Sayfa 1/4 1234 SonSon
68 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İzmir merkez servis rezaleti-aracımda boya çıktı

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Standart İzmir merkez servis rezaleti-aracımda boya çıktı

Arkadaşlar başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.
    Bundan iki ay önce istanbul' dan aldığım aracım Topkapı Fırat Oto' da ekspertize girdi. Araç ekspertiz raporunda Boyası orjinal ve değişen yok olarak çıktı. Aracımı aldım ve İzmir' e geldim. Yine burdada Merkez Servise götürüp aracıma ikinci el ekspertiz yaptırdım. Birbuçuk saat kadar bekledikten sonra çıkan raporda araç orjinal ve sorunsuz çıktı. Servis Yetkilisi olan Ali bey ve Kurtuluş bey araçta boya olmadığını bizzat ilettiler. Boyanın kalın olduğunu ve bunun bir hata olmadığını, Fabrikasyon olarak bazı araçların boya kalınlığının fazla olduğunu belirttiler.
    Bugün aracımı satış için alacak olan kişilerle birlikte Merkez Servise ekspertiz için götürdük. Şimdi raporda araç Sağ ön ve Arka kapı hariç komple boya var, Değişen yok sadece boya işlemi var olarak çıktı. Bende elimdeki ekspertiz raporlarını gösterip 1 ayda nasıl birden kendi kendine boyandığını söylediğimde aracı benim dışarda işlem yaptırmış olduğumu alıcı arkadaşların yanında söylediler. Ben aracımı kesinlikle boyatmadım. Boya işlemi olmadı.
    Onlarda biz nerden bilelim sizin dışarda işlem yaptırmadığınız bizim dediğimiz doğrudur diyip işin içinden sıyrılıyorlar. Bu sefer ben cihazla bakmıştım birde boyacımıza gösterelim dediler. Boyacı baktı etti. Arabayı yıkadılar. Sonra boyacı tekrar bakmadan arabayı tekrar geri çekip servis yetkilisi Mustafa bey elinde cihazla ölçtü yine boya var dedi. BGeçen seferki ekspertiz işlemini yapan servis yetkilisine durumu anlatıyorum, kendi dediği şeyleri söylüyorum, Ben bilmem durum bu deyip çıkıyor işin içinden. Arkadaş diyorum boyanan araba bellidir. Ben arabayı yeni boyatsam bu illaki belli olur neden beni yalancı çıkarıyorsunuz sizin yüzünüzden yalancı konumuna düştüm diyorum yine ses yok.
    Ekspertiz raporunu alıp parasını ödeyerek diğer arkadaşlarada kaporalarını verip aracımı aldım çıktım. Acayip derecede sinirliyim. Bu kadar lakayitlik olmaz.

Durumu Fiat müşteri hizmetlerine ilettim. Diğer ilk gösterdiğim servisi aradım. Onlarda orda bir hata vardır, yanlışlık yapıyorlardır, biz bir iş kartınıza bakıp sizi arayacaz dediler. Bekliyorum.

Arabayı satıp satmamak hiç önemli değil ama benim gerçekten orda gururum kırıldı. Birde kendi hatalarını kabul etmeyip insanı göz göre göre yalancı çıkarıyorlar ya bu işin peşini asla bırakmayacağım.
    Konu demon tarafından (20/04/2010 Saat 16:45 ) değiştirilmiştir.

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Niyetleri ne acaba da ikinci demelerinde birden bire sönüş yapıyorlar. Yazık gerçekten. bu kadar ilginç tavır takınmaları. Onu bırakın müşterinin yanında biz doğru yaptık ama siz sonradan boyatmışsınz demeleri çok üzücü. Geçmiş olsun diyorum...
    ( Puntonun sizde kalası varmış )
    Artık Fiorinolu

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Geçmiş olsun,o anki durumunuzu yaşamış kadar oldum.Siz müşteriye arabanızı övüyorsunuz ama servis aksini söylüyor ve küçük düşüyorsunuz.Çok üzücü bir durum.Bencede peşini bırakmayın.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Bence büyük bir sorun var 1 ay içinde yapılan boya ve kaporta işlemi bariz belli olur cilalama ile araçta boya koruma olsa bile belli olur .. zmanında boya kalınlık miktarlarını yazdırsaydın bu sorun hiç başına gelmezdi ..

Bu tip durumlarda imzalı kaşeli boya kılnlık raporu isteyin arkdaşlar..

Çok geçmiş olsun ..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Zaten arkadaşa bunu yazmasını söylemiştim oda gerek yok yine bakıldığında yine aynı çıkar demişti.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Fabrıkada ıkıncı kez boyanmış olmasın...

Gecmiş olsun
    I ' m c a p u l i n g . . .

