Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: Trafikte en çok nelere sinir oluyoruz?

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka sis açanlar...
    arka sisleri gece uzun yolculuklarımda açıyorum punto nun arka sisi çok hoşuma gidiyor ama şehiriçinde kesinlikle açmam

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay Eskişehirde mi başına geldi bilmiyorum abi ama Eskişehir trafiğinin tamamen suyu çıkmış durumda. Sürekli önüne kıranlar, aynaya bakmadan yola çıkanlar, ışıkta sıkıştıranlar, hatalı sollamalar...

En en sinir olduğum olay ise benim şudur: Adam sağa dönecektir. Sol şeritten yardırır önüne geçer fren yapar sağa döner. Sen de düz devam edeceksindir. Aralıksız sövmelik bir durumdur... Kornaya bi basarım o durumda bırakmam o kornayı. Anlar zaten sonra kendisi....
    evet oğuz şuan trafik Eskişehir de şuan berbat... zorunlu olmadıkça arabayı kullanmıyorum... köprünün kapatılması kalabalık olan trafiği fena hale geitrdi...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ışıklarda sırada beklerken daha sarı yandığında arkadan 10. adamın kornaya basması..

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Hangi birini sayayım ki ? Özellikle İstanbul'da, minibüs,taksi,şirket araçları ve kamyonlar tam bir trafik canavarı. Bir tane akıllısına rastlamadım.

murat hatib
    murathatib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

sol şeritte tın tın gidenlere fıttırıyorum

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Yolu babasının tarlası gibi gören ticari araç ve halk otobüsü şoförlerine.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Bayan sürücülerr.......

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka sisleri gece uzun yolculuklarımda açıyorum punto nun arka sisi çok hoşuma gidiyor ama şehiriçinde kesinlikle açmam
    bende dayıyorum bi-xenon + halojen uzunları çok hoşuma gidiyor...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka sis açanlar...
    Kesinlikle bu..gerçi gereksiz olduğu sürece sis açanların hepsine sinir oluyorum.
    Keyif BMW'Dir...

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

1- Minibüs - Dolmuş tayfası;

Yolları babasının malı gibi görürler. kesin ve kati kural koyucularıdır. Minibüste yolcu az ve daha yeni kalkmış ise 2. vitese takar 20-30 km hızla gider arkada bir dünya konvoy oluşmasına neden olurlar. Dilediği yerde yolcu indirir ve bindirir. Minibüs dolduğunda birden tazmanya canavarı olurlar. Duraklara yetişebilmek için yaya ve diğer araç şöförlerinin güvenliğini en üst seviyede riske atmaktan kaçınmazlar. Sağdan soldan her yerden fırlayabilirler, emniyet şeritlerini kullanarak araçları geçmeye kalkar, sıkışmış trafikte geliş yönüne umarsızca girer trafiğin daha da sıkışmasına sebebiyet verir. Duran trafikte deliye dönerler arkandan 1500 kere selektör yakar, 5dk ara vermeden kornaya elini basılı tutar, kavgaya girme potansiyeli artar. Bu durumda o elemanın üstünü çıkartıp, çıplak halde saatlerce odunla dövesi gelir insanın.

2- Kamyon ve Tırcılar;

Bu grupta, otoyolların kralıdır. Kamyonun hacmine bakmadan kullandığı şey binek araçmış gibi her türlü riskli manevraya girerler, 3 şeritli akan yolda bile koca heybetiyle gelir tamponuna yapışır, türlü şekillerde seni rahatsız eder. Kornaları batasıca bu güruhu devamlı dikiz aynasından izlemek ve takip etmek zorunda kalırsın. Süratle gelen kamyon gördüğünde can havli ile kendini yan şeride atarsın veya küfürün her türlüsüne başvurursun. Çoğunlukla insan olmadıklarını düşünürsün

3- Çakallar ve Şark Kurnazları;

Yoğun bir trafikte ortaya çıkarlar. Amaçları senin önüne bir şekilde geçmek ve 2 saniye kazanabilmektir. Hafif kuyruğun olduğu trafiği bile karıştırır, içine ederler. Kafaları kurnazlığa iyi çalışır. Emniyet şeritleri, gelen şerit, ambülans veya itfaiye aracı arkası onların en büyük kozlarıdır.

