17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Arkadaşlar tavsiye; Honda Civic veya Toyota Corolla

Barış AÇIL
    baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Standart Arkadaşlar tavsiye; Honda Civic veya Toyota Corolla

arkadaşlar bir yakınıma
    honda civic 1.6 125 hp premium modeli
    veya
    toyota corolla 1.6 124 hp comfort modeli'nden birini almayı düşünüyoruz.
    aslında biraz kararsız kaldık bugün test sürüşlerini falan yaptık

bence honda ama
    sizleriinde fikirlerini almak istedim avantajları dezavantajları nedir?
    servisleri nasıldır vs vs...
    GP 1.4 lt 77 hp Dynamic Egzotik kırmızı
    STILO 1.4 lt 95 hp Active Kıyı Mavi

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

bir honda asigi ve fanatigi olarak biraz taraflı olacagim ozur dilerim

oncelikle ikiside cok sorunsuz ve kaputlarının altlarında teknolojinin en onde gelen benzinli motorlarini tasiyan iki japon devi, ancak honda herzaman bir adim onde gitti ve halen performans ve ekonomi olarakda birazda olsa onde. Tasarim olayı tamamen zevk renk meselesi ama ben civic tasarimini cok daha kiskirtici ve sportif buluyorum. Hangisini alirsan al cok memnun kalacaksin izlenimlerini bizimle paylas. Hondadaki tam degisken subap zamanlamasi vtec vvt-i dan daha eski ve bu isin piiri Birde honda bagimlilik yaratiyor, corolla ve civic kullanan birisi olarak yazacaklarım bunlar

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Görünüm olarak (İç-Dış) kesinlikle Civic derim.Donanım, performans ve tüketim olarak pek bir fark yok zaten...

a t.
    alperylm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 41

hondayı tek gecerim hem çok tatlı duruyor hemde modifiye için süper bir araç şimdiden hayırlısı olsun

Barış AÇIL
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

aslına bakarsan ben ilk kez olarak iki arabaya da bugün bindim.
    dediğin gibi honda da insanı cezbeden birşeyler var. 3 ünci viteste 122 km çıktık ve nasıl oldu anlamadım bir baktım araba 120 de.

Corolla ise tamam sağlam, güven veren bir yapısı var ama cezbedici bir yönünü göremedim fazla.

ikisinde de işçilik çok kaliteli. yakıt tüketimleri motor verileri hızlanması durması çok tafarklı değil.

ama honda da fiyat 37820 ytl corolla dan farklı olarak 16 inch aliminyum alaşımlı jant, cruise kontrol, bej renk iç döşeme ki corolla bunları üst donanımda ki modelinde veriyor oda 41000 ytl civarı.

yanlız servis olayını bilmiyorum toyotanın sorunsuz mükemmel bir servisi olduğundan bahsediliyor, honda nasıldır bilmiyorum...

bu arada arkadaşlar en başında dizel sedan bir araba düşünüyorduk...
    ve nede olsa GP den yakınımız olur diye fiata gittik...
    Lineayı görme ve deneme fırsatımız oldu tamam motora bir şey demiyeceğim sağlam ve ekonomik bir motor ama işçilik için bir şey diyemeyeceğim.
    hele aldığımız fiyat 35000 ytl civarı olunca (tamam dizel motor ama)
    bakıyorum honda yı 36-37 arası bırakırlar gibime geliyor, ikisi arasında karşılaştırma bile götürmüyor.
    Konu Linos tarafından (04/10/2007 Saat 23:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood! (Lütfen forum kurallarını okuyalım)

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

böyle bir konu daha vardı dediğim gibi yine honda şimdi araba alsam honda veya leon

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

valla kardeş alıcak olsam mugen civic alırım sora da bi kaç ufak detayı deiştirir senelerce binerim...