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Onu bilmiyorum tabi. Benim ne olduğundan hiç haberim bile yok. Öyle olsa bile aracın bilgilerinde yazması gerekmezmi? Ki madem bu arabada fabrikada ikinci kez boyanmıştı o zaman ne diye iki tane yetkili servisin ekspertiz raporunda araç boyasız çıkıyor ve 1 ay sonra aynı servislerden biri araca boyalı raporu çıkarıyorki

Hakan GÖÇKON
    hakan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26B5657
    Edilen teşekkür: 107

Geçmiş olsun bunun adı terbiyesizliktir,sizin adınıza çok üzüldüm...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

İlk baktırdığım servisle görüştüm. Evet biz arabanıza boyası orjinal değişen yok diye rapor vermişiz doğrudur diyorlar. O serviste bir hata vardır dediler. Araç yakın zamanda boyanmış olsa bu mutlaka belli olur dediler. Konuyu Fiat müşteri hizmetlerine aktardım bakalım ne olacak

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

gecmıs olsun.sızın adınıza cok uzuldum.ınanın ben kaportacıma guvenırım,servıse bayıye guvenmem.ama 1 ay sonra aracta boya cıkarmaları ılgınc!!servısın boyacısı bakıp gozle boya yok dese daha dogru olurmus..boya kalın deyıp,daha sonra boyalı dıyen servısıde kınıyorum...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Tam anlamıyla fiyasko bir durum. Merkez Servis oysa ki bizden en fazla olumlu oyu toplayan servisti. Aracın sende kalacağı da varmış tabi bu arada. Hayırlısı olsun kanka, üzme kendini boş yere.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Adama diyorum sökün kardeşim döşemesini fitilini bilmem nesini mademki ben boyatım bana ispatlayın diyorum. Bana boyandığına dair iz gösterin birşey gösterin. Onuda kabul etmiyorlar.

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam anlamıyla fiyasko bir durum. Merkez Servis oysa ki bizden en fazla olumlu oyu toplayan servisti. Aracın sende kalacağı da varmış tabi bu arada. Hayırlısı olsun kanka, üzme kendini boş yere.
    Kanka ben satışa üzülmüyorum. Adamların yüzünden orda insanlara yalancı çıktım. Birde bana kalkıp ne bilelim senin arabaya dışarıda işlem yaptırmadığını demiyorlarmı. Sen bu akşam boyatsan biz yarın bunun ne zaman boyandığını anlayamayız diye saçma sapan konuşuyorlar ya. Merkez Servis bir daha asla benden uzak olsun.
    Konu erdiyilmaz tarafından (20/04/2010 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlariniz birlestirilmistir. Ard arda mesaj gondermeyiniz.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Fırat çok geçmiş olsun. Merkez servis 'ında dediği gibi aracımızı götürdüğümüz en sorunsuz servislerden biriydi. Açıkçası bende çok şaşırdım bu tavırlarına. Eğer vaktin var ise birde Poyraz Otomotiv'e göster bence. Aracı satmasan bile kafan rahat etmiş olur.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

çok kötü bi durum merkez servisten hiç beklemezdim. umarım şikayetleriniz bi sonuç verir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

çok üzücü bir durum öncelikle geçmiş olsun
    ilk yaptırdığınız expertiz raporunu size vermiyorlarmı eğer verdilerse bu raporda
    boya kalınlığı mikron olarak belirtilmemişmi
    eğer böyle bir belge elinizde mevcutsa işiniz daha kolay olabilir

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Sağolun arkadaşlar.
    Coşkun her iki raporda elimde mevcut. Boya mikron kalınlığı belirtilmemiş. Böyle birşey aklımda bile yoktu. Arabanın her yerine baktım bir tane boya atılma, herhangi bir döşemesinde, plastiğinde tabancadan çıkan bir boya izi v.s yok. Orada çalışan Ali beye diyorumki siz dediniz ya bana bu arabanın boyası orjinal herhangi bir boyanma yoktur diye. Evet doğrudur diyor o zaman böyle birşey yoktu. Şimdi var diyor. Arkadaş bu araba garajda kendi kendine boyanmadı ki. Düşündükçe sinirlerim bozuluyor. Cidden çok rencide oldum. Fiattan gelecek cevabı bekliyorum.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

abi geçmiş olsun senin araban benim gördüğüm kadarıyla km si de kasasıda düzgün yürüyenide gerçekten üzüldüm sorun çözülür inşallah eğer boya ölçüm cihazı lazımsa bende var vereyim ölçüm yap..

matt Park
    MaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Fırat kardeşim, geçmiş olsun. Ben de alacağım aracı ekspertiz için merkez servise götürmeyi düşünüyordum. Senin yaşadıklarını okuduktan sonra önünden bile geçmem.

Ekspertiz için hangi servisi önerirsiniz? (İzmir'de)

Alacağım araç 2007 model, 1.3 mjet 90 hp 90.000 de. Bu aracın tork ve kompresyonunu hangi serviste ölçtürebilirim? Servisler sadece boya ve kaporta için mi ekspertiz yapar? İlla birmot ya da poyraz olması şart değil.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Çok geçmiş olsun. Bu ne terbiyesizliktir böyle be. Benim araç sıfır. Bunları okudukça canım sıkılıyor. Allah bilir baktırsam bizimkinde de bişeyler çıkacak. Çok büyük geçmiş olsun

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Geçmiş olsun Fiat servislerinden hiçbirine güven olmuyor malesef.

Sayfa 1/4 1234 SonSon