12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Fiat servisi - Ekspertiz ücretleri

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Standart Fiat servisi - Ekspertiz ücretleri

İzmir Birmot ekspertiz ücreti için KDV Dahil 89.5 TL ücret alıyor.

Aynı işlemi ben istanbul Topkapı Fırat Oto Fiat servisine yaptırdım KDV Dahil 59 TL aldılar.

Ayrıca konu açılmışken başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum.
    Bundan önceki Linea aracımı satarken alıcı olan bir kişi İzmir Birmot Servisinde araca baktırmak istediğini söyledi ve bende kabul ettim. Kişiye aracın boyalı olan yerlerini söyledim. Sonrasında aracı İzmir Birmot servisine ekspertiz yapılması için bıraktım. İki saat kadar süreceğini söylediler. Servis formunu aracı almak isteyen kişi imzaladı. Araç kabuldeki arkadaş alıcı kişiye işlem bittiğinde araçla ilgili bilgi vermek için telefon açacağını söyledi ve bende işlerim olduğundan bekleyemeyeceğim için oradan ayrıldım. İki saat kadar sonra alıcı olan kişi telefon açarak aracımda benim söylediklerim dışında bir değişen parça olduğunu ve aracı almak istemediğini, Gidip aracımı Fiat servisinden almamı söyledi. (Not: Aracın ön sağ çamurluğu sökülüp takıldığı ve değişmedi halde değişik yazılmış, Kapı sacı değişik olan kapıyı komple kapı değişmiş olarak yazmışlar ) Servise gidince bir sürprizle karşılaştım. Faturayı ödeyin aracı teslim alın dediler. Bence aracı benim ekspertiz yaptırmadığımı, yaptıran kişiden bu ücreti almaları gerektiğini söyledim. Aracı teslim alan yetkili bana alıcı kişinin eğer söylediğim dışında birşey çıkarsa ücreti benim ödeyeceğim üzere anlaştığımız gibi birşey söylediğinden bahsetti. Bende böyle birşey olmadığını, aracı bırakırkende böyle birşey konuşmadığımızı anlattım. Adamı defalarca aradık telefonunu açmadı. Ayrıca nasıl kişi ödeme yapmadan bilgi verdiklerini ve kişiyi neden ücreti almadan telefonla bilgilendirdikleri konusunda sıkıştırınca bana şahsın biraz önce bizzat servise geldiğini söyledi. Bende ücreti almadan göndermeyecektiniz dedim ve aracımı istedim. Ayrıca araca baktıranın sizin arkadaşınız olduğundan bahsettiğini söyledim ve yetkilide tanımadığını söyleyip aracımı alıp gidebileceğimi söyledi. Arabamı aldım çıktım. Siz siz olun aracınızı satarken eksper yaptıracak kişiye aksi bir anlaşmanız yoksa önce faturayı ödetin. Ve aracınızın başından ayrılmayın. Katakulliye gelmeyin. Bizzat yetkili servis bile olsa.

Ertesi sabah yine aynı şahıs beni aradı. Ve araçla ilgili görüşmek istediği bir konu olduğunu söyleyip beni aynı servise çağırdı. Bende hemen hazırlanıp gittim. Gerçekten çok sinirime dokunan bir durumdu. Ve yine şahıs ortada yok. Tekrar aynı yetkiliye gidip durumu anlattım. Başka bir aracını bakıma getirdiğini ve kişinin servisten ayrıldığını söyledi. Adamı defalarca yine aradım telefonunu açmadı. Piyasada çok fazla üçkağıtçı var. Dikkatli olun arkadaşlar. Durduk yere ne siniriniz bozulsun, nede ağzınızın tadı kaçsın. Aynı gün aracı başka bir arkadaşa sattım. Buda bana ders oldu.

