12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Active 1. Yıl Bakım Fiyat Karşılaştırması

Oğuz IŞIK
    Anakha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

Standart Active 1. Yıl Bakım Fiyat Karşılaştırması

Arkadaşlar arabanınm ilk sene bakımı için neredeyse izmirdeki bütün servislerle görüştüm ve o kadar komik fiyat farklılıkları var ki anlatamam. ve bunun yanında adamlar bakımda yapılacakları bilmeyenleri öyle kazıklıyorlar ki. Fiyatlar şöyle

İzmir Birmot : 160 TL
    İzmir Merkez : 160 TL ( + Motor Koruyucu ) Bujiler değişirşe 220 TL
    Enrico Çiğli : 290 TL ( Yıllık tüm bakım )
    Enrico Bayraklı : 350 TL ( " " " ) Bujiler değişmezse 260 TL
    Poyraz : 500 - 600 civarı.

Servislerden fiyat alırken tamamına da arabanın 7300 km de, 1.4 Motor olduğunu ve Yıllık Bakım Yapılacağını belirttim. Standart yapılacak işlemler ( Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, buji, polen filtresi ve yıllık kontroller ) olduğunu söylediler. Bir tek Poyraz neredeyse motoru yeniden takacaktı. Adamlar direksiyon yağı, firen hidrolik yağlarını bile değiştireceklerini söylediler ki bunlar yıllık bakım kitapçığında yazmamasının yanında çok uzun ömürlü olan yağlar. Bunun üzerine adamlara tekrarda durumu anlattım 1. yıl bakımı olduğunu sordum ve bunların standart olduğunu söylemez mi. Bunun üzerine Merkez de yaptırdım. Aracıma neler yapıldığını gözlerimle gördüm. Birmotta bir kez arabayı götürmüştüm ve adamlarım 100 m lik yolda 60 km hıza çıktığını gördükten sonra özellikle servisini tercih etmeme kararı aldım. Adamlar kendini Formula şoförü sanıyorlar sanki.
    Korkma ondan bundan,
    Ne Ölümden Ne Hayattan.
    Bu dünyada gördüklerinin,
    Hepsi Bir, Hepsi Hak'tan.

2. Bu mesajı için 5 kişi Anakha'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Merkezde yaptırmanızda oldukça yerinde bir karar olmuş. bu gibi durumlarda piyasa araştırmasının ne kadar işe yaradığını bir kere daha görüyoruz. Ayrıca hepsi YETKİLİ servis ama her birinin fiyatları farklı Sanırım poyraz dediğiniz gibi komple motoru yeniden takacak gibi fiyat vermiş...
    Artık Fiorinolu

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Abartmıslar Oguz ondan sonrada musterı nıye gelmez ısyok dıye soylenırler dururlar sen musterıyı yolunacak ordek gıbı gorur ısen yok olmaya mahkumsun benımkıde hazıran ayında gıdecek 6600 km de Müslüm abıye gıdecem gıtmeden telde pazarlıkmı etsem ne senın yazdıklarından gozum korktu

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Fiyattaki fark yapılcak işlemlerin farkından kaynaklanıyo, tabii yapılsada yapılmasada gereksiz yere fiyat şişiren işlemler.

ben yıllık bakıma sokmuyorum sadece yağ değişimi yapıyorum, sıvı kontrolleri filan bizimde gayet rahat yapabileceğimiz şeyler. frenlerin kontrolünede gerek duymuyorum.buji olayıda komedi, durmakla eskimez bi sorun olursada direk belli eder.

yağ yağ filtresi işçilik 110 veriyorum, yıllık bakım halloluyo...

Müslüm abiyle pazarlığa gerek yok bence, o zaten olabilecek en uygun fiyatı çıkarır.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Diğer servisleri tanımıyorsanız en güzeli birmot bence.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

İzmir' de Enriko ve Poyraz' a gitmedim. Diğer ikiside pek işe yaramaz zaten.
    Özellikle Merkez Servis ile yaşadığım tecrübeden sonra yaptıkları işte bir hata çıkarsa kesinlikle arkasında durmayıp suçu size atacaklarını garanti edebilirim. Bana uzak olsunlar.

SERKAN YABA
    attserkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 53

bana da kartaş 600 civarı hesap çıkardı ilk bakıma,dedim bir daha önünden geçmem allah tan müslüm abi gibi dürüst insanlar varda kanımızı ememiyorlar

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Oğuz teşekkürler arkadaşım verdiğin bilgiler için. Haziranda da bizimkinin yıllık bakımı geliyor, adres belli, arkadaşlar yazmışlar. Hem sonunda gidip bir tanışma fırsatımız olucak Müslüm arkadaşımızla. bu arada ismi lazım değil "K" ile başlayan servis 6 aydır arayıp randevu verecek ücretsiz boya bakım için. hayatta bidaa gitmem, zaten fiyatı da oldukça tuzluymuş Serkan'ın yazdığına göre. kusura bakmasınlar bu arada arkalarından konuşmuş oldum. napim sinirim bozuluyo

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alper arkasından konustugun yok bence burada herkes olumlu ve olumsuz gorduklerını yazıyor olaybu benım evımın 200 m ılerısınde kartas var ben nıye gıdıyorum Kavaklıdereye 1 yıldır forumdayım herkes Muslum abı ve ekıbıne guvenmıs durust adamdır demıs,aracınızı ıc rahatlıgı ıle bırakabılırsınız demıs,eger ben bır servıse gıdıyor ısem ücret,işcilik ve yasadıgım sorun hakkında tereddut ve acaba sorusu aklıma takılmamalı aracı servısten cıkarttıgımda guvendıgım servısten oturu yasadıgım sorunu dusunmem servıs halletmıstır dusuncesı ıle içim rahattır

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Forumu takip etme fırsatınız olsaydı sanırım İzmir oto yu tercih ederdiniz. Elbette kazık yemek hoş değil ama ilk bakımda da yapılacak işlemler belli. Bu kadar da abartmanın hiç manası yok.

13. Bu mesajı için 3 kişi serdar2362'ye teşekkür etti:

Oğuz IŞIK
    Anakha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

Garanti kapsamında dolayı yetkili servislere gitme durumumuz var serdar özellikler benimki geçen sene 5 sene kampanyasından almıştım. Çok uzun bir zaman ve kaybetmek istemiyeceğin birşey. oto hakkında yorumları okuduk ve ciddiye de alıyoruz ama dediğim gibi bizim de zorunluluğumuz. Gerçi yeni bir kanun çıktı mı çıkacak mı bilmiyorum ama sanırım bu yetkili servis olayını zorunluluktan kaldıracaklarmış. Araban kitapçığında belirtilen ürünleri kullanıpta herhangi bir ustada da yaptırdığın anda motor garanti kapsamından çıkmayacakmış. Ama Servislerdeki olay burada da geçerli. Yani yıllık bakıma girdin bir problem oldu, aynı il sınırları içerisindeysen bakımı nereye yaptırdıysan oraya başvuruyorsun.

Fiyatlardaki değişikliklerde yapılan işlemler fark ediyor doğru. Ama aynı firmadaki (Enrico) yıllık bakım işlemleri yapılacaklar aynı fiyat birinde 290 birinde 350 buna açıklık getiremedim. Bence tutturabildiklerini yapıyorlar. Eğer sen neler yapılacağını bilip de öyle gidersen adamlar da geri adım atıyorlar. Ama benim anlamadığım bizim birbirimize olan güvensizliğimiz. Gözünüzün içine baka baka yalan söylenmesi ve sizin enayi yerine konmanız ki biz o paraları kolay kazanmıyoruz.
    Korkma ondan bundan,
    Ne Ölümden Ne Hayattan.
    Bu dünyada gördüklerinin,
    Hepsi Bir, Hepsi Hak'tan.

BİROL POZLU
    pala1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Kızgın Aynen katılıyorum.

Alıntı Anakha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garanti kapsamında dolayı yetkili servislere gitme durumumuz var serdar özellikler benimki geçen sene 5 sene kampanyasından almıştım. Çok uzun bir zaman ve kaybetmek istemiyeceğin birşey. oto hakkında yorumları okuduk ve ciddiye de alıyoruz ama dediğim gibi bizim de zorunluluğumuz. Gerçi yeni bir kanun çıktı mı çıkacak mı bilmiyorum ama sanırım bu yetkili servis olayını zorunluluktan kaldıracaklarmış. Araban kitapçığında belirtilen ürünleri kullanıpta herhangi bir ustada da yaptırdığın anda motor garanti kapsamından çıkmayacakmış. Ama Servislerdeki olay burada da geçerli. Yani yıllık bakıma girdin bir problem oldu, aynı il sınırları içerisindeysen bakımı nereye yaptırdıysan oraya başvuruyorsun.

Fiyatlardaki değişikliklerde yapılan işlemler fark ediyor doğru. Ama aynı firmadaki (Enrico) yıllık bakım işlemleri yapılacaklar aynı fiyat birinde 290 birinde 350 buna açıklık getiremedim. Bence tutturabildiklerini yapıyorlar. Eğer sen neler yapılacağını bilip de öyle gidersen adamlar da geri adım atıyorlar. Ama benim anlamadığım bizim birbirimize olan güvensizliğimiz. Gözünüzün içine baka baka yalan söylenmesi ve sizin enayi yerine konmanız ki biz o paraları kolay kazanmıyoruz.
    Geçen yıl fiorino aracımın yıllık bakımında bende bu sorunu yaşadım.Pazarlık ederek fiatı düşürmüş,ve nasıl düşürdüklerine şaşmıştım.Bu yetkili servis komedisinin son bulması gerek