17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Yenimahalle Birmot hakkında

MUHSİN AKSU
    muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Yenimahalle Birmot hakkında

Arkadaşlar size BİRMOT Yenimahalle ile ilgili traji komik bir olayı anlatıcam.

arabamın arızası için BİRMOT Yenimahalle'ye 4 defa götürdüğümde vuruntu ,ses (gıcırdama) ve çekişi iyi değildi her seferinde ısrarla belirtmeme rağmen hiç bir sorun olmadığı söylendi ayrıca beraber test bile yaptık ve sonunda özel bir servise gitmeye karar verdim benim eski komşum ustaya götürdüğümde sorunları anlattım ve ilk cevabı şu oldu 1.buji 2. buji kabloları dedi ve bakmasını talep ettim karbüratörü açıp baktık
    birde ne görelim karbiratörün altında ince hortumun girdiği plastik bir malzeme japon yapıştırıcısı ile yapıştırılmış ve hemen aracıma atlayıp yetkili servise birmota götürdüm sağolsun haluk bey ilgilendi ve daha önce arızasına bakan ustayı çağırdı usta senaryolara başladı birmotta böyle birşeyin mümkün olmadığını söyledi ve açıp bakmak istediler içeri alıp açtılar ve birmotun yapıştırma tekniğinin farklı olduğunu söylediler ve daha uzman bir arkadasın bakıp karar vermesi gerekiyormuş sonuçta garantiden değişmeyeceğini belirttiler ben birmota güvenmiştim bütün güvenimi yıktılar ben kırsam neden yapıştırıyım kırık şekilde getirip değiştirmesinide bilirdim ve bundan sonra birmota güvenmiyorum güvenemiyorum hala ses sorunum çözülemedi özel serviste teşhisi koydular birmotta çözdürecem ve saim beye acizane tavsiyem teknik personellerini gözden geçirip işinin ehli insanlarla çalışmasını tavsiye ederim biliyorumki bu mesajım yine yayınlanmayacak ve bende ısrarla yazmaya devam edecem
    Konu muhsin tarafından (17/01/2010 Saat 01:27 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 2 kişi muhsin'ye teşekkür etti:

MUHSİN AKSU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

bu konuda yorum yaparsanız sevinirim

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı muhsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...biliyorumki bu mesajım yine yayınlanmayacak ve bende ısrarla yazmaya devam edecem
    muhsin bey bu mesajinizdan ben pek bir sey anlamadim. burada servis bolumunde begenmediginiz servisleri elbette elestirebilirsiniz.

daha onceden yayinlanmamis bir mesajiniz da yok, zaten servis bolumune isteyen herkes konu acabilir, bu bolume actiginiz konular, herhangi bir onaylama islemine tabi tutulmuyor. direkt yayina giriyor.

ozelden ayni mesaji yazmissiniz bana, ben fiat calisani ya da birmot calisani degilim, fiat musteri hizmetleri de degilim, burasi fiat'a bagli bir platform da degil, o nedenle sitemlerinizi ozelden bana yapmaniza gerek yok.
    Konu erdiyilmaz tarafından (17/01/2010 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Yaşamış olduğunuz olay gerçekten can sıkıcı.Ama ben yenimahalle birmotun olayı çözeceğine hatalarını telafi edeceğini zannediyorum.O yapıştırma işlemide oluyormu olmuyormu bilmediğim için yorum yapmıyım..

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

muhsin bey üye olalı 2 gün olmuş kendinizi tanıtmamışsınız, üyeliğiniz süresince 4 mesaj atmışsınız 4 üde olumsuzluklar içeriyor anlaşılan şuan birilerine sinirlenmiş durumdasınız. Yukarıdaki mesajınızda da olayı anlatırken bizim baştan beri olayın içinde olduğumuzu düşünerek yazmışsınız başı ve sonu yok sadece ortası var. Olayı tüm boyutları ile tekrar anlatırsanız, bizde meselenin ne olduğunu anlayabiliriz. Garanti kapsamına gelince, garanti kapsamına girecek ürünleri servis değil, fiat belirliyor yani servis parçayı garanti kapsamında değiştirse bile fiatın kabul etmeme şansı var ki sizin aracınızı kontrol eden kişi(garanti sorumlusu) bildiğim kadarı ile o serviste bulunmasına rağmen birmot bünyesinde değil fiat bünyesinde çalışıyor.

