Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: GP ile bora

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

bende bora kullananlardanım zamanında malsef çok kalas geliyodu araç ama malzeme kalitesi tartışılmayacak kadar iyiydi... ancak konfor donanım ve motor olarak bence gp daha iyi.. aşağılamaya gelince ilhan kardeşim bana gelip 206 niye almadın fiata para mı verilir diyenler arabama binip hatta kullanıp bu zevki yaşayınca ağızlarının paylarını almış oldular yani ben sahada konuştum onlar saha dışında
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jetta ve Bora aynı arabaydı ve ülkeye göre farklı isimlerle pazarlandı. ABD de Bora yoktu ama Bora dediğimiz arabanın sadece arkasında Jetta amblemi vardı o kadar. Taaa o eski taksicilerin kullandığı Jetta ları bu işin içine sokmayın Allah aşkına.
    Ben de duyuyorum bazı takılmalar Fiat konusunda ama aldırış da etmiyorum pek. Bana da geçen Bilkent' e gidelim diyen arkadaşım lafının sonunda ekleyerek "ama şimdi bilkente tofaş sokmuyorlar kapıda bırakır öyle gireriz" demişti.
    Takılmalara aldırış etmeyelim de yani iki arabayı da aynı paraya verseler hayatta Fiat ın kapısından da girmem yani. Babamda da Passat var örneğin. Benim arabamla kalite olarak uçurumlar var arada. Bu kalite farkı sınıf farkıyla da gelmiyor maalesef. Aynı kalite farkı Polo ile GP arasında da var. Ama fiyat farkı da var bununla beraber. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Emre, Polo ile Gp arasında pek kalite farkı yok bence.Çok defa inceledim ve kullandım o araçları.Malzeme kalitesi ve işçilik çok da iyi değil.Sert plastik ve ortalamalarda montaj.Eski kasa Clio, 207, Fabia kesinlikle daha kaliteliydiler Polodan.Tabi Yeni Polo için birşey söyleyemem.Daha modern daha kaliteli ve güvenli olacaktır kesinlikle...

Erkan .
    EPKAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 32

insan bilmediği konunun düşmanı olurmuş.
    fiat ı küçümseyenler hayatlarında fiat kullanmışlar mı acaba? bi arkadaşım fiatı hep küçümserdi beraberinde koç u tabiki, italyanlar iyi araba yapamaz derdi. peki hiç fiat araban oldu mu hayır. -peki hiç fiat kullandın mı -evet şahin kullanmıştım. pesss.
    gitti 2005 yılında sıfır vw polo aldı şimdi çok yakıyor keşke almasaydım diyor. ama fiatı hala küçümsüyor.
    GP - 1.3 Multijet 75 Hp Dynamic - Titanyum Gri

sezgin agus
    La Cordélio AGUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261
    Edilen teşekkür: 400

peki güzel bir konu aslında bütün arkadaşlar atladığı hatta emrecim senin arkadaşlarınında atladığı bir konu var : oda GP ile yeni corsa'nın ortak yönleri ; hiç dikkatinizi çektimi aralarında ki benzerlik ? ama ben başından beri yani gp mi almadan önceden beri izliyorum eger fiat kotu bir arac uretmiş olsaydı eger buyuk ihtimalle alt platformları corsa ile aynı olmaz dı ! çünki yeni corsa fiat grande punto'nun yani arabalarımızın platformunu kullanıyor... evet ve GM bu platformu üretip fiat'a vermiyor fiat üretip GM'ye veriyor bu da farklı bir bakış açısı mademki birbirine uzaktan yakından benzemeyen aracları karsılastırmak istiyor arkadasların o zaman 1.6 bora ile bizim 1.4 TJET'i kıyaslasınlar ve veya TJET fazla, bide cihan'nın active multijet'i kıyaslasınlar bakalım kim nalları toplayacak arkadan BORA'mı GRANDE PUNTO'mu ?

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar takılmayın bu mevzulara. Millet fiat ı hala murat şahin sanıyor. Fiat ın nerelere geldiğinin farkında değiller. Benim de karşıma çıkıyor böyle tipler. 400m de farkı yeyince sus pus kalıyorlar nedense. 75hp lik 1.3 dizele yenilmek üzücü olsa gerek. Hem de fiat...

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Bora dış tasarım olark hoş olabilir ama içi ve kullanımı iğrenç bir araba wv nin yüz karası diyebilirim ki bu tr de şu anki değerindende ortaya çıkıyor...
    özellikle içi ön torpido tofaşın kuş serisine benziyor...
    Bora Birde Wovos un meşhur karma tasarımlarından...(afedersiniz meşhur piç modellerinden) jetta da olduğu gibi.. ön golf arka passat vb...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Karahan bence Bora nın esas dışı hoş değil

zafer özgün
    ED 088 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GH 0179
    Edilen teşekkür: 110

Arkadaşlar, 2007 yılı sonuna kadar 2001 otomatik bora comforline sahibiydim. Oldukça konforlu ve rahat bir araç olmasına rağmen 1.6 102 beygir atmosferik motor nedeniyle araç çok ağırdı ve yakıt tüketimi çok fazlaydı. Her ne kadar aynı segmente ait olmasalarda şu an sahibi olduğum GP t-jet ile kıyaslarsak;

Donanım olarak GP'nin artıları var diyebilirim. Malzeme ve işçilik kalitesi de Bora'da daha iyiydi. Ne varki motor, performans, estetik bakımından gp fazlasıyla önde yer alıyor.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

bora segment bakımından gp ile karşılaştırılıp bora daha iyi veya gp daha iyi denilebilecek bi araç değil...sınıf vs herşey farklı...
    bende baya bi wv bora pacific kullandım,şehir içi şehir dışı yaklaşık 15000 km yaptım...gaza bastıgınızda vitesin oynaması,direksiyonun anormal bi ağırlığı (benim kullandıgım araçlara gore) vs gibi amatorce hatalar var arabada...ama wv bora da aldıgım konforu,yol tutuşunu,her turlu yolda insanı neredeyse hiç sarsmamasını bugune kadar kullandıgım hiç bi arabada gormedim...ne opel vectra,ne opel astra,ne ford fiesta,ne hyundai getz ne de gp de...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12