Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
112 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Ne Olacak Bu Ulkenin Hali? Seçim 2015

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Standart Ce: Ne Olacak Bu Ulkenin Hali? Seçim 2015

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birazda objektif bakmak gerekiyor olaya körü körüne particilik olmaz çalıp çırpan adam dinimize nasıl sahip çıkar buda enteresan

geldik yine bu mevzuya ?

O dört Bakan'da artık milletvekili Değil!
    Dokunulmazlıkları yok!
    Bildiğiniz gibi Soruşturmalar Tekrar açılabilir.
    Süreci Göreceğiz,

Hırsız derken?

Kim hırsız,

Kim yavuz hırsız ben anlamıyorum bu saatten sonra,

Benim bildiğim bir şey var ise,
    Zaten peygamber seç miyoruz,
    Devleti yönetecek "kişiler" Seçiyoruz.

Bu hesap az hırsız hesabına göre yapılır.

Ehveni şer,
    Bir yanda HDP
    Bir yanda CHP ( belediyelerindeki yolsuzluklar ayyuka BKZ şişli)
    Bir yanda MHP ( 2001 dönemi Hortumlanan bankalar E Kemal K de Ecevitin şapkasını taktı)

Bir yanda AKP,

Kar ve zarar hesabı
    ne olursa olsun Ehveni şer AK Parti.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Olmak istiyor?Bu bilgiyi neye dayanarak söylüyorsunuz?Kim izin verir buna aklınız kesiyormu?Dediğim gibi hala küçük düşünüyorsunuz..Biraz kapsamlı düşünün..Sadece buzdağını görünen kısmına bakıyorsunuz..Neyse Şükrü bey Burda yazılanlarla ne ben seni ne sen beni nede ikimiz budurumu değiştirebiliriz..Yapılacak şey belli..Hükümet kurulacak veya kurulmayacak..Erken seçim olacak veya olmayacak..Hayatımız daha güzel olacak veya olmayacak bunu göreceğiz..Herkezin fikir ve düşüncesinin aynı olmasını beklemek zaten aptallıktır..Ben kendimce dogru olanları savundum,sizde öyle..Allah hepimizin sonunu hayır etsin..''Besle kargayı,oysun gözünü''ata sözünü hatırlıyorum bu seçimlerde nedense diyip,son noktayı koyuyorum..Selametle.

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

besle kargayı oysun gözünü mü?
    ne alaka
    asmayalım da besleyelim mi demişti biri,

Kürtler Bu ülkenin Gerçeğidir!
    türkiyede 20 Milyon Kürt vardır.
    ama gördüğün gibi Barajı Bile Nişantaşı ve CHP destekli geçebildiler,

ayrıca şuna bak
    Historical exchange rates from 1953 graph and charts

Koalisyon dönemlerinde
    1999 2000 arası dolardaki fırlayışa bak.

düşüncelerimiz farklı
    ama
    ben diyorum ki,
    Suriye nin kuzeyi bile bize ilhakı mümkün
    yoksa iran neden sahaya girdi.

işid denen bela salındı üstümüze.

Kürtlerle yaşamayı öğrenmek lazım.
    Tüm Kürtler PKK değil
    Kürtlerin çoğu PKK'dan nefret ediyor
    Dün Diyarbakırda olduğu gibi
    Önce Kürtler can veriyor,

O bilgiye MİT'e saldırılarla erişildi.

Kuzey Irağın Türkiye'ye ilhakı kimi üzerse
    işte O bugün en fazla seviniyor BKZ israel,
    Kuzey ırak çizgisi tamda israelin vaat edilmiş toprakları. bilyon yani,

yoksa kobani yüzünden kürtler bir anda neden sokağa fırladı.

HDP mitingine bomba attı dhkpc kürtler umursamadı

bunu bana açıkla?

madem kürtleri düşünüyor bu hergeleler neden saçmalıklar oluyor.

mevzu kürtlerle Türkleri birbirine kırdırmak.
    buna sosyete destek veriyor
    nişantaşında hdp tulum çıkarıyor

demişsin ki
    "Olmak istiyor?Bu bilgiyi neye dayanarak söylüyorsunuz?Kim izin verir buna aklınız kesiyormu?"

işte bizde onu anlatmaya çalışıyoruz,

yoksa d medya neden bir anda hdp sevdalısı kesildi, ışid bir anda kuzey ırağa saldırdı
    Konu punto57 tarafından (10/06/2015 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı punto57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    besle kargayı oysun gözünü mü?
    ne alaka
    asmayalım da besleyelim mi demişti biri,

Kürtler Bu ülkenin Gerçeğidir!
    türkiyede 20 Milyon Kürt vardır.
    ama gördüğün gibi Barajı Bile Nişantaşı ve CHP destekli geçebildiler,

ayrıca şuna bak
    Historical exchange rates from 1953 graph and charts

Koalisyon dönemlerinde
    1999 2000 arası dolardaki fırlayışa bak.

düşüncelerimiz farklı
    ama
    ben diyorum ki,
    Suriye nin kuzeyi bile bize ilhakı mümkün
    yoksa iran neden sahaya girdi.

işid denen bela salındı üstümüze.

Kürtlerle yaşamayı öğrenmek lazım.
    Tüm Kürtler PKK değil
    Kürtlerin çoğu PKK'dan nefret ediyor
    Dün Diyarbakırda olduğu gibi
    Önce Kürtler can veriyor,
    Kardeş biz zaten kürtlerle yaşıyorduk..Bir çok firmada kürtler var..Kürtlere kim bir şey demiş pkk olmasa..Bizim lafımız onları destekleyenlere..Sen önce ülkenin sınırlarını koru suriye hatay musul kerkük olaylarına girme..Birde şu pkk yı büyük harflerle yazma rica edicem..Diyarbakırdaki olayıda hala dediğim gibi dar açıdan bakıyorsunuz..İşid olayınada girmiycem..Savcıların nerde olduguna bakınca bir fikir oluşuyor...Neyse baya bir devlet işlerine girmeye başladınız..Bence daha yüzeysel fikirlerde verilebilir..Artık mit di kitti buralarada girersiniz..Bence burda kalsın bu konuşma..

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır

6. Bu mesajı için 2 kişi punto57'ye teşekkür etti:

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır
    +++Aynen...

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Çok basit.Hiç bir kökenimiz olmayan Almanyada ( ordaki türk nüfusu dışında) bile türk partisi varsa ve yönetime dahil olabiliyorlarsa

sen yüzyıllardır beraber yaşadığın adamları öldürdükten, katlettikten sonra, barış istiyorsan bu insanların da birşeylerde söz sahibi olması lazım kardeşim.Bu memleket Türkiye, ben de Türküm.Ama keşke sadece kürt değil diğer azınlık kökenlerin de partileri meclise girse..

Kafatasçı olmak için fazla geciktiniz akpciler, şimdi sizin Hdpyi meclise aldınız demeye hakkınız yok.oy kaybeden memleketin içine eden akpdir, ve onun destekçileridir.Hdpyi de meclise akp almıştır.halk ta kararını verdi.Kimsenin hiçbir söz söylemeye hakkı yok şu saatten sonra ancak yorum yapılabilir.

Ne istiyorsunuz anasını satayım padişah mı olsun başımıza? Biraz alternatif iyidir iyi.Hükümet bunalıma mı girsin hep aynı kalarak? keşke chp mhp koalisyon kurup, hdp de onları dışardan desteklese.Akp illetinden ve şerrinden kurtulmuş oluruz.Olayı ayılamadınız hala, ayılmayacaksınız.

Yapılan yolsuzluğun, vergilerin artışının, benzinin durumunun, tüm maddi yaşadığımız sıkıntıların dolaylı sorumlusu ak partidir.özgürlüklerimize, sokakta içtiğimiz biraya kadar karışan, en az 3 çocuk deyip benim çükümün defterini tutanlar da ak partidir.
    Bu kadar yıldan sonra halk kararını verdi, akp cezalandırıldı

memleket için hayırlısı olacak inşallah.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

HDP'yi hükümet senaryoları içinde seçenek sunan bir yaklaşım

hadi size hayırlı işler,

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yusuf ağca
    yusufagcatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu hangi kafadasın?20 YIL öncesi ile buzamanı karşılaştırıyorsun..Yani 20 Yılda ne sen büyüdün ne otlar büyüdü nede büyükbaşlar..Yani herşey 20-30 yıl öncesi gibi kalıcaktı öylemi?Akp yaptı başkası yapmıycaktı öylemi?Tıpı,teknolojiyi,ilimi,bilimi akp geliştirdi öylemi..Yahu 20 yılda herşey gelişti..Kim gelirse gelsin 20 yılda belkide daha iyisi olucaktı..Zaman ve gelişim durmadı durmıyacakta..30 yıl önce kaç adet araç vardı trafikte şimdi kaçtane var?Yani yol yapmaktan bahsediyorsunuz(burda olmasada genelde bunu savunuyorsunuz),ulaşımdan bahsediyorsunuz..Bunlar herzaman arz-talep meselesidir..Gerekli olucaktı ve yapılacaktı..20-30 yıl önce Rahmetli babam annem ile birlikte SADECE İŞÇİ maaşı ile 5 daiere ve 5 evlat yetiştirip 4 ünü iyi bir şekilde evlendirmiş..SORARIM sana!!Şimdi işçi maaşı ile yap bakalım bunları?????????Kusura bakma ama (...)yaparsın onları..Faturalar,meyveler sebzeler gıdalar almış başını gidiyor..Bumu başarı..Yol yapmış,yahu aç aç o yollarımı dolaşacak millet..Benzin olmuş 5 küsür lire depoyu doldurup o işçimi çıkacak o yollara..Bırak bunları..Hala 20 yıl öncesinden bahsediyorsun..20 yılda o köprünün altında akp olsada olmasada çok su akacaktı..Yaşadıgın yer köy değil...Koskoca TÜRKİYE CUMHURİYETİ..
    Aynı teraneleri hava alanları,köprüler, hastaneler içinde söyleyeceksin biliyorum, çünkü zihniyetin açık ve net.Takım tutar gibi parti tutan bu ülkede çok.O büyük baş ve ot olayını yine seni düşünerek iyi birşey söylemek istediğine inanıyorum,aksini düşünmüyorum bile ,neyse.Gelişim,cumhuriyet tarihinin 90 küsür yılından beri en çok bu zamanda olmuşsa tabiki geçmiş yılları söyleceğim.Madem köy değildi diye artistlik yapıyorsun da dünya milenyuma gireceğiz diye sevinirken sen tuvalette maşrafayla su bekliyodun.Uçağı da belki yollarda misket oynarken ancak hava görebiliyordun.Hee pardon hasta olmadan önce vizite kağıdı ve hastane sisteminide sölimde sen şimdi google amcaya sor sölesin ben sölersem anlamazsın.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yusuf ağca
    yusufagcatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Güzel kardeşim,peşmergeyi davulla zurna ile karşılattın..Açıllışları barzani ile yaptın..pkk lılarra af çıkardın dağdan karşıladın araç tahsis ettin..MECLİSE sen soktun..çıbanbaşını imralıda sen lüks hayatta yaşattın.onunla görüşmeye adam yolladın.Kaybettiğin oylara bir bak hdp nin kazandığı oylara bak..Aradaki kaybettiğin oy kimdeymiş gör..hdp ye kim kazandırmış görürsün..Şimdimi milliyetçi oldunuz???
    bu birşeyleri çözmek,sorunları karşılıklı anlamak için yapılan devlet içerisinde yapılan masaya oturma işi.Başkalarının yaptığı gibi kucağa oturma işi değil.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Ben türküm anamda babamda atalarımda türk. Dolayısı ile HDP harici bi partiye oy veriyorum. Ama kürt kökenli olsam HDP ye oyda verebilirdim. Hiç empati yapma yeteneğine sahipmisiniz siz he ? Şu anda HDP %40 Alsa diğer partilerde hdp tarzı kürt olsa sende türk olarak %13 alsan sanada o gözle bakmazlarmı ? Kendine gelince oh canım cicim ona gelince hayin chp liler hdp ye oy verdi.. Ne güzel memleket demi ?

Bir önceki seçimlerde hdp bağımsız girmişti ve batıda biçok ilden milletvekili çıkaramadı. Dolayısı ile hdp liler akp ve chp ye oy verdiler. Şimdi ise oylarını geri aldılar. Bu akp yada chp hdp yemi oy verdi anlamına geliyo ?

Tayyip erdoğan fotoğraflarda göründüğü gibi barzani talabani ile falan yan yana kol kolayken hiç oralı dğeildiniz. şimdi milliyetçimi kesildiniz.
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı yusufagcatr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı teraneleri hava alanları,köprüler, hastaneler içinde söyleyeceksin biliyorum, çünkü zihniyetin açık ve net.Takım tutar gibi parti tutan bu ülkede çok.O büyük baş ve ot olayını yine seni düşünerek iyi birşey söylemek istediğine inanıyorum,aksini düşünmüyorum bile ,neyse.Gelişim,cumhuriyet tarihinin 90 küsür yılından beri en çok bu zamanda olmuşsa tabiki geçmiş yılları söyleceğim.Madem köy değildi diye artistlik yapıyorsun da dünya milenyuma gireceğiz diye sevinirken sen tuvalette maşrafayla su bekliyodun.Uçağı da belki yollarda misket oynarken ancak hava görebiliyordun.Hee pardon hasta olmadan önce vizite kağıdı ve hastane sisteminide sölimde sen şimdi google amcaya sor sölesin ben sölersem anlamazsın.
    Yusuf senin yaşınla aramızda nerdeyse 10 yaş var..Bana 70 li yılların kafasını yapma..Ne gördünde konuşuyorsun...Senin birşey gördüğün yok..70-80 gibi bir zamanı görsen ulan hadi diycem ki ben bile onları anlatıldığı ile biliyorum..Burda bana fb-gs maçı yorumu yapıyor gibi habire Hastanelere takılıp durma(şike olayı misal)..Daha önce o hastanelere gidip günde 150-200 kişinin tedavisi olunuyordu..Şimdi kaç kişi randevulu girebiliyor bir bak bakalım..Randevu sistemide paralı olucaktı bunuda belirtiyim..Ot tu büyük baştı anlamıda nereye çekersen çek kardeşim..Senin kafa yapın belli,rahatslızk çıkarmak...Senin kafa yapına göre akp gelmese 20 yıl sonrda sen hala maşrafadaki yıkardın...yani ozaman kadar su hala ulaşmazdı eline..Kuyulardan su alırdın hatta..Tüp yağ şeker un ekmek kuyruguda beklerdin..Yahu sanada laf anlatmaya çalışıyoruz..Takılmışsın Hastane hastane..Biz hükümeti zaten işini yapmazsa eleştirizyoruz..sen particileştiriyorsun..bizim sağımız solumuz ortamız yok..Bizim yolumuz tek yol..Oda halkın huzuru ve mutlulugu..Eleştire eleştire deneye deneye dogruyu buluruz.izin gibi körü körüne baglılıgımız yok..dediğim gibi,Kim HALKA iyi olanaklar getirecek biz onu seçeriz..Biz kimsenin orasının burasının kılı değiliz..Yahu insanların geçim kalitesi düştü 10 yılda bunu bile görmiycek kadar körsünüz..şunada belirtiyim Ben ne chp ne mhp liyim..dediğim gibi Ben HALKIN bir BİREYİYİM..Bu zincirin bir halkasıyım..Daha geçenlerde haberlerde gördük adam 5 hastane gezmiş 10 yaşındaki çocugu son gittiği hastende vefat etmiş..Bumu randevulu sisitem bumu senin sevdiğin hastane..Ayıp bukadarda kör olunmaz..

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Neyse...

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Siz hic kan uykusu belgeselini izlediniz mi? Terorle mucadele nasil yapilirmis gordunuz mu? Akp terore pkk ya sehir yapilanmalarina ne mudahalede bulundu bu gune kadar?

Anca sabrımızı zorlamasinlar , bicak kemiğe dayandi laflari..

Su anda da ulkenin gidisatini dolari benzini artirip hafif krizler yaratarak , bakin tek basina iktidar yoksa bole oluyo ulkeyo koalisyonun kucagina birakmayin kriz olur tarzi oyunlarla tekrar akp yi iktidara getirmeye calisanda en NAMUSSUZ VE HAYSİYETSİZ İNSANDİR( İnsan demek iltifat kacar )

Simdide TURKİYE CUMHURİYETİNE gonulden bagli olan Turk vatandaslarinna Hdp akp den dahami ii akp kaybettigi icin hdp mecliste siz hdp ye oy verdiniz diyerek sol kesime suc atan SEREF YOKSUNLARİ da DİNİ İSTİSMAR EDİP bakara makara tarzinda alcakca alay edenlere oy vetmediler mi?

Milliyetci damariniz kabardi demi hdp meclise girince.. Vatan parsel parsel satilirken barzani ile pozlar verilirken habirda kutlana yapilirken milliyetci degildiniz ama cunki KARAKTER YOKSUNU İSGUZAR olmayi tercih ettiniz
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

pkkya silah bıraktırmak farklı iş
    pkk ile hükümet kurmak farklı iş.
    pkk ile hükümet kurmak sizin için problem değil ama pkkya silah bırakın çağrısı için mücadele etmek niye problem.

Akparti Eğer Pkkya silah bıraktırmak için girişimlerde bulunmasa bu gün oy oranı kaç olurdu sizce?

boşuna konuşuyoruz Mhp milliyetçi ise Hdp ile hükümet kurmaz ve Chp ve onun sözde atatürkçüleri Avuçlarını yalar.

Akp-Mhp koalisyonu kurulur
    ülke yoluna devam eder.

Kandırılan kürtler de hatasını anlar!

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Yusuf senin yaşınla aramızda nerdeyse 10 yaş var..Bana 70 li yılların kafasını yapma..Ne gördünde konuşuyorsun...Senin birşey gördüğün yok..70-80 gibi bir zamanı görsen ulan hadi diycem ki ben bile onları anlatıldığı ile biliyorum..Burda bana fb-gs maçı yorumu yapıyor gibi habire Hastanelere takılıp durma(şike olayı misal)..Daha önce o hastanelere gidip günde 150-200 kişinin tedavisi olunuyordu..Şimdi kaç kişi randevulu girebiliyor bir bak bakalım..Randevu sistemide paralı olucaktı bunuda belirtiyim..Ot tu büyük baştı anlamıda nereye çekersen çek kardeşim..Senin kafa yapın belli,rahatslızk çıkarmak...Senin kafa yapına göre akp gelmese 20 yıl sonrda sen hala maşrafadaki yıkardın...yani ozaman kadar su hala ulaşmazdı eline..Kuyulardan su alırdın hatta..Tüp yağ şeker un ekmek kuyruguda beklerdin..Yahu sanada laf anlatmaya çalışıyoruz..Takılmışsın Hastane hastane..Biz hükümeti zaten işini yapmazsa eleştirizyoruz..sen particileştiriyorsun..bizim sağımız solumuz ortamız yok..Bizim yolumuz tek yol..Oda halkın huzuru ve mutlulugu..Eleştire eleştire deneye deneye dogruyu buluruz.izin gibi körü körüne baglılıgımız yok..dediğim gibi,Kim HALKA iyi olanaklar getirecek biz onu seçeriz..Biz kimsenin orasının burasının kılı değiliz..Yahu insanların geçim kalitesi düştü 10 yılda bunu bile görmiycek kadar körsünüz..şunada belirtiyim Ben ne chp ne mhp liyim..dediğim gibi Ben HALKIN bir BİREYİYİM..Bu zincirin bir halkasıyım..Daha geçenlerde haberlerde gördük adam 5 hastane gezmiş 10 yaşındaki çocugu son gittiği hastende vefat etmiş..Bumu randevulu sisitem bumu senin sevdiğin hastane..Ayıp bukadarda kör olunmaz..
    Sağlık bakanlığının şikayet hattını aradım,
    Oğlumun göz ameliyatı için, özel hastane 7000 dolar para istemişti.
    Aynı gün içerisinde iki telefon aldım iki üniversite hastanesinden Gelin oğlunuza bakalım diye!
    Konu punto57 tarafından (10/06/2015 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Sağlık bakanlığının şikayet hattını aradım,
    Oğlumun göz ameliyatı için, özel hastane 7000 dolar para istemişti.
    Aynı gün içerisinde iki telefon aldım iki üniversite hastanesinden Gelin oğlunuza bakalım diye!
    eee adamda ölmüş ama senin oglunun göz ameliyatını yaptılar diye akp kıralmı oldu işi bu yapacak tabi

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Allah Rahmet Eylesin ne diyelim,
    Benim oğlumda yoğun bakımda kaldı,
    örnekler verilebilir, kötü de iyi de,

13 sene öncesine göre çok dah iyi bir yerde olduğumuz kesin,
    senin o bahsettiğin o olaylardan hergün yaşanıyordu 13 sence önce,
    inanmak istemediğiniz o!

Hastene sizi rehin almadığından bilmiyorsunuz

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Siz o zamanlar çok isyan ettiniz Baraja giden Oyları bir kısım Chpli vermedi mi?
    Ak Parti zaten hükümet düştü cezasını çekiyor,
    Oylar MHP'ye gitti,

Tamam da
    Siz şimdi Onlarla hükümet Kuralım diyorsunuz,

Ak parti hata yaptı!
    da
    onlarla hükümet kurmak istemek
    AK partinin hatasını da düzeltmez
    Chp yi haklı da yapmaz,

Peşmergeleri Demirel Bile pasaport verdi siz neyi eleştirdiğinizi bilmiyorsunuz,

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon