15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Windows Vistayı Kaldırıp Xp Kurmak İstiyorum Yardım

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Karizmatik Windows Vistayı Kaldırıp Xp Kurmak İstiyorum Yardım

Yaklaşık 3 ay önce Hp.marka bir dizüstü aldım işletim sistemi olarakda Vista kurulu geldi ancak bu Vista yüzünden illallah ettim, benmi bilgisayarı yönetiyorum yoksa bilgisayarmı beni anlamadım gitti zırt pırt sorular uyarılar bıktım artık, geçende neredeyse bilgisayarı camdan atasım geldi çıldırmak üzereyim, Vistayı kaldırıp Xp kurayım diyorum onada engel oluyor bir türlü kaldıramadım, Vista ne meret bir işletim sistemiymiş yahu bilseydim alırken Xp kurdurup öyle alırdım şimdi çok pişmanım bu konuda bilgisi olan arkadaşların acil yardımınına ihtiyacım var.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Allah allah niye yaw vista çook hoşuma gitti benimde görsellik kullanımlık mükemmel bende masa üstü bilgisayarada vista kuruyum diye düşünüyorum zararlarından örnek versene biraz

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

bu iş için hayLi cebeLLeşmiştim.

vista boot'u degiştirdigi için.. başka işLetim sistemi de kursanız, açıLışta size vistadan mı açayım diye sorabiLiyor. cok sinir bozuyor. donanım driverLarını buLamamak da işin kötüsü. bu vista bence microsoft'un göz boyamaktan başka bir şeyi degiL. vista yükLeyecek arkadaşLar.. şuan xp de çaLışan programLarınız vista uyumLu degiLse çaLışmaması çok yüksek ihtimaL. vista oturup, onunLa tam uyumLu yazıLımLar geLiştiriLene kadar bekLeyin derim. xp'nin kıymetini biLin : )

vistayı kaLdırmak konusunda aşağıdaki Link işinizi görecektir. koLay geLsin.
    https://www.hardwaremania.com/forum/...mak-75592.html
    Konu erdiyilmaz tarafından (26/10/2007 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: imLa

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

4. Bu mesajı için 2 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

Fatih Antep
    NesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BF 8191
    Edilen teşekkür: 108

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah allah niye yaw vista çook hoşuma gitti benimde görsellik kullanımlık mükemmel bende masa üstü bilgisayarada vista kuruyum diye düşünüyorum zararlarından örnek versene biraz

Mehmet bence tek zararı PC kasılıyor, dolayısı ile kullanıcıda sıkılıyor.
    XP i ilk çıktığı zamanlarda da bu sıkıntılar yaşandı ama zamanla kopamaz hale geldik. Aynen Erdi'nin söylediği gibi.

XP yi PIII lerele kullanmaya başladık ve halada PIII bilgisayarı olan çoğu arkadaşımız XP kullanıyor. Şuanda PIV lerin en yüksek noktalarındayız. 128 MB ram kullanan bilgisayarlara XP çok kurdum onlara hep 256 MB ram kullanmalarını tavsiyem ettim, o dönemde alınacak enyüksek 256 idi. 512 ler çıkınca XP yüklü PCLer ciğerleri açıldı nefes alması rahatladı. Şu anda PClerin büyükbir çoğunlu işlmecisi yüksek ve rmlaride 1 GB olarak çıkıyor. Kısaca XP en verimli döneminde. Bu şekilde devam ederse süper olur.

Amaaa Micrasoft sürekli aktif çalışıyor. Güvenlik açıklarını kapatmak için çalışıyor. Yeni düzenlemeler yapıyor. Sonunda biriken verilerle yeni bir işletim sisitemi olarak piyasaya sürüyor. Başlangıç aşaması tüm işleitm sistemlerinin başlangıç aşaması gibi bazı sıkıntıları oluyor. Bunu SP lerle kapatıyor zamanlar PC ler performansa alışıyor. Bu nedenle bence orijinal vista yı silmeyin. 2008 de XP yi kaldırıp vistanın kopyasını piyasadan arayan ve bilgisayarına keyifle yüklemek isteyen çok olacaktır. Laptopları bazen takip ediyorum hep 1 GB ram le vistayı sunuyorlar. Son haftalarda bu 2 GB a çıktı. Küçük bir öneri bellek kapasitesi 4 mb olaları tercih edin. Bu daha sonra hızla artacaktır.

Yazdıklarım uzun oldu kusura bakmayın. Benim daha önce XP kurduklarım şimdi yeni laptop alıyorlar ve aynen Kadir,in söylediği gibi XP kurulmasını istiyorlar. Aslında haklısınız çok kasılıyor bilgisayarlar. Bununla ilgili Daha önce ki Xp lere uygulanan ayarlar gibi performasn ve uyarı mesajları sıkıntılarını düzenlemek için gerekli ayarları internette aradım ve buldum (yazı daha da uzamansın)

https://www.hardwaremania.com/forum/yazilim/microsoft-vista/windows-vista-onay-pencerelerini-devre-disi-birakmak-77604.html

https://www.boncukforum.net/programlar/windows_vista_performans_arttirici_ipuclari-t17837.0.html

NOT: Ayar değişikliklerini yaparken not alın.

6. Bu mesajı için 2 kişi NesT'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Demekki bu laptop a xp kursak ultra süper bir hıza sahip olacak vista bana çok hızlı geliyor allah allah bendemi bilgisayardamı bir gariplik var anlamadımki

Bu arada çok aydınlatıcı yazmışsınız teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Murat TURAN
    Daywalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı kadoku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 3 ay önce Hp.marka bir dizüstü aldım işletim sistemi olarakda Vista kurulu geldi ancak bu Vista yüzünden illallah ettim, benmi bilgisayarı yönetiyorum yoksa bilgisayarmı beni anlamadım gitti zırt pırt sorular uyarılar bıktım artık, geçende neredeyse bilgisayarı camdan atasım geldi çıldırmak üzereyim, Vistayı kaldırıp Xp kurayım diyorum onada engel oluyor bir türlü kaldıramadım, Vista ne meret bir işletim sistemiymiş yahu bilseydim alırken Xp kurdurup öyle alırdım şimdi çok pişmanım bu konuda bilgisi olan arkadaşların acil yardımınına ihtiyacım var.

Öncelikle bilgisayarında çok çeşitli program çalıştıran ve özellikle de oyun oynayan arkadaşlara Vista işletim sistemini kesinlikle önermiyorum. Ciddi sorunlar yaşama olasılığı var. Kameralar, USB birçok aygıt bile doğru düzgün çalışmıyor...

Bu arada senin durumunda olduğu gibi aldığın notebook vista yüklü geldiğinde onun yerine XP kurmanın başka sorunları da var. Öncelikle makina tamamen Vista uyumlu olabileceğinden donanım sürücüleri ile ilgili sorun yaşama olasılığın çok yüksek. makinanın altındaki etikette çok büyük olasılıkla EA formatında bir seri numarası olacak. O seri numarası ile HP web sitesinde XP uyumlu sürücüleri ara öncelikle. Orada yoksa işin zorlaşabilir. Ancak HP sitesinde sürücüleri bulabilirsen format işine kalkışmanı öneririm.. Yeni bir makina alacak arkadaşlar da öncelikle tercihlerini XP konusunda kullansalar daha iyi olacak, ayrıca mümkün olduğunca da Türkçe işletim sistemini tercih etmemenizi öneriyorum.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet KAHRAMAN
    TÜRK OLMAK ! thecrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    16 PL 947
    Edilen teşekkür: 106

Aynı Problem <Bizdede mevcut abime aldık hp vistaya her türlü program yüklenemiyor yüklenenlerde sorun çıkartıyor..
    bu yüzden xp ye dönelim dedik bilgisayarı aldığımız yere götürdük onlar olur dedi ama bu işlemi yapmaya başlayınca bilgisayar kapandı ve kendini kitledi
    sakın denemeyin????

servise gönderdik daha hala bekliyoruz
    3 hafta dan fazla oldu daha gelmedi ...........

Bilgisayarmı aldık ? yoksa başımıza dert mi anlamadım.....

Saygılarımla:....

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

yaw sanırım ben şanslıydım bununla uğraşırken...

arkadaşın laptopta da aynı sorun başımıza geldi normal kopya bootable sp2 xp yi direk formatlayıp kurabildik...

Murat TURAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898

Alıntı thecrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı Problem <Bizdede mevcut abime aldık hp vistaya her türlü program yüklenemiyor yüklenenlerde sorun çıkartıyor..
    bu yüzden xp ye dönelim dedik bilgisayarı aldığımız yere götürdük onlar olur dedi ama bu işlemi yapmaya başlayınca bilgisayar kapandı ve kendini kitledi
    sakın denemeyin????

servise gönderdik daha hala bekliyoruz
    3 hafta dan fazla oldu daha gelmedi ...........

Bilgisayarmı aldık ? yoksa başımıza dert mi anlamadım.....