1: Geçen yıl 2006 model G.Punto 1.3 M.Jet Active 55.000 km hiç boyasız ve değişensiz, hiçbir problemi olmayan aracımı sıfır araç almak için takasa götürdüğümde kendileri aynı model daha yüksek km, birçok parçası değişen ve boyalı araçları 19.000 TL - 20.000 TL gibi rakamlara sattıkları halde aracıma 15.000 TL verdikleri için

2: Biz fırça ile yıkamaya kıyamazken servise bıraktığım aracı resmen çamurlu suyla yıkadıklar için. Camlardan resmen çamur akıyordu ve araba o sudan dolayı leş gibi kokmuştu. Aracın bagaj açma tertibatı garantiden değişeceği halde parçası gelmiyor diyerek defalarca gitmeme rağmen salladılar. Yokuşta kavramadan gelen sesi ısrarla belirtmeme rağmen hatayı kabul etmeyip resmen başından savdılar.

3: Servis sonrası beni arayıp bu hatalarını belirtip kendilerinden memnun olmadığımı söylememe rağmen ısrarla memnun olduğuma dair not istedikleri için

4: Bu son başıma gelen olaydan sonra

Bir daha Asla İzmir Birmot servisine uğramayı düşünmüyorum.
    Konu demon tarafından (10/03/2010 Saat 02:12 ) değiştirilmiştir.

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Demekki İzmire gidersem kesinlikle Birimot servisine uğramayacağım...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Benim de forumun genelin de neden su bu Birmod larda bir sorun olduğu fikrine kapıldım...

Ayrıca Mersin Bilen otoda ayrıntılı ekxpertiz raporu fiyatına 65 lira dediler bilginize.
    Artık Fiorinolu

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Bugün aracımı yine gönlüm rahat etsin diye gidip İzmir Merkez Serviste ekspertiz yaptırdım. 70 TL verdim. Aracım daha önceki serviste çıktığı gibi orjinal - boyasız ve değişensiz, sorunsuz çıktı. Gönlüm dahada rahat oldu.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ankara'da ekspertiz ücretleri ne kadar bilen varmı acaba

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Mahmutbey Erkay Otodan Kdv dahil 65 Tl..

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Valla Fırat, ben de keko gibi aracımı ilk sahibinden alırken satıcının ısrarı üzerine İzmir birmota gitme gafletinde bulundum. Geçen Ağustostu, benden de 87 tl almışlardı, sonradan öğrendim ki sağlam kazıklanmışım. Bidaha da hayatta uğramadım. Öyle havalı çalışanlarla zorla müşteri memnuniyeti olmuyor ne yazık ki İzmir birmot! Kötü iş, çok para, site unlu mamullerinin tatlıları gibi aynı..
    Konu LeoN48 tarafından (17/03/2010 Saat 16:45 ) değiştirilmiştir.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Adana Birmot,50-TL.

Arif K.
    arif06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06VLZ54
    Edilen teşekkür: 2

Standart Ce: Fiat servisi - Ekspertiz ücretleri

Arkadaşlar Selamlar;

Aranıza yeni katıldım, katılma sebebim Ankara'da bir evo alacağım inşallah, güncel servis fiyatları;

Ali Uğurlu: 220 TL
    Ankara Oto: 200 TL
    Kartaş: 200 TL
    Kavaklıdere: Telefonu meşgul ulaşılamıyor
    Otokoç Birmot: Ekspertiz yapmıyor
    Tan Oto: Ekspertiz yapmıyor

Bilgilerinize...

Du Hast Can Bey'e ulaşmaya çalıştım ekspertiz için, özel mesaj kutusu dolu, ulaşırsa bana memnun olurum.
    Konu arif06 tarafından (06/10/2015 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

İstanbul Mahmut bey Erkay otomotivde, İzmir birmot tan farksız arkadaşlar ben bir kere gittim bir daha asla gitmem.

Omr Ylcn
    omerve34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Ben aracımı almadan önce Pendik Alper otoda expertiz yaptırmıştım.
    215Tl ödemiştim.

Faruk Korkmaz
    FF Car Clean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 18

edirne / özakıncı 220tl..

F&F Car Clean - Detailing Center