4- Tın Tın Tın Gidenler,

Dünya yansa umurlarında değildir. En boş yolda bile bisiklet hızı ile gider, senin beynine kan gitmesine sebep olurlar.

5- Öküz Bakışlılar,

En ufak hatana bile tahammül gösteremezler. Potansiyel kavgacıdırlar. Senden yol alamadığı taktirde, trafik ışıklarında 0,05 saniye kalkışta geciktiğinde,sola veya sağa döndüğünde vs önce korna ile tepkisini gösterir sonra dipgazla kalkar seni geçerken gözlerini pörtletip öküz gibi bakarlar, el kol hareketi çekerler. Bu gruba da türlü işkenceler yapasın gelir ama genelde Allah'a havale edilirler.

6- Yolları Park Yeri gibi görenler,

Yolun sağı arabalarla dolu olsa bile tek şerit kalmış yolda bir park alanı daha açarlar. Bu durumda akla gelen fantezi ah keşke 90 model bedfordum olsa da vurup geçsemdir. Yılan gibi arabayı süründüre süründüre yanından geçmeye çalışırsın. Birde gelişli gidişli yollarda park etmiştir ama park ettiğini anlamamışsındır. Dörtlüyü bile yakma zahmetinde bulunmamıştır, arkasında durup trafiğin açılmasını saf saf beklersin ama zaten önü bomboştur ve sen mal gibi beklersin kalkmasını, yolun hareket etmesini. Olayı anladığın an itibari ile senin ben taaaaa..... diye başlayan cümleler kurulur ama nafiledir.
    Konu sundown tarafından (27/09/2013 Saat 09:15 ) değiştirilmiştir.
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

bana bişey kalmamış yazacak herşey yazılmış. ben bi de çakar lamba ile dibime girip yol isteyen çakallara gıcık oluyorum. bilmiyorsunda gerçekten resmi mi değil mi ? deneme çekiyorumvermiyorum bir süre ama adam arkada plaka ayan beyan puntoya alayım diyorum bi çakar ama olmaz demi
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

arda savaş
    ardanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35hyl15
    Edilen teşekkür: 1

Standart Ynt: Trafikte en çok nelere sinir oluyoruz?

Motorların fark edilmemesinden daha doğrusu motorları görmemezlikten gelen sürücülere sinir oluyorum. Önüne direksiyon kırdığınız motorların sadece iki lastiği ve iki freni çoğunun da abs sistemi yok yani onların sizler veya benim gibi zınk diye durması imkansız. unutmayın otomobillerin kaportaları tamponları var ancak motorsiklet sürücülerinin sadece kask ve kemikleri...

C6603 cihazımdan 2 ile gönderildi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı ardanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorların fark edilmemesinden daha doğrusu motorları görmemezlikten gelen sürücülere sinir oluyorum. Önüne direksiyon kırdığınız motorların sadece iki lastiği ve iki freni çoğunun da abs sistemi yok yani onların sizler veya benim gibi zınk diye durması imkansız. unutmayın otomobillerin kaportaları tamponları var ancak motorsiklet sürücülerinin sadece kask ve kemikleri...

C6603 cihazımdan 2 ile gönderildi

kesinlikle katılıyorum. 2 tekerli gördüğümde trafikte kesinlikle biraz daha çekilir yol veririm. daha dikkatli olurum. özellikle bisikletliler konusunda çok hassasım. 3-4 kez bisiklet turuna eskortluk yaptım. prof. bisikletçi arkadaşlarım var ve bisikletli ölümlerine son kampanyalarına destek veriyorum.

lütfen herkes trafikte 2 tekerlilere daha saygılı olsun.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Kimse yazmamış ama şeridimde radar olduğunu karşıdan gelenin uyarmamasına sinir oluyorum

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

çukurlara çok sinir oluyorum valla düşünce ufakta olsa kendimi avlanmış gibi hissediyorum. ayrıca mazgallara karşı özel zevkim var dört lastiğin ortasına alabilme bundan ziyade kendim çok sinirli çıkarsam arabanın başına aksilik mutlaka beni buluyo ama başka türlü sen rahat olursan karşıdan gelende pek sorun çıkarmıyo ya da benim keyfim iyi olduğundan sinir olmuyorum. allah cümlemize kazasız belasız sinirsiz bol kahkahalı yolculuklar nasip etsin hepsi bu gerisi hikaye

Sayfa 2/2 İlkİlk 12