Furkan Aras Alağaç
    Staje-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

Uyarın için teşekkürler.Her servisin bi bahanesi oluyor.

MUHSİN AKSU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

arkadaşlar o kadar çokki sorun hangi birini anlatayım 3 servis danışmanı,servis müdürü,servis elemanları,birmot çağrı merkez ve üstün oto ile görüştüm aracımın arızasını tespit edemediler 5 defa birmot 1 defada üstün otoya gittim ben arıza için randevu almışım her seferinde aracım sökülüp takıldı benim işim gücüm yokmu ve sonuçta ben dışarda özel serviste sorunları teşhis ettiler ve birmot çağrı merkezi aynen şunu dedi başkasının teşhisi ile biz araca bakmayız yorum sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum

kamikaze arkadaşım gelde sinirlenme kırılan parçayı japon ile yapıştır sonrada topu müşteriye at ben kırsam neden yapıştırıyım arızalı derim getiririm aracımı baktırırdım
    Konu GP COSKUN tarafından (17/01/2010 Saat 22:05 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

geçmiş olsun .

karbüratörü açıp baktık
    birde ne görelim karbiratörün altında

aracınız nedir ? merak ettim .
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Uno'dur belki.MUHSİN BEY MUALLAK BİR KONU İÇİN NE YAZMAMIZI BEKLİYOR MERAK ETTİM. Açarsa seviniriz. Araç nedir, kaç modeldir, daha önce de bu sorun olmuş mudur? müdahale görmüş müdür. Belki kendisinden habersiz başka yerde yapıştırdılar. Hep servise mi giriyor aracı bilmiyoruz ki... Yazmamış.
    Konu gurik tarafından (18/01/2010 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

MUHSİN AKSU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun .

aracınız nedir ? merak ettim .
    1,4 2008 doblo sadece yetkili servis yenimahalle birmot'ta bakımı yapıldı

MUHSİN AKSU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uno'dur belki.MUHSİN BEY MUALLAK BİR KONU İÇİN NE YAZMAMIZI BEKLİYOR MERAK ETTİM. Açarsa seviniriz. Araç nedir, kaç modeldir, daha önce de bu sorun olmuş mudur? müdahale görmüş müdür. Belki kendisinden habersiz başka yerde yapıştırdılar. Hep servise mi giriyor aracı bilmiyoruz ki... Yazmamış.
    başka hiç bir yerde baktırmadım motorunu açtırmadım sadece birmot 3 defa motoru açtı doblo 1,4 2008 garanti kapsamında arkadaşlar 5 defa birmot servise 1 defada üstün otoya gittim fiatın yetkili servisleri bunlar benim asıl derdim aracımın arızasını bulamamaları ve neticede yarın sabah çokkkkk uzman bir arkadaş bakıp inceleyecek salı akşamı detaylıca aktarırım

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Muhsin Bey 1.4 fire motor sanırım , bizim motorlar gibi.
    o motor dobloyu çekmiyor maalesef.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

MUHSİN AKSU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhsin Bey 1.4 fire motor sanırım , bizim motorlar gibi.
    o motor dobloyu çekmiyor maalesef.
    evet ben punto performansı beklemiyorum sadece benim aracımın karbüratör ve motordan gelen sesi çözmelerini bekliyorum