Barış AÇIL
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

aldığım izlenimleri yazıyorum amacım eleştirmek falan değil.
    toyota da ki bayan kendinden çok emin konuşuyordu biz toyotayız diğer bütün firmalar bayram dolayısıyla kampanya düzenliyorlar buna bizim ihtiyacımız yok biz zaten satıyoruz arabamızı gibi bir şeyden bahsetti.
    tamam biliyoruz zaten toyotanın çook kaliteli bir marka olduğunu bunun içinde bir ton para verildiğini ama yinede bu bende olumsuz bir hava yarattı.
    düşünün ben alacak olsam bile oraya gittiğimde bu adamlar nede olsa fiyat kırmazlar böyle bir düşünceleri var diye, diğer seçeneği değerlendiririm ...
    yanlış mı düşünüyorum?

haa unutmadan buralara giderken Kırmızı GP ile gittim havası daha başka beee!

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

birkac gun once honda servisinde 70 bin bakımına gittim aracla servise girdigin anda yetkililer kapını acark karsiliyorlar araca anında mıknatıslı sıra koyuluyor guler yuz ve ilgi muazzam derecede aracin yagi degisti mobil1, hava filtreleri tamamı temizlendi kontrol edildi fren sistemleri iyice kontrol edildi rot balans kontrolleri yapıldı hepsi 141 ytl. ayrıca servis cikisi yikama temizleme vs yapılıyordu aracim temiz diye beklemedim. Birkac gun sonra aractaki yag seviyesinin max. cizgisinin cok az yukarısında oldugunu gordum (bu konularda biraz takıntılıyımdır zararı olmadıgını bilsemde) yag seviyesini min. cizgisine yakın tutarim genelde perf. hissedilir degisiyor onu cektirmeye gittim yine muazzam bir ilgi vardi aracın basindan ayrılmıyorum diye birkac sorumlu cok iyi giyimli cok iyi konusan yetkili geldi servisten sikayetim olup olmadigini aractan sikayetim olup olmadigini elemanlardan vs. soru vs.. en ufak ucret alınmadı ayrıca servise araciniz girdigi anda benzin ve arac icindeki hersey kontrol edilir rapor edilir aracin o bakımda tahmini ne kadar masrafi olacagi onceden soylenir herhangi bir segisim gerekiyorsa sizin onayınız olmadan islem yapılmaz. Toyotanin servisi ile ilgili pek bilgim yok 97 model aracimi 02 de bi dostumuza sattik balata ve lastikten baska birsey degismedi desem sanirim yalan olmayacak ancak Hondadaki ara hızlanmalar ivmelenme ve daha direksiyona ilk gectiginz andan itibaren inene kadar olan surus keyfi toyotada tam olarak yok.

Bu arada Toyota'daki satis elemanı haddini asmis toyota boyle konusma yetkisi kimseye vermez her iki japondada bu isler namus meselesi gibi ciddiye alinir ve denetlemeleri vs herseyi cok displinlidir. Biraz acemiye denk gelmissiniz sanirim. Ayrica Toyota bir sure once indirim kampanyasi yapti bir miktar geri cekti fiyatlari, Bu kampanyalara girmeyip en ufak bir indirime gitmeyen tek marka sanirim suan Honda. Onuda yanlis biliyormus bak.
    Konu ugurozer tarafından (04/10/2007 Saat 19:49 ) değiştirilmiştir.

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

honda nın vtec i yeter ne deyim...

o tork u hiç bi araçta turbolular dahil hissetmedim...

bahsettiim araç 1991 crx vtec...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Barış AÇIL
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

yaa eminim ki bayan bize iyi niyetinden aracını övmek için yaptı diğerlerini kötülemek için değil tabiki ayrıca her toyota servisi yada her honda servisi hep iyidir yada hep kötüdür de dyemeyiz birbirini tutmaz .

bu arada bazı sayfalardan edindiğim bilgilere göre;

Honda da heleozonik süspansiyon ve bağımsız arka süspansiyon varmış

ama corolla çok eski bir teknoloji olan burulma kirişi kullanıyormuş.
    heleozonik süspansiyon ve bağımsız arka süspansiyonun faydası nedir derseniz

yol tutuşu iyileştirmek
    konforu artırmak
    virajlarda savrulmaya engellemek
    vs vs

toyota bu özelliği avensis ve üzeri modellerde uyguluyormuş.

bunlar alıntıdır okuduklarımı yazıyorum YENİ COROLLA COMFORT MMT?HONDA CİVİC PREMIUM AT?

Bu araba bizim GP aslında kardeşimin ve bu aralar aklı biraz karışmış gibi sanki bu paranın arabası değilmiş gibi bir izlenim edinmiş. Ben anlatmaya çalıştım bu sınıf arabalarda ufak tefek sorunlar olur diye daha doğrusu her arabada olur diye o paraya alınacak en iyi arabayı aldın diye ama pek razı edemedim galiba rica etsem bunu bir de siz anlatsanız.
    Beni pek inandırıcı bulmadı da...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

bak ben honda fanatigi birisiyim ama sana sunu diim burulma kirisi yuzunden toyotaya atmamak gerek aracin agirlik merkezine dengesine vs baska sebeplere gore o daha iyi olmusturki muhendisler onu secmistir, hondaninda 52 milyarlık hb modelinde burulma kirisi kullanildi diye biliyorum.

Barış AÇIL
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

anlaşıldı.

herkese ilgilerinden dolayı teşekkürler.

fikir oluştu gibi...
    en yakın zamanda izlenimlerimi ileteceğim

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

beklerizzz

aslı arıoğlu
    aslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AAR 90
    Edilen teşekkür: 0

benim diğer arabam 2007 honda civic otomatik gercekten bambaska bir arac sürüş zevki bambaska.puntomuda seviyorum ama yerleri ve stilleri farklı.uzun yol aracı.kesinlikle tavsiye ederim özellikle ani hızlanmaları süper yarı yolda bırakmıyor sollamalarda.ama serviste dikkatli ol her dediklerine ok diyip yaptırma ticari düşünebiliyorlar gereksiz masraf cıkarıyorlar onun dısında servis gercekten cok ilgili.hayırlısı olsun

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Honda hiç kullanmadım sürüş konusunda bişey diyemiyeceğim fakat motor ve yol sesini kabine çok aldığı söyleniyor sürekli şikayet duyuyorum..Toyota auris kullandım 124 beygirlik bir araçtı fakat hiçde öyle gibi gelmedi bana ben 80 beygirimle onunla çok rahat kapışabilirim..ayrıca bizim araçlarımızda 3. viteste 125 km yapabiliyor,önemli olan bu değil,bu hıza ne kadar sürede çıkabildiğidir..seçimim honda olurdu sanırım.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yol sesi konusunda haklısın bora hondanın kullandıgı amortisor ve lastikler sprot karakterli oluyor ve o puruzlu asfaltlarda varya hırıl hırıl bir ses alıyor ve hatta puntomla gup gup gectigim o yola bitisik kedi gozlerinden honda ile gectigimde dan daaan! diye beynime kadar hissediyorum, puntonun en sevdigim yanı diyebilirim o sinif bir arabaya gore ancak yol tutuslar kıyaslandiginda seslere kurban olayim diosun bir sure sonra ayri motor sesi konusunda ben 2002 model civic kullaniyorum 4000 rpmde subap zamanlamasi degisiyor 2. zamanlamaya geciliyor yani tam degisken diil. tam 4000 de yuksek bir motor sesi var ancak bu devri gecince ses falan kalmıyor yolda sanki 8 silindirli bir yaris arabasi hırıltısına donusuyor kısılarak, normalde motorun calistigini dahi duyamassin yani kabine motor sesi olayi biraz abartilmis sana karsi bence.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler: