana bunları ben kendi arabama takayım".yani parçalar tertemiz.değişecek hiçbir şey yok.en azından şunu yapabilirlerdi.bakarlardı parçalara sağlam değiştirmezler yağına suyuna bakarlar normal servis ücreti alırlar.bu yaptıkları bakım değil resmen yedek parça satmak.bide 5000 de ya yazıktır.garanti bitmesin diye götürdük 350 tl verdikten sonra sağlam arabaya garantisi olsa ne olur.hiç bir faydası yok bana garantinin.zaten doğru düzgün kullandığımda yok arabayı.bagajdanda cilalarım gitti.birde şunu anlatmak istiyorum.arabanın sol aynasına çarpmışlardı baya önce.ben kırılan ayna kapağını(dışı değil tırnakları kırıktı) bagaja atmıştım.herneyse servise gittim.siyah ayna kapağının gelmesini beklediklerini max. 1 haftada geleceğini söylediler.1 hafta sonra götürdüm ve araba 1 hafta kaldı.sonra arabayı teslim aldım ve eve geldim.bir baktım aynanın kenarları silikonlu ve eski ayanın çiziği yerinde duruyor.hemen bagajı açtım ve tahmin edemezsiniz.bagajda metalik gri marea aynası vardı.yani 1 hafta yeni ayna beklioz diye oyaladılar ama takılan parça benim eski ayna kapağım.işin komiği bide dalga geçiolar başka bi aracın ayna kapağını koyuyolar bagaja .bari onu yapmayın ve şunu söylemiştim.yeni parça istiyorum ona göre ücret aldılar kaskodan.aynı serviste oluyor bu olay.zaten geçen gittiğimde arabaların %90 ı doblo türü ve şirket arabaları.punto yada bravo gibi araba hiç yoktu dikkatimi çekti.şahıs olarak getiren 1 kişi gördüm oda 10000 km de yıllık bakıma dünyanın parasını verdi.siz siz olun servisten uzak durun mümkün olduğu kadar.o günde Allah var arabada yedek cep telefonu taşırım.servise verirken iyiki yanıma almışım diyorum..
    Konu hamdi1905 tarafından (18/09/2010 Saat 02:57 ) değiştirilmiştir.

Hmd Gnc
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

yukarda gerekli açıklamayı yaptım

Alıntı BuRaK-BG Nickli Üyeden Alıntı
    standart yapılan bakım işlemler herkesin söylediği gibi ama şu maddeler bana hesabı şişirmek gibi geliyor.5000 bindeki arabaya karbon çok saçma,ve motor iç temizleme motor yıkamamı ne anlamadım.cam suyu...ki aynı işlemlerin yapıldıgı bir araba 380 de sizinki neden 350?
    belki ona ekstradan başka şeyler yazmış olabilirler.adamlar ermiş bakmadan neyi var neyi yok anlıyor sanki.bide iskonto farkıda vardır.

Alıntı ERDEM1907 Nickli Üyeden Alıntı
    anlamadığım iki nokta var.Birincisi servise gitmeden hiç mi merak edip foruma bakmadın yıllık bakım için yapılıyor ne kadara yapılıyor? İkincisi bu Poyraz internetin keşfedildiini henüz anlamadı mı? bu kadar büyük bir kazık atınca bu tür sitelere şikayet yazabileceğini imaj kaybedeceği ve müşteri kaybedeceğini?
    açıkcası fiat servisinin bu kadar kazıkçı olduğunu düşünmediğim için bakma gereksinimi duymadım.ben eski aracımda bile maksimum 150 veriodum ki tanıdıklarım fiat daha ucuz olur demişlerdi.gafil avlandık diyorum ders olsun.zaten bidaha servis mervis yok arkadaş.başlarım garantiye.götürürüm sanayiye 80 tl ye bitiririm işi.sizde öyle yapın.sanki servisin taktığı parça evladiyelik.benim korkum 2 sene içinde şu direksiyon bozulursa onu yapsınlar.kendisi bana pahalı gibi geliyoda.yoksa banane garantiden

Alıntı PROTOS Nickli Üyeden Alıntı
    Bildiğim kadarıyla 0 araçlarda ilk 5000 km'de sadece belirli kontroller yapılıyor. Eksilen sorun çıkaran bir şey varmı diye. Sonrasında ise 20000km ye kadar bir aksilik çıkmazsa servise uğramıyoruz. 5000km de onca şeyin değişimi çok saçma olmuş, hiç vicdan yokmuş o servistekilerde.
    1 sene dolunca kaç km olursa olsun 20.000 in altında yıllık bakımı yaptırmak zorundasın ve 20.000 lik arabaya yapılan muamele yapılıyor.dediğiniz gibi vicdan denilen olay yok ne yazıkki.dediğiniz o kontrolleri hatta fazlasını 6 ay önce 3800 km de yapmışlardı ama işte prosedür böyle.güya araba 6 ayda evrim geçircek

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı
    tamamıyla kazık baska serviserde durum nasıl merak ediyorum bir daha araba alırken servis maliyetinide hesaplayıp alacam
    valla bu segmentte başka markadan birkaç arabayı servislerine götürmüştüm.taş çatlasa 200 verirdim.açıkçası bu bana şok etkisi yarattı.diğer fiat servislerini bilmiorum.ama tavsiyem hassas elektronik aksamı olmayan bi araba alın.götürün sanayiye sabah verin akşam alın cüzi bir miktar para verirsiniz inanın en karlısı bu.servis bu kardeşim belli olmaz sağı solu.
    Konu hamdi1905 tarafından (18/09/2010 Saat 04:20 ) değiştirilmiştir.

Hmd Gnc
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar bu arada inceliyorum takılan parçalara baktım LANCIA ve ALFA ROMEO nun parçaları bilginiz olsun.üşenmicem onların servislerinede sorucam fiyatları.sağolsun fiat kendimi alfa romeo sahibi gibi hissettirdide
    Konu hamdi1905 tarafından (18/09/2010 Saat 04:11 ) değiştirilmiştir.

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

bakımda fiat gördüğüm kadarıyla vw, opeli geçmiş bmw mercedes le yarışıyor hatta onuda sollamış desem yeridir.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

10 km de yılllık bakımı bende yaptırdım ve 90 tl vermiştim.sadece yağ,yağ filitresi ve hava filitresi değişmişti yanlış hatırlamıyorsam.
    sizin yazdıklarınız 20 000 bakımı yaptırdığımda değişen parçalar. kitapçığa bakarsanız hangi kilometrede hangi parçaların değişeceği yazıyor.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

arkadaşlar bu arada inceliyorum takılan parçalara baktım LANCIA ve ALFA ROMEO nun parçaları bilginiz olsun.üşenmicem onların servislerinede sorucam fiyatları.sağolsun fiat kendimi alfa romeo sahibi gibi hissettirdide

Alfa ve Lancia Fiat bünyesinde olduğu için aynı parçaları kullanıyorlar en azından orjinal parça takmışlar yan sanayii olsaydı OPAR yazardı üzerinde... yani Alfa Lancia yazmasında sıkıntı yok
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

Mustafa Özsayın
    aĞaoĞLu TurboKolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    02 HR 999
    Edilen teşekkür: 36

Arkadaşlar Ben Adıyaman Fiat Ana Bayiisiyim Bu Durumu Gördüm Ve Hemen Fiyat Çıkardım. Şimdi 5000 Kmde Bakım Olmaz Ama Araç Bir Yılını Doldurduysa 10000 Km Gelmediyse Bile Yapılır. Ve Şuan Benm Hazırladığım Fiyat %10 İndirimle Birlikte 185 Tl.

Abulbul08 Arkadaşım Doğru Ama Şuan Tunap Ta Koyluor. 10,000 Bakımda Yağ, Yağ Filtresi, Hava Filtresi,Tunap Koyuluyor.
    Konu TurboKolik tarafından (18/09/2010 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

Hmd Gnc
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı siyahinci83 Nickli Üyeden Alıntı
    Alfa ve Lancia Fiat bünyesinde olduğu için aynı parçaları kullanıyorlar en azından orjinal parça takmışlar yan sanayii olsaydı OPAR yazardı üzerinde... yani Alfa Lancia yazmasında sıkıntı yok
    yok hocam onu biliyorum.hatta lancia delta ve bravo aynı araçlar.bu 3 markanın araçlarında kullandıkları parçalar hemen hemen hepsi ortak.benim merak ettiğim şu.genelde insanlar alfa gibi markadaki arabalara servisi bakımı fazla olur diye yanaşmaz.e takılan parçalar aynı arabalar birbirinin yan markası heralde serviste yapılan işlemler de aynı olması lazım.o zaman ben benim fiat ın servisine alfa romeo kadar paramı ödedim şimdi?bunu öğrenmek istiyorum.

