Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon
112 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Ne Olacak Bu Ulkenin Hali? Seçim 2015

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ce: Ne Olacak Bu Ulkenin Hali? Seçim 2015

Alıntı punto57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz o zamanlar çok isyan ettiniz Baraja giden Oyları bir kısım Chpli vermedi mi?
    Ak Parti zaten hükümet düştü cezasını çekiyor,
    Oylar MHP'ye gitti,

Tamam da
    Siz şimdi Onlarla hükümet Kuralım diyorsunuz,

Ak parti hata yaptı!
    da
    onlarla hükümet kurmak istemek
    AK partinin hatasını da düzeltmez
    Chp yi haklı da yapmaz,

Peşmergeleri Demirel Bile pasaport verdi siz neyi eleştirdiğinizi bilmiyorsunuz,

yahu kardeşim.Bu adamlar türkiyede yaşıyor.Her bir birey gibi türkiye içinde.Senin gibi.Benim gibi.İngilterede politikacı olsan girişmez misin devlet işlerine? yaşadığın yerde azınlıksan, bell bir nüfusun varsa kurmaz mısın hemen ekibini? sesini duyurmaya?

Biz türkler, Kürt halklarının anasını bellemedik mi geçmişte? Sürüm sürüm süründürdük biz bu adamları, ermenileri de öyle.Bu adamların hatası ne olursa olsun, soykırımı hakettiler mi?

Senin topluluğun bi hata yaptı diye seni assalar diri diri gömseler? Bu psikolojiyi anlayamazsın.Hdpnin derdi devlet kurmak falan değil, kuramaz da zaten nereye kuruyor? Bikere kendileri istemez ki devlet kurmayı kolay iş mi? Ekonomiyi sıfırdan kurmak? Kabileyi kurmak? Geç geç bu tavırları geeeç.

Sen bana şunu söyle.Bu adamlar yüzyıllardır senle yaşıyor.Bu adamların adını anınca küfür gibi geliyordu şundan 5 yıl önce.Ne dediler, çözüm süreci.Eee noldu? ne değişti? Na yaptı senin hükumetin.Çözüm süreci diye reklam yaptı, çakallık peşindeydi ama fıs.sonra noldu? Hdp kuruldu.Bikere meclise bi parti girdimmi, o silah zaten mecburen bırakılacaktı.Ve bırakıldı da buyur.Hdpnin parti olmasından beridir silah yok.Ama bak, daha geçen gün diri diri kürt yaktılar yine? Niye? Ne kardeşim bu koltuk sevdası?Bu adamlar burda yaşıyorsa bunların söz hakkı yok mu? Sen nasıl Türk temsilci sokuyorsan oraya seni temsil etsin diye? kürtler meclise kürt temsilci sokamaz mı? Bu kadar mı kendini beğenmişsin bu kadar mı türkçüsün? O zaman teee bu insanlar kucağa otururken nerdeydin? Masaya değil bak detaya dikkat...

Boş tezlerle gelmeyin bana , tisssskiniyorum.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Siz o zamanlar çok isyan ettiniz Baraja giden Oyları bir kısım Chpli vermedi mi?
    Ak Parti zaten hükümet düştü cezasını çekiyor,
    Oylar MHP'ye gitti,

Tamam da
    Siz şimdi Onlarla hükümet Kuralım diyorsunuz,

Ak parti hata yaptı!
    da
    onlarla hükümet kurmak istemek
    AK partinin hatasını da düzeltmez
    Chp yi haklı da yapmaz,

Peşmergeleri Demirel Bile pasaport verdi siz neyi eleştirdiğinizi bilmiyorsunuz,
    Kara duzen Tofaş motoru gibisin birader , at gozluklerini cikar
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Arkadaşlar herkes Uzun Uzun yazmış. Ben sadece bişey dicem siz anlarsınız.

Bakın dediğime iyi bakın düşünün bakalım ve hatırlayın: MEGRİ MEGRİ DAYE MEGRİ şifre burda işte.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkes Uzun Uzun yazmış. Ben sadece bişey dicem siz anlarsınız.

Bakın dediğime iyi bakın düşünün bakalım ve hatırlayın: MEGRİ MEGRİ DAYE MEGRİ şifre burda işte.
    Seni sevmek zulumse halay cekmek gulumse diyelim be kardesin
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu kardeşim.Bu adamlar türkiyede yaşıyor.Her bir birey gibi türkiye içinde.Senin gibi.Benim gibi.İngilterede politikacı olsan girişmez misin devlet işlerine? yaşadığın yerde azınlıksan, bell bir nüfusun varsa kurmaz mısın hemen ekibini? sesini duyurmaya?

Biz türkler, Kürt halklarının anasını bellemedik mi geçmişte? Sürüm sürüm süründürdük biz bu adamları, ermenileri de öyle.Bu adamların hatası ne olursa olsun, soykırımı hakettiler mi?

Senin topluluğun bi hata yaptı diye seni assalar diri diri gömseler? Bu psikolojiyi anlayamazsın.Hdpnin derdi devlet kurmak falan değil, kuramaz da zaten nereye kuruyor? Bikere kendileri istemez ki devlet kurmayı kolay iş mi? Ekonomiyi sıfırdan kurmak? Kabileyi kurmak? Geç geç bu tavırları geeeç.

Sen bana şunu söyle.Bu adamlar yüzyıllardır senle yaşıyor.Bu adamların adını anınca küfür gibi geliyordu şundan 5 yıl önce.Ne dediler, çözüm süreci.Eee noldu? ne değişti? Na yaptı senin hükumetin.Çözüm süreci diye reklam yaptı, çakallık peşindeydi ama fıs.sonra noldu? Hdp kuruldu.Bikere meclise bi parti girdimmi, o silah zaten mecburen bırakılacaktı.Ve bırakıldı da buyur.Hdpnin parti olmasından beridir silah yok.Ama bak, daha geçen gün diri diri kürt yaktılar yine? Niye? Ne kardeşim bu koltuk sevdası?Bu adamlar burda yaşıyorsa bunların söz hakkı yok mu? Sen nasıl Türk temsilci sokuyorsan oraya seni temsil etsin diye? kürtler meclise kürt temsilci sokamaz mı? Bu kadar mı kendini beğenmişsin bu kadar mı türkçüsün? O zaman teee bu insanlar kucağa otururken nerdeydin? Masaya değil bak detaya dikkat...

Boş tezlerle gelmeyin bana , tisssskiniyorum.
    Güzel Bir konu
    ama

Ermeniler Onları Kesen Kürtlerle ( Bkz Ahmet Türk Açıklamaları)
    Aleviler onları Kesen Chp ile birlikte,
    Kürtler Onlara eziyet Eden ulusalcılarla koalisyon yapmak istiyor!
    Ulusalcılarlda Kestikleri Kürtlerle kolkola,
    Mhp ise kafası karışık, Onları Hdp ile koalisyona zorluyorlar.
    Hdpyi Mhp ile koalisyona zorluyorlar.
    Saadet partisi Cemaat ile kolkola,
    Ak Parti hükümeti türkiye Tarihinde Kürt sözcüğünü kullanan ilk başbakana sahipti, Kürt sorunu var dedi adam. Şimdi bir Ak parti hükümeti kürt oylarıyla düşürüldü. tiraji komik.
    Mhp kürt sorununun çözülüş şeklinden rahatsız olan Türkler tarafından oy topladı.
    Chp ve HDp mayıs olaylarında gezi olaylarında ezen ve ezilen kesimin temsilcileri olarak AK partiyi düşürmeye çalışmıştı.

Ve
    Bunların Hepsi AK partiye Düşman

siyaset değil eş değiştirme partisi sanki.

Midem bulanıyor.

