Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: LpG Nin GAranTİye EtKiLerİ

A. K.
    nasrettinhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Alıntı flu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı fikirdeyim ben de. Mustafa sen taksici değilsin ki, (çok km yapma anlamında yani) zaten 2-3 yıla belki arabanı bile yenilersin, bu arada lpg de yalan olur, yine tabi sen bilirsin ama. Aslında beni en çok endişendiren orijinalinin bozulması ve güvenlik...
    Orjinalliğinin bozulmasına katılıyorum....Bence en önemli husus güvenlik..Eski aracım Uno ya bile sırf güvenlik nedenleriyle takmamıştım...Özellikle yer altı otoparklarda birer bomba sayılıyor ve bazı otoparkçılar kabul etmiyorlar...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Otopark sorunu var maalesef denildiği gibi.Bence kararlıysan yetkili bir servis (Fiat Servisi) bulunca taktır...

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Adana'da biri jaguar ' a taktırmışş LPG ..millet benzine para vermekten bıktı...biraz tasarruf istiyo.Fiat servisleri yapmalı bu dönüşümü nede olsa Albea'lar Lpg fabrikasyon çıkışlı tecrübeliler bu konuda...Avrupa forumlarında Lpg li Punto'lar görmüştüm ama farikasyon mu sonradan uygulama mı bilmiyorum...Fabrikasyon Mercedes E serisi de vardı Lpg li t.v'de izlemiştim

Ozan Şahin
    SANtO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 15

motoru cok fazla aşındırdığı söyleniyo. bide enjektörlerin ömrü 10000 km falanmış autoshow da okumuştum.yerinizde olsam yepyeni araçlara yaptırmam.şahin falan olsa neyse.
    Multijet Active 1.3 75 Hp Beyaz

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ya uzun sureli kulanıldıgında faydası var yani sende enaz 15 bin yapacaksan lpgye ecmek avantajlı o zaman 1 senede amaorti eder zaten. dizel alsaydınız diyosunuz da arkadaslar ben elimdeki tum parayı zaten benzinliye yatırdım param olsaydı almazmıyıdım bende meraklı değilim ama zamanlar elimde yoktu ne yapayım son zamlardan sonrada lpgye gecmeyi kafaya koydum zaten lımda da vardı. devir ekonomi devri dimi ama . hulya lpg tehlikeli deiğil sadece garanti acısından haklısın ama onda da motor garantisi kalkıyormus zaten. (baslıgı değiştremedim kusura bakmayın)

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

pdr 42, sen bu lpg olayına uzun zamandır iyice takmış durumdasın, gerçekten yılda 15000 km. yaparsan sanırım en geç 2 senede amorti+kara geçersin, bu koşullarda aracına en az 3 yıl binmeyi düşünüyorsan iyi bir yer bul ve lpg ye geç sen de rahat et,bizde(Bizimki şaka tabi),hem bu arada satarken de + bir fiyatla satma olasılığın veya çabuk satma durumun söz konusu olabilir.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pdr 42, sen bu lpg olayına uzun zamandır iyice takmış durumdasın, gerçekten yılda 15000 km. yaparsan sanırım en geç 2 senede amorti+kara geçersin, bu koşullarda aracına en az 3 yıl binmeyi düşünüyorsan iyi bir yer bul ve lpg ye geç sen de rahat et,bizde(Bizimki şaka tabi),hem bu arada satarken de + bir fiyatla satma olasılığın veya çabuk satma durumun söz konusu olabilir.

+1
    aktıve ye 24000 ytl verdı ler (benım arabaya)
    2006 model ve 16000km de hemde bayiinin verdığı fıyat istanbuldan bır müzik öğretmenı arkadaş istedı nakıt 24500 verdı valla vermedım 2006 model 16000km de hangı aktıveye okadar para verırler??? lpg farkı tabi
    cıddı anlamada satmayı düşünmedığım durum bu tabı ciddi olunca ne olur acaba :ok: :ok:

Çağlar Barış Karaman
    CAGLARKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

22.000-23.000 civarında dizel puntolar var arada benzinliyi satıp dizel almak en mantıklısı bence

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

abi ikinci el dedinmi duracan ben bu arabayı almadn once ne kadar ikinci ele baktım. hatta kazık yemek uzereyken kurtuldum ama tanıdıgın bildiğin dizelse olabilir tabi. bu arada bugun benzine yine zam gelmiş 2.88 oolmus gelde taktırma şimdi

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

takdır gitsin.bu konuda kilitlenmeden.

Boran Tolga Demir
    matrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Mango Turuncu
    Edilen teşekkür: 23

ben yaklaşık 8 sene palio ya bindim bende çok karşıydım lpg ye arkadaşlar keşke aklım olsaymış en başından taktırsaymışım lpg nin tek kötü tarafı yağlı bir yakıt olmaması ama bu durum sadece eski tip benzinliler için geçerli yani normal benzin diye tabir edilen araçlar için kullanımında prıblemler yaratabiliyor
    ama eger araç kurşunsuz kullanıyorsa ki bizim gp ler kurşunsuz benzin kullanıyor yatak ve pistonlar ona göre yapılandırıldığı için lpg nin yağlama sorun ortadan kalkıyor bununla beraber yakılan yakıt lpg olduğu için yağ değişimleri ve araba bakımları süresi uzuyor yani lpg li bir araba yağı 2 kat daha fazla kullanabiliyor çünkü kirletmiyor
    sonuçta eger lpg li ir araç kullanıyorsanız zaten 3 sene sonunda motor bitse bile ki bitmiyor yeni motor yaptıracak hatta kara gececek kadar para kalıyor
    sonuç şu arkadaşım hiç bekleme işinin ehli bir ustaya git yaptır ben tam 4 sene yaptırmayı düşündükten sonra yaptırdım hala o 4 seneye yanıyorum
    güvenlik konusuna gelince benzinliden daha güvenli olduğu kesin sadece düzgün yapılsın yeter yani normlara uyulsun yeter

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

aha bugun haberde hummera lpg tktırmıs adam valla

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Devir ekonomi devri diyorsunuzda kusura bakmayın ama ekonomi yapacak kişi için araba almak hiç te ekonomik bir durum değil.
    Arabayı yerinden oynatmadan bir hesaplayın bakalım aylık masrafı ne kadara geliyor?? Nerde kaldı ekonomi. Bu benim düşüncem tabiki.

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

ama soyle bi durum var yasam sartlarıbazı ihityacları almamıza mecbur kılıyo ole deilmi yani evsiz yapabilirmisn hayır bu soru değiştirilip araba içinde sorualbilir kimine gore bu ihtiyactır ee kullanmıs oldugun birşeyi daha ucuza enden mal etmiyesin evet araba oldugu yerdeyatsa bile yıllık bakım vergi sigorta kasko bi suru masrafı var ee bunun usutune fatih kardes ekonomi yapmıyalımmı bence daha fazla ekonomi yapmak lazım hesapladıgımızda vergi 500 sigorta 100 servis 150 kasko 600 1350 ytl ediyo atladıgımbişey varmı oonuda ekleseniz ne eder arababıb aylık masrafı 100 150 ytl binmemek sartıyla usutne benzin eklediğinde gerisini sen dusun artık
    ee ozaman sonuna kadar ekonomi diyorum ben ve sozu neye getiriyorum
    arkasdasta 1.6 vectra var lpg taktırdı inanmıaycaksınıaz ama 130 km gitti ve 11.5 ytl yakmıs simdi sizce bu inanılırmı ben inanıoyrum cunku samimi bi arkadas bu da benima aracın daha az yakacagı anlamına geliyo ozaman nedne yaptırmıyalım dimi rkadaslar

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri

Yer imleri