Alıntı TurboKolik Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar Ben Adıyaman Fiat Ana Bayiisiyim Bu Durumu Gördüm Ve Hemen Fiyat Çıkardım. Şimdi 5000 Kmde Bakım Olmaz Ama Araç Bir Yılını Doldurduysa 10000 Km Gelmediyse Bile Yapılır. Ve Şuan Benm Hazırladığım Fiyat %10 İndirimle Birlikte 185 Tl.
    peki Mustafa bey siz daha iyi bilirsiniz.bu servisin yaptığı şu durumda haksız kazanç.bir nevi elindeki benim arabama takılmaması gereken parçayı bakım adı altında bana satmak.almazsanda garanti bozulur gibi bişey.bunu nasıl fiat ın kendisine bildirebilirim?şikayetimi dikkate alacaklarını sanmıyorumda.en azından yani bu saatten sonra insanları daha fazla kazıklamasınlar

işin acı tarafıda arabada onca eksik var.onları tamamlıcağıma bir hiç uğruna o parayı servise verdim
    Konu hamdi1905 tarafından (18/09/2010 Saat 12:48 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Özsayın
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    02 HR 999

Hamdi Bey Bakın Eğer Aracın Sadece Bakım Deil Biryerinde Arızası Olup Onu Gidermişlerse Birşey Diyemem Ama Yok Sadece Bakımsa Fiyat Fazla. Şikayet Etmek İstiyorsanız. 444 22 55'i Arıyarak Şikayetinizi Dile Getiriniz Ve Bu Şikayet Kesinlikle Cevapsız Kalmaz İyi Günler Diliyorum Her Türlü Sorununuzu Bana Dile Getirin Elimden Geldiğimce Yardımcı Olacağım.

Hmd Gnc
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

serviste ustayla teste çıktığımızda usta arabada bir sorun olmadığını yepyeni olduğunu söyledi.zaten 3500 km de götürdüğüm ustaydı.kendi söyledi bana yıllık bakım için götürüldüğünde sağlamsa bile 20.000 km deki araca yapılan işlemlerin yapıldığını,benim arabamdaki parça değişiminin arabaya bir katkı sağlamayacağını.yani kendileride biliyorlar gereksiz olduğunu.teşekkür ediyorum Mustafa bey ilginiz için..

birde şunu sormak istiyorum.lastiğin üstündeki parçada 10-12 cm lik 2 adet çizik ve çiziğin olduğu yerde çok hafif içine göçük var.taş çatlasa 15 cm.uzaktan bakılınca bile belli olmuyor.servis dün 320 tl ye yapalım dediler.sizce nasıl bu fiyat ?bunu dışarda boyacıya rötüş yaptırsam garanti patlarmı?
    Konu hamdi1905 tarafından (18/09/2010 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Özsayın
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    02 HR 999

Ben Teşekkür Ederim...Bir Sorununuz Olursa Yardımcı Olmaya Çalışırım.

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

geçmiş olsun Hamdi,
    ilk yılın dolsa bile 5000 deki bi araca karbon temizleme yapılması biraz tuhaf geldi açıkçası. anladığım kadarıyla yıllık bakım yapılmış aracına, ama bazı gereksiz işlemler yapılmış. bagajdaki cila olayını bence de servise sormalısın.

Mustafa Özsayın
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    02 HR 999

birde şunu sormak istiyorum.lastiğin üstündeki parçada 10-12 cm lik 2 adet çizik ve çiziğin olduğu yerde çok hafif içine göçük var.taş çatlasa 15 cm.uzaktan bakılınca bile belli olmuyor.servis dün 320 tl ye yapalım dediler.sizce nasıl bu fiyat ?bunu dışarda boyacıya rötüş yaptırsam garanti patlarmı?
    Lastiğin Üstü Derken Tam Anlamadım Hamdi Abi?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri