Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Servis ve yedek parça fiyatları can yakıyor

ılgın polat
    27punto34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27 EP 585
    Edilen teşekkür: 4

Standart Servis ve yedek parça fiyatları can yakıyor

Allah Grande Puntosu olanlara yardım etsin diğer marka araçları olanlarda da bu sorun var mı bilmiyorum çünkü ben gözümü Grande Puntoyla açtım başka bir araçta kullanmadım. Arkadaşlar, dostlar, Grande Punto hastaları, hayranları, müdavimleri, sevdalıları Allah rızası için söyleyin yedek parçaları, servis ücretleri çok pahalı değil mi? Yav ne zamandır niyet ediyorum bi kolçak taktırcam bütün aksesuarcıları gezdim dolaştım bizim araçlara göre doğru düzgün bi kolçak bulamadım (he bulan varsa yardım ederse sevinirim). Servisi aradım dedim en azından FIAT'ın orjinal ürününü alayım 200 tl dediler ve iskonto yapılmış hali. Allah rızası için söyleyin 200 tl kolçak'a para verilir mi?

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

ben 25 milyar arabaya verıyorsam 200 tl ye orjınal kolcak alırım...
    Konu 06kaymak tarafından (17/10/2009 Saat 17:41 ) değiştirilmiştir.
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

4. Bu mesajı için 4 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

MERT DEMİRÖREN
    Raistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 DM 388
    Edilen teşekkür: 114

arkadaşım sana şöle diim o zman.....pederin 2008 lagunayı servise götürdüm 20000 bakım 650 lira masraf çıkardı....sadece silecekleri 150 küsur ? otur bi daha düşün gp'nin parçalarının fiyatı nasıl die bnce =)

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Ankara'ya yolun düşerse çok uygun fiyatla nerden bulabileceğini gösterebilirim. Ama çeşit ve fiyat konusunda bir şey söylemek zor.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Servis ve yedek parça ücretlerinin pahalılığı zaman zaman tartışılmakta.Bence biz GP Sahipleri servis ve parçaya, Renault, Peugeot, Ford, VW, Seat vb marka araç sahiplerine göre daha fazla ücret verdiğimiz zaman tartışmalıyız.Sonuçta araçlarımız diğer marka aynı sınıf araçlardan daha kötü ya da ucuz deği ki daha az para verelim.Bence diğer markalara göre servis ve parça fiyatlarına çok daha fazla para ödersek o zaman bir problem var demektir,

Tabi ortak temennimiz tüm yetkili sevis ücretlerinin daha düşük olması

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ılgın polat
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27 EP 585

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 25 milyar arabaya verıyorsam 200 tl ye orjınal kolcak alırım...

doğru söylüyorsun da zaten ağarıma giden de o ya 25 milyar veriyorum arabanın kolçağı yok bizim sınıf araçların hepsinde var bu,başka örnekte verebilirim mesela arka camların otomatik olmaması, hava yastıklarının 2 tane olması yani bu konuyu açmamdaki sebep zaten bunların eksik olmasının zoruma gitmesi

Coşkun Çömlekçi
    gadget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 46

abi sana katılıyorum ancak gp leri şirketler yaygınca kullanıyo, fiat da onlara da uygun halde donanım seçenekleri hazırlıyo, şimdi insan eski amerikan arabalarına bakınca 78 model arabada otomatik vites otomatik cam(hem de 4 kapı ), bir sürü elektronik sürüş sistemi ve hatta çoğumuzun arabasında olmayan hız sabitleyici görüyo ve sinir oluyo ama piyasa bunu gerektiriyo bu sayede çoğu araba şirketi krizlerde küçülürken fiat satış oranlarını arttırıyor sırf yukardaki çizgisi yüzünden ... (bunun tüketici elektroniğindeki en iyi uygulayıcısı da vesteldir)

bunun yanında şu da var kimi donanım ve parçalar servisten alınır kimi bakımlar serviste yaptırılır kimisi ise dışardan çok daha ucuzza hallettirilir, biz de işimize geldiii gibi yaptırmalıyız,
    mesela ben de bu kolçak işini baya araştırdım sanayi de döşemeciler 50 lira fiyat verdi bu koltuğa monte edilen cinsten olanlara döşemeyle aynı kumaş hemde ama ben elletmek istemedim döşeme renginde güzel bişey seçtim sanayiden o da 50 lira şimdi mis gibi sildim kafadan, sen de taktır bişey çok düşünme...

parça fiyatlarını da araştırdım çoğu markadan makbul işte işçilik pahalı geldi ona da çözüm bulunuluyor

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı 27punto34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Grande Puntosu olanlara yardım etsin diğer marka araçları olanlarda da bu sorun var mı bilmiyorum çünkü ben gözümü Grande Puntoyla açtım başka bir araçta kullanmadım. Arkadaşlar, dostlar, Grande Punto hastaları, hayranları, müdavimleri, sevdalıları Allah rızası için söyleyin yedek parçaları, servis ücretleri çok pahalı değil mi? Yav ne zamandır niyet ediyorum bi kolçak taktırcam bütün aksesuarcıları gezdim dolaştım bizim araçlara göre doğru düzgün bi kolçak bulamadım (he bulan varsa yardım ederse sevinirim). Servisi aradım dedim en azından FIAT'ın orjinal ürününü alayım 200 tl dediler ve iskonto yapılmış hali. Allah rızası için söyleyin 200 tl kolçak'a para verilir mi?
    yanlışın var kolçağın orjinali 400-500tl civarı idi. 200tl dediğin kolçak orjinali değil uyumlusu. aldımda ordan biliyorum
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

ılgın polat
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27 EP 585

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlışın var kolçağın orjinali 400-500tl civarı idi. 200tl dediğin kolçak orjinali değil uyumlusu. aldımda ordan biliyorum

doğrudur telefonda sordum 200 tl yi duyunca zaten diğer konuştuklarım pek umrumda olmadı

levent hacıoğlu
    leothesaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

arkadaşlar benim arabam 21 bin oldu artık bakıma götürmem lazım ama 400-450tl fiyat veriyorlar acaba yıl sonunda kasım aralık gibi fiat servislerinda kampanya olur mu?beklesem mi biraz daha?

Muslum Kaymak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24

kampanya yenı bıttı...beklenen bır kampanya yok sımdılık...ama bellı de olmaz..

Mustafa Özsayın
    aĞaoĞLu TurboKolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    02 HR 999
    Edilen teşekkür: 36

istersen uygun sayabilirim sana özelden ne istediğini yaz...

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Arkadaşlar. Arabalarımızı alırken hepimiz bu şeklini kabullendik ve paraları ellerine saydık. Doğrumu...??? Doğru..!! O zaman arabalarımızın niye şunu yok niye bunu yok diye üzülmememiz gerekir diyorum.
    Malesef arabalarımızın parçaları İtalyan olduğu için pahalı. Piyasada var olan bir sürü çakma parça da var. Ama alınca sonucuna da katlanmak gerekiyor. Eğer bu arabalara binmek istiyorsak malesef pahalı malzemeye de katlanacağız. Bu memlekette ucuz olan tek şey insan hayatı yaşadığımıza şükredelim.

17. Bu mesajı için 3 kişi serdar2362'ye teşekkür etti:

fatih ülger
    sedifa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

pahalı arkadaşım. 400 - 500 tl servismi olur. yaptığı tek şey yağı değiştirip filitreleri temizlemek. sana tavsiyem servisten uzak dur. bendede var grande punto 30 yaşındayım 18 yaşından beri arabamda oldu ehliyeti aldım arabaya bindim. yağıdır felan filitre değiştir en kral tutacağı para 100- 150 tutar 100 tl de adama işçilik parası versen 250 tutar çok pahalı dediğin rakam pazarlık yap.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Yaklaşık 2 ay geçmiş mesajın üstünden çoktan yaptırmıştır arkadaş zaten.Ayrıca servis fiyatları ve yan sanayi fiyatları farklılık gösterir Kullanılan malzeme olsun işi bilen bilmeyen adam olsun hepsi fark yaratır rakamlarda

fatih ülger
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

yada üzerine az daha servis parası ver servise ortak olursun. en basiti servistem gidin de bi cam sileceği sorun ne diyecek size bana çiftine 70 tl dedi ben ikisini 25 e aldım sırf aradaki farkı görün diye diyorum almadan önce gidin servis ücretini sorun sonra gidin alın. ama bu kadar sövüşleme olmaz fiat bence servislerini kontrol etsin biraz sadece fiat değil tüm araçlar. ben fiat dedim çünki şimdi fiat var.

fatih ülger
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

doğru söylüyorsun cam sileceğine 70- 80 tl fiyat veren servis 25 tlye aldığım silecek ha bide işçilik vardı bu arada sileceği ben taktım işçilik bana ait arkadaşım aradaki fark 50 tl sırf silecekte insaf biraz 500 tl servisin bana kimse işçiliğini anlatamaz. paran çoksa sen git yaptır eyvallah yok arkadaş hala servise götürmediyse arabasını bunu okursa yazıktır parasına vallahi gerek yok yok billahi gerek yok gitsin bildik tanıdık güvenilir bi motor ustasına sanayide böle derme çatma bi dükkanda olsa halleder 200 tl ye. yok çok veresi varsa 300 fazla bilemem.

fatih ülger
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

size kısa ve öz bişey anlatayım. sağa dönerken arkadaş alt marşpiyeli kaldırıma sürtmüş. arabam kaskolu. çiziğin boyu kaskoya bildirmek için ölçtük 17cm serviste ölçtüler. servis o kadar yer için size yemin ederim 900 tl dedi şok oldum. sonuçta bu para benim cebimden değil kaskodan çıkacak arabam serviste yapılmış araba olcak. ama yemezler arkadaş yok dedim servise kakoyu aradım bu adam 900 dedi çıkardım arabayı diye. kaportacıya gittim orda adam dedi fırım boya felan bi sürü şey anlattı zaten boyası hazır boya karışım olmuyormuş yani işin özü vallahi billahi adam bana 150 tl alırım dedi. şimdi kim bana anlatır servisi bilmem işçiliği çok fazla bence biraz uzak durun şunlardan bakın fiyatlar yarıya iniyormu inmiyormu.

Muslum Kaymak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24

Alıntı sedifa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru söylüyorsun cam sileceğine 70- 80 tl fiyat veren servis 25 tlye aldığım silecek ha bide işçilik vardı bu arada sileceği ben taktım işçilik bana ait arkadaşım aradaki fark 50 tl sırf silecekte insaf biraz 500 tl servisin bana kimse işçiliğini anlatamaz. paran çoksa sen git yaptır eyvallah yok arkadaş hala servise götürmediyse arabasını bunu okursa yazıktır parasına vallahi gerek yok yok billahi gerek yok gitsin bildik tanıdık güvenilir bi motor ustasına sanayide böle derme çatma bi dükkanda olsa halleder 200 tl ye. yok çok veresi varsa 300 fazla bilemem.
    Aldığınız sileceğin markası nedir acaba?

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Fatih sana katılıyorum servıste kdv artı işçiliğin kdv sını bıle alıyorlar.benım 50.000 oldu servıs 160 tl dedı yag filtreler cok para deıl ama aynısını 100 tlye mal ederım...
    I ' m c a p u l i n g . . .

Sayfa 1/2 12 SonSon