Arkadaşlar siyaset konuşmayı bırakalım bence sadece
    otomobil konuşalım,

çünkü Ben örneğin Gelinen Nokta'da AKp- MHP koalisyonu yada Erken Seçim istiyorum, Hem istikrar hem de tutarlılık açısından.
    HDP destekli koalisyonunu isteyen Arkadaş
    bu yazıyı okusun

AKP-HDP işbirliği şarttır - ENGİN ARDIÇ

HDP statüko ile el ele vererek bu oyları aldı. Ama söylemi özgürlükçü.
    Statükocular destekliyor Hdp yi
    bu ne yaman çelişki
    Şerefsiz Ahmet diyan nişantaşı züppeleri şimdi Biji Selo diyor,

siyaset değil eş değiştirme partisi,

siyaseti birileri dizayn etmeye çalışıyor.

aman Kardeşler arkadaşlar abiler ablalar bacılar kavgaya kötü lafa gerek yok birbirimizi üzmeye,

önemli olan ekonomi,
    EKONOMİ
    Konu punto57 tarafından (11/06/2015 Saat 09:41 ) değiştirilmiştir.

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Güzel Bir konu
    ama

Ermeniler Onları Kesen Kürtlerle ( Bkz Ahmet Türk Açıklamaları)
    Aleviler onları Kesen Chp ile birlikte,
    Kürtler Onlara eziyet Eden ulusalcılarla koalisyon yapmak istiyor!
    Ulusalcılarlda Kestikleri Kürtlerle kolkola,
    Mhp ise kafası karışık, Onları Hdp ile koalisyona zorluyorlar.
    Hdpyi Mhp ile koalisyona zorluyorlar.
    Saadet partisi Cemaat ile kolkola,
    Ak Parti hükümeti türkiye Tarihinde Kürt sözcüğünü kullanan ilk başbakana sahipti, Kürt sorunu var dedi adam. Şimdi bir Ak parti hükümeti kürt oylarıyla düşürüldü. tiraji komik.
    Mhp kürt sorununun çözülüş şeklinden rahatsız olan Türkler tarafından oy topladı.
    Chp ve HDp mayıs olaylarında gezi olaylarında ezen ve ezilen kesimin temsilcileri olarak AK partiyi düşürmeye çalışmıştı.

Ve
    Bunların Hepsi AK partiye Düşman

siyaset değil eş değiştirme partisi sanki.

Midem bulanıyor.

Arkadaşlar siyaset konuşmayı bırakalım bence sadece
    otomobil konuşalım,

çünkü Ben örneğin Gelinen Nokta'da AKp- MHP koalisyonu yada Erken Seçim istiyorum, Hem istikrar hem de tutarlılık açısından.
    HDP destekli koalisyonunu isteyen Arkadaş
    bu yazıyı okusun

AKP-HDP işbirliği şarttır - ENGİN ARDIÇ

HDP statüko ile el ele vererek bu oyları aldı. Ama söylemi özgürlükçü.
    Statükocular destekliyor Hdp yi
    bu ne yaman çelişki
    Şerefsiz Ahmet diyan nişantaşı züppeleri şimdi Biji Selo diyor,

siyaset değil eş değiştirme partisi,

siyaseti birileri dizayn etmeye çalışıyor.

aman Kardeşler arkadaşlar abiler ablalar bacılar kavgaya kötü lafa gerek yok birbirimizi üzmeye,

önemli olan ekonomi,
    EKONOMİ

evet ekonominin de içine etti ak parti hükumeti.Kaç kredi kartın var ve ne kadar borcun var, yoksa helal olsun derim.

geç abim bu meseleleri.yok efendim kafatasçıydı oydu buydu.Bu dönemin ideolojisinde herkesin tek niyeti iktidar olmak.Mhp akıllıca bi politika izlese, chpyle iktidar olur hdpnin desteğini alır ve ak partisiz devam edilir.O bunu kesmiş bu bunu kesmiş.Herkesi aynı çatıda toplayamazsan aşamazsın bunları.O mantıkla mhp iktidar olsun, hiçbi azınlığa müsade etmesin türk türk yaşayalım gidelim ne güzel.Böyle iş olmaz.Herkes biraraya gelip masaya oturmazsa eğer bunlar aşılmaz çözülmez.Hdpnin de istediği o.He kürt sorununu başbakan dile getirdi.Sanki dilde değildi bas bas bağırıyordu herkes.Aha kürt sorunu var dedin de, daha yeni kürt sorunu ne yav kürt sorunu bitti? diyen kimdi? Tek din demedi tek dil dedi dimi ama

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

evet ekonominin de içine etti ak parti hükumeti.Kaç kredi kartın var ve ne kadar borcun var, yoksa helal olsun derim.

geç abim bu meseleleri.yok efendim kafatasçıydı oydu buydu.Bu dönemin ideolojisinde herkesin tek niyeti iktidar olmak.Mhp akıllıca bi politika izlese, chpyle iktidar olur hdpnin desteğini alır ve ak partisiz devam edilir.O bunu kesmiş bu bunu kesmiş.Herkesi aynı çatıda toplayamazsan aşamazsın bunları.O mantıkla mhp iktidar olsun, hiçbi azınlığa müsade etmesin türk türk yaşayalım gidelim ne güzel.Böyle iş olmaz.Herkes biraraya gelip masaya oturmazsa eğer bunlar aşılmaz çözülmez.Hdpnin de istediği o.He kürt sorununu başbakan dile getirdi.Sanki dilde değildi bas bas bağırıyordu herkes.Aha kürt sorunu var dedin de, daha yeni kürt sorunu ne yav kürt sorunu bitti? diyen kimdi? Tek din demedi tek dil dedi dimi ama
    burda duruyorum
    eski bir öğüdü hatırladım

ilk önce senin biraz bilgilenmen lazım
    al oku bilgi seviyeni artırmak, iyidir

Modern Türkiye'nin Oluşumu - Feroz Ahmad - %24 indirimli : Kitap | idefix.com

Modernleşen Türkiye'nin Tarihi - Erik Jan Zürcher - %20 indirimli : Kitap | idefix.com

o zaman nasıl eksik bilgilere sahip olduğunu anlarsın

Sana bir soru soracağım

Bu olayı duydun mu? hiç

Güneş Motel Olayı - Vikipedi

33. Türkiye Hükûmeti - Vikipedi

28 Şubat'ın piyonu: YALIM EREZ

istikrar istiyoruz derken bu ayak oyunlarının geri gelmesini istmiyoruz

Sen gençsin
    saygım var fikirlerine
    ama şu anda Türkiye'de Hükümet olmak herkesin isteği , tek amacı derken
    eski Türkiyeyi hatırla,
    Kemal Ne dedi
    En büyük hayalim başbakan olmak!
    Adamın parti oyları 24,85
    Hdp aldı başını gitti 80 millet vekili,

sonuç ney?
    kime yaradı
    CHP hala mutlu neden? sence
    MHP kilit,
    HDP kilit,

Ak parti kurulduğundan beri ilk kez bu saçma gereksiz tartışmaların içine düştü.

Kilit partileri önemseyecekler,
    Kilidi bize takacaklar anahtar deniyecekler

son bir not

https://www.sabah.com.tr/gundem/2015...da-oylar-hdpye

sağlıcakla kal
    Konu punto57 tarafından (11/06/2015 Saat 10:12 ) değiştirilmiştir.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Cem kardeşim,Şu Türkiye'nin ''T'' sini rica edicem büyük yaz..Bak yazında türk,Diğerine Kürt yazmışsın..Türkiye'nin ''T''büyük harf ile olucak..3-5 defa aynı şeyi yapmışsın..Lütfen...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

burda duruyorum
    eski bir öğüdü hatırladım

ilk önce senin biraz bilgilenmen lazım
    al oku bilgi seviyeni artırmak, iyidir

Modern Türkiye'nin Oluşumu - Feroz Ahmad - %24 indirimli : Kitap | idefix.com

Modernleşen Türkiye'nin Tarihi - Erik Jan Zürcher - %20 indirimli : Kitap | idefix.com

o zaman nasıl eksik bilgilere sahip olduğunu anlarsın

Sana bir soru soracağım

Bu olayı duydun mu? hiç

Güneş Motel Olayı - Vikipedi

33. Türkiye Hükûmeti - Vikipedi

28 Şubat'ın piyonu: YALIM EREZ

istikrar istiyoruz derken bu ayak oyunlarının geri gelmesini istmiyoruz

Sen gençsin
    saygım var fikirlerine
    ama şu anda Türkiye'de Hükümet olmak herkesin isteği , tek amacı derken
    eski Türkiyeyi hatırla,
    Kemal Ne dedi
    En büyük hayalim başbakan olmak!
    Adamın parti oyları 24,85
    Hdp aldı başını gitti 80 millet vekili,

sonuç ney?
    kime yaradı
    CHP hala mutlu neden? sence
    MHP kilit,
    HDP kilit,

Ak parti kurulduğundan beri ilk kez bu saçma gereksiz tartışmaların içine düştü.

Kilit partileri önemseyecekler,
    Kilidi bize takacaklar anahtar deniyecekler

son bir not

Polis lojmanlarında oylar HDP'ye! - Gündem Haberleri

sağlıcakla kal

Abi asıl senin bilgilenmen lazım, hala şu memlekette olana bitene İYİ diyebiliyorsan.Altımızdan bi donumuzu çalmamışlar, ona da iyi diyenler var hala sadece YAZIK diyorum.

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem kardeşim,Şu Türkiye'nin ''T'' sini rica edicem büyük yaz..Bak yazında türk,Diğerine Kürt yazmışsın..Türkiye'nin ''T''büyük harf ile olucak..3-5 defa aynı şeyi yapmışsın..Lütfen...
    Bu kadar harf takıntınız olduğunu sanmıyorum ama, açıklayayım.Çoğu zaman foruma cep telefonumdan giriyorum, her zaman bilgisayarı açmak mümkün olmuyor.Bu kadar şiddetli bi uyarı gerektirmiyor bence ama, daha dikkatli olurum sağolun.

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu kadar harf takıntınız olduğunu sanmıyorum ama, açıklayayım.Çoğu zaman foruma cep telefonumdan giriyorum, her zaman bilgisayarı açmak mümkün olmuyor.Bu kadar şiddetli bi uyarı gerektirmiyor bence ama, daha dikkatli olurum sağolun.
    Güzel kardeşim, takıntı ile ne alakası var..Yan yana Türk ile kürt yazıp ta Türk ün T si küçük olunca kusura bakma ama zoruma gitti..Bukadar hassas bir dönemde..Başka biri olsa kasti yaptıgını düşünürdüm..Bukadar tepki vermenede gerek yok..Cepten aynı satırda birini küçük diğerini büyük nasıl yazdın onuda çözemedim..Tamam de geç ne olacak..Bence bir ricaya böyle tepki vermeyin..Bir büyüğün oalrak RİCA ettim..

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Güzel kardeşim, takıntı ile ne alakası var..Yan yana Türk ile kürt yazıp ta Türk ün T si küçük olunca kusura bakma ama zoruma gitti..Bukadar hassas bir dönemde..Başka biri olsa kasti yaptıgını düşünürdüm..Bukadar tepki vermenede gerek yok..Cepten aynı satırda birini küçük diğerini büyük nasıl yazdın onuda çözemedim..Tamam de geç ne olacak..Bence bir ricaya böyle tepki vermeyin..Bir büyüğün oalrak RİCA ettim..

eee, siz de bu hassas dönemde Türk kürt yazıyorsunuz? Çok gereksiz detaylar, kusuruma bakmayın büyüğüm olmanızla alakalı değil.Konu Türkiye'nin nereye gittiğiyle alakalı, siz bana afabe öğretiyorsunuz, benim açımdan çok ta önemli değil.Bakın, yine cep telefonumdan yazıyorum, kusur olduysa da affola.

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Abi asıl senin bilgilenmen lazım, hala şu memlekette olana bitene İYİ diyebiliyorsan.Altımızdan bi donumuzu çalmamışlar, ona da iyi diyenler var hala sadece YAZIK diyorum.

Türkiye'nin 200 Y?ll?k ?ktisadi Tarihi - ?evket Pamuk - %24 indirimli : Kitap | idefix.com

ön yargı

don kalmadı diyen adam kaşkayi ile geziyor

tezat,
    sen en iyisi Bilgilen

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

eee, siz de bu hassas dönemde Türk kürt yazıyorsunuz? Çok gereksiz detaylar, kusuruma bakmayın büyüğüm olmanızla alakalı değil.Konu Türkiye'nin nereye gittiğiyle alakalı, siz bana afabe öğretiyorsunuz, benim açımdan çok ta önemli değil.Bakın, yine cep telefonumdan yazıyorum, kusur olduysa da affola.
    Cem anlaşıldı kardeşim..Sen genelde her yoruma saldırmayı seçen birisin..''En iyi savunma,saldırmaktır''lafını karakter edinmişsin..Sana ne desem boş...Bunada kesin agrasif bir yorumun olucak belli..Hücüm futbol oynatacaksın yine .

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Cem anlaşıldı kardeşim..Sen genelde her yoruma saldırmayı seçen birisin..''En iyi savunma,saldırmaktır''lafını karakter edinmişsin..Sana ne desem boş...Bunada kesin agrasif bir yorumun olucak belli..Hücüm futbol oynatacaksın yine .

Sizde bilgilenin abicim , cem çok bilgiliya ::::::))))))

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

abicim estağfrullah.Bence bu kadar önemli değil demek ne zaman saldırmak oldu?

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Sizde bilgilenin abicim , cem çok bilgiliya ::::::))))))

Sensiz sabahlarım açmıyor ustam gel hele gel gel.

Tekrar söylüyorum.İçine edilen memleketi görmeyip te burda ağız dalaşına girmenin anlamı yok.Allah daha iyilerini versin, kaşkayiden bahsetmişin yine.Ayıp diyorum, yakışmıyor diyorum.Milletin cebine mi bakıyosun nedir? Başka kendini savunma yöntemi bul, bu fıs çünkü.

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Recep Ivedik skeci vardı, tüm Serveti yatırıp Q7 alan, sonra benzin parası için mendil açıyordu.

Ekonomik durumu kötü olan elbet var,

ama Fabrikalarda çalışıp greve gidenler de var,
    neden sendikasızlr aynı fabrikada daha fazla maaş alıyormuş

Türkiye ilginç bir ülke,

kaşkayinde gözümüz yok,

Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

yukardan aşağı oku bakalım kim etti içine muhabbetin
    kardeşim,
    kendi iyi bak

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Recep Ivedik skeci vardı, tüm Serveti yatırıp Q7 alan, sonra benzin parası için mendil açıyordu.

Ekonomik durumu kötü olan elbet var,

ama Fabrikalarda çalışıp greve gidenler de var,
    neden sendikasızlr aynı fabrikada daha fazla maaş alıyormuş

Türkiye ilginç bir ülke,

kaşkayinde gözümüz yok,

Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

yukardan aşağı oku bakalım kim etti içine muhabbetin
    kardeşim,
    kendi iyi bak

Sıkıntı bu abi.Sıkıntı tam olarak bu. Sen muhabbetin içine ettik diye bile kızabilirsin bana eyvallah.

Ama gel gelelim ülkenin içine edeni görmek yok.

Emre kardeşimiz kaynaklı maynaklı bi blog yazısı yazmış, baktın mı ? Yoksa işine gelen bakmamak mı..?

2002?den 2015?e Türkiye?nin Ekonomisi | Emre Çetin

Kayynak kaynak var.Hatta RTE'nin 93'te yaptığı bir konuşma da var blogda.Bi göz gezdirirsen neyin ne olduğu ortada.Altımdaki araba, çok şükür allah imkan verdi aldık.Ama ona benzin alırken yaşadığım zorluk, senelik vergisini öderkenki zorluk derecesini ordan oturduğun yerden konuşamazsın.Aç açıkta değiliz çok şükür ancak, kendi işimi rahatlıkla geçim dertsiz yapamadığım memlekette her daim konuşulacak tartışılacak kötü durumlar vardır.Hani altımda kaşkayi var diye, bunları söyleme hakkım elimden geçmiş değil.Önce bu sığ görüşü bi değiştirelim...

Yukarıdaki blogdan da bi alıntı yapayım madem, kaynaklar için orayı da ziyaret edersiniz.

Herkese hayırlı cumalar olsun.

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Sıkıntı bu abi.Sıkıntı tam olarak bu. Sen muhabbetin içine ettik diye bile kızabilirsin bana eyvallah.

Ama gel gelelim ülkenin içine edeni görmek yok.

Emre kardeşimiz kaynaklı maynaklı bi blog yazısı yazmış, baktın mı ? Yoksa işine gelen bakmamak mı..?

2002?den 2015?e Türkiye?nin Ekonomisi | Emre Çetin

Kayynak kaynak var.Hatta RTE'nin 93'te yaptığı bir konuşma da var blogda.Bi göz gezdirirsen neyin ne olduğu ortada.Altımdaki araba, çok şükür allah imkan verdi aldık.Ama ona benzin alırken yaşadığım zorluk, senelik vergisini öderkenki zorluk derecesini ordan oturduğun yerden konuşamazsın.Aç açıkta değiliz çok şükür ancak, kendi işimi rahatlıkla geçim dertsiz yapamadığım memlekette her daim konuşulacak tartışılacak kötü durumlar vardır.Hani altımda kaşkayi var diye, bunları söyleme hakkım elimden geçmiş değil.Önce bu sığ görüşü bi değiştirelim...

Yukarıdaki blogdan da bi alıntı yapayım madem, kaynaklar için orayı da ziyaret edersiniz.

Herkese hayırlı cumalar olsun.
    Fiyatları bir de senelik yüzde yüz enflasyonla hesapla? derim sana
    senelik % 100 Enlasyon nedir biliyon mu sen?

ha tabii o zamanlar senin altın bağlanıyordu?

Senelik %150 Enlasyon gördük biz,

12 senelik bazı kalemlerde % 150 artış başarıdır.

idrak edemiyorsunuz.
    yani bu hükümetin ekonomi performansı kötü olabilir sence,
    saygım sonsuz,
    mükemmel değil zaten.

ama
    sen 5 sene boyunca her yıl %100 enflasyonu görmediğinden idrak edemiyorsun,
    O da demek oluyor ki

1.yılda 100 birim fiyat ürün
    5. yılda 1600 lira oluyor
    ama matematik bilmek lazım

biz o devirleri gördük,

şöyle açıklayım.
    sana
    1 inci yıl
    100 tl
    2. yıl
    200 Tl
    3.yıl
    400 tl
    4.yıl
    800 tl
    5.yıl
    1500 tl
    artış yüzde kaçmış?

matematik böyle işte
    2002 öncesi Türkiye'de ortalama enflasyon yüzde 50 den de fazla

Enflasyon Oranları (1983-2007 Enflasyon Rakamları)
    bak burda da çizelgesi var,

matematik biliyon mu
    hani %100 Enfasyondan değil

1995 2001 arası değerlerle
    100 TL birim fiyattan bir ürünün 2002 başındaki fiyatını bulalım
    senle

1995 te 100 lira ise
    1996 da 184 lira % 84 enflasyon
    1997 de ise %91 Enflasyon fiyat 351.44 TL olur
    1998 de ise % 54 enflasyon 541 lira olur
    1999 ise ise % 62 enflasyon 876.7
    2000 de ise % 32 enflasyon 1157 lira
    2001 de ise yüzde % 88 enflasyon ile 2175 Tl,

yani bu yaştan sonra enflasyon öğretceğim aklıma gelmezdi ama

2002 den önce ki bir hükümetler koalisyonlar zamanında
    6 sene içinde 100 tl lik bir ürünün fiyatı 2175 TL olmuş.
    yani 6 sene içindeki artış( ona enflasyon denmez)
    %1000 mi yüzde 2000 bin mi?
    sen hesap et

biz senelik yüzde 60 yüzde 150 enflasyonla büyüdük senin şu an bulunduğu yaşa geldik
    son 10 sene de ise ortalama enflasyon yüzde hadi olsun 10 olsun

sen tabii daha düşüğü istiyorsun ama
    biz bu hükümetten önce çok kötü kabuslar yaşadık.
    siz sadece kabusu görüyorsunuz,

canım o tablo başarı tablosudur.
    Türkiye nerlerden nerelere geldi anlamıyorsunuz.

Yıllık Enflasyon Oranları (2001-2014)

Enflasyon: Enflasyon, fiyatlar genel düzeyindeki devamlı bir artış sürecinin yanında paranın değerindeki sürekli bir düşmeyi de ifade eder.

TÜFE: Tüketici fiyat endeksi

ÜFE: Üretici fiyat endeksi

TEFE: Toptan eşya fiyat endeksi

2001 Yılından itibaren yıllık enflasyon, TÜFE ve ÜFE oranları Türkiye İstatistik Kurumuna (TÜİK) göre düzenli olarak aşağıda gösterilmiştir.

Yıllık enflasyon aralık ayı verilerinden anlaşılır. Yıllık enflasyon oranları için o yılın aralık ayı verilerinin bir önceki yılın aralık ayının verilerine göre artış veya azalış oranlarıdır.

2001 – 2014 Arası Yıllık Enflasyon Oranları: (Aralık ayı itibariyle yıllık enflasyon)

TÜFE (%) ÜFE (%)
    2014 8,17 6,36
    2013 7,40 6,97
    2012 6,16 2,45
    2011 10,45 13,33
    2010 6,4 8,87
    2009 6,53 5,93
    2008 10,06 8,81
    2007 8,39 5,94
    2006 9,65 11,58
    2005 7,72 2,66
    TÜFE (%) TEFE (%)
    2004 9,32 13,84
    2003 18,36 13,94
    2002 29,75 30,84
    2001 68,53 88,56

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Peki abi haklısın.Yaşasın ak parti...

Yav bırak abi.Zamanında "enflasyonun haline" bak diye diye bu hükümet başa geldi.Gelişmiş ülkede enflasyon oranı az da olsa öz de olsa sürekli artış eğilimine olur mu ? Bu adamlar bunların sözünü vererek gelmediler mi başa?

Ölen gençlerin, aç açıkta gezen ailelerin rakamlarını görebilmek için matematiğe değil, yüreğe ihtiyacın var, var mı sende o?

Yaptığın şey etik değil, bir insanı yaşıyla altındaki arabayla yıpratmaya çalışıp tartışmayı seviyesizleştiriyosun.Bunun için de matematiğe ihtiyaç yok, olay terbiyede bitiyor...

Ben de 21 yaşındayken, 30 yaşındaki adama biraz edep öğretmek isterdim şu an.Yaşın yazmıyor, tahmini konuşuyorum.

Haydi selametle.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon