13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: DVD kameramdaki görüntüleri nasıl bilgisayara aktarabilirim?

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

Standart DVD kameramdaki görüntüleri nasıl bilgisayara aktarabilirim?

öncelikle bu konuyu buraya açtığım için moderetör arkadaşlardan özür dilerim... simdi sorunum şu samsung marka mini dvd kameram var ödünç olarak aldığım görüntüleri üzerindeki ufak 1,2 gblık dvdye yazdı...
    1. sorun:
    bu ufak dvd yazılan görüntüleri ne dvd oynatıcım nede bilgisayarım okudu ama kameradan izlenebiliniyo görüntüler.
    2. sorun:
    bunları nasıl ve program gerekiyosa hangi programlarla halledebilirim...

ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var bilgisayardan bu işlerden anlayan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

bildiğim kadarıyla dvd tam dolmadan dvd ye yazmıo. yani hafızada bekletiyor ve sonradan siz "dvd ye yazdır,kaydet vb." bi komut verdiğinizde dvd ye atıyor. uzunca bi bekleme süresinden sonra dvd playerda yada pc nizde dvd programında izleyebiliyorsunuz. samsung kullanmadığımdan sadece bu kdr yardımcı olabiliyorum. kusura bakmayın....

ufuk bozkaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326

teşekkür ederim çağrı kardeş yalnız 2 saati aşan bi çekim var şuanda ve aynı gün çekilmiş 4 dvd bukadar şeyi hafızasına alabilirmiki...sonuçta hiçbirini okumadı ama hepsini kameramdan izleyebiliyorum... benm amacım ya bunları takıp kullanmak yada olmuyosa bilgisayara aktarıp görüntüleri ordan dvdye çekmek...ben kamerayı aldığımda çekilen görüntülerin direk dvd oynatıcıda izlenebildiğini sanıyodum...sanırım yanılmışım...
    Konu ufukbzk84 tarafından (18/06/2008 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

usb, firewire fiLan kabLosu varsa, biLgisayara bir şekiLde bağLayıp, vcr programLarıyLa kaydetmeyi dene istersen. winvcr programı beLki iş görür emin degiLim

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

kameranın yanında usb yada firewire kablosu muhakkak vardır. arkadaşından iste. bir de kameranın cd'si vardır. o cd'deki programı kur. o program sana yol gösterir.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ufukbzk84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle bu konuyu buraya açtığım için moderetör arkadaşlardan özür dilerim... simdi sorunum şu samsung marka mini dvd kameram var ödünç olarak aldığım görüntüleri üzerindeki ufak 1,2 gblık dvdye yazdı...
    1. sorun:
    bu ufak dvd yazılan görüntüleri ne dvd oynatıcım nede bilgisayarım okudu ama kameradan izlenebiliniyo görüntüler.
    2. sorun:
    bunları nasıl ve program gerekiyosa hangi programlarla halledebilirim...

ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var bilgisayardan bu işlerden anlayan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum

valla onun mutlaka bı programı vardır ama sana baska bı yontem soyleyeyım.benım eskı kasetlı kameramda uyguluyordum bu sıstemı.bı akrabamdada sony dvd cam var ondada uyguladık oldu.eger bılgısayarında analog tv kartı varsa (yoksa pıyasada 40-45YTL) onun vıdeo gırısınden kamerayı televızyona nasıl baglıyorsan bılgısayarada o sekıl baglayıp, tv kartının programı aracılıgıyla ıstedıgın formatta bılgısayara kaydedıp cdye aktarabılırsın...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

program bulamazsan windowsun içindeki movie r programını kullan. biraz amatörce ama idare eder.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Geçen ay aynı problemi ben de yaşamıştım. Ancak çözümü çok basitmiş.

Sony'ydi kamera ve dvd'ye kayıt yaptıktan sonra, dvd'yi kapat diye bir şey varmış. Onu yapmayı unutmuşum. Dvd'yi kapatmadığın müddetçe, yeniden kayıt yapılacağını varsaydığı için okuyucuya taktığında, dosya görünüyor ancak hiç bir şekilde açılmıyor.

Senin de muhtemel sıkıntın bu olabilir Ufuk. Kameranın özelliklerine bir bak...

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

codec yeni sürümlerinden yüklesen çözebilirmi acaba

ufuk bozkaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326

valla kamera emanet aldığım kişide zaten yeni aldı ilk kayıdı benm nişanı öncesini filan çekti o yüzden farklı anlamlarda pek uygulama şansım yok 1 kerelik lazım kamerayı bu akşam pek de anlamıyo bu işlerden sorduğumda cdsi yok dedi bana ama gidip bakıcam bu akşam

peki murat abi bişi sorcam çektiği görüntüler neden baksanız iki saati geçer ve 4 tane 1,2 gblık dvd bunları nasıl hafızasında tutucak hepsini benm çözemediğim şey o ve kameradan izlemişler baştan sona çekilenleri ama kablosu varmış bakıcam bu akşam kamerayıda alıp bi inceleyeyim bakalım

içime dert oldu bi daha kaç defa nişanlanıcam ben de görüntüleri olucak

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ufukbzk84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla kamera emanet aldığım kişide zaten yeni aldı ilk kayıdı benm nişanı öncesini filan çekti o yüzden farklı anlamlarda pek uygulama şansım yok 1 kerelik lazım kamerayı bu akşam pek de anlamıyo bu işlerden sorduğumda cdsi yok dedi bana ama gidip bakıcam bu akşam

peki murat abi bişi sorcam çektiği görüntüler neden baksanız iki saati geçer ve 4 tane 1,2 gblık dvd bunları nasıl hafızasında tutucak hepsini benm çözemediğim şey o ve kameradan izlemişler baştan sona çekilenleri ama kablosu varmış bakıcam bu akşam kamerayıda alıp bi inceleyeyim bakalım

içime dert oldu bi daha kaç defa nişanlanıcam ben de görüntüleri olucak

benım anladıgım kadarıyla kamera hafızasında tutmuyor.dvd nın uzerıne yazıyor.ama dvd yı sonlandırmadıgı ıcın pc de veya dvd playerda bos gorunuyor...sony dvd cam olan tanıdıgım var onunkıne bakıcam bugun aksam yarın daha ayrıntılı bıseyler yazarım...sende bıraz kurcala kamerayı murat abının dedıgı gıbı dvd sonlandır gıbı bı secenek varmı...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

ufuk menü kısmında mutlaka FINALIZING diye bir buton vardır.cd içindeyken o butona bas.yaklasık 3-5 dk içinde çektiğin görüntüleri cd'ye yazar.Muhtemelen bu işlemi yaparken adaptörü kameraya takman gerekicek.buna dikkat edersin.çok basit bir işlem.kabloyla usb ile ugrasma.dvd'ye yazdığın zaman içıkar kameradan ister PC'de ister DVD oynatıcıda rahatça ve kolayca izleyebilirsin.

ufuk bozkaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326

Alıntı holigan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ufuk menü kısmında mutlaka FINALIZING diye bir buton vardır.cd içindeyken o butona bas.yaklasık 3-5 dk içinde çektiğin görüntüleri cd'ye yazar.Muhtemelen bu işlemi yaparken adaptörü kameraya takman gerekicek.buna dikkat edersin.çok basit bir işlem.kabloyla usb ile ugrasma.dvd'ye yazdığın zaman içıkar kameradan ister PC'de ister DVD oynatıcıda rahatça ve kolayca izleyebilirsin.

selçuk kardeş aynen dediğin gibi yaptım halloldu yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim... bu forumun sırf araba konusunda faydalanıcağım bir site olmadığı ortaya çıkmış oldu bu sayede teşekkürler...