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

başka hiç bir yerde baktırmadım motorunu açtırmadım sadece birmot 3 defa motoru açtı doblo 1,4 2008 garanti kapsamında arkadaşlar 5 defa birmot servise 1 defada üstün otoya gittim fiatın yetkili servisleri bunlar benim asıl derdim aracımın arızasını bulamamaları ve neticede yarın sabah çokkkkk uzman bir arkadaş bakıp inceleyecek salı akşamı detaylıca aktarırım
    arizayi tespit edememelerine ragmen neden surekli ayni servisi tercih ediyorsunuz acaba?

ankara'da baska servisler de var, bir de onlara danissaydiniz belki daha kisa surede sorununuz cozulebilirdi. umarim sali aksami dondugunuzde tum sorunlariniz hallolmus olur, gecmis olsun.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

Arkadaşlar size BİRMOT Yenimahalle ile ilgili traji komik bir olayı anlatıcam.

arabamın arızası için BİRMOT Yenimahalle'ye 4 defa götürdüğümde vuruntu ,ses (gıcırdama) ve çekişi iyi değildi her seferinde ısrarla belirtmeme rağmen hiç bir sorun olmadığı söylendi ayrıca beraber test bile yaptık ve sonunda özel bir servise gitmeye karar verdim benim eski komşum ustaya götürdüğümde sorunları anlattım ve ilk cevabı şu oldu 1.buji 2. buji kabloları dedi ve bakmasını talep ettim karbüratörü açıp baktık
    birde ne görelim karbiratörün altında ince hortumun girdiği plastik bir malzeme japon yapıştırıcısı ile yapıştırılmış ve hemen aracıma atlayıp yetkili servise birmota götürdüm sağolsun haluk bey ilgilendi ve daha önce arızasına bakan ustayı çağırdı usta senaryolara başladı birmotta böyle birşeyin mümkün olmadığını söyledi ve açıp bakmak istediler içeri alıp açtılar ve birmotun yapıştırma tekniğinin farklı olduğunu söylediler ve daha uzman bir arkadasın bakıp karar vermesi gerekiyormuş sonuçta garantiden değişmeyeceğini belirttiler ben birmota güvenmiştim bütün güvenimi yıktılar ben kırsam neden yapıştırıyım kırık şekilde getirip değiştirmesinide bilirdim ve bundan sonra birmota güvenmiyorum güvenemiyorum hala ses sorunum çözülemedi özel serviste teşhisi koydular birmotta çözdürecem ve saim beye acizane tavsiyem teknik personellerini gözden geçirip işinin ehli insanlarla çalışmasını tavsiye ederim biliyorumki bu mesajım yine yayınlanmayacak ve bende ısrarla yazmaya devam edecem
    karbüratörlü doblo mu? o devrim kapanalı uzun süre olmadı mı acaba?
    Konu bahcelili_ali tarafından (19/01/2010 Saat 05:34 ) değiştirilmiştir.

MUHSİN AKSU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

hava filtresi kutusuydu ve sorunu çözdük komple değiştirilmiş oldu tşk emeği gecen herkese ve site yakından takip ediliyor yalnızca ses sorunum kaldı onuda ileriki haftalarda çözeceğiz inş.

MUHSİN AKSU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arizayi tespit edememelerine ragmen neden surekli ayni servisi tercih ediyorsunuz acaba?

ankara'da baska servisler de var, bir de onlara danissaydiniz belki daha kisa surede sorununuz cozulebilirdi. umarim sali aksami dondugunuzde tum sorunlariniz hallolmus olur, gecmis olsun.
    üstün otoya gittiğimde sesin siboplardan geldiği söylendi birmota gittiğimde sağ ön kapıdan geldiği söylendi bana görede bu ikiside değildi ikna edici cevaplar olmadığı için her iki işlemide kabul etmedim eğer ben üstün otoya motoru açtırsaydım siboplara baktırsaydım bu arızalar için her iki servis arasında mekik dokurdum (biz motoru açmadık kim açtıysa o baksın denilirdi bence ) ama bugun çok dikkat ettim araç yağmurlu havada ses yapmıyor fikri olan varsa cvp versin lütfen