Saygılarımla:....
    Burada başka bir sorun söz konusu sanırım. üzerinde HDD olmasa bile bilgisayar açılabilir en azından BIOS açılır.. İşletim sistemi sorunu yüzünden bilgisayarın hiç açılmaması gibi birşey olamaz........

Mehmet KAHRAMAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    16 PL 947

Alıntı Er-NnN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

arkadaşın laptopta da aynı sorun başımıza geldi normal kopya bootable sp2 xp yi direk formatlayıp kurabildik...
    Bilemiyorum nasıl aptın fakat Yukarıdaki Konuyu Açan Arkadaşımıza Yardımcı Olmamız şart Yoksa Oda Bilgisayarı Kaybedebilir...

Revamı ya onca para ver teknoloji satın al sonra da geldiğimiz nokta ya bak...

Saygılarımla.....

Alıntı Daywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada başka bir sorun söz konusu sanırım. üzerinde HDD olmasa bile bilgisayar açılabilir en azından BIOS açılır.. İşletim sistemi sorunu yüzünden bilgisayarın hiç açılmaması gibi birşey olamaz........
    Walla ister inan ister inanma ama inan tamda böyle oldu ....

Bilgisayarcıya dalacaktım az daha ...
    inanamadım çünkü...

Saygılarımla....
    Konu Linos tarafından (26/10/2007 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

Murat TURAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898

Alıntı Er-NnN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sorun zaten formatlayıp yenisini kurmak değil, sorun kurduktan sonra gerekli sürücülerin bulunması. Kurarsın çalışır da ekran kartını, netwok kartını ya da başka donanımları tanıtamazsan o sorun olur. Çünkü yeni gelen bazı donanımlar Vista uyumlu olunca XP ile uyumsuz olabiliyorlar. Yani durum şu, Vista'da çalışanlar XP de, XP de çalışanlar da Vista'da çalışmayabiliyor...

Mehmet KAHRAMAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    16 PL 947

doğru....

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

Alıntı Daywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun zaten formatlayıp yenisini kurmak değil, sorun kurduktan sonra gerekli sürücülerin bulunması. Kurarsın çalışır da ekran kartını, netwok kartını ya da başka donanımları tanıtamazsan o sorun olur. Çünkü yeni gelen bazı donanımlar Vista uyumlu olunca XP ile uyumsuz olabiliyorlar. Yani durum şu, Vista'da çalışanlar XP de, XP de çalışanlar da Vista'da çalışmayabiliyor...
    arkadaşın bilgisayarı datrondu net sayfasında modelin bütün driverlarının hem xp hem vista için uyumulu driver paketleri vardı...

hp nin de olucaını sanıyorum isterseniz sitesinin drivers kısmına bi girip bakın eğer xp için uyumlu driver paketi varsa normal bi sp2 xp ile sorunu çözebilirsin gibime geliyo...

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

en yakın zamanda bu işletim sisteminden kurtulucam, bir ağ bağlantısı kurmaya kalksan farklı işletim sistemi kullanan bilgisayarla kurmak o kadar zor bir iş ki, (ben bir türlü beceremedim) yoksa ben mi beceremedim bilemiyorum ama uzun iş neyse microsoft şu anda bizi resmen kobay olarak kullanıyor ama ben daha fazla dayanamıyacağım bu işkenceye

Murat TURAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898

en yakın zamanda bu işletim sisteminden kurtulucam, bir ağ bağlantısı kurmaya kalksan farklı işletim sistemi kullanan bilgisayarla kurmak o kadar zor bir iş ki, (ben bir türlü beceremedim) yoksa ben mi beceremedim bilemiyorum ama uzun iş neyse microsoft şu anda bizi resmen kobay olarak kullanıyor ama ben daha fazla dayanamıyacağım bu işkenceye
    Evet gerçekten de Vista kolay alışılacak bir işletim sistemi değil. Olmadık yerde olmadık sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz ve çok fazla sistem gereksinimi kullanıyor. Ben 6 ay kadar önce bir versiyonunu kurduğumda sadece işletim sistemi 13 Gb tutmuştu mesela. Önceki msajımda da dediğim gibi, HP web sitesinden gerekli sürücülerinizi temin etmeden işletim sistemini değiştirmeye kalkmamanız iyi olur. Sonradan hiçbir donanımı çalışmayan bir notebook ile baş başa kalıp yeniden Vista kurmanız gerekebilir. Bu arada HP üzerindeki kurtarma bölümünü de XP yi tam olarak çalıştırıp düzene sokmadan kaldırmamanızı öneririm.