19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Pc seçimi hakkında

barış dikici
    Dikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***
    Edilen teşekkür: 536

Standart Pc seçimi hakkında

VATAN COMPUTER - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'ları

yada

-core2 duo e4600 2.4Ghz, 64 bit 2mb l2 cache 65 nm
    -asus p5kpl-am g31 ddr2 800 mhz vga anakart
    -kıngston 1-gb ram
    -lg 20x dwd yazıcı siyah
    -zotac 8600 gt gddr2 512 mb 128 bıt ekran kartı
    -asus ta-861 midt atx 350w siyah kasa
    -250gb harddisk
    -microsoft wired desktop 500
    -samsung 19" geniş ekran 932 nw lcd monitör siyah
    -1.025 ytl

Yeni pc edinme fikirlerim war fakat linkteki crea mı yoksa watan bilgisayrın yukarıda özellikleirni saydığım toplama bilgisayarmı daha cazip olur? yada 1000 ytl ciwarında bi bütçeye uygun olarak başka tawsiyeniz warmıdır?

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

ram ı 2 yap Barış

ekran kartını da 256 bit yap

toplama al

hatta becerebiliyorsan kendin topla...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Levent CEYLAN
    (̅_̅_̅(̅ЛЭВЭНТ̅_̅(̅(̅( )ڪے THuNDeRCoP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 117

Barış acize ne fikrim eğer laptop alma fıkrındeysen markalardan başka seceneğin yok gibi gorunuyor kesene ve ozellıklerıne bakarak en uygun olanı alabılırsın. Ama amacın bir masa ustuyse bence tamamen kendın topla parçaları tek tek kasana kadar seç hem zevk duyarsın hemde her parçayı istediğin özelliklere ssahip hale getirirsin. Valla ankarada olsan sen parcaları al ben sana toplardım zevkle..Ama yine imkan olursa yardımcı olmaya calısırım bu arada microab a katılıyorum. Kesinlikle ramın 2 den asagı olmasın eger performans ıstıyorsan ekran kartıda mınımum tabi tam nede kullanacagını da bılmek lazım ama normal bı ev kullanıcısıysan ve oyunlara merakın yoksa 125 ısını gorur dıye dusunuyorum...

~.Я люблю тебя Любовь моя ~.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Uzun zamandır parçaları ve fiyatları takip etmiyorum ancak toplama tavsiye ederim Barış(bu sistem için değil genel olarak)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur demirçelen
    forza gp onur1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 AL 4641
    Edilen teşekkür: 169

kendin toplaman bazı markalarda yarıyarıya fark eder..ıntel pahalı amd al ben 6 senedir kullanıorum 2 senede 1 yeniliorum süper işlemci..hem ucuz hem kaliteli..ram 2 gb olsun bencede..bendekı ekran kartı 512 - 8500 yeni bir ekran kartı ben 6 ay once 350 ytl verdim en iyisi olsun dedim ama suan 200 yada 250 ye inmiş şiddetle tavsiye ederim nerdeyse ana kart buyuklugunde ama tek kelimeyle harika..ben 700 yada 800 liraya guzel bişey toplarım her işini görürsün 3 sene idare eder..ama 1000 ytl ye an kıralısını alırsınız....

şimdiden hayırlı olsun..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Haluk Korkmaz
    Halook!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 249

Bende toplama bilgisayar tavsiye ederim.Ayrıca bence işlemci olarak Intel yerine AMD tercih ederseniz daha iyi olur.Çünkü birincisi AMD Intele göre çok daha ucuz.İkincisi de AMD çok ama çok iyi atılımlar yapıp işlemcilerini geliştirdi.Hatta şu anda Inteli geçti desem yeri bile olabilir.
    Fiat Grande Punto StarJet Emotion 1.4 16V 95Bg

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış dikici
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***

Alıntı THuNDeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barış acize ne fikrim eğer laptop alma fıkrındeysen markalardan başka seceneğin yok gibi gorunuyor kesene ve ozellıklerıne bakarak en uygun olanı alabılırsın. Ama amacın bir masa ustuyse bence tamamen kendın topla parçaları tek tek kasana kadar seç hem zevk duyarsın hemde her parçayı istediğin özelliklere ssahip hale getirirsin. Valla ankarada olsan sen parcaları al ben sana toplardım zevkle..Ama yine imkan olursa yardımcı olmaya calısırım bu arada microab a katılıyorum. Kesinlikle ramın 2 den asagı olmasın eger performans ıstıyorsan ekran kartıda mınımum tabi tam nede kullanacagını da bılmek lazım ama normal bı ev kullanıcısıysan ve oyunlara merakın yoksa 125 ısını gorur dıye dusunuyorum...
    Teşekkürler...dizüstü bilgisayar bana fazla dayanmnaz onun için masaüstü alıcağım...

Alıntı Halook!!! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende toplama bilgisayar tavsiye ederim.Ayrıca bence işlemci olarak Intel yerine AMD tercih ederseniz daha iyi olur.Çünkü birincisi AMD Intele göre çok daha ucuz.İkincisi de AMD çok ama çok iyi atılımlar yapıp işlemcilerini geliştirdi.Hatta şu anda Inteli geçti desem yeri bile olabilir.
    Bu kafamı karıştırdı biraz...Fakat performans olarak birşey değişirmi?

Haluk Korkmaz
    Halook!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 249

Yani açıkcası şu anda bende yeni bir masaüstü bilgisayar almak istiyorum fakat yeterli kaynağım olmadığından dolayı alamıyorum.Ama kendime alacak olsam direk gider AMD işlemci alırdım.Çünkü bende Intel takıntısı yaptım bir ara fakat daha sonra AMD nin yaptığı atılımları görünce bende AMD de karar kıldım.Açıkcası performans olarak bir değişim olabilir ama bu değişimde AMD nin Intele göre daha iyi performansından başka birşey olamaz...
    Fiat Grande Punto StarJet Emotion 1.4 16V 95Bg

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali İLHAN
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4

oyun için alacaksan AMD al BArış Performanslı olur

athlon 64x2 6400 işlemci ( 275 -- 285 ytl kdv dahil ) ( 5600 e düşürürsen fiyat ucuzlar 175 ytl ye düşer)

HIS--MSI "256 bit" 3850 ekran kartı 512mb ( 205--225 ytl kdv dahil ) alabilirsin over

yapabilirsin

128 bit e düşürürsen fiyat biraz daha düşecektir

TWINMOS 800 mhz ram "tek parça" 2 gb tercih edersen fiyatı biraz daha ekonomik olur

( 60--70 ytl kdv dahil )

Ana kart ASUS M2A ( 85--95 ytl )

Case ASUS 350 watt ( 80--90 ytl kdv dahil )

Monitör philips 19" ws ( genişler biraz daha uygun fiyatlı ama ben olsam dikey tercih

ederdim ( 375 - 385 ytl kdv dahil )( Samsung un beyazı çok parlak gözü yoruyor haberin olsun)

250 gb SAMSUNG hd (75--85 ytl kdv dahil )

dvd wrtr LG ( 40 ytl kdv dahil )

birkaç yıl sorunsuz götürecektir...

TAnıdık bir bilgisayarcı biraz daha uygun hale getirebilir BArış--İstanbul da ki arkadaşlar da bu konuda yardımcı olabilirler...
    Konu microab tarafından (16/07/2008 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur demirçelen
    forza gp onur1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 AL 4641
    Edilen teşekkür: 169

HIS--MSI "256 bit" 3850 ekran kartı 512mb ( 205--225 ytl kdv dahil ) alabilirsin over

ali abi eger msı atinin chipsetini kullanmıosa asla almam atiden şaşmamanınızı öneririm...ayrıca 512 şuan uygun fiyatta bulabileceğinize inanıyorum vatan haricinde başka yerden almazsan daha ii olur cunku satış sonrası hizmetleri 10 numara...ayrıca onceki mesajımdada sölemiştim amd suan türkiye dısında piyasanın kıralı artık inteli sadece buyuk şirketler kullanıo..devir ekonomi devri o yuzden amd hemde performans olarak intelden üstün yanları vardır...700 yada 800 civarı 17 lcd'siyle toplarsın bence....

not ; eger aklının ucunda notebook varsa 1 ay bekle back to school kampanyasından inanılmaz fiyatlara hp alırsın güven bana...1000 ytl civarına her yerde kullanabileceğin ister oyun ister office her yöndende istediğini alırsın..

saygılar..

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali İLHAN
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4

Her ikisi de ATI chipset daha uygun fiyatlı var tabii ki fakat benim yazdıklarım 256 bit

yukarda yazdığım 6400 işlemci 3.2 ghz ---- 5600 işlemci 2.9 ghz hızlarında Barış,

kafan karışmasın

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış dikici
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***

Alıntı microab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ikisi de ATI chipset daha uygun fiyatlı var tabii ki fakat benim yazdıklarım 256 bit

yukarda yazdığım 6400 işlemci 3.2 ghz ---- 5600 işlemci 2.9 ghz hızlarında Barış,

kafan karışmasın
    6400 olan 3.0 mış Ali Abi(yani vatanın sitesinde 3.0 yazıo dediğinde doğru olabilir.)...diğeri dediğin gibi 2.9...fakat aralarında 25 ytl fark war...6400 almaya değer sanırsam fakat bu Athlon 64 X2 Dual-Core 6000+ AM2 3.0 GHz CPU bu alet intelde karşılığı ne oluyor ben tam anlayamadım?

birde Phenom X3 8450 2.1Ghz 2MB L3 Chache 65nm CPU bu nasıl?
    Konu Dikici tarafından (17/07/2008 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

Ali İLHAN
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4

VATAN COMPUTER - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'ları

mademki Vatancısın

burada işte 6400 3.2 ghz

bence daha fazla kullanıcı tarafından kullanılanı yani daha garanti olanı tercih et x2 yi

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

Ram 2GB dan aşağı olmasın ekran kartın performanslı sayılır fakat yeni nesil oyunlarda çok başarılı değil. Bütçeni biraz daha artırabilirsen 8800GT ya da 9600Gt düşün Hiç olmadı Ati 3870. Eğer overclock yapıyorsan (işlemcin mimarisi sayesinde overclock için elverişli ama anakartını kullanmadım hiç) Kingstonun 667 Mhz lik Value ramleri çok iyi.. hiç kasmadan 900 gösteriyorum. Ama oyunla işim yok diyosan ekran kartını bile çıkarıp O/B bi seçim yapabilirsin..

Vatanda topladığından farklı olarak 2GB bellek ve 8800GT ekran kartı var. 980YTL de kdv dahil fiyatı var. Bilgin olsun
    Konu Dikici tarafından (17/07/2008 Saat 10:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

barış selam ,diğer arkadaşlarında dediği gibi ram min. 2gb olmalı.

crea güzel bir marka yeni bir marka.hatta bende crea'nın bilgi işleminde çalışıyorum
    servis sağlayıcıları vs crea tarafından mağdur edilmezsin.
    ama desktop bi makına alıcaksan eger hem daha ucuza hemde daha kaliteli bi pc yapabilirsinn kendin.

ayrıca haluk seninle biraz karşı taraftayız sanırım AMD -INTEL konusunda

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

işlemci klonusunda bende amd kullıyorum memnunum da fakat burada en önemli anakart...
    anakartını diğer parçalardan daha fazla bütçe ayırarak en iyi ve özellikli olmasına dikkat et... (bu arada uyumlu olmasına da dikkat et..)

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar öncelikle yanlış bilgilendirme yapmayalım. ANakart performans için en önemli unsur değildir. Gelişitirilebilme için en önemli parçadır. Ama PCI-E ve DDR2 teknolojisi daha uzun bir süre kullanılacaktır. DDR3 ramlar piyasada bulunmasına rağmen talep görmemektedir. Sonları tıpkı eski RD ramler gibi olacaktır. Ev kullanıcısının bilgisayardaki performans artışını hissetmesini sağlayan parçalar Ram Ekran Kartı ve CPU dur. Yeni nesil işlemciler overclock (hız aştırma) a elverişli olduğundan 1,86Ghz lik bi işlemciyi Kolaylıkla 3,2GHz lere taşıyabilirsiniz. Ben bu şekilde kullanıyorum E6300 işlemcim 3,15Ghz lik bi frekans saatiyle çalışıyor.

AMD-İNTEL karşılaştırmasına gelince.. AMD nin İntel i geçtiği tek dönem P4 vs Athlon 64 dönemiydi. Sonrasında İNTEL (E) serisi işlemcileri çıkardığından beri açık ara öndedir. Ama yine de 80 Dolara alınacak Bi Athlon 64 5000+ CPU hiç de fena sayılmaz F/P olarak..

Not ; Başarılı bir overclock için voltaj değerleri esnek bi anakart gereklidir, Asus P5B oldukça esnek ve Stabil bi anakartdır ve uygun fiyatlıdır..

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

katılıyorum. Çift çekirdek devrinde intel kesinlikle daha iyi. ancak AMD f/p oranından dolayı tercih edilebilir. masaüstü pc alıcak olsam anakart olarak epox'eğer hala varsa' ve AMD tercih ederdim büyük ihtimalle...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ahh Epox Npaj + AMD 3000+ : )) ne deli bi ikiliydi : )) ama epox yok artık